• شنبه / ۱۴ دی ۱۳۹۸ / ۲۲:۱۰
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98101411021
  • خبرنگار : 50288

جانشین فرمانده سپاه همدان:

ولایتمداری سردار سلیمانی از نوع پشت میزنشستن نبود

تحولات جهان، تحت تأثیر شهادت سردار سلیمانی

ایسنا/همدان جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: ولایتمداری سردار سلیمانی از نوع پشت میز نشستن نبود بلکه این ولایت پذیری او در بلندای جولان، نزدیکترین نقطه به اسرائیل بود که کمتر کسی چنین جرأتی داشت.

سردار مهدی فرجی شامگاه شنبه ۱۴ دی در اجتماع کسبه بازار در مسجد جامع همدان، در راستای محکومیت اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، با بیان اینکه همگی در گلو بغض داریم و نمی‌خواهیم دشمن احساس کند که با به شهادت رساندن شهید سلیمانی لرزشی در ما ایجاد شده است، افزود: اینکه ما ناراحت هستیم و در این عزا جگرسوز شده‌ایم را باید در مکان  و جایگاه خود قرار دهیم اما باید بدانید که سلیمانی‌های بسیاری در کشور داریم که فعلا جایگزینی مثل او نداریم.

وی با اشاره به شبهه ایجاد شده در فضای مجازی در رابطه با اینکه شهید سلیمانی ساده به شهادت رسید، خاطرنشان کرد: اشراف اطلاعاتی و دقت لازم برای سفر حاج قاسم سلیمانی تدبیر شده بود اما سفر او به کشور عراق به صورت مخفیانه نبوده و به دعوت رسمی مقامات عراقی و با یک هواپیمای عمومی سوری-عراقی در فرودگاه بین المللی بغداد وارد این کشور شد و نماینده رسمی کشور عراق نیز در بدو ورود سردار سلیمانی او را همراهی می‌کرد و این اقدام با رعایت تمام قوانین بین المللی صورت گرفت.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با تاکید به اینکه خباثت دشمن تاحدی است که ترور بن لادن را با به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی یکی جلوه دهند، بیان کرد: بن لادن زندگی کثیف و مخفی داشت و دست پروده و همکار رژیم آمریکا بود و سردار سلیمانی کسی بود که آمریکایی‌ها ۱۰ سال به دنبال ترور او بودند و اگر این سفر به صورت مخفیانه می‌بود در فرودگاه بین المللی بغداد نمی‌نشست.

فرجی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها اگر احساس کردند که کار بزرگی کرده اند اما باید بدانند که این اقدام آنها ارزش نظامی و عملیاتی نداشت و هیچ نمره‌ای نمی‌گیرد، اضافه کرد: آمریکایی‌ها می‌دانند که چه غلطی کردند و از همین بابت نیز رژیم صهیونیستی امروز به وزرای کابینه خود دستور داده تا مصاحبه‌ای نکنند تا منجر به تحریک ایرانی‌ها نشود امابدانند که حتما انتقام گرفته خواهد شد به همانگونه که این انتقام قبل تر از فاصله بیش از ۷۰۰ کیلومتری از داعش و نیز تروریست‌های اقلیم کردستان عراق گرفته شد بنابراین هرآنچه که مسئولان کشور صلاح بدانند آن را قبول می‌کنیم.

فرجی در رابطه با جانشین سردار سلیمانی و اینکه با جانشینی سردار قاآنی اسرائیل و سازمان سیا عزا گرفتند و به خوبی این جانشین جدید را می‌شناسند و احساس می‌کردند هرکسی به جز سردار قاآنی جایگزین سردار سلیمانی شود، اظهار کرد: بیشتر از ۳۰ سال است که سردار قاآنی را می‌شناسم همچنین در سوریه و عراق با سردار قاآنی ارتباط داشتم و قبل از این اتفاق با توجه به مصلحتی که وجود داشت قرار نبود از مرد دوم سپاه قدس رونمایی شود؛ سردار قاآنی به خوبی تمامی راهبردها و تاکتیک‌های دشمن را می‌داند. سردار قاآنی بیشترین کار عملیاتی را در نیروی قدس انجام داده است.

وی با اشاره به اولین آشنایی رزمندگان همدانی در خاکریزی در عملیات رمضان با سردار سلیمانی که به سال ۶۰ برمی‌گردد، افزود: این ضایعه عظیم را هیچگاه فراموش نخواهیم کرد و این خاطرات در قلب ما به یادگار خواهد ماند. سردار سلیمانی به هرجایی که وارد می‌شد در آنجا شکستی متصور نبود، او در مناطقی مانند خانقین عراق به گونه‌ای گام برمی‌داشت که هیچگونه ترسی در برابر دشمن در وجود او وجود نداشت و این شجاعتش با عقل ما سازگار نبود.

فرجی همچنین ادامه داد: در خیلی از مواقعی که ما نیز کم می‌آوردیم درحالیکه سردار سلیمانی با قاطعیت به راه خود ادامه می‌داد اما درعین این قاطعیت دارای دل نازکی بود.

وی با بیان خاطراتی از سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، گوش دادن به حرف خانواده شهدای مدافع حرم و نیز پیگیری مشکلات آنها را از ویژگی بارز آن شهید بزرگوار یاد کرد و گفت: زمانی که سردار سلیمانی به همدان آمد خواستار دیدار با فرزندان مدافعان حرم شد و این جلسه نیز حدود دو ساعت به طول انجامید که سردار شهید به گونه‌ای با فرزندان مدافعان حرم با گرمی و آرامش صحبت و بازی می‌کرد که سالهاست این فرزندان را می‌شناسد این درحالیست که از دفتر مقام معظم رهبری سردار سلیمانی را خواسته بودند.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه سردار سلیمانی کسی بود که به همراه یارانش سوریه‌ای را که ۹۳ درصد از آن در دهن اژدها افتاده بود را از دهن اژدها بیرون کشید، افزود: تا کنون بخشی از مطالب و فیلم‌ها به لحاظ امنیتی و به دستور سردار سلیمانی امکان پخش آن وجود نداشت اما بخشی از این اقدامات به زودی از سیمای جمهوری اسلامی پخش خواهد شد که بعد از آن متوجه خواهید شد که حاج قاسم سلیمانی چه شخصیت بزرگی بوده است.

وی با اشاره به اینکه مالک اشترها در کشور کم نیستند، تاکید کرد: عمار و یاسری به مانند سردار سلیمانی در کشور نداریم و او برای مقام معظم رهبری جایگاه عمار را در زمان دلتنگی‌ها داشتند. حاج قاسم دارای اخلاقی بود که در منطقه رزم باید به تمام نیروهای خود جدای از ملیت و قومیت آنها سر می‌زد و سرکشی می‌کرد و این صمیمیت سردار سیلمانی مثال زدنی بود به گونه‌ای که حتی مقامات ارشد نظامی عراق و عراقی‌ها نیز از سردار ایرانی خود تبعیت پذیر بودند.

فرجی با بیان اینکه سردار سلیمانی نگاه ویژه‌ای به مردم همدان داشت، گفت: زمانی که نام سردار همدانی می‌آمد آهی می‌کشید و می‌گفت با شهادت سردار همدانی احساس کردم که دنیا بر سرم خراب شده و تنها شده‌ام.

وی با تاکید بر اینکه انتظار چنین تشییع با شکوهی را از مردم کاظمین و عراق نداشتیم، به نصب عکس شهید سردار سلیمانی در مغازه‌های بازاریان به منظور زدن تیری به قلب دشمن اشاره کرد و گفت: مردم استان همدان مردم خوبی هستند به گونه‌ای که در جریان اغتشاشات آبان ماه باوجود تمام مشکلات هیچ هزینه‌ای ندادیم.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به اینکه در هفته گذشته قرار بود فردی در خیابان بوعلی همدان مردم را بی هوا بکشد، خاطرنشان کرد: اینها قصد کشت و کشتار مردم بی گناه را داشتند که فرزندان مردم در مجموعه‌های اطلاعاتی و نظامی کارهای بزرگی انجام دادند و این نتیجه آماده باش ۷۰۰۰ بسیجی در استان بود چراکه آمریکایی‌ها برنامه ریزی سنگینی کرده بودند اما این اقدامات آنها ظرف مدت ۴۸ ساعت خاتمه یافت. اگر در سیرجان مخازن بنزین و نیز لوله انتقال گاز جنوب به شمال  منفجر می‌شد هزاران نفر بیگناه کشته می‌شدند بنابراین اگرچه دشمن برای این اقدام برنامه ریزی کرده بود این مردم فهیم و بصیر بودند که اجازه عرض اندام به دشمن را ندادند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.