• دوشنبه / ۲ دی ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۹
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 98100201507
  • خبرنگار : 71381

در گزیده اخبار سیاسی دوم دی بخوانید؛

دیدار های وزیرخارجه هند در ایران/تکذیب شهادت سردار حاجی زاده/جدیدترین تغییرات در راکتور اراک...

دیدار های وزیرخارجه هند در ایران/تکذیب شهادت سردار حاجی زاده/جدیدترین تغییرات در راکتور اراک...

تکذیب خبر شهادت فرمانده نیروی هوافضای سپاه/ جزییاتی از سفر روحانی به ژاپن و مالزی/ بررسی شکایات داوطلبان انتخابات مجلس توسط هیات‌های نظارت استان/ تشکیل فراکسیون منصرفین به ریاست «لاریجانی» با هدف توجه به مسائل مهم نظام/ راه‌اندازی مدار ثانویه و نصب درپوش راکتور اراک و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز دو شنبه، دوم دی ماه ۱۳۹۸ است.

به گزارش ایسنا، سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی در چهاردهمین جشنواره انتخاب کتاب سال پاسداران اهل قلم اظهار کرد: من به عنوان یک پاسدار قدیمی می گویم که از زمان مهندس بازرگان تا کنون به یاد دارم آن دولت‌مردانی که با امام و مقام معظم رهبری همراهی کردند، عاقبت بخیر شدند و آنهایی که همراهی نکردند، دچار سوء عاقبت شدند.

سخنگوی سپاه هم در آئین اختتامیه دومین جشنواره ابوذر گفت: اگر بخواهیم در مصاف رسانه‌ای با بلوک رسانه ای سلطه تصویر واقعی ازکشور را ارائه کنیم و سناریوها و القائات رسانه ای بیگانگان را خنثی سازیم، بایستی ضمن ارتقای سواد رسانه ای جامعه، نسبت به تولید آثار فاخر، تاثیرگذار و با تکنینک ها و سبک های نو مبادرت ورزید.

به دنبال حمله یک شنبه شب  رژیم صهیونیستی به برخی نقاط در خاک سوریه  برخی رسانه‌های عربی شایعه  شهادت سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه را مطرح کردند که این خبر تکذیب شد. بنا بر اطلاعات کسب شده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در سلامت کامل به سر می‌برد.

حسن روحانی، رئیس‌جمهور که به دعوت رسمی ماهاتیر محمد نخست‌وزیر مالزی و شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن به این دو کشور سفر کرده بود، عصر شنبه ۳۰ آذر به تهران بازگشت. سفری که به گفته روحانی دستاوردهای دیپلماتیک مهمی برای کشور داشته است. جزییات این سفر را میتوانید اینجا بخوانید.

یک کارشناس مسایل بین‌الملل:پیام سفر روحانی به توکیو؛ التیام بخشی به اقتصاد و فضای سیاسی کشور

مشاور رییس جمهور: امکان مواجهه فعال و موفق با سیاست فشار حداکثری آمریکا وجود دارد

رئیس جمهور همچنین در جلسه شورای عالی مسکن، بازآفرینی و اصلاح بافت های فرسوده شهرها و روستاها را اولویت دولت در طرح ملی مسکن برشمرد و بر وظیفه دولت مبنی بر واگذاری زمین رایگان به سازندگان در طرح ملی مسکن با مشارکت توسعه گران و انبوه‌سازان تاکید کرد.

روحانی در دیدار وزیرخارجه هند هم خاطر نشان کرد: مطمئناً این شرایط گذراست و آمریکا ناگزیر است دیر یا زود، قبل یا بعد از انتخابات ریاست جمهوری‌اش دست از فشار حداکثری بر ایران بردارد.

 همچنین دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در دیدار با وزیر خارجه هند با بیان اینکه امروز تروریسم و افراطی گری  مهمترین تهدیدات  مشترک همه کشورهای منطقه هستند اظهار داشت: اشتراک مساعی مستمر و ایجاد سازکارهای منطقه ای برای مقابله با  تهدیدات مشترک، مسیر مداخله کشورهای خارجی به بهانه مقابله با تهدید تروریسم را مسدود می‌کند.

معاون اول رییس جمهور نیز در جریان سفر به استان بوشهر و افتتاح موزه موسیقی محلی بوشهر با اشاره به اینکه تعداد گردشگران خارجی در کشور از روند رو به رشدی برخوردار بوده است، گفت: آمریکایی ها تصور می کردند که با اعمال تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران، مانع از سفر گردشگران خارجی به کشورمان می شوند اما گزارش ها بیانگر آن است که در سال ۹۷ که شروع تحریم های آمریکا بود و در سال ۹۸ هر سال ۳۰ درصد به میزان گردشگران خارجی اضافه شده است.

نشست خبر سخنگوی دولت

سفر به مالزی و ژاپن نشان داد که تحریم را به  رسمیت نمی شناسیم

حصر ایران شکستنی است

تلاش اروپایی ها و ژاپن  برای شکستن تحریم‌های یکجانبه آمریکا

بنزین تاکسی‌های اینترنتی

آخرین وضعیت طرح‌های ارایه شده  برای ادامه برجام 

دادستانی مرجع اعلام تعداد کشته شده‌های آبان ماه

سخنان وزیر کشور درباره حوادث آبان تقطیع شده است

به همه خانواده های آسیب دیده در حوادث آبان ماه سرکشی شده است

استاندار تهران هم با حضور در جلسه هفتگی سخنگوی دولت با اشاره به استشمام بوی نامطبوع در تهران در بیان علت آن اعلام کرد: اس او دو موجود در هوای تهران بالاتر رفته است. انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران با بیان اینکه کیفیت هوای تهران برای ما اهمیت بسیار فراوانی دارد و بر آن حساس هستیم، گفت: تمهیداتی که اتخاذ شده این است که سازمان هواشناسی پیش بینی کرده که تا آخر هفته آلودگی هوا حالت ایستایی دارد و ما تصمیم گرفتیم مردم را از بلاتکلیفی درآوریم که طی آن مدارس در کلیه مقاطع به جز در دماوند و فیروزکوه تعطیل شده و در مورد کسانی که گروه‌های حساس هستند هم این لزوم را به ادارات یادآور شدیم و همچنین گفته ایم که ادارات در گرفتن مرخصی کارمندان سخت گیری به خرج ندهند.

با پایان یافتن مهلت شکایت داوطلبانی که صلاحیت آنها در هیات‌های اجرایی تایید نشده است، فرصت ۲۰ روزه بررسی شکایات این داوطلبان در هیات نظارت استان آغاز شد. روز ۲۷ آذر مراتب ردصلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی فرمانداران به این افراد اعلام شد. این داوطلبان از تاریخ ۲۸ آذر تا اول دی فرصت داشتند تا شکایت خود را به هیات‌های نظارت استان اعلام کنند. هیات‌های نظارت استان از امروز دوم دی تا ۲۱ دی به مدت بیست روز فرصت دارد تا به این شکایات رسیدگی کنند.

یک عضو فراکسیون ولایی: هرچه شفافیت در انتخابات بیشتر باشد اعتماد مردم نیز افزایش می‌یابد

تشکیل فراکسیون منصرفین به ریاست «لاریجانی» با هدف توجه به مسائل مهم نظام

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضیت کولبران گفت که طرح ممنوعیت شلیک مستقیم به کولبران که به صورت دو فوریتی مطرح شده هفته آینده در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

درهمین ارتباط سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس  از نهادهای حمایتی ‌خواست اقدامات پایدار در قالب برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری مدبرانه برای مرزنشینان را اجرایی کنند. سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به فوت دو کولبر نوجوان مریوانی گفت: کولبری، در طی سال‌های گذشته به عنوان یک آسیب مطرح شده است و قانونمند کردن کولبری صرفا به یک روش معیشتی سخت و پرخطرِ حداقلی در نبود ابزارهای حمایتی، اشتغال و درآمد مالی رنگ و بوی قانونی می‌دهد.

علی لاریجانی در مراسم تودیع کاظم جلالی و معارفه محمد قاسمی به عنوان رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که تخریب‌ها امید را از بین می‌برد، گفت: توسعه بدون امید رخ نمی‌دهد اگر همه نیروهای مستعد در کشور کنار هم باشند امیدواری برای حل مسائل کشور وجود دارد و از آن طرف اگر تمام وقت برای تهمت‌زدن صرف شود این آزردگی‌ها به سعادت کشور لطمه وارد می‌کند. رییس مجلس ابراز امیدواری کرد که با همکاری میتوانیم مشکلات را حل کنیم.

کاظم جلالی: تلاشمان استفاده از نیروهای پژوهشی و علمی در مرکز پژوهش‌ها است

محمد قاسمی: مجلس یازدهم مهمترین نقش را در تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب دارد

با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی، مسئولان راکتور اراک و تعدادی از خبرنگاران رسانه‌های گروهی کشور، اولین مرحله از نصب تجهیزات راکتور (مدار ثانویه و درپوش) راه اندازی می‌شود. رآکتور تحقیقاتی آب سنگین مدرن شده اراک (خُنداب) با هدف کسب تجربه و دانش فنی در طراحی و ساخت رآکتورهای اتمی، تربیت نیروی انسانی متخصص، ایجاد امکانات تحقیق و توسعه در زمینه‌های فیزیک نوترون، ترموهیدرولیک و درمان و تولید رادیوایزوتوپ در جهت مصارف پزشکی، صنعتی و کشاورزی در حال تکمیل طراحی و ساخت است.

علی اکبر صالحی در جمع خبرنگاران دراین مراسم اظهار کرد: امروز بخش قابل توجهی از راکتور اراک تحت عنوان بخش ثانویه راه اندازی می‌شود که در این بخش حرارتی که در قلب راکتور ایجاد می‌شود برداشته می‌شود. همچنین اتاق کنترل قسمت ثانویه نیز تکمیل شده است که امروز آن را از نزدیک مشاهده خواهید کرد. وی همچنین افزود: اردیبهشت ۱۳۹۹ ماشین سوخت‌گذاری نصب خواهد شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین با اشاره به فتوای رهبری درباره ممنوعیت ساخت و استفاده از سلاح هسته ای گفت:طراحی جدید راکتور اراک هم نگرانی خارجی‌ها را رفع می‌کند هم منافع ایران تامین می‌شود.

یک استاد حقوق بین‌الملل: نپیوستن به FATF، اقتصاد را به فروپاشی می‌کشاند/ قرار گرفتن در لیست سیاه در انتظار ماست

یک وکیل دادگستری: قرار گرفتن در لیست سیاه FATF شدت تحریم‌ها را فراگیرتر می‌کند

یک عضو فراکسیون امید: پشت مخالفت با FATF هیچ منطقی نیست

نامه گروهی از نمایندگان به مقام معظم رهبری درباره FATF

رئیس کل دادگستری استان تهران در نشست هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی گفت: قضات به عنوان فرهیختگان جامعه نباید نسبت به مراجعین به تشکیلات قضایی برخورد نامناسب داشته باشند.

* مهمترین اخبار، مصوبات و دستور کارهای  امروز (دو شنبه) دوم دی ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی را نیز می‌توانید اینجا دنبال کنید.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.