• سه‌شنبه / ۳ دی ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۸
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98100302329
  • منبع : نمایندگی همدان

حجت الاسلام‌ پناهیان:

جوانان انقلابی با حضور در همه هسته‌های جامعه، مانع فساد شوند

علیرضا پناهیان

ایسنا/همدان حجت الاسلام علیرضا پناهیان گفت: جوانان انقلابی باید در همه سلول و هسته‌های اداره جامعه کلان و نیمه کلان ورود پیدا کرده و با مطالبه‌گری از زمینه فساد جلوگیری کنند.

این مدرس حوزه و دانشگاه سه شنبه سوم دی ماه در اجتماع بزرگ انقلابیون جوان استان همدان با عنوان «خیزش هسته‌های مسئله محور» بیان کرد:۴۰ سال پیش با وقوع انقلاب اسلامی جهان فضای جدیدی را لمس کرد و به تعبیر رهبری در پیچ تاریخی بشریت قرار گرفت و تاریخ ورق خورد و در حال حاضر نیز وارد جهان تازه‌ای شده‌ایم که با احساس مسئولیت، تخصص و فعالیت جوانان و بسیج دانشجویی حلقه‌ای میانی‌ در بین دولت و ملت ایجاد می‌کنند. 

وی اضافه کرد: این حلقه‌های میانی جوانان‌ بسیجی دو کاربرد قوی‌سازی ملت و کاهش قدرت‌های اضافی دولت را در پی دارد؛ قدرت اضافی دولت باید کم شدن و به ملت و نه احزاب داده شود.

مدرس حوزه و دانشگاه اظهار کرد: متصدیان این حلقه‌ها جوانان پرشوری هستند که استعدادها را شناسایی، سازماندهی و ارتباط اشتراکی بین این مجموعه‌ها برقرار می‌کنند همچنین این حلقه‌ها تصمیم سازی برای دولت می‌کنند و کارها را دستشان می‌گیرند. مدل این یک حکمرانی جدید است که جمهوری اسلامی در حال ایجاد آن بوده و در دنیا بی نظیر است.

وی با بیان اینکه در کشورهای غرب و لیبرال مانند فرانسه مردم حاکم نیستند، مردم فریب خورده و بازی دست هستند و با بازی‌های مختلف مردم را به حضور در انتخابات تشویق می‌کنند، گفت: برخی می‌خواهند کشور را مثل غرب کنند؛ با چرندیات، دروغگو کردن رقیب، ترساندن و با جنجال از مردم رای بگیرند و بعد از انتخابات مردم را کنار بگذارند.

تحول جامعه باید از طریق گام دوم انقلاب صورت بگیرد

پناهیان تصریح کرد: دورانی که مسئولان بتوانند خطا کنند، باید به پایان برسد، اینکه فکر کنیم جای مسئولان، باید مسئولان بهتری قرار گیرد تا مشکلات حل شود درست نیست بلکه باید تحول از طریق بیانیه گام دوم انقلاب صورت بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: جوانان انقلابی در همه سلول و هسته‌های اداره جامعه کلان و نیمه کلان باید ورود پیدا کنند و با مطالبه‌گری از زمینه فساد جلوگیری کنند، با اینکار هرکسی نمی‌تواند از ترس مطالبه‌گری وارد انتخابات شود.

وی بیان کرد: جهان ما، جهان جوانانی است که میان دولت و ملت حلقه میانی ایجاد و شبکه‌سازی کرده و در بدنه‌های دولت نفوذ می‌کنند و امکان رانتخواری را از مسئولان می گیرند این روند تا زمانی که به عصر ظهور برسیم، ادامه پیدا خواهد کرد.

این مدرس حوزه و دانشگاه افزود: مقام معظم رهبری چهار سال پیش در دیدار با بسیجیان تاکید کردند مردم سالاری دینی فقط این نیست که مردم تنها پای صندوق‌های رای باشند بلکه باید در همه بخش‌ها فعال شوند و بخشی‌که می‌تواند مشارکت مردم را فعال کند، بسیج است.

پناهیان اضافه کرد: خمیر مایه گام دوم انقلاب این است که جوانان وارد میدان شوند، مطالبه گری به معنای مچ‌گیری و خراب کردت کسی نیست بلکه مانند پلیس سر چهار راه است که اجازه خطا به کسی نمی‌دهد و در نهایت آرام کردن هدف است.

وی اظهار کرد: بسیجی باید وارد میدان شود و کارها را به دست بگیرد، هر بسیجی در کنار کار علمی خود باید کار اقتصادی خودش را داشته باشد و مردم باید به جوانان اعتماد کنند، حتی رهبری توصیه به سرمایه‌گذاری در بورس کردند که با پول‌های اندک نیز شکل می‌گیرد.

این مدرس حوزه و دانشگاه افزود: این جهان تازه جهان سرشار از فعالیت است و با کمک هم می‌توانیم کار اقتصادی کنیم‌ که این جزو دین ما است، در این جهان تازه یک زندگی دیگری خواهیم داشت پس نباید از ریسک‌ها ترسید و عقب نشینی کرد.

پناهیان خاطرنشان کرد: ما عقب مانده‌ترین کشور در سهولت ایجاد کسب و کار هستیم، نباید راه انداختن کسب و کار در کشور سخت باشد، سهولت کسب و کار ما باید راحت تر از آلمان شود، حتی نماینده مجلسی که کار نکند و قانون‌های تسهیل کار را تصویب نکند، لیاقت نمایندگی ندارد.

وی ادامه داد: نیاز به تغییر ادبیات سیاسی کشور داریم چرا که ادبیات ما ضعیف است، امروزه آرمان‌های ما تبدیل به هدف شده، برخی کلمات را باید به گونه‌ای با مفاهیم انقلابی را ترجمه کنید که نگذارند از آن سوء تدبیر و سوء تفاهم برداشت کنند.

این مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه بسیج خودش را با عمل نه با شعار نگه داشته است و بسیجی باید متخصص، دقیق، باهوش و واقع‌بین باشد، تصریح کرد: تهمت احساساتی بودن به شهدا و انقلابیون می‌زنند، کجای جنگ ما بر اساس احساسات بوده است، رزمندگان بسیار واقع بین بودند و مرگ را دست خدا می‌دانستند، خانواده‌های شهدا فرزندان خود را واقع بین تربیت کرده‌ بودند.

پناهیان در پایان با اشاره به عدم صدور اجازه برگزاری همایش در برخی دانشگاه‌های استان، یادآور شد: متاسفم برای دانشگاهی که اجازه ندادند این جمع در دانشگاه به بهانه‌های مختلف برگزار شود، این بسیجی ها با این شور و شوق به جامعه انگیزه می‌دهد.

در تقابل با گفتمان‌های لیبرال باید از گفتمان انقلابی خود حفاظت کنیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان گفت: گفتمان انقلاب اسلامی تنها گفتمان دینی در یک حکومت دینی در جهان بوده و گفتمان لیبرال به عنوان تفکری مادی‌گرا تهاجم خیلی گسترده‌ای علیه حکومت دینی شکل داده است.

دکتر مرتضی قائمی بیان کرد: گفتمان‌ها در تناقض و تقابل باهم شکل می‌گیرند و زمانی که در قرن ۱۹ تا ۲۱ رکورد جرم و جنایت استعمار و استکبار در دنیا شکسته شده بود، گفتمان‌های غالب این دوره به گفتمان لیبرال، کمونیستی و فاشیستی منتهی می‌شدند.


وی با بیان اینکه در برهه‌ای که جنبش‌های دینی روبه ضعف می‌روند به یک باره گفتمانی با عنوان انقلاب اسلامی در میان گفتمان‌ها سر بر می‌آورد که در تقابل با همه گفتمان‌ها، توحید و معاد است، اظهار کرد: این‌گفتمان حرف تازه‌ای در جهان آورد و حاکمیت گفتمان دینی را دنبال کرد در شرایطی که بیشتر گفتمان‌ها مادی گرا بودند.

رئیس دانشگاه آزاد همدان گفتمان انقلاب اسلامی را تنها گفتمان دینی در یک حکومت دینی در جهان دانست و خاطرنشان کرد: ۴۰ است می‌خواهند این گفتمان را محکوم کنند اما با حضور انقلابیون هیچ وقت نتوانستند آن را نابود سازند.

وی با بیان اینکه لیبرال به عنوان تفکری مادی‌گرا تهاجم خیلی گسترده‌ای علیه حکومت دینی شکل داد، اضافه کرد: ما در تقابل با گفتمان‌های لیبرال باید از گفتمان‌های انقلابی و ولایی خود حفاظت کنیم و آنچه‌ که امروز لازم است حضور انقلابیون جوان در تمام صحنه‌ها است.

قائمی ادامه داد: در شرایطی کنونی انقلاب به حضور جوانان انقلابی همه جانبه علمی و پژوهشی مسئله محور در صحنه نیاز دارد، جوانان انقلابی باید بهترین پژوهشگر در صحنه پژوهشی و بهترین یادگیرنده در صحنه آموزش باشند، در دانشگاه ما دانشجوی انقلابی باید در همه صحنه‌ها بهترین باشد.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی باید در کشور نیازسنجی صورت گیرد و جوانان متناسب با نیازهای جامعه کار علمی انجام دهند و انقلاب را با کار علمی و اقتصادی حفاظت کنند، یادآور شد: دانشجوی انقلابی باید مسئله‌شناسی و نیازسنجی کرده و براساس نیاز ممکلت کار کند، بسیج و جوانان انقلابی ما ثابت کردند که وقتی جامعه و انقلاب به آن‌ها نیاز دارد، می‌توانند نیازهای جامعه را برطرف کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.