• یکشنبه / ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۶:۴۰
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 98111309278
  • خبرنگار : 50092

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی:

انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک جشنواره مهم ملی است

انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک جشنواره مهم ملی است

ایسنا/خراسان رضوی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: انتخابات یک جشنواره بسیار مهم ملی و دموکراسی است و اصحاب رسانه خصوصا صدا و سیما باید این فضای دل‌نشین و شیرین را ایجاد کند.

محسن نصرپور امروز 13 بهمن ماه در نشست خبری با موضوع «برنامه‌های صدا و سیما به مناسبت ایام‌الله دهه فجر و انتخابات پیش ‌روی مجلس شورای اسلامی» عنوان کرد: انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی، اولین انتخابات کشور در گام دوم انقلاب اسلامی است و با توجه به شرایط کلی کشور بسیار حساس و سرنوشت‌ساز است و هر رای که توسط مردم عزیز ما به صندوق‌ها ریخته شود، اعتباری است برای صندوق ذخیره نظام اسلامی و باعث ارتقاء مشروعیت و مقبولیت بیشتر آن می‌شود.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی بیان کرد: این انتخابات یک جشنواره بسیار مهم ملی و دموکراسی است و مردم باید از ارائه نظر خود لذت ببرند و اصحاب رسانه خصوصا صدا و سیما باید این فضای دل‌نشین و شیرین را ایجاد کند.

نصرپور گفت: صدا و سیمای خراسان از اردیبهشت 98 به‌طور جدی فعالیت‌های خود را برای ورود به عرصه انتخابات آغاز و با تشکیل ستاد انتخابات تاکنون 10 جلسه برگزار کرده و امروز مصوبات متعدد آن در قسمت‌های مختلف سیما، خبر، صدا، فضای مجازی و رادیوهای برون‌مرزی و رادیو زیارت به مدیران تولیدی و برنامه‌سازان ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: اهداف کلان رسانه ملی و استانی در این انتخابات شامل حضور گسترده مردم در انتخابات به عنوان تجلی بارز نقش‌آفرینی مردم در سرنوشت کشور، ترویج و تقویت پایه‌های مردم‌سالاری دینی و باورپذیری اداره کشور توسط مردم، اعتمادسازی به سلامت و قانون‌مندی انتخابات، ایجاد فضای رقابتی سالم و به دور از هیجانات کاذب، افزایش مشروعیت و مقبولیت مردمی و نشان دادن کارآمدی نظام جمهوری اسلامی، نهادینه‌سازی آزادی بیان با رعایت اخلاق و منطق گفت‌وگو و تبدیل فضای کلی کشور در ایام انتخابات پیش‌ رو به فضای شور و نشاط و جشن ملی- سیاسی و تحکیم وحدت اقوام، مذاهب و گروه‌های مختلف مردم در زیر یک پرچم، یک ملیت و یک کشور است.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی تشریح کرد: ستاد انتخابات سازمان صدا و سیما با شعار «مجلس کارآمد، انقلابی و مردمی» چهار دوره اصلی در مورد انتخابات پیش‌بینی کرده است؛ دوره تبیینی که یک ماه پیش از موعد نام‌نویسی نامزدها بود، دوره تشریعی تا پایان بررسی صلاحیت‌ها و اعلام اسامی نامزدها که تا فردا به اتمام می‌رسد و دوره فراخوان که پیش از رای‌گیری تا پایان روز رای‌گیری است و دوره چهارم نیز دوره آرامش‌بخشی است که از پایان روز رای‌گیری تا دو هفته بعد از انتخابات خواهد بود.

نصرپور اظهار کرد: یکی از راه‌بردهای اصلی صدا و سیما در انتخابات پیش ‌رو، هماهنگی و هم‌افزایی با نهادهای نظارتی و اجرایی برای حضور گسترده مردم و مشارکت در انتخابات است که ما جلسات متعددی در این خصوص با اعضای محترم هیات نظارت و نمایندگان شورای نگهبان در استان، همراه با استاندار محترم و فرمانداران سراسر استان و سایر مسئولان در این عرصه داشته‌ایم.

وی عنوان کرد: تلاش می‌کنیم که انتخابات مجلس خبرگان تحت‌الشعاع انتخابات مجلس قرار نگیرد. حدود 20 درصد برنامه‌ها با موضوع مجلس خبرگان بوده و 80 درصد موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی است. عدم جانب‌داری از گروه و سلیقه خاص در این انتخابات مورد تاکید جدی رئیس محترم سازمان صدا و سیما است.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی بیان کرد: قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری در فصل چهار تبلیغات براساس مفاد 19 تا 27 وظایف و ماموریت‌هایی را برای فراهم کردن فرصت تبلیغات تلوزیونی و رادیویی برای نامزدهای مجلس خبرگان رهبری بر عهده صدا و سیمای استانی گذاشته است که پیشنهادهای صدا و سیما روز گذشته برای کمیسیون بازرسی تبلیغات انتخابات رفته و تصویب شده است.

نصرپور اظهار  کرد: براساس این مصوبه، ما به‌ صورت مشابه و یکسان برنامه خوبی را طراحی کرده‌ایم، یک برنامه 18 دقیقه‌ای رادیویی و یک برنامه 18 دقیقه‌ای تلوزیونی همراه با بازپخش این برنامه‌ها توسط نامزدهای مجلس خبرگان رهبری در استان پیش‌بینی شده و حداکثر تا تاریخ 18 بهمن سال جاری، ضبط برنامه‌ها انجام می‌شود و در تاریخ 19 بهمن قرعه‌کشی پخش با حضور نماینده نامزدها و اعضای کمیسیون صورت می‌گیرد.

مهمترین محورها و جهت‌گیری‌های محتوایی برنامه‌های صدا و سیما امسال در استان پاسداشت مؤلفه‌های تداوم و پیشرفت انقلاب اسلامی است

وی افزود: انقلاب متعلق به همه مردم بوده و ایجاد شور و نشاط مردمی، همچنین بازنمایی جمهوری اسلامی ایران در اوج قله اقتدار و امنیت و نشان دادن چشم‌انداز روشن و امیدبخش در برنامه‌های صدا و سیما حائز اهمیت است. از محورهای مهم برنامه‌های ما بیان شکوه و عظمت 22 بهمن و به عبارتی تشویق و همراهی مردم برای شرکت در باشکوهترین راه‌پیمایی 22 بهمن در ایران است.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی اظهار کرد: تلاش می‌شود فضای حاکم در برنامه‌های ما بیان‌گر تعهد و علاقه‌مندی مردم به انقلاب و نظام، فارغ از گرایش‌های سیاسی باشد، همچنین انعکاس شور و شعف انقلابی اقشار مختلف مردم و غیرت و تعهد مردم به حفظ نشاط انقلابی در همه عرصه‌ها و همه ایام، از اولویت فعالیت‌های صدا و سیما در این ایام خواهد بود.

نصرپور خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که در ایام‌الله دهه فجر، درخصوص دستاوردها و خدماتی که انقلاب اسلامی داشته، در دو بخش طرح بحث کنیم. بخش اول دستاوردهای خدماتی انقلاب اسلامی مانند حوزه آب، برق، گاز و بهداشت و درمان و بخش دوم درخصوص دستاوردهای معنوی و محتوایی است.

وی ادامه داد: اگر بر دستاوردهای انقلاب در بخش محتوایی و معنوی بیشتر کار شود، اثرات آن روی جامعه نیز بیشتر خواهد بود. یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه محتوایی و معنوی استقلال بوده و برجستگی نظام جمهوری اسلامی ایران نیز استقلال است. ما مستقیم و غیر مستقیم باید به موضوع استقلال بپردازیم و استقلال و اقتدار ناشی از مشروعیتی است که مردم در کنار رهبر کبیر انقلاب اسلامی؛ امام خمینی رضوان الله تعالی علیه و در مقطع فعلی، مقام معظم رهبری و مکتب اسلام به آن می‌دهند.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی بیان کرد: دیگر خدمات در حوزه عمران، آبادانی و پیشرفت اعتبار نظام اسلامی است. اقدامات بسیار فراوان و گسترده‌ای در این عرصه صورت گرفته و ما باید تلاش کنیم تمامی خدمات نظام را به درستی بیان کنیم؛ زیرا بیان این خدمات از مواضع امام و رهبر معظم انقلاب است. باید خدمات نظام بدون نگاه سیاسی از هر سه قوه یعنی دولت، قوه قضائیه و قوه مقننه بیان شود.

نصرپور عنوان کرد: تلاش ما بر این است که در این ایام برنامه‌سازان صدا و سیما و حوزه خبر هوشمندانه پیشرفت‌های استان را در همه ابعاد نشان دهند. عملکرد استان در همه بخش‌ها باید بیان شود؛ زیرا بسیاری از مردم عملکردهای جدید استان را نمی‌دانند و باید از آن آگاه شوند.

وی ادامه داد: ما برای ایام‌الله دهه فجر 131 برنامه در صدا و سیما و رادیو زیارت، برون‌مرزی و فضای مجازی پیش‌بینی کرده‌ایم و مجموعا 24 هزار و 400 دقیقه برنامه پیش‌بینی شده که در ایام‌الله دهه مبارکه فجر پخش خواهد شد. حوزه صدا 4 هزار و 600 دقیقه، حوزه سیما 8 هزار و 750 دقیقه، خبر 120 دقیقه، رادیو زیارت 3 هزار و 180 دقیقه و حدودا 793 دقیقه موسیقی هم پیش‌بینی شده و در رادیو دری هم 803 دقیقه و رادیو ازبک و تاجیک حدودا 150 دقیقه پیش‌بینی شده است.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی عنوان کرد: برنامه‌ریزی خوبی برای تولید یک سریال 26 قسمتی به نام تقدیر با موضوع انقلاب فرهنگی و جریان‌های مبارز انقلابی خراسان رضوی انجام شده که با محوریت دانشگاه‌های خراسان و جنبش دانشجویی است. این سریال در حال گذراندن مراحل پیش‌تولید خود است و 6 ماه از آن می‌گذرد و از اردیبهشت ماه سال جدید کلید تولید این سریال خواهد خورد.

نصرپور افزود: 20 درصد از عوامل این سریال چهره‌های فاخر و 80 درصد بومی هستند. برای پوشش مراسم راهپیمایی 22 بهمن نیز مانند سال‌های گذشته ویژه برنامه خوبی به نام «باشکوه مثل همیشه» از ساعت 8 صبح شروع می‌شود تا این رویداد مهم ملی را در سطح مشهد و استان به نمایش درآورد و در مشهد به‌صورت زنده پخش می‌شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.