• شنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۹
  • دسته‌بندی: قم
  • کد خبر: 98102115807
  • خبرنگار : 50152

سردار کاجی از سردار سلیمانی می‌گوید:

حاج قاسم فتح القلوب کرد /نخبگانی در سپاه داریم که هنوز رونمایی نشده‌اند

سردار کاجی

ایسنا/قم راوی دفاع مقدس با بیان ناگفته‌هایی از سلوک رفتاری و جانفشانی‌های سردار سلیمانی، از حاج‌ قاسم‌ها و نخبگانی در سپاه گفت که هنوز رونمایی نشده‌اند.

سردار حسین کاجی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص شهادت سردار سلیمانی گفت: جنگ که تمام شد حاج قاسم پوتین‌ها را درنیاورد و به شرق کشور رفت و این منطقه، امنیت خود را مدیون حاج قاسم است، در آن زمان شرق کشور خیلی نا امن بود و حضور اشرار را در منطقه داشتیم، ما مدیون این مرد در شرق کشور هستیم.

وی افزود: وی در ابتدای امر، اعلام کرد هر کس بیاید و اسلحه‎اش را تحویل دهد و تسلیم شود در امان اسلام و انقلاب است، خیلی‌ها آمدند و بدون درگیری اسلحه را آوردند و تحویل حاج قاسم دادند، یکی از سران اشرار چند دست قبضه اسلحه تحویل داد، اطرافیان به حاج قاسم گفتند این فرد را باید اعدام کنند، ولی حاج قاسم به سردسته اشرار گفت: بچه شیعه مرد است و مرد باید پای حرفش بایستد تو در امان اسلام و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستی.چنین فردی وقتی اسلحه‌ها را تحویل داد و خود را آزاد دید، یکی از محافظین سردار شد و نگذاشت در این منطقه دیگر هیچ کس ناامنی ایجاد کند و خودش مدافع امنیت شد.همرزم حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: سردار سلیمانی در دفاع مقدس و محور مقاومت فتح القلوب کرد، او در زندگی‌اش فتح الفتوح و فتح القلوب بسیاری داشت، این فتح القلوب، مردم ایران و بسیاری از مردم جهان را بی قرار کرده است.

همرزم حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: سردار سلیمانی در دفاع مقدس و محور مقاومت فتح القلوب کرد، او در زندگی‌اش فتح الفتوح و فتح القلوب بسیاری داشت، این فتح القلوب، مردم ایران و بسیاری از مردم جهان را بی قرار کرده است.

وی گفت: او درس‌های زیادی به نسل جوان و مردم داده است، خدا در قرآن فرموده است شما رابطه‌تان را با خدا درست کنید و من رابطه شما را با مردم درست می‌کنم، فتح القلوب حاج قاسم غوغا کرده است در عراق، یمن، لبنان و سوریه و در شهرهای مختلف ایران، همه می خواستند حاج قاسم را تشییع کنند.

سردار کاجی عنوان کرد: حاج قاسم را باید بهتر بشناسیم، هر کس می‌خواهد سر کلاس درس او بنشیند باید او را بشناسد، او محبوب خدا و شهیدان شد و همواره به یاد شهیدان و شهادت گریه می‌کرد.

وی ادامه داد: 25 سال قبل در حج بودیم و او در لباس احرام می‌گفت به یاد شهیدان شلمچه و شهدای دفاع مقدس هستم حتی در آن لحظات حساس به فکر شهیدان بود روزی نبود که به یاد شهیدان گریه نکند و در حسرت شهادت نسوزد.

همرزم حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: آخرین بار خاطره شهید زین‌الدین را تعریف می‌کرد او می‌گفت استاد اخلاق من شهید زین‌الدین است و این موضوع افتخار ما قمی‌هاست، باید او را بهتر بشناسیم و کتابهایی که درباره زندگی شهید زین الدین است را بخوانیم.

همرزم حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: آخرین بار خاطره شهید زین‌الدین را تعریف می‌کرد. او می‌گفت استاد اخلاق من شهید زین‌الدین است و این موضوع افتخار ما قمی‌هاست، باید او را بهتر بشناسیم و کتاب‌هایی که درباره زندگی شهید زین الدین است را بخوانیم.

وی افزود: کتاب تنها زیر باران ویژه زندگی شهید زین‌الدین است و در این باره نیز کتاب‌های خوبی نوشته شده است، من کتابی 1000 صفحه‌ای درباره ایشان به نام پا به پای زین الدین را نوشته‌ام که آن را نزد شهید سلیمانی بردم تا مقدمه‌ای برای کتاب بنویسید اما دیگر اجل مهلت نداد.

سردار کاجی عنوان کرد: شهید سلیمانی واقعا فتح القلوب کرد، امروز باید در خانواده و اداره و محل و مسجد و ساختار و سازمان مان باید فتح القلوب کنیم، اگر می‌خواهیم انقلاب به مقدمه و قله ظهور برسد هیچ راهکاری به جز سلیمانی در فتح القلوب وجود ندارد.

وی بیان کرد: مادر شهید زین الدین می‌گوید برای دو فرزند شهیدم گریه نکردم اما برای سلیمانی اشک ریختم، سلیمانی با این مردم چه کرده است که این گونه محبوب همه می‌باشد.

این راوی دفاع مقدس گفت: سلیمانی برای خانواده شهداء ارزش زیادی قائل بود و در اولین فرصت به دیدار همه خانواده شهدا می‌رفت،حتی روزی به دیدار مادر شهیدی رفته بود و پیرزن گفته بود من تنها هستم مهمان من باش، شهید سلیمانی با همه مشغله‌هایش ساعت ها نزد مادر شهید نشست تا آبگوشت حاضر شد.

وی تصریح کرد: حاج قاسم کسی است که وقتی هواپیمای روسی را زده بودند و خلبان داشت دست داعش می افتاد، رفت و او را نجات داده بود، به او گفتند می‌دانید چه کسی تو را نجات داده است و او با تعجب گفته بود که سردار سلیمانی باید در ایران در داخل اتاق شیشه‌ای‌اش باشد و این جا چه می‌کند؟

وی تصریح کرد: حاج قاسم کسی است که وقتی هواپیمای روسی را زده بودند و خلبانش در آستانه دستگیری به دست داعش بود، رفت و او را نجات داد. درهمان زمان به خلبان گفتند که آیا می دانستی سردار سلیمانی تو را نجات داده است گفته بود که سردار سلیمانی باید در ایران در داخل اتاق شیشه‌ای‌اش باشد و این جا چه می‌کند؟

سردار کاجی خاطرنشان کرد: آنقدر حاج قاسم ترکش خورده بود و بدنش درد می‌کرد که می گفت لحظه‌ای نیست که من درد نداشته باشم و همیشه بدنم درد می کند.

وی افزود: وقتی حاج قاسم یک روز به روستا رفته بود و اهالی آمده بودند و از دردشان گفته بودند حاج قاسم این قرص ها را به یکی دو نفر از پیرزنها و پیرمردها داده بودند و آنها دیگر احساس درد نداشتند، به همین دلیل هر وقت به روستایشان می‌رفت و اهالی می‌آمدند و می‌گفتند یک قرص برای درمان بدهد و حتی بعد از آن به بعد همه می‌گفتند قرص حاج قاسم است.

همرزم حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد: یک زمانی عراق حدود 40 درصد سقوط کرد و داعش تا 30 کیلومتری کربلا رسید، سردار سلیمانی به بغداد رفت و نخست وزیر و رئیس جمهور عراق گفتند کسی که می‌تواند به ما کمک کند ایران است. او می‌گوید به من اعتماد کنید قول می‌دهم دست به دست هم عراق را از لوس وجود داعش پاکسازی می‌کنیم و سپس حشدالشعبی و حزب‌الله امد و سپاه آمدند و عراق پاکسازی شد، حتی زمانی سوریه 80 درصد سقوط کرد و داعش به پشت دیوار کاخ بشار رسیده بود و بشار اسد به مدیترانه رفته بود.

سردار کاجی اظهار کرد: در این شرایط حاج قاسم رفت و گفت خودم می روم و با بشار مذاکره می‌کنم و سپس به او گفت به من اعتماد کن، ما طرحی می‌دهیم که باید اسلحه دست مردم باشد و امروز با همین تاکتیک 120 هزار بچه بسیجی جنگیده جیش الوطنی در سوریه آماده داریم.

وی گفت:شهید سلیمانی مردانه جنگیدند و جسورانه منطقه را پاکسازی کرد و امروز در سوریه داعش نیست، ما وقتی در لبنان بودیم بررسی می‌کردیم تا ببینیم توان رزمی اسرائیل چقدر است و وقتی اسرائیل رزمایش داشت یک زمانی می‌گفتیم می‌شود در حد آن‌ها باشیم.

همرزم حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: ما قبل از سید حسن نصرالله در لبنان بودیم حاج قاسم وقتی آمد ایستاد و حزب الله را تقویت کرد، در نبرد 33 روزه فرمانده حاج قاسم بود و مسئول عملیات عماد مقتنیه بود.

وی تصریح کرد: در نبرد 33 روزه ساختمان 15 طبقه را به گونه ای می‌زد که پایین می‌ریخت، در این حجم بمباران به سوریه و مشهد رفت و خبر پیروزی را به رهبری داد، در این جنگ هیمنه اسرائیل فروریخت.

سردار کاجی عنوان کرد: در نوار غزه نیز مردم سنگ می‌زدند، اگر جایی چند مامور بودند اسلحه ها را تقویت کرد و بعد موشک آورد و آخرین بار از نوار غزه هزاران موشک زد این محور مقاومت است، فکر می‌کردند عربستان یک ماهه یمن را پاکسازی می‌کنند و مستعمره می‌شود امروز انصارالله به جایی رسیده است که عربستان را با همه تجهیزاتش منکوب کرده است.

وی بیان کرد: هنوز حرف آخر را با مستکبرین نزده‌ایم حاج قاسم سردار محور مقاوت است حاج قاسم تمام نشد بلکه شروع شد، هنوز سپاه از نخبه‌های خود رونمایی نکرده در بعد نظامی حاج قاسم رده چندم سپاه بود سرلشکرها هنوز نیامده اند و از نوابغ رونمایی نکردیم افرادی هستند فرمانده حاج قاسم بودند و اسامی رونمایی نشده است.

وی بیان کرد: هنوز حرف آخر را با مستکبرین نزده‌ایم حاج قاسم سردار محور مقاوت است حاج قاسم تمام نشد بلکه شروع شد، هنوز سپاه از نخبه‌های خود رونمایی نکرده در بعد نظامی حاج قاسم رده چندم سپاه بود سرلشکرها هنوز نیامده اند و از نوابغ رونمایی نکردیم افرادی هستند فرمانده حاج قاسم بودند و اسامی رونمایی نشده است.

وی یادآور شد: آمریکائی‌ها دنبال این بودند که فکر منسجم قدس کیست، او سردار قاآنی است ما حاج قاسم هایی داریم هنوز رونمایی نشده است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.