• جمعه / ۲۰ دی ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۸
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98102015491
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

امام جمعه اردستان:

خون سردار شهید سلیمانی آمریکا را رسوا کرد

آخرین دیدار کرمانی‌ها با سردار سلیمانی

ایسنا/اصفهان نماز جمعه این هفته در شهرستان‌های استان اصفهان همزمان با سراسر کشور برگزار شد و محور صحبت‌های ائمه جمعه شهرستان‌های اصفهان در خصوص شهادت سردار سلیمانی، ایجاد موج وحدت در جامعه و تحقیر آمریکا در پی انتقام ایران و حمله موشکی به پایگاه آنان در عراق بود.

امام جمعه اردستان در خطبه های نمازجمعه این هفته در مسجد موسی بن جعفر اردستان، اظهار کرد: خون سردار شهید قاسم سلیمانی آمریکایی ها را رسوا و ملت ایران را بیش از پیش هشیارتر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن دهشیری با اشاره به دیدار مردم قم با رهبر معظم انقلاب، گفت: رهبر انقلاب در دیدار مردم قم، سردار شهید سلیمانی را یک مجاهد و سردار بزرگ معرفی کردند. سردار شهید سلیمانی نمونه ای از انسان های تربیت یافته انقلاب اسلامی و مکتب امام خمینی (ره) است.

وی با بیان اینکه پاداش مجاهدت های سردار سپهبد سلیمانی شهادت بود، افزود: کمتر کسی را یاد داریم که رهبر معظم انقلاب این گونه از آن تعریف کند، به آن توجه داشته باشد و ویژگی هایی را به ایشان بدهند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام دهشیری با بیان اینکه خون سردار شهید قاسم سلیمانی آمریکا را رسوا کرد، گفت: خون سردار سلیمانی بیش از پیش چهره آمریکایی ها را نشان داد و ملت ایران را بیش از پیش هشیارتر کرد.

امام جمعه اردستان تصریح کرد: ترامپ که چند وقتی بود همیشه در منطقه شکست می خورد و بارها سیلی خورده بود دست به ترور یکی از افراد تاثیرگذار گذاشت و این کار باعث اتحاد و انسجام ملت ایران و مردم منطقه شد.

وی با بیان اینکه امروز وضعیت ترامپ بسیار لرزان و ترسان است، گفت: این وضعیت در صورتی است که همه دنیا منتظر بودند آمریکا به حرکت موشکی ایران به پایگاه عین الاسد واکنش نشان دهد ولی دستان لرزان آمریکایی ها و در راس آن رئیس جمهور این کشور نشان داد که نتوانستند هیچ غلطی انجام دهند. همه منتظر بودند رهبر انقلاب در دیدار مردم قم یک مانور بزرگی به حمله موشکی ایران بدهد ولی ایشان با روحیه شهادت طلبانه ای که داشتند فقط به یک سخن که این اقدام تنها یک سیلی به آمریکایی ها بود کفایت کردند.

جمهوری اسلامی بدون توجه به تهدیدهای پوچ، سیلی خود را زد

همچنین امام جمعه گلپایگان در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته گلپایگان، اظهار کرد: رسانه های آمریکایی خیلی تلاش کردند بین ملت ایران و عراق درگیری ایجاد کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی کرامتی افزود: از زمان شنیدن خبر شهادت قاسم سلیمانی در گوشه و کنار کشور و در مراسم تشییع پیکر پاک این شهید جمعیت زیادی حضور داشتند که حقیقتا خیره کننده است و این جلوه ای از عزت است. رسانه های بیگانه که حاضر نیستند عظمت ملت ایران را در صحنه های مختلف به تصویر بکشانند اما ناچار شدند تصاویر حضور مردم در تشییع پیکر شهید سلیمانی را به تصویر بکشانند.

وی ادامه داد: با هر فردی که مصاحبه می شود نشان از این دارد که با روزهای گذشته فرق کرده که این از برکت خون شهید سلیمانی است. روزی که رئیس جمهور آمریکا از شدت ترس حاضر به مصاحبه نشد و تهدید کرده بودند اما جمهوری اسلامی بدون توجه به تهدیدات پوچ سیلی خود را زد.

امام جمعه گلپایگان گفت: شهادت سپهبد قاسم سلیمانی سبب وحدت و انسجام بین امت ما شد، این نعمت بزرگ را خداوند در شهادت ایشان قرار داده است.

حجت الاسلام والمسلمین کرامتی افزود: رسانه های آمریکایی تلاش کردند بین ملت ایران و عراق درگیری ایجاد کنند و برخی از افراد شرور و وابسته به خودشان را تحریک کنند تا روابط حسنه بین این دو کشور را از بین ببرند، اما شهادت رمز آلود شهید سلیمانی و شهید المهندس و شکوه و عظمت در تشییع پیکر پاک این دو شهید در ایران و عراق انسجام دو ملت را نشان داد، توطئه دشمن را خنثی کرد و همگی فریاد انتقام را سر دادند.

وی یادآور شد: اقتدار جمهوری اسلامی به اندازه ای است که یکی از بزرگترین و مجهزترین پایگاه های آمریکایی را با ده ها موشک زیر و رو کرد و آمریکا نتوانست دست از پا خطا کند. حاج قاسم با شهادت خود زمینه خروج آمریکایی ها از عراق را فراهم کرد. ناتو رسما اعلام کرد که فعالیت ائتلاف را تعطیل می کنند.

قدردان سپاه قهرمان هستیم

امام جمعه چادگان نیز اظهار کرد: با توجه به اقدام سریع سپاه اسلام درس بزرگی به آمریکایی ها و متحدانشان داده شد. آخرین باری که به آمریکا در یک بندرگاهی حمله شد توسط ژاپن بوده که البته ایران و سپاه انقلاب برای اولین بار بر دهان استکبار زد و این درس بزرگی برای آنها شد و قدردان سپاه قهرمان هستیم.

حجت الاسلام سیدمحمود بنی جمالی امام جمعه چادگان گفت: هر آن چیزی که انسان را به سمت کبر و غرور ببرد پسندیده نیست و انسان در جامعه باید متواضع و فروتن باشد. در صدر اسلام آرزو داشتند که در سلام دادن به پیامبر (ص) پیشی گیرند اما موفق نشدند.

امام جمعه چادگان گفت: گاهی اوقات روحیه برتر طلبی و برتر بینی باعث دور شدن انسان از ارزش ها می شود، گاهی اوقات در جر و بحث هایی وارد می شویم که اصلا تخصصی نداریم و این گونه موارد وقت گذاشتن و پرداختن بی فایده است.

بنی جمالی گفت: هفته ای که از پیش رو گذراندیم بسیار عجیب و ترکیبی از غم و شادی بود و البته جوانه های حماسی فراوانی زده شد که خوشحالی مردم از سیلی سپاه بسیار جلوه گر بود.

وی افزود: آمریکا به خاطر اینکه این افتضاح را در رسانه ها کم کند به جنگ روانی روی آورد و مدام می گویند که کشته ای نداریم که البته هدف ما بالا بردن آمار تلفات نبود و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی فقط سیلی کوچک زده شد. تقویت جبهه مقاومت و اقتدار مقاومت خواسته مردم چند کشور است که به حمد خدا به زودی شاهد پیروزی های بیش از پیش این جبهه خواهیم بود.

دشمنی استکبار فصلی نیست

امام جمعه خمینی شهر نیز گفت: دشمنی استکبار فصلی نیست بلکه همیشگی است. هدف آنها از بین بردن ایمان و غیرت دینی ماست.

آیت الله سید محمد موسوی به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد سردار شهید اشاره و تشریح کرد: این بیانات حاوی نکات مختلفی است. یکی ویژگی های شهید و یکی وظایف مردم است.

وی در مورد ویژگی های شهید سردار سلیمانی گفت: سردار شهید سلیمانی چشم های غبار گرفته را باز کرد و دشمنان را در برابر عظمت ملت ایران به خضوع وادار کرد.

خطیب نماز جمعه خمینی شهر در مورد محور دوم بیانات مقام معظم رهبری تصریح کرد: دشمن شناسی وظیفه مردم است. دشمن ما امروز دولت مستکبر آمریکا و اسرائیل است. باید شیوه های پیچیده تبلیغاتی دشمن را نیز بشناسیم و در مقابل دشمن آماده باشیم.

وی با تاکید بر جاودانگی تشییع سردار رشید اسلام روی دست ملت ایران، اظهار کرد: از ویژگی های این تشییع این است که بین دو ملت ایران و عراق و در هفت شهر این پیکر تشییع شد. ویژگی دوم نیز این است که ۲۰ میلیون جمعیت پیکر غرق به خون این شهید سربلند را تشییع کردند. ویژگی بعدی این بود که پیکر شهید مرکز تنفر و انزجار از آمریکا شد.

امام جمعه خمینی شهر در مورد ویژگی های دیگر تشییع پیکر سردار سلیمانی گفت: دارای پوشش رسانه ای گسترده در کل جهان بود. همه دنیا این حرکت عظیم را شاهد بودند. این شهید با رفتنش نه تنها ماموریتش تمام نشده بلکه این ماموریت تازه شروع شده است. برای اینکه ما برکات خون این شهید را می بینیم. 

آیت الله موسوی انسجام نیروهای داخلی و وحدت و یکپارچی ملت را از برکات خون این شهید دانست و افزود: خون این شهید نظام اسلامی را بیمه کرد. گام پنجم در کاهش تعهدات هسته ای و آزاد شدن از برجام از برکات خون شهید است.

وی افزود: لغو قرارداد امنیتی عراق با آمریکا از دیگر برکات است. بعد از 10 سال این قرارداد امنیتی توسط پارلمان عراق لغو شد و از این پس حضور آمریکایی ها در عراق تجاوز از قانون بین الملل است.

با حمله موشکی ایران توازن قدرت در منطقه کاملا دگرگون شد

حجت الاسلام والمسلمین قاسم هاشمی، امام جمعه شاهین شهر در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته، به سیلی جمهوری اسلامی با پرتاب ۱۳ موشک به عین الاسد و آسیب به بیش از ۳۰۰ متجاوز آمریکایی اشاره و اظهار کرد: در سال‌های گذشته به همگان ثابت شد، که مذاکره با دشمنان بی‌نتیجه است و زمانه کنونی دنیای مقاومت و موشک است و در برابر دشمنانی که به فکر نابودی جمهوری اسلامی و تمدن اسلامی هستند نباید منفعلانه عمل کرد.

وی، با تقدیر از شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی برای تروریسم شناختن پنتاگون، ارتش و وزارت دفاع آمریکا، افزود: حمله مقتدارانه جمهوری اسلامی به پایگاه امریکا در منطقه افول قدرت استکبار جهانی را در برداشته و توازن قدرت در منطقه کاملا دگرگون شده است.

وی با اشاره به سیلی محکم مقاومت به امویان و یزیدیان زمانه، ادامه داد: دشمنان جمهوری اسلامی و تمدن اسلامی زبانی جز موشک را نمی فهمند و جبهه مقاومت به این وحدت و باور رسید که می تواند به آسانی و راحتی به آمریکا ضربه بزند.

هاشمی، با بیان اینکه شهید با شهادت، نطقش باز می شود، خاطرنشان کرد: خون سردار شهید و همراهان وحدت و انسجام ملی را سبب شد، که شاهد آن تشییع پیکر پاک شهید بر دوش بیش از ۲۰ میلیون استقبال کننده در کشور است، همچنین از جوشش خون این شهید و شهادتش زنده بودن ایران به رخ کل دنیا کشیده شد.

وی با اشاره به نقض پروتکل ها و قوانین بین المللی در ترور مهمان و مستشار دولت عراق، افزود: پیشکسوتان، جوانان و نوجوانان، همرزمان و دوستداران سردار شهید بدانند، باید ادامه دهنده راه او برای برقراری تمدن اسلامی به رهبری جمهوری اسلامی باشند.

امام جمعه شاهین‌شهر همچنین اصحاب رسانه و صاحبان قلم را روشنگران راه جمهوری اسلامی دانست و افزود: مقابله با شبهات، شایعه پردازی‌ها، تهاجم فرهنگی و پرده‌برداری از چهره کثیف دشمنان و شناساندن دشمنان اهداف و راهکارهای آنان، بصیرت افزایی و افزایش سواد رسانه‌ای در میان عموم مردم وظیفه‌ای خطیر بر دوش اهالی رسانه و قلم برای انتقام سخت خون سردار شهید است.

حیات سلیمانی داعش و شهادت وی آمریکا را شکست داد

امام جمعه نطنز نیز گفت: سپهبد شهید قاسم سلیمانی در زمان حیاتش داعش را نابود کرد و در زمان شهادتش آمریکا را شکست داد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته در نطنز اظهار کرد: شهید سرافراز جبهه مقاومت، شهید سپهبد قاسم سلیمانی در زمان حیاتش داعش را نابود کرد و در زمان شهادتش نیز آمریکا را شکست داد. بعد از شهادت این بزرگ مرد، دنیای اسلام و به خصوص جبهه مقاومت بیش از پیش متحد شد و بعد از سیلی اول سپاه، منتظر انتقام های بعدی باشید.

امام جمعه نطنز گفت: سیلی اول سپاه بسیار سخت و سریع و محکم بود و ضمن شکسته شدن هیمنه آمریکا، قدرت نظامی ایران را نشان داد. این فقط انتقام کوچک و سیلی اول ایران بود و حزب الله و حماس هم از اسرائیل جنایتکار انتقام خواهند گرفت.

یعقوبی خاطرنشان کرد: از امروز به بعد آمریکا و همه متحدانش در ترس و وحشت هستند و حالا که گوشه کوچکی از قدرت نظامی ایران را دیده اند، دیگر جرات این کارهای اشتباه و نابخردانه را ندارند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.