• جمعه / ۱۳ دی ۱۳۹۸ / ۱۹:۴۹
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 98101309965
  • منبع : بوشهر

رئیس بسیج رسانه کشور:

مسائل اخیر هوشیاری جدی مردم را می‌طلبد /برای اینستاگرام جایگزین داخلی بگذاریم

مسائل اخیر هوشیاری جدی مردم را می‌طلبد /برای اینستاگرام جایگزین داخلی بگذاریم

ایسنا/بوشهر رئیس بسیج رسانه کشور گفت: پست هایی که از صبح امروز درباره حاج قاسم منتشر شده از صفحات فضای مجازی حذف می شود که این یک توهین به ملت ایران است، ما در اولین گام می توانیم این رسانه و نرم افزار اینستاگرام را از دور خارج کنیم و برای آن جایگزین داخلی بگذاریم.

مسعود بصیری غروب جمعه ۱۳ دی ماه در برنامه ویژه رادیو بوشهر "سردار دل‌ها"، به مناسبت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی عنوان کرد: رسانه پدیده خاصی است، مردم نیز به دلیل ارتباط نزدیک با رسانه ها و فضای مجازی با این مقوله ناآشنا نیستند. 

وی با اشاره به اقدامات دشمن و ضرورت آگاهی و هوشیاری مردم ادامه داد: در مواقع بحرانی و یا اتفاقات و پدیده های خاص مردم با حجم زیادی از اخبار مواجه می شوند، در این میان برخی از رسانه ها از این موقعیت استفاده کرده و سعی در تولید اخبار جذاب و به عبارتی Fake News دارند. 

به گزارش ایسنا، رئیس بسیج رسانه کشور تاکید کرد: از بامداد امروز و با انتشار خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی نیز کلیپ ها و اخبار زیادی در این باره تولید شد که این نشان می دهد برخی رسانه ها به دنبال مخاطب هستند و هم اینکه دشمن بیکار ننشسته و سعی در دامن زدن به بحران و نگران کردن مردم دارد. 

مخاطبان شبکه های مجازی فضای درستی را از بین اخبار پیگیری کنند

این مسئول با اشاره به توییت ترامپ و نشر تصویر پرچم آمریکا خاطرنشان کرد: ترامپ وقتی این تصمیم را می گیرد قطعا از چند روز قبل برنامه ریزی های متعددی انجام داده است تا بتوانند به لحاظ رسانه ای و روانی نیز کار کنند، اما مسئله این است که مخاطبان و پیام گیرندگان در پیام رسان ها شبکه های مجازی بتوانند فضای درستی را از بین اخبار پیگیری کرده و به آن دسترسی پیدا کنند. آقای ترامپ هم تصویر پرچم را منتشر می کند و در واقع می خواهد ملی گرایی را در مردم تقویت کند. در خود آمریکا دو دسته وجود دارد، یک دسته موافقان و طرفداران و یک دسته نیز مخالفان ترامپ هستند. 

بصیری یادآور شد: امروز در پیگیری رشته توییت های غربی ها اخبار و اطلاعات بسیار جالبی توسط آمریکایی ها بر روی صفحات مجازی آنها منتشر شده بود که اینها می تواند مورد توجه قرار بگیرد، خیلی از غربی ها ایالت خود را از روی نقشه آمریکا حذف کرده بودند و به ایران پیام داده بودند که "ما نبودیم، ببخشید." خیلی ها این را نوشتند، یا "ما مهاجریم و بی گناه"؛ یا اینکه "ایالت ما بخشی از آمریکا نیست". و مطالبی مبنی بر اینکه "ترامپ منتخب ما نیست و با او ارتباطی نداریم"، "شهروندان آمریکا این کار را شروع نکرده اند و جنگ نمی خواهند"، یا "ترامپ، -رئیس جمهور احمق- نماینده عقاید ما نیست"، یا اینکه گفته بودند "بیشتر از ۳ میلیون نفر از ما ضدترامپ رای داده بودیم ولی بالاخره او رییس جمهور شد و ما نیستیم" یا اینکه "ما یکی از رهبران ارزشمند شما را کشتیم چطور است شما نیز رهبر ما -ترامپ- را بکشید"، یعنی در واقع به ایران می گویند بیا ترامپ را بردار، ما خودمان هم از او خسته شده ایم. 

وی اظهار کرد: واکنش های زیادی بوده، حتی نیویورک تایمز واکنش خیلی جدی علیه کار ترامپ داشته است. بعضی ها او را با یک گانگستر آمریکایی که بدون مجوز کنگره دست به فعالیت می زند و آمریکا را با یک خطر جدی مواجه کرده است برابر می دانند و به نظر می رسد رسانه ها در خود آمریکا نیز مخالف جدی اتفاقی هستند که توسط آمریکا رخ داده است. 

حذف پست های مرتبط با حاج قاسم سلیمانی توهین به ملت ایران است 

این مسئول عنوان کرد: مسائل اخیر هوشیاری جدی مردم ما را می طلبد، البته کارهای کثیفی نیز انجام می دهند، مثل کاری از ظهر امروز آغاز شده و در نرم افزار خارجی اینستاگرام که ایرانی ها در داخل کشور از آن استفاده می کنند، و در اقدامی وقیحانه شروع به حذف پست های منتشر شده توسط مردم عادی یا مسئولین و هنرمندان ما درباره حاج قاسم سلیمانی منتشر کرده است.

رئیس بسیج رسانه کشور تصریح کرد: ما در یک جنگ جدی هستیم، فهم موضوع و کنار زدن ابزار دشمن برای برخورد با ما خیلی باید مورد توجه قرار بگیرد. من از وزارت ارتباطات و مسئولان و تصمیم گیران در حوزه رسانه و فضای مجازی می خواهم، الان فرصت این کار است. اگر می خواهند پاسخ مناسبی به غرب بدهند در اولین گام از لوازم و ابزار غرب و شبکه های اجتماعی که آنها تولید کرده اند استفاده نشود. سرمایه گذاری برای تولید شبکه های داخلی داشته باشند. این نکته تاسف باری است که ما از فضای مجازی استفاده می کنیم که آنها خیلی راحت ما را فیلتر می کنند. 

مسعود بصیری توضیح داد: یک زمانی ما وارد فضای مجازی می شدیم و غربی ها را مورد هدف قرار می دادیم الان مجبوریم طوری مطلب بزنیم که آنها ما را فیلتر نکنند. بسیاری از کسانی که عکس و تصویر از سپاه پاسداران و یا از صبح امروز درباره حاج قاسم منتشر کرده اند از صفحات فضای مجازی حذف می شود که این یک توهین به ملت ایران است. 

وی تاکید کرد: ما در اولین گام می توانیم و باید این رسانه و نرم افزار اینستاگرام را از دور خارج کنیم و جایگزین داخلی برای آن بگذاریم و ارزش های خود را حفظ کنیم. 

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور گفت: می گویند می خواهیم پیام ملت ایران را به غربی ها برسانیم و از ابزار و بسترهای آنها استفاده کنیم، خب کشورهای زیادی این کار را می کنند و افراد حرفه ای در این فضا قرار گرفته و کار خود را به نحو احسن انجام می دهند. اگر قرار باشد ما مطلبی منتشر کنیم و دیده نشود خود را در معرض جمع آوری اطلاعات غربی ها قرار داده ایم. این نکته خیلی مهمی است که باید به آن توجه کنیم و امیدوارم که مسئولین تصمیم جدی برای این کار بگیرند. الان وقتش است و مردم هم همراهی می کنند و می توانیم از این فرصت استفاده کنیم، اگر چه بعید می دانم چون تجربه های گذشته هم اجازه نداده اند این اتفاق بیفتد. 

مسعود بصیری خاطرنشان کرد: موضوع بعد اینکه مردم مراقب باشند، هستند کسانی که در اتاق های عملیات روانی غربی ها مستقر شده و تلاش می کنند با ایجاد ابهام و ترساندن مردم از جنگ ارزش شهید و شهادت را زیر سوال ببرند. به نظرم باید خیلی مراقب باشیم و دستگاه های امنیتی نیز باید محتاط باشند.

این مسئول بیان کرد: خیلی از کسانی که علیه ما مطلبی می نویسند منافقین مستقر در آلبانی هستند که تصاویر اردوگاه آنان نیز منتشر شد. اینها پشت دستگاه های کامپیوتری نشسته و هر کدام با حساب های مختلف جعلی و نادرست به اسم حزب اللهی یا خانم چادری و انواع اسامی مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران مطلب منتشر می کنند. 

وی اظهار کرد: جالب این است که فعالان رسانه ای غرب اعتراف می کنند که این افراد و انتشاردهندگان مطالب سپاه سایبری رژیم اسرائیل هستند و توسط سعودی ها برای ایجاد اتاق عملیات روانی و مطلب نوشتن به فارسی علیه ایرانی ها سازماندهی شده اند. فکر می کنم که الان فرصت مناسبی است تا دوستان و دشمنان خود را بشناسیم. 

بزرگداشت سردار سلیمانی و اجلاسیه شهدای رسانه جنوب کشور 

رئیس بسیج رسانه کشور تصریح کرد: مدت زیادی بود که در جنوب کشور، اجلاسیه ای در گرامیداشت شهدای رسانه برگزار کنیم که فرصتی دست داد تا به میزبانی استان بوشهر این اتفاق بیفتد. قرار بود ۱۴ دی ماه در حسینیه ثارالله بوشهر این اجلاسیه برگزار شود، و متاسفانه با توجه به شهادت سردار سلیمانی و به دلیل جوشش و خروش مردم برای حضور در برنامه های مختلف، تصمیم بر این شد تا اجلاسیه "مرد زمانه" صبح شنبه ۱۴ دی ماه در بزرگداشت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای رسانه جنوب کشور و در مصلی جمعه بوشهر برگزار شود.


 
انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.