• پنجشنبه / ۱۹ دی ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۵
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 98101915045
  • خبرنگار : 50005

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا:

ارتش تروریستی آمریکا نمی‌تواند در عراق باقی بماند

سرلشکر رحیم صفوی

ایسنا/آذربایجان شرقی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه اکنون بیش از ۷۰ هزار نیروی حشدالشعبی در عراق وجود دارد که می‌توانند پایگاه‌های آمریکا را در عراق مورد هدف قرار دهند، افزود: ارتش تروریستی آمریکا نمی‌تواند در عراق باقی بماند، فرار ایتالیا و برخی از کشورهای اروپایی از عراق شروع شده و پارلمان عراق حضور آمریکایی‌ها را در عراق، غیرقانونی و نامشروع اعلام کرده است.

سرلشکر رحیم صفوی روز پنجشنبه  در مراسم بزرگداشت سردار سپهبد سلیمانی و همراهان شهیدش، اظهار کرد: وکالت دارم از طرف رهبری سلام ایشان را به تک تک مردم انقلابی و هوشمند تبریز و مردم آذربایجان برسانم‌. شما مردم مومن و شهید داده آذربایجان و تبریز دلاور در طول تاریخ همواره ستون مستحکم استقلال، عزت و عظمت ایران بوده‌اید.

وی با تاکید بر این‌که علمای این خطه و مردم تبریز همواره در نهضت‌ها، انقلاب‌های معاصر ایران و به ویژه در پیروزی انقلاب اسلامی، پیشگام و خط شکن بوده‌اند و مقام معظم رهبری بارها شما مردم تبریز را تحسین کرده‌اند، گفت: در ماجرای ناآرامی‌های اخیر نیز تبریز جزو اولین شهرهایی بود که با عزم راسخ خود به دفاع از انقلاب و نظام پرداخت و مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی‌ها این حماسه مردم تبریز را تحسین کردند و اخیرا نیز در دیدار با خانواده سردار سپهبد سلیمانی، سه بار از تبریز و مردم تبریز نام بردند و اجتماع مردم تبریز را تحسین کردند.

وی گفت: حاج قاسم فرزند مکتب اسلام و فرزند قرآن بود، او محصول دفاع مقدس و سپاه پاسداران و محصول تربیت ولایت فقیه بود؛ سردار سلیمانی، یک فرد نبود یک جریان برحق و انقلابی در کل منطقه و جهان اسلام بوده و آرمان ایشان نیز آرمان انقلاب اسلامی بود. سردار سلیمانی، شهید جبهه مقاومت اسلامی است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با تاکید بر این‌که شما مردم تبریز با حضور ستودنی، عاطفی و هوشمند خود بعد از نماز جمعه همه را تحت تاثیر قرار دادید، افزود: روز شنبه نیز بازاریان تبریز با تعطیلی بازار یاد و خاطره انقلاب را زنده کرده و الگویی برای بازاریان سایر شهرها شدند. این‌ها نشان دهنده بصیرت سیاسی شما مردم انقلابی است. تجمع دیروز مردم تبریز در حمایت از عملیات هوا و فضای سپاه در زدن سیلی اول، نیز حرکتی بسیار اساسی بود.

وی در این خصوص افزود: آمریکایی‌ها بعد از خوردن سیلی اول، بیش از ۱۹ ساعت سکوت مرگبار کرده و دیروز رییس جمهور نادان آمریکا از صحبت های قبلی خود عقب نشینی کرد و شکست خورد. او که گفته بود ۵۲ نقطه ایران را می‌زنم، از صحبت‌های خود عقب نشینی کرد و گفت که با ایران سرجنگ نداریم. کاملا جا خوردند و فهمیدند که تمام نیروها و پایگاه هایشان زیر قدرت و صلابت نیروهای مسلح ایران است. آنان ضعف‌های خود را به خوبی می‌دانند و قوت‌های ما را نیز می‌شناسند.

سرلشکر صفوی با بیان این‌که عملیات تروریستی شهادت سردار سلیمانی، ابومهدی المندس و هشت نفر از یارانش، شکست راهبردی آمریکا در مقابل جبهه مقاومت اسلامی در منطقه غرب آسیا است، افزود: شبکه تروریسم بین الملل دولتی سرویس‌های اطلاعاتی سی‌آی‌اِی و موساد با محاسبات و برآورد غلط، طرح و اقدامی را به عنوان یک اقدام تروریستی انجام دادند اما محاسبه پس لرزه‌های بعد از آن را نکردند و راهبردی پس از آن نداشتند.

به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر این‌که حدود ۲۰ سال است جبهه مقاومت اسلامی در مقابل جبهه کفر و شرک به رهبری آمریکا ایستاده است، افزود: از سال ۲۰۰۱ و حمله تجاوزکارانه آمریکا و اشغال افغانستان و همچنین اشغال عراق در سال ۲۰۰۳، اگرچه منجر به سرنگونی دو دولت در افعانستان و عراق شده و هردو نیز به نفع ایران بود، اما آمریکا طی ۱۹ سال حضور خود در منطقه و عملیات‌هایی که در افغانستان، عراق و سوریه کرده و عملیات‌هایی که صهیونیست‌ها در لبنان و غزه کردند، آیا راهبرد آمریکا به پیروزی رسیده یا جبهه مقاومت اسلامی؟

وی با تاکید بر این‌که آمریکا طی ۲۰ سال نتوانست آسایش و امنیت را برای مردم افغانستان به وجود آورد، افزود: بشارت می‌دهم که خون پاک شهید سلیمانی، ابوالمهدی المهندس و همراهانشان، آمریکایی‌ها همچون نیروهای ارتش سرخ شوروی از افغانستان مثل علف‌های هرزه درو کرده و بیرون خواهد کرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان این‌که آمریکا طی ۱۹ سال گذشته، هشت تریلیون دلار هزینه کرده و بیش از ۲۰ هزار کشته و زخمی داده است، افزود: آمریکا، می‌خواست در عراق یک حکومت دشمن ایران روی کار آورده و عراق را مبدا عملیات علیه ایران کند، ولی موفق نشدند و یک پارلمان اسلامی با اکثریت شیعی، یک دولت اسلامی و شیعی و یک دولت دوست در عراق روی کار آمده است.

وی تاکید کرد: ایران و عراق طی ۱۹ سال گذشته روابط صمیمی داشته و مکمل استراتژیک یکدیگر هستند. راهپیمایی‌های اربعین را ببینید چقدر مسلمان از کشورهای مختلف عازم عراق می شوند؟ خون شهدای دفاع مقدس راه کربلا باز کرد و به فضل خدا، خون مدافعان حرم، راه قدس را باز خواهد کرد.

وی ادامه داد: به یاد می‌آوردید آن جمله عارفانه و استراتژیک امام راحل را که "راه قدس از کربلا می‌گذرد". راه کربلا باز شده و راه قدس را خون سردار سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت باز خواهد کرد. رژیم صهیونیستی که روزی شعار تا نیل و خاورمیانه بزرگ را سر می‌داد، اکنون در داخل سرزمین‌های اشغالی به خود می‌لرزد و شکست‌های مکرری در غزه و کرانه باختری متحمل شده‌اند و اکنون نیز مثل موش‌های بزدل به محض یک حرکت به لانه‌هایی که درست کرده‌اند فرار می‌کنند. صهیونیست ها از جبهه مقاومت اسلامی به شدت می‌ترسند.

سرلشکر صفوی با اشاره به این‌که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها طی ۲۰ سال در مقابل جبهه مقاومت اسلامی شکست‌های بزرگی خوردند، گفت: آنان می‌خواستند دولت قانونی سوریه را سرنگون کنند، اما بعد از هفت سال جبهه مقاومت به درخواست دولت سوریه و دولت عراق و با کمک نیروی قدس سپاه، ده ها هزار نیروی مردمی را به شکل بسیجی سازماندهی کرده و در کنار ارتش عراق و سوریه وارد جنگ شدند و دمار از دشمن درآورند.

وی تاکید کرد: به فضل الهی طوفان خشم و انزجار جبهه مقاومت از دریای مدیترانه تا دریای سرخ، تا خلیج فارس و دریای خرز، بساط تروریست‌های آمریکایی را برخواهد چید و اشغالگرهای آمریکایی مجبورند کشورهای اسلامی را ترک کنند. سیاست‌های تجاوزکارانه آمریکا به بن بست رسیده است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا خاطرنشان کرد: سیاست‌های رییس جمهور نادان آمریکا در رابطه با تحریم‌های ظالمانه ایران و برهم زدن برجام همه با شکست مواجه شده و نمی‌توانند در خلیج فارس باقی بمانند. نیروهای انقلابی منطقه و امنیت این منطقهبه عهده کشورهای ساحلی منطقه بوده و آمریکایی‌ها از زمان حضورشان ناامنی، قتل، غارت و تروریسم را به منطقه آوردند.
انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.