• جمعه / ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۶
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98111107291
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

امام جمعه نطنز:

اصل معامله قرن، سازش اعراب با اسرائیل است

اصل معامله قرن، سازش اعراب با اسرائیل است

ایسنا/اصفهان امروز، همزمان با سراسر کشور، نماز عبادی سیاسی جمعه در سراسر استان اصفهان برگزار شد و ائمه جمعه به موضوعاتی همچون حفظ وحدت، حضور در انتخابات، ایام دهه فجر، معامله قرن و ... اشاره کردند.

امام جمعه گلپایگان در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته گلپایگان، اظهار کرد: سفره عزاداری حضرت فاطمه (س) جمع شد، اما سفره معارف همواره باز است، اگر معتقدیم قرآن ادبستان است باید قرآن بخوانیم، یاد بگیریم و در زندگی خود استفاده کنیم. بزرگترین انحراف آن زمانی شکل گرفت که عده ای گفتند قرآن برای ما کافی است، اما متوجه نبودند که قرآن مفسر می خواهد و نیازمند ناطق است که اهل بیت و امامان (ع) همان ناطقان قرآن هستند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی کرامتی با اشاره به ایام دهه فجر، گفت: وظیفه داریم این نظام را حفظ کنیم، چرا که از واجبات است. اگر ولایت نباشد جامعه همچون دانه های بدون رشته از هم می پاشد، در بدترین شرایط مقام معظم رهبری همچون یک محور هستند.

وی با بیان اینکه قطعا آمریکا همچون دولت های دیگر، در رسیدن به اهداف پلید خود ناکام خواهد ماند، افزود: اسرائیل مشغول فعالیت های خود است تا بتواند خود را نجات دهد، اما آن ۲۵ سالی که مقام معظم رهبری فرمودند که اسرائیل از صفحه روزگار محو خواهد شد، قطعا زودتر اتفاق خواهد افتاد و اسرائیل نابود می شود.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه یک مقام عالی رتبه در شرایطی که نظام باید دنبال حفظ وحدت باشد و مردم برای حضور در انتخابات ترغیب کند به تضعیف شورای نگهبان بپردازد امر پسندیده ای نیست، تصریح کرد: شورای نگهبان بر اساس قانون وظیفه نظارت بر انتخابات را دارد. انتظار این است که مسئولان حرف های دشمن شاد کن و تفرقه انداز نزنند.

مسئولان عملکرد صادقانه را سرلوحه کار خود قرار دهند

امام جمعه اردستان در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد موسی بن جعفر اردستان اظهار کرد: خانواده ها امروز بیش از پیش به نماز اهمیت دهند که این فریضه الهی سفارش پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن دهشیری با اشاره به ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی ایران، افزود: دهه فجر امسال را باید گرامی بداریم و خاطرات آن را برای کسانی که آن روزها را درک نکردند، بازگو کنیم. بازگشت امام خمینی (ره) به کشور یکی از مهمترین رویدادهایی باشد که در دهه فجر اتفاق افتاد. سخنان امام خمینی (ره) در بهشت زهرا توانست حکومت ۲۵۰۰ ساله را بر سرشان خراب کند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) بارها سخن گفتند که من آمده ام به مردم خدمت کنم، افزود: راز ماندگاری ایشان اخلاص و بیان خدمتگزاری برای مردم بود. مسئولانی که امروز بر هر مسندی نشستند یادشان نرود که ایده امام خمینی (ره) تواضع، عملکرد صادقانه و خدمتگزاری به مردم بود که آن را باید سرلوحه کار خود قرار دهند.

امام جمعه اردستان با اشاره به معامله قرنی که رئیس جمهور هتاک آمریکا و اسرائیل آن را تنظیم کردند، گفت: معامله ننگین که به معامله قرن یاد می شود، باعث شد همه فلسطینی ها متحد شوند. همه کارشناسان این موضوع را تحلیل کردند که معامله قرن شکست خواهد خورد و قرن عزت اسلام و مسلمانان شکل خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه ترامپ یک فرد سیاست نشناس است که فکر می کند تمام مشکلات و موضوعات را می شود با پول حل کند، اظهار کرد: آمریکایی ها بارها از مردم کشورهای منطقه در عراق، ایران، فلسطین و لبنان سیلی خورده اند که همه اینها نتیجه حماقت رئیس جمهور کشورشان است.

دهشیری با بیان اینکه همه بزرگان کشور بارها اعلام کردند موضوع انتخابات یک حق الناس است، گفت: کسانی که در قسمت های مختلف و سیر انتخابات هستند باید حواسشان را جمع کنند که خدایی نکرده حقی از کسی ضایع نشود. کاندیداهای نمایندگی مجلس نیز در شعارهای خود حواسشان باشد سخنی نگویند که نتوانند آن را اجرا کنند، چرا که مردم با توجه به آن رای می دهند.

انتخاب مجدد ترامپ از اهداف مهم معامله قرن است

امام جمعه نطنز در خطبه های نماز جمعه این هفته در نطنز اظهار کرد: اصل موضوع معامله قرن آمریکایی ها، سازش اعراب مرتجع با اسرائیل است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد یعقوبی افزود: جلوگیری از درگیری با اسرائیلی ها، فراهم سازی زمینه انتخاب مجدد نتانیاهو در انتخابات آینده اسرائیل و قدرت گرفتن جبهه صهیونیستی در دولت آمریکا برای انتخاب مجدد ترامپ از دیگر اهداف مهم معامله قرن است.

وی گفت: آنها می خواهند که جبهه مقاومت را با این طرح های مسخره و خنده دار در هم بشکنند، اما نمی دانند که جبهه مقاومت، محبوب مردم منطقه شده است.

امام جمعه نطنز تصریح کرد: تظاهرات بزرگ مردم عراق در هفته گذشته و برائت از آمریکایی ها نشان از محبوبیت بیشتر ایران و محور مقاومت دارد.

یعقوبی خاطرنشان کرد: در آستانه چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران هستیم که این انقلاب محور اصلی مقاومت در منطقه است.

وی گفت: خیلی ها فکر می کردند انقلاب اسلامی ایران زمین خواهد خورد، اما به لطف خون جوانان غیور ایران اسلامی و اتحاد مردم آزادی خواه منطقه این انقلاب با قدرتی روز افزون روبرو است.

مجلس آینده باید انقلابی باشد

امام جمعه خمینی شهر نیز در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه، با تبریک فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: سقوط حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی و احیای اسلام ناب از آثار و برکات انقلاب اسلامی است.

آیت الله سیدمحمد موسوی با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری، گفت: رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به هفت دستاورد اشاره کردند. تولید فن آوری های جدید و پیشرفت های علمی از معجزات انقلاب است. اوایل انقلاب حدود ۱۷۰ هزار دانشجو داشتیم، اما امروز بیش از چهار میلیون دانشجو داریم و در برخی از رشته های علمی ما اولین رتبه دنیا را داریم.

وی به دستاوردهای هسته ای، فضایی، رشته های پزشکی و ... اشاره کرد و افزود: این پیشرفت ها معجزات انقلاب است. آزادی مردم و حضور در عرصه مدیریت جامعه و مشارکت در جامعه و انتخابات به عنوان نماد مشارکت مردم در سرنوشت خودشان و از همه مهمتر احیای اسلام در مکتب اهل بیت (ع) نیز از معجزات این انقلاب است.

خطیب نماز جمعه خمینی شهر در خصوص ایام الله دهه فجر، اظهار کرد: دهه فجر فرصتی برای بیان دستاوردهای انقلاب و توجه به وضعیت ارکان انقلاب و موفقیت یا ضعف مدیران کشور و همچنین تبیین آرمان های نظام اسلامی است.

وی در مورد انتخابات پیش رو، گفت: حضور در انتخابات یک وظیفه است. انتخابات یعنی مشارکت مردم برای مدیریت جامعه، مشارکت برای سرنوشت خود مردم که امام و مقام معظم رهبری به این حضور توصیه کرده اند. انتخابات به فرموده رهبری یک حق الناس است.

آیت الله موسوی افزود: حضور در انتخابات یک حق است و از طرفی در بررسی صلاحیت ها باید حق رعایت شود. هیئت های نظارت باید دقیق بررسی کنند. در تبلیغات نیز حق الناس باید رعایت شود یعنی فردی که کاندیدا است، حق ندارد با تبلیغات کذب مردم را فریب بدهد.

وی در مورد رعایت نکردن حق الناس در انتخابات، تصریح کرد: پخش شایعات، تاریک نشان دادن فضا، آزار صوتی و تصویری در فضای مجازی، استفاده نامشروع از بیت المال و خرید رای حق الناس و گناه کبیره است. مجلس آینده باید انقلابی، مجاهد و مبارز باشد. مجلسی که محافظه کار نباشد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.