• سه‌شنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۰
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 98101713025
  • منبع : نمایندگی اردبیل

سوگ دانشگاهیان اردبیل در عزای سردار شهید قاسم سلیمانی

سلیمانی

ایسنا/اردبیل دانشگاهیان دانشگاه‌های اردبیل در عزای سردار شهید قاسم سلیمانی به سوگ نشستند.

امروز 17 دی ماه حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل در مراسم گرامیداشت سردار شهید قاسم سلیمانی در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی گفت: بالاترین درجه انسان رسیدن به شهادت، توحید و لقاالله است که یک انسان مومن و متدین می تواند به آن برسد.

وی اضافه کرد: سردار شهید سلیمانی به عهدی که با خدا بسته بود، رسید و انتظار شهادت یکی از بزرگترین خواسته‌های هر انسان مومن و ولایتمداری است.

حسنی با اشاره به اینکه انسانهای بزرگ با خدا معامله میکنند، ادامه داد: سردار شهید سلیمانی جزو مردان خدا بود و به عهد و پیمانی که با ولایت بسته بود، وفا کرد و در راه نظام و انقلاب اسلامی به درجه شهادت نائل آمد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به ویژگیهای سردار شهید سلیمانی تصریح کرد: مجاهد فی سبیل الله، اخلاص در عمل، دشمن شناس، بصیر، ولایتمدار و وطن پرستی از ویژگیهای این سردار بزرگ بود.

وی ادامه داد: سردار شهید سلیمانی حسین وار و با قدرت تمام وارد سوریه شد و داعش را شکست داد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل افزود: سردار شهید سلیمانی بیش از ۴۰ سال با اخلاص تمام در خدمت نظام و انقلاب اسلامی بود.

حسنی ادامه داد: جبهه مقاومت با حضور سردار سلیمانی مقاوم تر شد و به ما درس استکبارستیزی داد.

وی گفت: امروز مذاکره با آمریکا هیچ معنایی ندارد و هر کس حرف از مذاکره با آمریکا بزند، خائن است.

عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز شهادت این سردار شریف جهان اسلام را که همواره در پاسداری از حریم ولایت و دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پیشگام بود، محضر حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری، ملت غیور ایران، پاسداران صدیق نظام، جامعه دانشگاهی و خانواده معزز ایشان تسلیت گفت.

اسحق رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل نیز در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار گفت: ملت و مسئولین با هر گرایش و سلیقه سیاسی با مدافعین حرم یک ارتباط قلبی دارند و قاسم سلیمانی به عنوان یک مدافع حرم فراتر از یک فرد نظامی، یک چهره محبوب در جهان اسلام بود که با مبارزات خود وحشت را در دل دشمنان افکند و اکنون با شهادت خود معمار خاورمیانه جدید و سیاستهای جهان شد.

رسولی ادامه داد: ایشان با صداقت به پای عهدی که از جوانی با خدا بسته بود ایستاد و با شهادت عهد خود را با خدایش به پایان رساند. او با نبوغ فرماندهی خود تمام نقشه‌های استکبار مبنی‌بر خاورمیانه جدید را نقش بر آب کرد و خود معمار آن شد.

وی افزود: آن چیزی که محاسبات نظامی آمریکا را زیر سوال برده و آنها را به اشتباه انداخته، فرهنگ شهادت است. چراکه در معیار آنها شهادت جایی ندارد. آنها نمیدانند که برای ما شهادت اوج سعادت است. شهادت حرکت آفرین و شوق دهنده است و هر خونی که از شهدا میچکد شهید جدیدی را متولد و درخت انقلاب را تنومندتر می کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل خاطر نشان کرد: همانطور که معتقدیم خون شهید حججی داعش را مضمحل کرد، بر این باوریم که خون سردار سلیمانی و سایر شهدای حرم نابودی آمریکا در منطقه را رقم خواهد زد و اگر آنها با پای خود منطقه را ترک نکنند با تابوت از خاورمیانه خواهند رفت.

رسولی ادامه داد: در مکتب امام حسین(ع) سردار سلیمانی های بسیاری وجود دارد و اگر در صدر اسلام امام علی(ع) فقط یک مالک اشتر داشت، در کنار امام خامنه‌ای(مدظله) هزاران سردار وجود دارد که آماده سربازی امام امت زمان خود هستند.

وی تصریح کرد: شهادت سردار سلیمانی، که از همه تعلقات دنیوی دست کشیده بود، غم سنگینی را بر دلهای ما نشان داده است، اما به فرموده رهبر معظم انقلاب یقیناً انتقام سختی از دشمنان خواهیم گرفت و تکلیف ما مردم این است که همانند سردار سلیمانی ولایت مدار بوده و همچون یک سرباز پیرو واقعی رهبر و امام امت زمان خود باشیم و ایشان را تنها نگذاریم.

حجت الاسلام والمسلمین محمد تجلایی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل نیز گفت: ما به سردار سلیمانی افتخار می‌کنیم چراکه نوامیس مسلمانان را از دست داعش نجات داد با دلاوری ها و رشادت هایش بارها عملیات آمریکا را ناکام گذاشت و کمرشان را شکست و سرانجام او که سالها به دنبال شهادت بود، در نهایت سربلندی به آرزوی خود رسید.

وی ادامه داد: مبارزات بی نظیر سردار سلیمانی برای آمریکا و نظام سلطه قابل قبول نبود و همانطور که مالک اشتر را ناجوانمردانه به شهادت رساندند، این مرد بزرگ را هم به صورت غیرقانونی و دور از مردانگی شهید کردند.

تجلایی افزود: سردار سلیمانی عشق را با خدا قسمت کرده بود و دیگر خود را نمیدید. سرباز ولایت بود و شهادتش قطعاً ثمر خواهد داد. همانطور که شهادت سرداران و سربازانی همچون صیاد شیرازی و محسن حججی ثمره داد. خون یکی باعث نابودی تشکیلات منافقان شد و خون دیگری هم داعش را از بین برد. انشاالله که خون سپهبد سلیمانی باعث خروج آمریکا از منطقه و ریشه کن شدن ظلم و آشوب در خاورمیانه شود.

وی خاطر نشان کرد: شهادت این عزیز پر افتخار به ما فهماند که انقلاب اسلامی ریشه و جریان دارد و به این راحتی ها لکه‌دار نخواهد شد. لذا وظیفه مسئولین را در اخذ تصمیمات مهم کشوری بیش از پیش سنگین می‌کند.

فاطمه نوعی اقدم فرزند فرمانده قرارگاه حضرت زینب(س) در سوریه نیز گفت: در طول تاریخ شاهد آن بودیم که خون هیچ مظلومی به هدر نرفته و به ثمر نشسته است. باور داریم که خون سردارسلیمانی هم تحولات مهمی را در منطقه رقم خواهد زد، تحولاتی که شاید بدون شهادت ایشان امکان پذیر نبود. امروز همه جزو خانواده شهدا هستیم و شادی دشمن از شهادت سردار سلیمانی مشابه خوشحالی کفتارها از مرگ شیر است.

این فارغ التحصیل واحد اردبیل ادامه داد: امروز همه ملتهای منطقه و افراد آزادیخواه جهان به خونخواهی این شهید بزرگوار و در برابر جنایت‌های آمریکا به پا خواستهاند. خون این شهید ما را قدرتمندتر جسورتر و منتقم‌تر از گذشته کرده است. حقانیت خون این شهید بزرگوار را در وحدت ملی اتحاد منطقه‌ای و تقویت محور مقاومت شاهد هستیم و پیوند برادری ملت ایران و عراق با شهادت این دو برادر در کنار هم بیش از پیش شده است.

فرزند فرمانده قرارگاه حضرت زینب(س) در سوریه افزود: سردار سلیمانی در حوزه خود صاحب سبک بوده و به یک جریان فرهنگ و ادبیات تبدیل شده است. فرهنگ و ادبیاتی که دشمنان داخلی و خارجی با تمام توان خود هم نمی توانند آن را از ذهن ملت پاک کنند. ایشان در تمامی با مبارزات خود همواره به خداوند متعال توکل کرده و فرمانده خود را حضرت زینب می‌دانستند که این توکل توان و عزم بسیار راسخی را در قلبشان به وجود آورده بود.

به گزارش ایسنا، وی خاطر نشان کرد: از خصوصیات بارز سردارسلیمانی ولایت‌پذیری و فرمانبرداری از رهبر انقلاب است که بارها به آن اذعان کرده است و ما هم همانند این سردار از دست رفته نباید حسین زمانه خود را تنها بگذاریم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.