• شنبه / ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۶
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 98111208247
  • خبرنگار : 30054

پرداخت هزینه روزنامه کثیرالانتشار تنها در ۳ گام

پرداخت هزینه روزنامه کثیرالانتشار تنها در ۳ گام

یکی از نیازهایی که همه‌ی کسب‌وکارهای حقوقی با آن روبه‌رو می‌شوند، چاپ آگهی‌های ثبتی در روزنامه کثیرالانتشار است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام آسان ثبت، اگر پیش از این تجربۀ چاپ آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار را داشته‌اید حتماً از این موضوع مطلع هستید که چه مراحل طولانی و خسته‌کننده‌ای پیش‌روی شماست. به‌خصوص اینکه در بسیاری از مواقع در پرداخت روزنامه کثیرالانتشار دچار مشکل خواهید شد. پیش از ادامۀ بحث اجازه دهید کمی با روزنامه‌های کثیرالانتشار آشنا شویم.

روزنامه کثیرالانتشار چیست؟

تعریف دقیقی برای روزنامه کثیرالانتشار وجود ندارد. ولی به‌طورکلی به تمام نشریات چاپی که صحافی نشده باشند و به‌صورت روزانه یا غیر آن در سطح کشوری، منطقه‌ای، استانی و یا محلی منتشر می‌شوند روزنامۀ کثیرالانتشار اطلاق می‌شود.

هرچند تعریف روزنامۀ کثیرالانتشار روشن و دقیق نیست، ولی معیارهایی مثل تیراژ، گسترۀ توزیع و همچنین کیفیت فنی روزنامه بر روی رتبۀ آن تأثیر می‌گذارد. تنها معیار روشنی که در تعریف روزنامه کثیرالانتشار تعریف می‌شود، قطع آن است. ناگفته نماند که مجوز فعالیت روزنامه‌های کثیرالانتشار کشور توسط هیأت نظارت بر مطبوعات صادر می‌شود و اسامی روزنامه‌های دارای مجوز در وب‌سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل‌ مشاهده است.

آشنایی با سامانه پرداخت روزنامه کثیرالانتشار

شرکت ملی پست ایران مرجع چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار است. شرکت ملی پست برای چاپ آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار یک سامانه الکترونیکی را در نظر گرفته که افراد می‌توانند با مراجعه به آن اقدام به انجام مراحل چاپ آگهی کنند. با وجود اینکه مراحل ثبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به‌صورت کاملاً اینترنتی انجام می‌شود، ولی استفاده از سامانۀ شرکت ملی پست دارای دو چالش است:

۱.برای پرداخت، نیاز به کد مکانیزه کامل آگهی ثبتی است.

۲.برای هر کد مکانیزه باید کل مراحل پرداخت یک‌بار به‌طور کامل طی شود.

این دو ضعف سامانه اداره پست باعث می‌شود تا بسیاری از ادامۀ روند پرداخت آنلاین روزنامه کثیرالانتشار به کلی منصرف شوند. به‌خصوص اگر قصد این را داشته باشند که چند پرداخت متفاوت را انجام دهند. ولی روش ساده‌تری هم وجود دارد!

سامانه پرداخت روزنامه کثیرالانتشار "آسان‌ثبت"

"آسان‌ثبت" سامانه‌ای را فراهم کرده که می‌توان با استفاده از آن پرداخت آنلاین روزنامه کثیرالانتشار را به راحتی انجام داد. استفاده از این سامانه دارای مزایای زیر است:

  • امکان استعلام و پرداخت هزینه چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار تنها با "شناسه ملی" شرکت
  • امکان پرداخت یک‌باره‌ی چند آگهی ثبتی به‌طور هم‌زمان

همچنین "آسان‌ثبت" سامانه‌ای مشابه را هم برای پرداخت آنلاین روزنامه رسمی تدارک دیده که مراحل کار را بسیار ساده می‌سازد.

چند نکته در مورد روزنامه‌های کثیرالانتشار که باید بدانید

همانند اغلب فعالیت‌های قانونی و تجاری در ایران، چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار،‌ پرداخت هزینه روزنامه کثیرالانتشار دیگر موارد مرتبط با فرآیند ثبت و تغییرات شرکت‌ها، نیاز به طی مراحل زیاد در سامانه‌های پر پیچ‌وتاب وب‌سایت‌های دولتی دارد. به همین دلیل "آسان‌ثبت" سعی دارد تا علاوه بر آموزش و راهنمایی در خصوص استفاده از سامانه‌های دولتی روزنامه‌های کثیرالانتشار و رسمی، سامانه‌ی خود را هم به عموم متقاضیان این خدمات معرفی کند. در ابتدا در چند عنوان به نکات مرتبط با روزنامه‌های کثیرالانتشار خواهیم پرداخت و بعد از آن به سامانه‌ها و خدماتی که آسان‌ثبت می‌تواند برای تسهیل کار در اختیار شما قرار دهد هم اشاره خواهیم کرد.

چاپ آگهی تأسیس شرکت در روزنامه کثیرالانتشار

در گذشته تنها برای شرکت‌های سهامی (خاص و عام) نیاز به چاپ آگهی تأسیس در روزنامه‌های کثیرالانتشار وجود داشت و شرکت‌های با مسئولیت محدود، تعاونی و مؤسسات غیرتجاری تنها نیاز به چاپ آگهی در روزنامه رسمی داشتند. ولی در چند سال اخیر، مراجع قانونی، تمام شرکت‌ها و مؤسسات را مجاب کرده‌اند تا برای ثبت و تغییرات شرکت اقدام به چاپ آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار کنند. روزنامه‌ کثیرالانتشاری که آگهی تأسیس یک شرکت در آن چاپ می‌شود در طول مدت فعالیت شرکت ثابت می‌ماند. به‌عنوان نمونه اگر در ابتدا یک شرکت اقدام به ثبت آگهی تأسیس در روزنامه کثیرالانتشار "اعتدال" کند، این شرکت در ادامه‌ی فعالیت خود تنها می‌تواند بقیه‌ی آگهی‌های خود را در روزنامه‌ی اعتدال چاپ کند و نمی‌تواند بدون طی فرآیند قانونی در روزنامه‌ی کثیرالانتشار دیگری آگهی چاپ کند.

چاپ آگهی تغییرات در روزنامه کثیرالانتشار

یکی دیگر از مواردی که شرکت‌های مشغول به فعالیت با آن مواجه می‌شوند، چاپ آگهی تغییرات در روزنامه کثیرالانتشار است. تغییراتی که می‌تواند در شرکت‌ها صورت بگیرد شامل موارد نقل‌وانتقال سهام،‌ ورود و خروج اعضا،‌ تغییر سمت‌ها،‌ تغییر در دارندگان حق امضا، افزایش یا کاهش سرمایه،‌ تغییر آدرس،‌ تغییر نام، انحلال شرکت،‌ تصویب ترازنامه یا اساسنامه، تأسیس شعبه،‌ تغییر تعداد اعضای هیئت‌مدیره و تغییر روزنامه کثیرالانتشار است. هر شرکتی (سهامی خاص، مسئولیت محدود و غیره) باید برای هر کدام از موارد ذکر شده اقدام به چاپ آگهی تغییرات در روزنامه کثیرالانتشار و رسمی کند.

سامانه پرداخت آنلاین روزنامه کثیرالانتشار "آسان‌ثبت"؛ همچنان ساده‌ترین راه ...

همان‌طور که پیش‌تر توضیح دادیم،‌ شرکت‌ها در موارد زیادی درگیر چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار و رسمی خواهند شد. اگر شرکت‌ها قصد داشته باشند که برای هر ثبت و تغییراتی، از سامانه‌های دولتی پست و روزنامه رسمی برای ثبت آگهی استفاده کنند، زمان و انرژی زیادی را از آن‌ها خواهد گرفت. به همین دلیل خدمات منحصربه‌فرد "آسان‌ثبت" می‌تواند یک راه‌حل بسیار مناسب برای همه‌ی شرکت‌ها باشد.

استفاده از دو سامانه هوشمند ثبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشار و روزنامه رسمی "آسان‌ثبت" فرآیند ثبت آگهی را بسیار آسان می‌کند و به جرات می‌توان گفت که ساده‌ترین انتخاب برای پرداخت هزینه روزنامه کثیرالانتشار و رسمی هستند. همان‌طور که پیش از این هم اشاره شد، با استفاده از این سامانه تنها در سه ‌گام ساده می‌توانید پرداخت‌های مرتبط با چاپ آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار و رسمی را انجام دهید.

 انتهای رپرتاژ آگهی

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.