• سه‌شنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۷
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98101713305
  • خبرنگار : 50034

استاندار همدان مطرح کرد

شهادت سردار سلیمانی نماد انسجام اجتماعی و همبستگی

آخرین دیدارکرمانی‌ها با سردار سلیمانی

ایسنا/همدان استاندار همدان با تأکید براینکه ضایعه شهادت این فرمانده و شخصیت برجسته، برای مردم عزیز ایران بسیار سنگین و دشوار است اما برکات خون این شهید گرانقدر، کمتر از عمر پر برکت او، برای کشور و انقلاب برکت نداشته است، گفت: شهادت سردار سلیمانی به نماد انسجام اجتماعی و همبستگی میلیونها انسان تبدیل شده است.

سیدسعید شاهرخی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه چند سال مجاهدت و دفاع از میهن باعث شد تا با شهادت وی کل ایران به احترام وی بپا خیزند و به او ادای احترام کنند، اظهارکرد: صحنه‌هایی که در چند روز گذشته در کشور حادث شده و سیل عظیم مردم، گروه‌ها، شخصیت‌ها، مسئولان لشگری و کشوری، شخصیت‌های بین‌المللی، تشییع جنازه با شکوه وی در عراق، اهواز، مشهد و تهران و شرکت میلیونها انسان از تمام گروه‌ها، جریانهای سیاسی و فکری نشان می‌دهد شهادت سردار سلیمانی به نماد انسجام اجتماعی و همبستگی میلیونها انسان تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: محکومیت این جنایت توسط همه آحاد جامعه، وحدت و همدلی و همبستگی ایام انقلاب را در ذهن‌ها تداعی می‌کند که آن روزها نیز همه افراد و جریان‌های سیاسی متفاوت در کنار هم بودند تا نهضت حضرت امام را به پیروزی رساندن و در جنگ هم پس از هشت سال همین انسجام وحدت و همبستگی باعث سربلندی ایران عزیز در مقابل تمام دشمنان خود شد.

وی با اشاره به اینکه سردار شهید سلیمانی از رزمندگان نامی و بزرگ هشت سال دفاع مقدس است که در عرصه‌های مختلف جنگ و پیروزی‌های بزرگ رزمندگان اسلام، به عنوان یک فرمانده قدرتمند و توانمند در طراحی و اجرای عملیات‌های جنگی نقش بسیار تعیین کننده‌ای داشته است، خاطرنشان کرد: محبوبیت و نفوذ معنوی وی در دل مردم و رزمندگان از دوران دفاع مقدس شروع شده است که این مقبولیت در سالهای بعد از جنگ به خاطر تأثیرگذاری در معادلات سیاسی و نظامی حاکم بر منطقه و مبارزه و جدیت در مقابله با توطئه‌های بزرگ و گسترده دشمن در چند جبهه همزمان هم در سوریه، عراق، داعش و تکفیری‌ها صد چندان شده بود.

شاهرخی تأکید کرد: سردار شهید سلیمانی دارای خصلت‌های انسانی و سجایای اخلاقی بسیار برجسته و والایی بود که هر کدام از آنها به تنهایی از او یک شخصیت قابل احترام و بزرگ، اخلاق مدار، متواضع، فروتن، ساده زیست و متدین ساخته بود.

شهید سلیمانی در شکست توطئه‌های آمریکا در منطقه نقش تعیین کننده داشت

 وی افزود: طبعاً توانمندی‌های وی در عرصه‌های بین‌المللی و به‌ویژه مقابله با بزرگترین دشمنان انقلاب، اسلام و ایران و چهل سال مقاومت، شجاعت و خدمات بی‌شائبه و بی‌منت و خالصانه در کنار شخصیت خدایی و الهی وی، از او فردی محبوب  و پر نفوذ در بین تمام اقشار جامعه داخل کشور و هم در کشورهای اسلامی مثل لبنان، سوریه و عراق ساخته بود.

استاندار همدان گفت: آمریکا برای مقابله با جمهوری اسلامی و حمایت از هم پیمانان مرتجع منطقه‌ای خود به‌ویژه اسرائیل غاصب و همچنین بهره‌گیری از ذخایر عظیم ثروت و نفت این کشورها و فروش عظیم سلاح‌های تولیدی مرگبار خود، در طی سالهای گذشته، تلاش‌های فراوان و برنامه های مختلفی را در منطقه طراحی و اجرا کرده است.

وی با تأکید براینکه شهید سلیمانی در شکست توطئه‌های آمریکا در منطقه نقش تعیین کننده و بزرگی داشته است، یادآور شد: اشغال افغانستان، حضور دائمی در خلیج فارس، احداث پایگاه‌های متعدد در کشورهای پیرامون جمهوری اسلامی و شیخ نشین‌های منطقه، حضور نظامی گسترده در منطقه و به‌ویژه اشغال عراق و حضور هزاران آمریکایی با تجهیزات پیشرفته در این کشور از جمله اقدامات خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی بوده است که همه این توطئه‌ها به تنهایی برای به زانودرآوردن یک کشور کافی است اما با وجود حجم گسترده توطئه‌ها، امروز شاهد هستیم نه تنها کشور عزیز ما از امن‌ترین کشورهای دنیا و منطقه است بلکه در بسیاری از حوزه‌های علمی، اجتماعی، صنعتی، نظامی و ... پیشرفت‌های خیره کننده‌ای داشته است که این وضعیت معلول حضور و نقش‌آفرینی بزرگان جامعه که در رأس آن مقام معظم رهبری قرار دارند و افراد مخلص و توانمندی همچون شهید بزرگوار سلیمانی است.

شهید سلیمانی استخوانی در گلوی سردمداران آمریکا بود

شاهرخی با بیان اینکه شهید سلیمانی استخوانی در گلوی سردمداران آمریکا بود، ادامه داد: در شکست تمام توطئه‌هایی که آمریکا در منطقه داشته است رد پای شهید سلیمانی را به وضوح می‌توان دید، طبیعی است شخصیتی تأثیر گذار و تعیین کننده در این جایگاه، مورد بغض و کینه شیطان بزرگ قرار گیرد و عداوت و عصبانیت و حقارت خود را سعی کند با شهید کردن او التیام بخشد.

وی تأکید کرد: شهید سلیمانی استخوانی در گلوی سردمداران آمریکا وخاری در چشم آنها بود که به همین علت رئیس جمهور شرور و جنگ طلب آمریکا، خود وارد میدان می‌شود و در یک حماقت بزرگ با شهادت این شهید بزرگوار، باتلاقی سهمگین برای خود درست می‌کند.

طرح مذاکره بعد از شهادت سردارسلیمانی نشان از حماقت و گستاخی آمریکاست

استاندار همدان با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در تمام سال‌های قبل و بعد از انقلاب توان درک درستی از ایمان، اعتقاد و پایبندی مردم به اسلام و کشور و انقلاب نداشته‌اند، اضافه کرد: از کودتای 28 مرداد سال 1332 تا تحمیل جنگ هشت ساله و دشمنی‌های متعدد آنها بعد از انقلاب نشان می‌دهد هیچ وقت نتوانسته‌اند نگاه عاقلانه و به‌دور از جهالت به ایران داشته باشند.

شاهرخی با اشاره به اظهارات مقامات کاخ سفید درباره مذاکره با ایران پس از شهادت سردار سلیمانی نیز اظهارکرد: موضوع مذاکره، موضوع تازه‌ای نیست، بارها و بارها چه در دولت‌های قبلی و چه در دولت فعلی به اشکال مختلف  با اعزام واسطه یا با ارسال نامه تلاش کردند با جمهوری اسلامی مذاکره کنند به‌طوریکه در بالاترین سطح سیاسی به مقام معظم رهبری نامه نوشتند اما باز هم به دلیل عدم شناخت درست از مسئولان و مردم ایران، دچار خطای محاسباتی شدند و تیرشان به سنگ خورده است. طرح این موضوع بعد از شهادت سردار شهید سلیمانی هم نشان از حماقت و گستاخی آنهاست که در این باره هم در سطح دیپلماتیک و نظامی حتماً پاسخ لازم را خواهد شنید.

وی اذعان کرد: با توجه به خروج آمریکا و ناتوانی کشورهای اروپایی در انجام تعهدات خود در برجام، شاهد برداشتن چند گام برای کم کردن تعهدات جمهوری اسلامی در این معاهده بوده‌ایم که امروز نیز گام پنجم توسط دولت به محکمی برداشته شد و بسیاری از محدودیت‌های برجامی برداشته شد.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: طبیعتاً با شهادت سردار سلیمانی شرایط حاکم بر منطقه عوض خواهد شد، اولین اقدام از این دست، تصویب خروج آمریکایی‌هایی از عراق بود که گام مهم و اساسی است، علاوه بر آن نزدیکی بیشتر بین ایران و عراق و برخی از کشورهای منطقه که آمریکا سعی داشت به هر شکل ممکن در بین آنها تفرقه و اختلاف ایجاد کن می تواند در تغییر شرایط فعلی بسیار تعیین کننده باشد.

شاهرخی افزود: تنفر ایجاد شده از حکومت تروریستی آمریکا و تحریک احساسات مردم منطقه و انسجام مجاهدان و انقلابیون و نیروهای شبه نظامی در عراق و منطقه از برکات خون این شهید عزیز است.

وی تصریح کرد: دمیدن روح جهاد و مقاومت و جدیت در گرفتن انتقام شهید که در موضع گیری‌ها و بیانات همه گروه‌های انقلابی منطقه دیده می‌شود از برکات خون این شهید است که آمریکا هیچ‌وقت از سایه ترس و وحشت این اقدام خود خلاص نخواهد شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.