• پنجشنبه / ۱۹ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۱
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98101914969
  • خبرنگار : 50187

رییس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور:

سردار سلیمانی منشاء تاریخ در نظام جمهوری اسلامی خواهد شد

تصاویر شهید قاسم سلیمانی

ایسنا/کرمان رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: سردار سلیمانی منشاء تاریخ در نظام جمهوری اسلامی خواهد شد و ببینید در سال آینده و سال های بعد چه اتفاقاتی به خاطر همین جریان رقم خواهد خورد.

حجت‌الاسلام "حبیب‌رضا ارزانی" پیش از ظهر امروز پنجشنبه در محفل انس با قرآن کریم به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و بزرگداشت شهادت سپهبد سلیمانی و سردار پورجعفری در حسینیه ثارالله شهر کرمان اظهار کرد: شهادت نصیب هرکسی نمی شود و سردارشهید حاج قاسم سلیمانی که به حق از خود گذشته و به حق پیوسته بود، از عنفوان جوانی شهادت را از خداوند طلب می کرد.

وی افزود: از دست دادن عزیز برای همه سخت است و همه ما گریه های مقام معظم رهبری را در نماز بر پیکر سردار سهید سلیمانی دیدیم؛ خیلی سخت است کسی سردار سپاهش را از دست بدهد.

ارزانی با بیان اینکه برای مرگ های معمولی تبریک نمی گوییم اما برای شهادت هم تسلیت می گوییم و هم تبریک، تصریح کرد: شهداء حیات دارند که نزد خداوند روزی می خورند و شهداء جایگاه ویژه ای دارند.

مشاور وزیر ارشاد بیان کرد: بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال از عاشورا، هنوز گریه می کنیم و مراسم می گیریم و سئوال این است اگر خون سیدالشهداء نبود، حکومت یزید بعد از سه سال تمام می شد؟ آیا مختار قیام می کرد و مردم مقابل آن حکومت می ایستادند و اسلام روح و جان زنده ای می گرفت؟

وی افزود: اسلامی که پیامبر ایجاد کرد داشت به قهقرا می رفت که امام حسین علیه السلام اعلام کرد با یزید بیعت نمی کند و ذلت را نمی پذیرد لذا ایشان با تعداد افرادی که به ظاهر خیلی کم است، در کربلا به شهادت رسیدند.

ارزانی اظهار کرد: حفظ بنای اسلام اتفاق مهمی است که با شهادت امام حسین علیه السلام اتفاق می افتد لذا این شهادت تبریک دارد زیرا باعث خیرات متعدد و متکثر شده است.

وی با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی جلودار و پشتیبان سپاه بود، تصریح کرد: سردار سلیمانی سه جریان را رقم زده و نخستین جریانی که ایجاد کرد این بود که همه به او اعتماد کرده و او را پذیرفتند و در روزهای اخیر دیدیم همه گروه ها، احزاب، زن و مرد، نخبگان، ورزشکاران و ... در حوزه شهید، شهادت و اعتقاد به سردار سلیمانی هم عقیده بودند و این مایه وحدت شد.

رییس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور با اشاره به جریان دومی که شهید سلیمانی با شهادتش ایجاد کرد، گفت: همه ما علاقمند به سردار بودیم اما خیلی بیان نمی کردیم با شهادت سردار این اظهار علاقه آنچنان شکل گرفت که همه بیانیه دادند.

وی با اشاره به اینکه جریان سوم، شلیک موشک ها بود که جریان دامنه داری است، عنوان کرد: سردار سلیمانی منشاء تاریخ در نظام جمهوری اسلامی خواهد شد و ببینید در سال آینده و سال های بعد چه اتفاقاتی به خاطر همین جریان رقم خواهد خورد.

ارزانی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: کاپیتولاسیون یعنی واسپاری قضاوت، که براساس آن اگر در کشور ما اتفاقی افتاد و کسی خطایی کرد، ما حق نداریم او را که غیرایرانی است، قضاوت کنیم.

وی ادامه داد: ما در این کشور زندگی می کردیم و فراموش کردیم در چه جایگاهی بودیم و انقلاب برای  ما چه کرد و امام برای ما چه ارمغانی آورد.

مشاور وزیر ارشاد گفت: جوانان باید بدانند که براساس کاپیتولاسون اگر یک سگ امریکایی به یک شهروند ایرانی تعرض می کرد، این شهروند حق نداشت شکایت به دادگاه کشورش ببرد و این فضای حاکم بر جامعه ما بوده است.

وی افزود: امام(ره) آمد و سردار سلیمانی ها و بسیاری از عزیزان که همراه امام بودند گفتند از حقوق خود دفاع می کنیم و در مقابل دشمن می ایستیم.

ارزانی تصریح کرد: امروز که امریکایی ها ناجوانمردانه و نه در مقابل، سردار ما را به شهادت رساندند، مقام معظم رهبری سریع اعلام کردند انتقام سختی خواهیم گرفت و اتفاقات روز گذشته فقط یک سیلی بود.

وی ادامه داد: بعد از جنگ جهانی دوم تا کنون هیچ پایگاه نظامی امریکا مورد تعرض هیچ کشوری قرار نگرفته و اولین کشوری که پایگاه نظامی امریکا را مورد اصابت ۱۵ موشک قرار داده تنها کشور مقتدر ایران اسلامی است و البته فکر نکنید کار ساده ای است؛ این کار در ارتباطات بین الملل خیلی معنا دارد.

رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور بیان کرد: کشوری مثل ایران را از لحاظ حیثیت، جایگاه و امنیت با دیگران مقایسه کنید که با اقتدار روی پا ایستاده و می گوید اگر شما سردار ما را زدید، ما هم می زنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه چرا سردار قاسم سلیمانی اینقدر عزیز شده است، افزود: این قدرت ویژه از جانب خداوند است که در قرآن کریم می گوید "اگر خدا را دوست دارید باید اطاعت کنید و خدا شما را دوست بدارد" و این محبت دو طرفه و اطاعت محض از حضرت حق، خدامحوری، انس با قرآن و معنویت بسیار بالا موجب جایگاه شهید سلیمانی شده است.

ارزانی با بیان اینکه انس با قرآن به انسان عظمت و قدرت می دهد و انس با خدا انسان را بالا می برد، اظهار کرد: اگر انسان برای خدا باشد، دل مردم برای او رئوف می شود و حاج قاسم سلیمانی سردار دلها بود و محبوب همه شد و مقام معظم رهبری فرمودند" معنویت، حاج قاسم را بالا برد".

وی با اشاره به اینکه مردم کرمان مردمی کریم، ولایت محور، مجاهد، قرآن محور و مقاوم هستند، تصریح کرد: به برکت انقلابی که مردم ایران با رهبری امام(ره) ایجاد کردند و با رهبری داحیانه امام خامنه ای(مدظله العالی) ادامه می دهند و این وحدتی که حاج قاسم سلیمانی ایجاد کرد (که انشاء الله بماند)، اتفاقات مبارکی در دنیا رقم خورده است.

ارزانی با بیان خاطره ای از حضورش در کشور سریلانکا گفت: یک جوان سریلانکایی در مقاله خود گفت" اگر می خواهیم موفق شویم باید به ایران اسلامی اقتدا کنیم" که از او سوال کردم پس چرا مانند ایران عمل نمی کنید پاسخ داد"دو عامل خیلی مهم در ایران وجود دارد و آن رهبری امام خمینی و حضور همه مردم است که ما رهبری مانند شما و مردمی مانند شما نداریم".

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به مردم گفت: شما مردم کار خیلی مهمی انجام داده اید و باید قدر خودتان را خیلی بدانید.

وی با اشاره به اینکه اخبار و جریانات بعد از قاسم سلیمانی را ببینید که در سال بعد و سال های آینده چه اتفاقاتی می افتد، گفت: خون به ناحق ریخته نمی شود و خونی که به زمین ریخته می شود، در جایی باید پاسخ داده شود؛ اگر سردار سلیمانی به شهادت رسید، به ظاهر خون او به زمین ریخته شده و یقین بدانید خداوند انتقام سخت را خواهد گرفت.

ارزانی با بیان اینکه همین که شهادت سردار وحدت و انسجام میان مردم ایجاد کرده بالاترین دستاورد است و زدن پایگاه امریکایی یعنی شکستن هیمنه امریکا در منطقه تصریح کرد: مگر امریکا نگفت اگر بزنید، ۵۲ نقطه ایران را میزنیم؟ چکار کرد؟

 رییس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور گفت: ما مردم جنگجویی نیستیم اما اگر کسی به ما تعرض کند با تمام وجود در مقابلش می ایستیم و خداوند نیز یاری می کند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.