• سه‌شنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۹
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 98091914437
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

مدیر شعب استان خبر داد:

پرداخت ۲۹ هزار فقره تسهیلات از سوی بانک مهر ایران در چهارمحال و بختیاری

بانک مهر

ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به مجموع تسهیلات پرداختی از ابتدای سال جاری تا کنون، گفت: در مجموع ۲۹ هزار فقره با اعتبار ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای افراد متقاضی در قالب طرح‌ها و تفاهم‌نامه با سازمان‌های مختلف پرداخت شده است.

علی توکلی ۱۹ آذرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه  استان، اظهار کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۸۶ با مشارکت سهام‌داران ۱۰ بانک بزرگ کشور با ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار و ۵۳۰ شعبه در راستای کمک به اقتصاد، معیشت، توانمندی، اشتغال و درمان و در راستای هم‌افزایی با سازمان‌ها از جمله کمیته‌ امداد امام راحل(ره)، بنیاد برکت، بنیاد انقلاب، بهزیستی و ... فعالیت خود را آغاز کرد.

وی افزود: در سال جاری و با توجه به نامگذاری امسال با عنوان رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، تمام امکانات بانک برای اشتغال و کارآفرینی بسیج شده است.

توکلی با اشاره به موفقیت‌های این بانک در زمینه بانکداری اسلامی، تصریح کرد: بر اساس ارزیابی معتبر جهانی، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به عنوان بانک کاملاً اسلامی با رشد ۶۱.۱ و ۳ میلیارد و ۸۷۸ میلیارد دارایی به عنوان سومین بانک اسلامی دنیا معرفی شد.

وی افزود: دریافت جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام افتخار دیگر این بانک در سال جاری است که مرجع انتخاب کننده این جایزه، سازمان همکاری اسلامی OIC بوده و دلایل این انتخاب، تلاش قابل توجه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای ترویج بانکداری اسلامی و حمایت از تولیدات صنعتی، اقتصادی، اجتماعی و اشتغال‌زایی بوده است.

توکلی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران را پیشرو در بانکداری سبز و بدون کاغذ معرفی کرد و افزود: سامانه «میعاد» که مدیریت یکپارچه عملیات اداری و دیجیتالی را انجام می‌دهد برای نخستین بار در نظام بانکی کشور در حال اجرا و در مبحث صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و حمایت از محیط زیست منشأ اثر است.

وی ادامه داد: در راستای تقویت بانکداری سبز، مدیریت اسناد بایگانی نیز به صورت الکترونیکی اجرا می‌شود و به مرور، مدارک کاغذی از چرخه خارج می‌شود که پرداخت تسهیلات، افتتاح حساب، نقل و انتقالات برخط، مدیریت تراکنش‌ها و سایر امور نیز به صورت الکترونیکی و با کد ملی و اثر انگشت قابل انجام است.

توکلی به موضوع شفافیت اشاره و تأکید کرد: شفافیت نه تنها یک شعار بلکه جزء اصول لازم‌الاجرا است و در این راستا، صورت‌های مالی حسابرسی شده بانک در سال‌های ۹۶ و ۹۷ و نیز سه ماهه نخست سال جاری بر روی سایت بانک بارگذاری و در دسترس همگان است.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی موجود کشور، بیان کرد: بر همین اساس، میزان مراجعات برای استفاده از تسهیلات بانکی افزایش یافته است و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز برای حمایت از تولید، تفاهم‌نامه‌های متعددی را با نهادهای مختلف منعقد کرده که حمایت از صندوق سرمایه‌گذاری کشاورزی برای حمایت از کشاورزان از جمله آن‌هاست.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان اقدام این بانک برای حمایت از کالا و خدمات ایرانی را یادآوری و تأکید کرد: در راستای افزایش تقاضا برای این مقوله خریداران می‌توانند جنس مورد نظر خود را با تسهیلات بانکی خریداری کند که این اعتبارات از سوی بانک به تولید کننده پرداخت می‌شود.

توکلی با اشاره به سرمایه ۱۵ هزار میلیارد ریالی بانک تا سال گذشته و افزایش ۱۰ هزار میلیارد ریالی اعتبارات در سال جاری، ادامه داد: با توجه به این افزایش، قدرت وام‌دهی و تنوع طرح‌های بانک در سال جاری افزایش یافته است که این امر به رونق اشتغال، تولید، درمان و بهداشت کمک می‌کند و این نیز، جزء افتخارات بانک است.

وی با ارائه آماری از تسهیلات ارائه شده به متقاضیان در قالب تفاهم‌نامه با سازمان‌های مختلف، بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون، بیش از ۷ هزار فقره تسهیلات به میزان ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به مددجویان کمیته امداد(ره) پرداخت شده است و ۷۰۰ فقره در قالب ۴۰ میلیارد ریال وام مسکن روستایی تخصیص یافته است.

توکلی ادامه داد: در مبحث صندوق رفاه دانشجویان، ۷۰۰ فقره وام به میزان ۱۰ میلیارد ریال به متقاضیان ارائه شده است و ۴۹ فقره وام نیز به میزان ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در قالب طرح «همیاران مهر» به افراد واجد شرایط اختصاص یافته است، ضمن اینکه در حوزه پارک علم و فناوری ۱۷۶ فقره وام با اعتبار ۳۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی در خصوص طرح همیاران مهر، تصریح کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران همسو با افراد خیر و نوع‌دوست و بر اساس توان هر خیر، مبالغی را از آنان دریافت و در قالب وام با بهره ۲ درصد و تا سقف ۵ میلیون تومان به افراد نیازمندی که از سوی کمیته امداد، استانداری، بهزیستی، مراکز درمانی و ... معرفی می‌شوند، پرداخت می‌کند.

توکلی تسهیلات اعطا شده ازدواج را ۴۰۰ فقره اعلام و اضافه کرد: ۱۳۱ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج از ابتدای سال پرداخت شده است، ضمن اینکه یک‌هزار و ۳۳۹ فقره تسهیلات در مشارکت با بنیاد برکت و به مبلغ ۱۴۷ میلیارد ریال در راستای اشتغال‌زایی پرداخت شده است که سهمیه اشتغال‌زایی برای استان تا پایان سال ۳ هزار نفر است.

وی با اشاره به مجموع تسهیلات پرداختی از ابتدای سال جاری تا کنون، گفت: در مجموع ۲۹ هزار فقره با اعتبار ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای افراد متقاضی در قالب طرح‌ها و تفاهم‌نامه با سازمان‌های مختلف پرداخت شده است.

توکلی با اشاره به تسهیلات پرداخت شده بدون سپرده‌گذاری و از منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، گفت: در این خصوص می‌توان به پرداخت ۸۹۰ فقره وام در قالب طرح انگیزش مهر و با اعتبار ۲۷ میلیارد ریال اشاره کرد و در زمینه مسکن روستایی نیز ۳۷۴ فقره وام با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۳۴۸ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا ۲۳۶ فقره وام برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی، ۲۷۲ فقره وام برای بانوان ‌سرپرست خانوار و ۵۶۶ فقره وام برای افراد تحت پوشش کمیته امداد پرداخت شده است.

در ادامه این نشست، علی ملک‌پور، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به فعالیت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بر اساس عقود اسلامی و فعالیت ویژه این بانک با کمیته امداد امام(ره) استان، اظهار کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر شاهد افزایش ارباب رجوع هستیم و تفاوت این نهاد با سازمان بهزیستی مردم‌نهاد بودن آن است.

وی با اشاره به بهره‌مندی ۴۸ هزار خانوار از خدمات کمیته امداد در قالب خدمات دائمی، موقت، تک‌خدمتی و چندخدمتی، گفت: این میزان شامل ۹۰ هزار مددجو می‌شود که البته سیاست کمیته امداد همواره جلوگیری از افزایش جمعیت تحت پوشش بوده است اما از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۵ هزار خانوار جدید به جمع مجموعه‌های تحت پوشش اضافه شده است.

ملک‌پور در ادامه با اشاره به همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و کمیته امداد(ره) در راستای توانمندسازی و کارگشایی، بیان کرد: در زمینه وام کارگشایی، در ۸ ماه گذشته و از محل اعتبارات بانک مهر ایران ۱۰۹ میلیارد ریال برای ۲ هزار و ۶۴۸ نفر تحت حمایت کمیته امداد تخصیص یافت.

وی افزود: در زمینه وام اشتغال نیز در طی مدت یاد شده ۲ هزار و ۱۲۸ مورد طرح اشتغال‌زایی ایجاد شده است که در مجموع ۴۸ میلیارد تومان از منابع قرض‌الحسنه در ۸ ماهه گذشته برای تونمند سازی و اشتغال‌زایی اختصاص یافته است.

ملک‌پور در خصوص همکاری بانک‌های مختلف با کمیته امداد امام(ره)، بیان کرد: سهم بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ۵ میلیارد تومان بوده است که از این میزان یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان جذب شده است و در مهر هم‌افزایی نیز، سهم این بانک یک میلیارد تومان بوده است که تا کنون ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برداشت شده و شاهد رشد ۲۶۷ درصدی هستیم.

در ادامه این نشست، روانبخش رئیسیان، مجری طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور بنیاد برکت چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به رسالت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد برکت، گفت: این بنیاد در راستای طرح توسعه روستاها تلاش می‌کند و بر همین اساس صاحبنظران پس از هم‌اندیشی، مدل اقتصادی و اشتغال‌زایی روستایی را ارائه دادند.

وی در ادامه با اشاره به تفاهم‌نامه بنیاد برکت استان با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، بیان کرد: از مهرماه سال گذشته تا کنون در خصوص اشتغال‌زایی روستایی تسهیلاتی به متقضایان ارائه شده است که این تسهیلات با حداقل کارمزد و با مدت بازپرداخت مناسب به نحوی تنظیم شده است که افراد بتوانند از محل درآمد به بازپرداخت اقساط اقدام کنند.

رئیسیان در پایان در خصوص آمار تسهیلات بنیاد برکت، گفت: از سال ۹۷ تا کنون ۳ هزار و ۲۷۳ فقره وام با اعتبار ۳۵۸ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است که از این حیث، استان ما در جایگاه سوم کشور قرار دارد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.