• سه‌شنبه / ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۰
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98111511078
  • خبرنگار : 50037

افتتاح دانشکده فنی‌وحرفه‌ای اسدآباد پس از ۱۰ سال انتظار

افتتاح دانشکده فنی‌وحرفه‌ای اسدآباد پس از ۱۰ سال انتظار

ایسنا/همدان در چهارمین روز از دهه مبارک فجر هفت پروژه عمرانی، آموزشی، خدماتی و کتابخوانی در شهرستان اسدآباد با حضور معاون عمرانی استاندار همدان و مسئولان دستگاه های اداری شهرستان افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

افتتاح احداث پد بالگرد بیمارستان قائم(عج) به عنوان نخستین طرحی بود که در چهارمین روز دهه مبارک فجر افتتاح و به بهره برداری رسید. فرماندار شهرستان اسدآباد در آیین افتتاح این طرح اظهار کرد: احداث طرح فوق در مهرماه امسال به متراژ ۶۲۵ متر آغاز و در پایان آذرماه با اعتباری افزون بر ۱۴۰ میلیون تومان تکمیل شد.

مجید درویشی افزود: در شهرستان اسدآباد پنج پد بالگرد پیش بینی شده که یک مورد آن امروز در بیمارستان قائم(عج) افتتاح شد و طرح دیگر پدهای بالگرد پیش بینی شده برای شهرستان در دست مطالعه است.

تعمیرات اساسی هتلینگ بخش اطفال به متراژ ۴۰۰ مترمربع  دومین طرح افتتاح شده امروز در حوزه دانشکده علوم پزشکی اسدآباد بود که فرماندار شهرستان اسدآباد در آیین افتتاح گفت: این طرح در فرودین ۹۸ آغاز و در پایان بهمن ماه با اعتباری افزون بر ۵۵۰ میلیون تومان با ظرفیت ۲۲ تخت بیمارستانی تکمیل شد.

درویشی در افتتاح دستگاه اکسیژن ساز سانترال بیمارستان قائم(عج) به عنوان سومین طرح چهارمین روز از دهه فجر نیز بیان کرد: طرح فوق با اعتباری افزون بر ۷۰۰ میلیون تومان در مکانی به متراژ ۴۰ مترمربع در بیمارستان قائم(عج) به بهره برداری رسید که این سیستم اکسیژن رسانی مرکزی برای بیمارستان شهرستان امری ضروری بود.

تعمیرات غذا و دارو به متراژ ۲۴۰ مترمربع با اعتبار ۱۵۵ میلیون تومان دیگری طرحی بود که در چهارمین روز دهه فجر در حوزه دانشکده علوم پزشکی اسدآباد افتتاح شد.

دانشکده فنی وحرفه ای اسدآباد به عنوان یکی از پروژه های شاخص این شهرستان بود که سرانجام پس از ۱۰ سال به عنوان پنجمین طرح از طریق ویدئو کنفرانس توسط جهانگیری معاون رئیس جمهوری افتتاح شد.

فرماندار شهرستان اسدآباد در آیین افتتاح این پروژه با اشاره به کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی طرح فوق در سال ۸۸ خاطرنشان کرد: برای این پروژه افزون بر ۵.۵ میلیارد تومان هزینه شده و در حال حاضر برای تجهیز خوابگاه و سلف سرویس این دانشکده به اعتباری افزون بر پنج میلیارد نیاز خواهد بود.

درویشی با بیان اینکه اسدآباد دومین شهر دانشگاهی استان با ۵۰۰۰ نفر دانشجو است، یادآور شد: این دانشکده از مهرماه سال آینده دانشجو خواهد پذیرفت.

وی با اشاره به اینکه تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار اسدآباد از نعمت گاز خانگی برخوردارند، گفت: عملیات اجرایی و کلنگ زنی چهار روستای زیر ۲۰ خانوار اسدآباد در هفته دولت امسال انجام شد که در ایام دهه فجر گازرسانی این چهار روستا به بهره برداری می رسد.

درویشی از افتتاح کارخانه تولید کاغذ از سنک آهک و پلی اتیلن این شهرستان با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان در دهه فجر خبر داد و افزود: این طرح صنعتی بزرگ دارای هفت خط تولیدی خواهد بود و برای بیش از ۱۰۰ نفر ایجاد اشتغال به همراهد داشت.

وی با اشاره به افتتاح ۶۸ پروژه عمرانی و کلنگ زنی شش طرح عمرانی در شهرستان در دهه فجر اضافه کرد: استخر شنای مجموعه آزادی آبگیری شده و آماده افتتاح در دهه فجر خواهد بود اما افتتاح این پروژه به احتمال زیاد به  سفر ریاست جمهوری به استان همدان موکول شود.

درویشی در ادامه با اشاره به کلنگ زنی چندی پیش شهرک گلخانه ای ۴۰ هکتاری اراضی بهراز و مجتمع گلخانه ای ۱۰۰ هکتاری اراضی قوش تپه و کارخانه بسته بندی پودر قهوه یادآور شد: افتتاح و بهره برداری این پروژه ها به علاوه کارخانه تولید کاغذ سنگ بیش از ۱۸۰۰ نفر برای شهرستان اشتغال به همراه خواهد داشت.

افتتاح ساختمان خدمات شهری شهرداری اسدآباد با اعتبار ۵۰ میلیون تومان به مساحت ۴۰۰۰ متر و زیربنای ۴۰۰ متر دیگر طرح افتتاح شده امروز بود.

در ادامه افتتاح پروژه های فوق معاون عمرانی استانداری همدان به همراه فرماندار اسدآباد و جمعی از مدیران دستگاه های اداری از پدر و مادر خانواده شهیدان نورمراد و محمد علی عبدکوند دیدار کردند.

افتتاح طرح توسعه کتابخانه شهید رجایی آخرین طرح به بهره برداری رسیده چهارمین روز از دهه مبارک فجر بود و فرماندار شهرستان اسدآباد در آیین افتتاح این طرح گفت: با ساخت طرح توسعه تنها کتابخانه عمومی شهر اسدآباد در حال حاضر کتابخانه شهید رجایی اسدآباد به ۶۷۰ مترمربع افزایش یافته و در این طرح با ساخت و راه اندازی دو سالن مجزای مطالعه اختصاصی VIP هر سالن با ظرفیت ۱۰۰ نفر ویژه برادران و خواهران هم اکنون در حال ارائه خدمات  همزمان به مراجعان است.

درویشی با اشاره به اینکه در این پروژه ۲۷۰ متر به زیربنای کتابخانه عمومی شهید رجایی اسدآباد اضافه شد، بیان کرد: برای این پروژه اعتباری افزون بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی یادآور شد: کتابخانه استاندارد اسدآباد یکی از پروژه های راکد این شهرستان مربوط به اداره کل راه و شهرسازی بوده که به علت مشغله اداره کل، به آن توجهی نشده و با پیگیری های صورت گرفته این طرح مجدداً به اداره کل کتابخانه استان واگذار شده و از سال آینده این طرح نیز سرانجام پس از سال ها انتظار در بحث عملیات اجرایی فعال می شود.

معاون عمرانی استانداری همدان هم در حاشیه افتتاح پروژه های شهرستان اسدآباد در جمع خبرنگاران گفت: شهرستان اسدآباد فاقد پایانه مسافربری بوده که در این راستا از سرمایه گذاران برای احداث پایانه مسافربری در این شهرستان حمایت می کنیم.

محمودرضا عراقی اظهار کرد: در حال حاضر شهرستان اسدآباد علاوه بر جمعیت موجود خود دارای بیش از ۵۰۰۰ دانشجو بوده که وجود پایانه مسافربری در این شهرستان ضروری است و در این راستا باید بخش خصوصی ورود پیدا کند.

وی با بیان اینکه پایانه مسافربری اسدآباد در طرح جامع در حال بررسی است و در صورتی که مطالعات آن انجام گیرد باید بخش خصوصی برای احداث آن ورود پیدا کند، خاطرنشان کرد: اگر بخش خصوصی برای احداث پایانه مسافربری در اسدآباد ورود پیدا کند امکانات لازم را برای حضور سرمایه گذار مورد نظر فراهم می کنیم.

عراقی در ادامه با بیان اینکه در دهه فجر امسال بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان در سطح استان همدان پروژه های عمرانی در دست افتتاح و بهره برداری است، افزود: شرکت برق استان همدان در دهه فجر بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان پروژه برق رسانی قابل بهره برداری داشت که این تعداد پروژه موجب شد تا وزیر نیرو استان همدان را به عنوان پایلوت برای افتتاح همزمان سایر پروژه ها در سطح کشور انتخاب کند.

وی در بخش دیگری یادآور شد: تا سال گذشته استان همدان در حوزه کشاورزی تنها دارای ۷۵ هکتار گلخانه بود که در دهه فجر در یکی از شهرستان های استان همدان پروژه گلخانه ای به مساحت ۶۸ هکتار به بهره برداری خواهد رسید که به اندازه کل سال های گذشته است.

عراقی با اشاره به افتتاح دانشکده فنی و حرفه ای اسدآباد پس از ۱۰ سال انتظار به عنوان یکی از پروژه های شاخص دهه فجر در استان و شهرستان اضافه کرد: این پروژه با ۶۰۰۰ مترمربع زیربنا می تواند برای خوابگاه ۲۴۰ نفر را در خود جا داده و ۱۵۰۰ نفر دانشجو را در شیفت های مختلف آموزش دهد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.