• جمعه / ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۰
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 98111107288
  • خبرنگار : 50107

علم‌الهدی: آخر مذاکره در فلسطین، معامله قرن شد/می‌خواهند سر فلسطینی‌ها کلاه بگذارند

علم‌الهدی: آخر مذاکره در فلسطین، معامله قرن شد/می‌خواهند سر فلسطینی‌ها کلاه بگذارند

ایسنا/خراسان رضوی امام جمعه مشهد گفت: سازمان آزادی‌بخش فلسطین از 40 سال قبل و بیشتر در خط مبارزه با اسرائیل و آمریکا بودند تا مشکلات فلسطینی‌ها را حل کنند، آخر قضیه به معامله قرن کشید.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز، جمعه 11 بهمن ماه، در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی ضمن تشکر از حضور مردم در راهپیمایی باشکوه و اقامه عزا برای حضرت فاطمه(س)، اظهار کرد: این هیجان، شور و عشق پرفراز نسبت به ساحت مقدس صدیقه اطهر علیها السلام که امسال مخصوص این شهر نبود، بلکه در همه کشور نشان داده شد، در حقیقت نشانی از قرب ظهور و فرج میوه دلش امام زمان(عج) بوده، انتقام زهرا نزدیک است و دارد فرا می‌رسد.

وی با بیان این‌که دو مورد اعلام نزدیک شدن ظهور امام زمان(عج) بوده که یکی مراسم فاطمیه و دیگری مراسم نیمه شعبان است، عنوان کرد: روایت مسندی نداریم، اما اظهار نظر بسیاری از عزیزان اهل سیر و سلوک است که می‌گویند توسعه این دو مراسم نشان رسیدن وقت ظهور و قرب فرج وجود مقدس مولا بقیه‌الله است. این شور و هیجانی که از شما مردم در عزای صدیقه اطهر نمایش داده شد، بیشتر دل‌ها را در مظلومیت امیرالمومنین آتش می‌زند. اگر از جمعیت انبوهی که آن روز راه افتاده بود، 10 نفر و شاید کمتر در خانه صدیقه اطهر بودند، هیچ وقت صدای زهرا بین در و دیوار بلند نمی‌شد.

با وجود ارتباط قلبی و فکری با اهل بیت، دشمن از پس ما بر نمی‌آید

علم‌الهدی بیان کرد: تا وقتی که این ارتباط قلبی و فکری ما با اهل بیت پیغمبر(ص) به عنوان یک باور جدی برقرار است، دشمن از پس ما بر نمی‌آید. حوادثی که در هفته گذشته اتفاق افتاد، بیچارگی‌هایی که بر سر آمریکا آمد و هواپیماهایی که یکی پس از دیگری سقوط کردند، ثابت کرد که راه مقابله آمریکا با ما تنها به نیرنگ، فریب، خدعه و توطئه منجر شده و دیگر زور و قدرت ندارد، منتها حواس ما باید جمع باشد که فریب نخوریم.

امام جمعه مشهد افزود: یکی از توطئه‌های آمریکا که متاسفانه در داخل کشور نیز این فریب و توطئه در برخی حتی برخی از مسئولین اثر می‌کند، این است که می‌خواهد ثابت کند بین معیشت و مقاومت دوئیت و قطب‌بندی وجود دارد و می‌خواهد بگوید معیشت با مقاومت نمی‌سازد، اگر دنبال مقاومت در برابر آمریکا هستید، زندگی شما به هم می‌خورد و معیشت‌تان نابود می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: از دو سال قبل در آمریکا گروهی به نام گروه اقدام علیه ایران تشکیل شده که رئیس این گروه عنصری کلیدی به نام برایان هوک است که گفت ما سردار قاآنی را هم می‌زنیم، همان‌طور که سردار سلیمانی را زدیم. برایان هوک چندی قبل در همایش و اجلاسی که در قطر برگزار شد، در حاشیه این اجلاس گفت که ما مسئولین ایران و کشور ایران را دعوت به گفت‌وگو و مذاکره می‌کنیم ولی آنها ترجیح می‌دهند فشار اقتصادی و سنگینی تحریم اقتصادی را تحمل کنند، اما مذاکره نکنند، آنها فقر و نداری معیشتی خود را بر مذاکره ترجیح می‌دهند. معنای این حرف دوقطبی معیشت و مقاومت است.

وی اضافه کرد: این توطئه آمریکا است که معیشت با مقاومت نمی‌سازد، اگر مقاومت کنید زندگی شما در خطر قرار می‌گیرد، معیشت شما دچار تنگنا می‌شود و اقتصادتان سقوط می‌کند. آمریکا سعی دارد مساله دو بعدی معیشت و مقاومت و قطب‌بندی بین این دو را به مردم و مسئولان ما بباوراند و متاسفانه برخی عزیزان ما نیز ندانسته این را باور می‌کنند و حتی در حرف‌های خود گاف می‌دهند که دشمن ما را تحقیر کند. می‌گویند ما حاضریم با آمریکا مذاکره کنیم، اگر تحریم‌ها را کنار بگذارید. معنایش این است که معیشت ما با مقاومت ما نمی‌سازد و این همان خواسته آمریکاست. که مقاومت را کنار بگذاریم و مذاکره کنیم.

آخر مذاکره در فلسطین، معامله قرن شد

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: مردم فلسطین آن هم نه مردم فسلطین که بیش از 20 سال است وارد انتفاضه شدند، اما قبل از آن سازمان آزادی‌بخش فلسطین از 30 سال، بلکه 40 سال قبل و بیشتر در خط مبارزه با اسرائیل و آمریکا بودند تا مشکلات فلسطینی‌ها را حل کنند و آوارگان را به خانه برگردانند، نتیجه 40، 50 سال مذاکره آنها این شد، آخرش به اینجا رسیدند که حتی با خود مردم فلسطین در افتادند، چند وقتی از مردم فلسطین فاصله گرفتند و با آرمان فلسطین مقابله کردند که به خیال خود با مذاکره، مشکل فلسطین را حل کنند، آخر قضیه به معامله قرن کشید.

وی افزود: معامله قرن یک فیلم سینمایی است که در سال 1986 هالیوود این فیلم سینمایی را درست کرد و در آمریکا اکران شد. داستانش این است که چند نفر قاچاقچی اسلحه با توطئه و شیادی سلاح‌های خود را می‌فروشند. از دو سال پیش یک یهودی آمریکایی به نام کوشنر که مشاور سیاسی ترامپ است این طرح را مطرح کرد و نام آن فیلم را روی این طرح، به نام طرح معامله قرن گذاشت.

علم‌الهدی ادامه داد: آمریکا، صهیونیست و مرتجعین منطقه در نقش همان چند قاچاقچی اسلحه می‌خواهند سر مردم و فلسطینی‌ها را کلاه بگذارند و با شیادی سلاح خود که شیطنت است را به آنها بفروشند، شاید بتوانند تا آخر این قرن اسرائیل را نگه دارند. اسم این طرح را نیز معامله قرن گذاشتند، برای این‌که لااقل با این معامله شاید بتوانند یک سال اسرائیل را نگه دارند، زیرا ناامید هستند که اسرائیل ادامه حیات داشته باشد. مقام معظم رهبری نیز فرمودند که شما تا 25 بعد اصلا نیستید. اکنون خود آمریکا و صهیونیست‌ها نیز ناامید هستند که اسرائیل بتواند بماند. اسم طرح را معالمله قرن گذاشتند که شاید بتوانند با اجرای این کلاه‌برداری تا آخر قرن به اسرائیل حیات و زندگی دهند.

امام جمعه مشهد اضافه کرد: جزو مواد معامله قرن این است که هرچه عرب مسلمان است از سرزمین قدس بیرون بروند و فلسطینی‌ها در کشوری که می‌خواهند درست کنند، زندگی کنند و در قدس نمانند، اختیار بیت‌المقدس را به حکومت صهیونیستی و یهودی بدهند و اینجا را به یهودی‌ها واگذار کنند. فلسطینی‌ها در آن کشور نباید ارتش و نیروی مقاومت دفاعی داشته باشند، حماس و هر گروه فلسطینی باید هرچه سلاح دارد را به کشورهای دیگر تحویل دهند. می‌خواهند کلاه سر فلسطینی‌ها بگذارند. آخر مذاکره این شد. 40، 50 سال مذاکره به اینجا رسید، ما هم برویم مذاکره کنیم؟ هنوز دست برنمی‎دارید؟

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری سال 91 فرمودند راه مقابله، اقتصاد مقاومتی است. در سال 92 دو ماه نگذشته از دولت یازدهم مقام معظم رهبری تمام اعضای دولت، نمایندگان مجلس، شخصیت‌ها و جناح‌های سیاسی و همه را به یک جلسه دعوت کردند، حدود یک ساعت و نیم طرح اقتصاد مقاومتی را توضیح دادند و راهکارها و مولفه‌ها را گفتند، تمام مغزهای اقتصادی کشور در آن مجلس حضور داشتند و همه پذیرفتند که درست است. اکنون 6 سال است که طرح اقتصاد مقاومتی خاک خورده و به جای طرح اقتصاد مقاومتی سه سال مذاکره کردید که نتیجه آن، ناجوانمردی‌های اروپایی‌ها و شیطنت‌ها، ناپاکی‌ها و خیانت‌های آمریکایی‌ها شد، باز هم بحث مذاکره می‌کنید؟

وی بیان کرد: اگر باورمندی و ایمان مسئولان زیاد شود، این‌گونه نیست که چشم‌شان به دروازه غرب باشد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.