• سه‌شنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۵
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 98101713358
  • خبرنگار : 71505

بررسی باغ بودن یا نبودن پلاک ثبتی‌های مختلف در شورای شهر تهران

باغ خونی مشهد

اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز ۱۹ پلاک ثبتی مختلف را در خصوص باغ بودن یا نبودن مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش ایسنا، در ادامه بررسی‌های باغ بودن و یا نبودن پلاک ثبتی‌های مختلف که در دستور کار اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفته بود در نخستین مورد پلاک ثبتی به مساحت ۱۱۹۸ متر در خیابان نیاوران واقع در منطقه ۱ بود که محمد سالاری در تشریح جزئیات این پلاک ثبتی گفت: کاربری قدیم این پلاک ثبتی مسکونی بوده و در حال حاضر در پهنه M۱۱۲ قرار دارد. با وجود ۴۳ اصله درخت کمیسیون ماده ۷ رای به باغ بودن آن داده، لذا نظر کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران نیز باغ نبودن این پلاک ثبتی است.

در ادامه جلسه، زهرا نژادبهرام به عنوان موافق تصریح کرد: ما ضابط قضایی نیستیم که بتوانیم وارد املاک شویم. شورا قرار است که با هماهنگی مالک در خصوص باغ بودن و یا نبودن املاک تصمیم گیری کند. لذا بر اساس ضوابط و مستندات شورا باید تصمیم گیری کند. پنج آیتم وجود دارد که بر اساس آن نسبت به باغ بودن یا نبودن املاک تصمیم گیری می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، در ادامه این جلسه زهرا صدر اعظم نوری به عنوان مخالف نیز گفت: در این پرونده آمده که شورا پیشتر در جلسه پنجاه و سوم خود در مورد این پرونده رأی داده است. لذا باید روال همیشگی در چنین مواردی مد نظر قرار گیرد.

مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران نیز در تشریح این پرونده تصریح کرد: اصولا بازدید توسط کارشناسان ما به عمل می‌آید و اگر توسط مالکین اجازه داده نشود از طریق پلیس امنیت اجازه ورود می‌گیریم. نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۳ رای موافق تصمیم گرفتند این پرونده برای بررسی بیشتر به کمیسیون شهرسازی شورا ارجاع داده شود.

سالاری در ادامه این جلسه و در بررسی پلاک ثبتی دیگر گفت: پلاک ثبتی به مساحت ۴۱۰ متر مربع واقع در خیابان پاسداران  منطقه ۳ است که در سال ۸۱ کمیسیون ماده ۷ با وجود ۱۲۸ اصله درخت سبز و خشک این زمین را باغ اعلام کرده اما به هنگام بازدید ما، ۴۳ اصله درخت در آن وجود داشته لذا نظر کمیسیون شهرسازی با توجه به مستندات موجود باغ بودن این زمین است.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با ۱۴ رأی موافق، پیشنهاد کمیسیون شهرسازی مبنی بر باغ بودن این ملک را به تصویب رساندند.

در بررسی پلاک ثبتی دیگری واقع در نیاوران محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: این زمین به مساحت ۳۰۸۲ متر مربع واقع در منطقه ۱ که در گذشته کاربری آموزشی داشته و امروز در پهنه A۱۲۲ قرار گرفته است کمیسیون ماده ۷ با وجود ۵۷ اصله درخت رأی به باغ بودن این زمین داده است. لذا کمیسیون شهرسازی نیز با توجه به درختان انبوه و ارزشمند این ملک آن را باغ اعلام کرده است.

نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۲ رأی موافق پیشنهاد کمیسیون شهرسازی مبنی بر باغ بودن این ملک را به تصویب رساندند.

در پرونده‌ای دیگر محمد سالاری با اشاره به زمینی به مساحت ۱۷ هزار و ۵۹۷ متر مربع واقع در کیلومتر ۱۸ جاده مخصوص در منطقه ۲۱ گفت: کمیسیون ماده ۷ رأی به باغ نبودن این زمین داده و کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران نیز بر اساس ضوابط و مستندات رأی به باغ نبودن این زمین داده‌اند.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با ۷ رأی موافق و ۷ رأی مخالف پیشنهاد کمیسیون شهرسازی را رد کردند تا به این ترتیب این زمین به عنوان باغ قلمداد شود.

سالاری در تشریح پلاک ثبتی دیگری به زمینی به مساحت ۱۴۴۲ متر مربع اشاره کرد و افزود: این زمین واقع در خیابان ملاپور منطقه ۱۴ قرار دارد و کاربری قدیم آن باغ بوده است. کمیسیون ماده ۷ در سال ۹۷ رأی به باغ بودن این زمین داده اما این زمین در حال حاضر فاقد درخت است. لذا نظر کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران مبنی بر باغ نبودن این زمین است.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران نیز نهایتا با ۷ رای موافق با پیشنهاد کمیسیون شهرسازی مبنی بر باغ نبودن این زمین موافقت کردند.

به گزارش ایسنا، در ادامه این جلسه سه پرونده که هر سه بر اساس پیشنهاد کمیسیون شهرسازی شورا باغ تشخیص داده شده بودند با قطعات مختلف در دستور کار بررسی اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرا گرفت که محمد سالاری در تشریح این پرونده گفت: این زمین‌ها به مساحت‌های ۱۶۵۰ متر مربع و ۱۴۸۷ متر مربع و زمین دیگری به مساحت ۱۴۸۷ متر مربع در ازگل منطقه ۱ قرار گرفتند. کاربری جدید آنها A۱۲۲ است و کمیسیون ماده ۷ نیز رأی به باغ بودن آنها داده است. کمیسیون شهرسازی نیز با توجه به پوشش انبوه درختان رأی به باغ بودن این زمین داده است.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با ۱۵ رای موافق این زمین را به عنوان باغ اعلام کردند.

در پلاک ثبتی دیگری که سالاری مساحت آن را ۹۳۹ متر مربع خواند، افزود: این زمین در خیابان باهنر منطقه ۱ واقع شده است و پهنه فعلی آن A۱۲۲ است و کمیسیون ماده ۷ نیز رأی به باغ بودن آن داده است و کمیسیون شهرسازی نیز آن را باغ تشخیص داده است.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با ۱۵ رأی موافق این زمین را باغ اعلام کردند.

به گزارش ایسنا، محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در تشریح پلاک ثبتی دیگری گفت: این زمین به مساحت ۲۲۳۴ متر مربع واقع در قیطریه منطقه ۱ در سال ۹۷ توسط کمیسیون ماده ۷ باغ اعلام شده و بر اساس مستندات پیشنهاد کمیسیون شهرسازی نیز باغ بودن این زمین است.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران نیز نهایتا با ۱۵ رای موافق این زمین را باغ اعلام کردند.

محمد سالاری در بررسی پلاک ثبتی دیگری با اشاره به مساحت ۱۰۳۸ متر مربعی زمین افزود: این ملک واقع در میدان قدس منطقه ۱ در گذشته کاربری خدمات شهری داشته و نظر کمیسیون شهرسازی مبنی بر باغ بودن این زمین است.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران نیز با ۱۴ رأی موافق این ملک را باغ اعلام کردند.

شورای اسلامی شهر تهران نهایتا در آخرین پلاک ثبتی که در جلسه امروز مورد بررسی قرار داد زمینی به مساحت ۱۱۲۵ متر مربع واقع در اقدسیه منطقه ۱ را که در گذشته کاربری مسکونی داشته و کمیسیون ماده ۷ آن را باغ اعلام کرده بر اساس پیشنهاد کمیسیون شهرسازی با توجه به وجود ۴۵ اصله درخت مبنی بر باغ بودن آن با ۱۴ رای موافق این زمین را باغ اعلام کرد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.