• سه‌شنبه / ۳ دی ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۶
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 98100302530
  • خبرنگار : 30054

تحصیل در ایتالیا، دانشگاه تورورگاتا

یگانه سقیران

این دانشگاه که به‌عنوان دانشگاه دوم رم هم شناخته می‌شود یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی واقع در رم، ایتالیا است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام یگانه سفیران، رئیس فعلی دانشگاه جوزپه نولی، استاد دانشکده پزشکی و جراحی است. دانشگاه تورورگاتا شهر رم در کشور ایتالیا در سال ۱۹۸۲ تأسیس شد پردیس این  دانشگاه که به سبک پردیس‌های آنگلوساکسون بنا شده دارای وسعتی بیش از ۶۰۰ هکتار می‌باشد. وسعت عظیم فضا و محوطه دانشگاه تورورگاتا این امکان را فراهم ساخته که هرکدام از دانشکده‌ها (اقتصاد، حقوق، فنی و مهندسی، علوم انسانی، پزشکی و علوم پایه) به‌طور جداگانه و در ساختمان‌هایی مدرن قرار گیرند و از مراکز تحقیقاتی مهمی همچون انجمن تحقیقات ملی و آژانس فضایی ایتالیا برخوردار باشند. این ویژگی، دانشگاه تُوروِرگاتا را به یکی از پویاترین مراکز آموزشی و تحقیقاتی ایتالیا تبدیل کرده است. بیمارستان مخصوص این دانشگاه نیز که با ساختار پزشکی بسیار پیشرفته داخل محوطه دانشگاه قرار دارد، هم در سطح منطقه‌ای و هم ملی از اعتبار و شهرت خاصی برخوردار می‌باشد. دانشگاه تورورگاتا شامل شش دانشکده مختلف: اقتصاد، مهندسی، علوم انسانی، حقوق، پزشکی و علوم است. این دانشگاه که از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در ایتالیاست  حدود ۳۴۰۰۰ دانشجو، ۱۴۰۰ استاد، ۹۰۰ کارمند اداری و فنی دارد و درمجموع ۱۲۱ برنامه کارشناسی، ۱۵۹ برنامه کارشناسی ارشد و ۶۶ برنامه دکتری را ارائه می‌دهد. این دانشگاه با هدف ارائه آموزش‌های باکیفیت بالا برای دانش آموزان و برآورده ساختن نیازها و ایجاد فرصت‌های نیروی کار در قرن بیست و یکم تأسیس شد. این دانشگاه نام خود را از خانه روستایی قرن چهاردهم "Turris Virgatae" که متعلق به خانواده نجیب‌زاده رومی به نام انیبالدی بود الهام گرفته است.
دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند امکان دریافت بورسیه استانی ایتالیا  را نیز خواهند داشت.

دانشگاه تورورگاتا از جوان‌ترین دانشگاه‌های ایتالیا می‌باشد اما با وجود جوان بودن خیلی سریع به بالاترین استانداردهای اروپا و ایتالیا رسیده است و یکی از بهترین مقاصد دانشجویان برای تحصیل در ایتالیا می‌باشد. تورورگاتا بخشی از EUA است که شبکه‌ای از مؤسسات آموزشی عالی و کنفرانس‌های بازرسان ۴۶ کشور اروپایی را نمایندگی می‌کند. تورورگاتا همچنین در ژانویه ۲۰۱۵ بین ۱۸ دانشگاه اروپایی زیر پنجاه‌ ساله با حضور معتبر در رتبه‌بندی اصلی بین‌المللی قرار دارد.

یکی از مدرن‌ترین بیمارستان‌های دانشگاهی ایتالیا (Tor Vergata Polyclinic) با تجهیزات پیشرفته پزشکی در محوطه دانشگاه است. بیمارستان دانشگاهی با ساختارهای پیشگیرانه تشخیصی و درمانی مجهز است و یک بیمارستان فوق پیشرفته در سطح ملی و بین‌المللی محسوب می‌شود.

هدف دانشگاه:

مأموریت دانشگاه رم تورورگاتا کمک به آموزش‌وپرورش، آموزش مردم، تحقیقات علمی و نوآوری‌های تکنولوژیکی، سازمانی و اجتماعی مورد نیاز برای دستیابی به یک توسعه پایدار در ایتالیا، اروپا و سراسر جهان بر اساس اهداف توسعه پایدار است.

همان‌طور که اجرای اقدامات لازم برای انجام چنین هدف بلند پروازانه مستلزم مهارت‌های بالا و مدیریت فرایندهای پیچیده است، نه‌تنها دانشگاه تورورگاتا عمیقاً متعهد به آموزش عالی و تحقیقات علمی است، بلکه همکاری نزدیک با بخش خصوصی، نهادهای عمومی و سازمان‌های غیرانتفاعی در سطح ملی و بین‌المللی نیز جز سیاست‌های جدایی‌ناپذیر این دانشگاه است. این هدف به نفع تصویب سیاست‌ها و رفتارهایی است که با توجه به رفاه مردم و شرایط کشور تدوین‌ شده است.

دانشجویان بین‌المللی:

بین‌المللی شدن این دانشگاه پس از گذراندن سال‌های اولیه تأسیس، بیش‌ازپیش مد نظر قرار گرفت، در نتیجه این دانشگاه شروع به سازمان‌دهی رشته‌های مختلف و جذب دانشجوی خارجی برای تحصیلی  در مقاطع مختلف نمود. 

در حال حاضر از حدود ۳۴۰۰۰ هزار دانشجوی این دانشگاه بیش از ۳۰۰۰ نفر از دانشجویان بین‌المللی هستند که برای تحصیل در ایتالیا این دانشگاه جوان اما باکیفیت ایتالیایی را انتخاب کرده‌اند.

داشتن بورسیه استانی و بورسیه‌های تحصیلی یکی از دلایلی است که باعث شده تحصیل در ایتالیا علی‌الخصوص دانشگاه تورورگاتا مقصدی جذاب برای دانشجویان مستعد و علاقه‌مند خارجی به‌حساب آید. دانشجویان می‌تواند با دریافت بورسیه استانی یا بورسیه‌های تحصیلی هزینه‌های تحصیل خود را به صفر رسانده و از زندگی و تحصیل در یک کشور پیشرفته اروپایی لذت ببرند.

سهولت دسترسی به دانشکده‌ها:

علاوه بر حمل‌ونقل عمومی که توسط خطوط مترو اتوبوس ارائه می‌شود، دانشگاه همچنین دارای یک سرویس اتوبوس رایگان است که آن را به ایستگاه قطار تورورگاتا و ایستگاه مترو di Anagnina متصل می‌کند.

اسامی تعدادی از سیاستمدارن و دانشمندان مشهور که در دانشگاه تورورگاتا ایتالیا تحصیل‌ کرده‌اند به شرح زیر است:

آلفونسو پکرواراسکنیو، وزیر سابق ایتالیا درزمینهٔ محیط‌زیست، زمین و دریا و عضو سابق پارلمان ایتالیا

جیووانی تریا، وزیر اقتصاد و امور مالی، استاد اقتصاد، دبیر دانشکده اقتصاد

رناتو بروناتا، وزیر سابق ایتالیا، عضو پارلمان اروپا، استاد اقتصاد

انریکو جیووانی، مدیر ارشد سابق OECD، استاد اقتصاد وزیر سابق رفاه ایتالیا

ساباتینو موسکاتی، باستان‌شناس و زبان‌شناس، استاد فنولوژی

ماریو پرنیولا، فیلسوف، استاد زیبایی‌شناسی

سیموناتتا پروپری والنتی رودینو، مورخ هنر، استاد تاریخ هنر

آلساندرو پیپرنو، نویسنده، استاد ادبیات فرانسه

لوسیو روسو، فیزیکدان، ریاضیدان و مورخ علمی، استاد حساب احتمالی

گوستاو پیگا، استاد اقتصاد

دومنیک آنجلا اونالی، استاد ادبیات انگلیسی و آمریکایی، رمان‌نویس، شاعر، منتقد ادبی

رتبه‌بندی دانشگاه:

رتبه جهانی: ۵۱۱
رتبه در ایتالیا: ۷

رتبه در علوم طبیعی: ۲۸۹

رتبه در علوم پزشکی: ۲۸۰

رتبه در علوم انسانی: ۳۴۷

رتبه در علوم مهندسی: ۳۰۷

برخی رشته‌های ارائه‌شده به زبان انگلیسی در دانشگاه تورورگاتا ایتالیا:

علوم مهندسی مکاترونیک

MBA پزشکی

بیوتکنولوژی اقتصاد

داروسازی مهندسی شیمی نانو

مالی و بانکداری حقوق تجارت اروپا

مهندسی ICT فعالیت بدنی و ارتقاء سلامتی

دانشگاه تورورگاتا تنها دانشگاهی است که رشته داروسازی را علاوه بر زبان ایتالیایی به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کند. این دانشگاه در پی سیاست‌های جذب دانشجویان مستعد دیگر کشورها به‌منظور تحصیل در ایتالیا در سال ۲۰۰۹ اقدام به ارائه رشته داروسازی به زبان انگلیسی با همکاری دانشگاه ناتینگهام (Nottingham) و دانشکده داروسازی Alliance Boots از کشور انگلستان نموده است.

انتهای رپرتاژ آگهی

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.