• چهارشنبه / ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۵:۵۴
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 98112317378
  • خبرنگار : 50061

فرمانده انتظامی استان قزوین:

تخلف انتخاباتی خط قرمز پلیس است

تخلف انتخاباتی خط قرمز پلیس است

ایسنا/قزوین فرمانده انتظامی استان قزوین با تأکید بر اینکه پلیس برای امنیت انتخابات آمادگی کامل دارد، گفت: تخلف انتخاباتی خط قرمز پلیس است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد خواهیم کرد، همچنین با تمام ظرفیت امنیت انتخابات را انجام خواهیم داد.

سردار مهدی حاجیان، فرمانده انتظامی استان قزوین امروز ۲۳ بهمن در نشست با اهالی رسانه ضمن تشریح عملکرد ابتدا تا پایان دی ماه استان قزوین اظهار کرد: مردم همواره پشتوانه انقلاب بودند و در فجر انقلاب آمدند و پیام وحدت خود را به جهانیان مخابره کردند.

وی با اشاره به شهادت سردار سلیمانی عنوان کرد: انقلاب اسلامی موجب بصیرت اسلامی کشورهای مسلمان تشکیل جبهه مقاومت اسلامی در غرب آسیا و شمال آفریقا شد، سردار سلیمانی توانست به‌خوبی این ارتش را مدیریت کند.

فرمانده انتظامی استان قزوین با تأکید بر اینکه رسانه‌ها بازوان پرتوان پلیس هستند، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در پیشگیری از سرقت، آسیب‌های اجتماعی و حوادث رانندگی در آموزش و فرهنگ‌سازی نقش مؤثری دارند.

وی از اولویت‌های ناجا به کاهش سرقت، مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر اشاره کرد و افزود: سامانه ۱۱۰ پل ارتباطی بین پلیس و مردم است، ابتدا تا پایان دی ماه سال جاری ۴۴۰ هزار و ۵۰۰ تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی برقرار شده که ۷۰ درصد درخواست‌های مردم عملیاتی شده و مردم با حضور پلیس در صحنه، خدمات انتظامی را دریافت کردند. همچنین ۳۰ درصد تماس برای دریافت راهنمایی و ارشاد بوده است.

حاجیان با اشاره به اینکه استان قزوین ازجمله استان‌های دارای امنیت بالا به شمار می‌رود، تصریح کرد: تماس مردم با سامانه ۱۱۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو درصد افزایش داشته است و این نشان می‌دهد که اقدامات پلیس در پیشگیری از جرائم بوده است.

وی اشاره کرد: مردم توسط سامانه ۱۹۷ می‌توانند پیشنهادات و انتقادات خود را با پلیس در میان بگذارند و علاوه بر آن نیز در دفتر نظارت همگانی هر دو هفته یک‌بار می‌توانند با خادمان خود در ناجا ارتباط چهره به چهره داشته باشند، تا به امروز ۲۲ ملاقات چهره به چهره با مردم برگزار و به ۷۸۰ فقره از مشکلات مردم نیز رسیدگی شده است.

افزایش ۱۰ درصدی تردد خودرو در محورهای مواصلاتی قزوین

فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به اینکه استان قزوین محور مواصلاتی ۱۱ استان کشور محسوب می‌شود، افزود: تردد خودروها از ابتدا تا پایان دی ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به میزان ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است و با این‌ وجود شاهد کاهش ۱۲ درصدی فوت افراد در جاده‌های استان هستیم ولی در تصادفات خسارتی و جرحی ۲ درصد افزایش را شاهد هستیم.

این مسئول با اعلام تقسیط جرائم رانندگی برای خودروهای مستقر در پارکینگ و با بیش از یک‌میلیون تومان جریمه گفت: رانندگان می‌توانند تا پایان سال به‌صورت حضوری مراجعه کرده و با تقسیط جریمه خودروهای خود را از پارکینگ ترخیص کنند.

وی با اشاره به اقدامات پلیس آگاهی اعلام کرد: با اقدامات این پلیس شاهد کاهش میزان سرقت در استان بودیم و ۶۴ باند سارقین اعم از خودرو و منزل در استان شناسایی و دستگیر شدند. از این میزان ۲۰ باند مربوط به سرقت خودرو بود که منجر به دستگیری ۸۳ سارق شد.

حاجیان با اعلام اینکه از ابتدا تا پایان دی ماه سال جاری پلیس آگاهی قزوین موفق به دستگیری باند سارقین محموله شد، افزود: محموله مس و آلومینیوم به ارزش چهار میلیارد تومان در اراک بارگیری شده بود که در طول مسیر این محموله به سرقت رفته بود که با تلاش پلیس این باند به دام پلیس افتاد.

وی ادامه داد: از ابتدا تا پایان دی ماه سال جاری چهار باند سارقین احشام نیز دستگیر شدند که با ۲۲ نفر به ۶۰ فقره سرقت دام اقدام کرده بودند. همچنین ۱۹ سارق تجهیزات اداره برق هم در این مدت دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان قزوین اشاره کرد: برخی از سارقین اقدام به سرقت ریل‌های راه‌آهن می‌کنند که این اقدام موجب به خطر افتادن جان هم‌وطنان می‌شود، با اقدام به‌موقع پلیس یک باند چهارنفره در این خصوص دستگیری شدند.

وی با اعلام اینکه بیش از ۹۶ درصد پرونده‌های غیرعمد در استان کشف‌شده است، تشریح کرد: از ابتدا تا پایان دی ماه سال جاری ۵۲۴ هزار لیتر سوخت قاچاق در استان کشف و ۳۰ پرونده باارزش بیش از ۳۰ میلیون تومان در پلیس آگاهی تشکیل شده است.

افزایش پرونده‌های کلاه‌برداری تلفنی در قزوین

حاجیان با اعلام اینکه شایع‌ترین کلاه‌برداری در حوزه پلیس‌های آگاهی و فتا است، افزود: بیشترین پرونده مربوط به کلاه‌برداری تلفنی کارت به کارت بوده و کلاه‌برداری جعل اسناد عادی، قولنامه و چک در رده‌های بعدی کلاه‌برداری قرار دارند.

وی با اعلام اینکه تا به امروز بیش از ۳ تُن و ۷۰۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف‌شده است، گفت: نسبت به ۱۰ ماهه سال قبل افزایش ۵۸ درصدی کشفیات انواع مواد مخدر را شاهد بودیم و این کشفیات نشان از توانمندی پلیس دارد.

فرمانده انتظامی استان قزوین با اعلام اینکه درمجموع میزان پرونده‌های توزیع و حمل مواد مخدر و دستگیری معتادان نسبت به سال قبل افزایش ۳۲ درصدی داشته است، تشریح کرد: دستگیری قاچاقچی مواد مخدر ۶ درصد، توزیع‌کننده و حمل‌کننده مواد مخدر ۲۶ درصد، نگهدارنده مواد مخدر ۳۳ درصد و جمع‌آوری معتادان ۵۳ درصد افزایش داشته است.

وی اعلام کرد: در راستای پاکسازی نقاط آلوده استان از وجود توزیع‌کنندگان، خرده‌فروشان و معتادان ۸۶۵ طرح در سطح استان اجرا شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد افزایش داشته است.

تابلوهای ترافیکی قزوین شناسنامه‌دار می‌شوند

حاجیان گفت: در حوزه راهور بازبینی تابلوهای راهنمایی و رانندگی در دستور کار قرار گرفته است به دنبال تهیه شناسنامه برای تابلوهای ترافیکی هستیم به همین منظور با همکاری دستگاه‌های اجرایی مربوطه تمام تابلوهای ترافیکی استان را بازبینی و شناسنامه ضرورت تابلو را تهیه خواهیم کرد تا ضرورت نصب تابلو در محل موردبررسی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در ۱۰ ماهه ۷۴۵۰ پرونده به مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها ارسال‌شده که ۸۰ درصد پرونده‌ها معادل ۴۷۲۷ فقره منجر به مصالحه شده است و افراد برای دریافت مشاوره می‌توانند از خدمات رایگان مراکز مشاوره پلیس استفاده می‌کنند و برای همین منظور با شماره تلفن ۲۱۸۲۴۱۹۸ تماس بگیرند.

تربیت افسرانی برای حل اختلاف

فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: به دنبال این هستیم تا با همکاری دادگستری افسرانی را تربیت کنیم که نقش حل اختلاف را در کلانتری‌ها ایفا کنند. دیدگاه پلیس این است که به‌صورت علمی و عمیق به مسائل ورود پیدا کرده و ریشه‌های آسیب‌های اجتماعی را پیگیری کند.

وی تصریح کرد: در موضوعات مختلف اقدامات پژوهشی و ارتباط با اساتید، دانشگاه‌ها و مراکز علمی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم تا برای حل مشکلات از ظرفیت دانشگاه‌ها استفاده کنیم، در همین راستا ۶ تفاهم‌نامه با مراکز علمی و تحقیقاتی منعقدشده است.

جرائم از فضای حقیقی به مجازی کوچ کرده است

حاجیان با اشاره به پلیس فتا اظهار کرد: بسیاری از جرائم از فضای حقیقی به فضای مجازی کوچ کرده است، در گذشته شاهد جیب‌بری بودیم ولی امروزه این امر به کلاه‌برداری و کارت به کارت از درگاه‌های جعلی مبدل شده است. البته باید بگوییم که درگاه‌های جعلی به‌راحتی قابل‌شناسایی است ولی مردم باید نسبت به آن آگاهی پیدا کنند.

وی با اعلام اینکه از ابتدا تا پایان دی ماه سال جاری جرائم سایبری فضای مجازی ۸۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است، تأکید کرد: افزایش این جرائم یک زنگ خطر است و باید برای افزایش آگاهی مردم از طریق رسانه‌ها اقدامات مؤثری را داشته باشیم.

فرمانده انتظامی استان قزوین ادامه داد: ۶۰ درصد جرائم فضای مجازی کشف‌شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش دارد. توصیه داریم کسانی که مهارت ندارند در فضای مجازی ورود پیدا نکنند چون حضور در فضای مجازی یک ناامنی جدی است.

کلانتری‌ها حوزه استحفاظی خود را مانیتورینگ می‌کنند

وی عنوان کرد: در تلاش هستیم در راستای پلیس هوشمند در هر کلانتری مرکز مانیتورینگ تشکیل دهیم تا کلانتری‌ها حوزه استحفاظی خود را مانیتورینگ و پایش کنند. قطعاً اگر شهر الکترونیکی رصد شود جرائم و زمان کشفیات کاهش پیدا خواهد کرد.

حاجیان گفت: از دیگر اقدامات ابتکاری پلیس قزوین می‌توان به راه‌اندازی پلیس انتظامی آزادراه و بزرگراه اشاره کرد که این اقدام موجب ناامن شدن محورهای مواصلاتی برای قاچاقیان شده است.

وی اظهار کرد: فرهنگ رانندگی در استان قزوین بالاست بر همین اساس پیشنهادشده است تا قزوین به‌عنوان الگوی ترافیکی در کشور مطرح شود و در تلاش هستیم با هوشمند سازی پلیس ازلحاظ ترافیکی قزوین را به‌عنوان الگو معرفی کنیم.

به‌زودی پلیس گردشگری راه‌اندازی می‌شود

فرمانده انتظامی استان قزوین اشاره کرد: در سال جاری پلیس راهنمایی دوچرخه‌سوار در استان آغاز به کار کرد و در آینده نیز پلیس گردشگری را در استان راه‌اندازی خواهیم کرد.

حاجیان در پایان در اشاره به انتخابات با تأکید بر اینکه پلیس برای امنیت انتخابات آمادگی کامل دارد، گفت: تخلف انتخاباتی خط قرمز پلیس است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد خواهیم کرد، همچنین با تمام ظرفیت امنیت انتخابات را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.