• چهارشنبه / ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۸:۴۸
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98113022095
  • خبرنگار : 50189

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان:

مشارکت مردم در انتخابات، قدرت چانه‌زنی کشور در سطح بین‌المللی را افزایش خواهد داد

مشارکت مردم در انتخابات، قدرت چانه‌زنی کشور در سطح بین‌المللی را افزایش خواهد داد

ایسنا/کرمان رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان با تاکید بر اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات منجر به افزایش امنیت کشور خواهد شد افزود: حضور مردم در انتخابات کشور را در برابر قدرت‌های بزرگ، مقاومت‌تر و قوی می‌کند بنابراین هرچه سطح حضور مردم در انتخابات گسترده‌تر باشد قدرت چانه‌زنی کشور در سطح بین‌المللی برای احقاق حقوق ملت افزایش پیدا می‌کند.

دکتر "عباس تقی‌زاده" در گفت‌وگو با ایسنا، انتخابات را یکی از مظاهر و نمادهای مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی دانست و گفت: انتخابات نشان‌دهنده توسعه سیاسی جوامع خواهد بود که به دنبال آن به توسعه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ... کمک خواهد کرد.

وی شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را از وظایف مردم برشمرد و عنوان کرد: باتوجه به شرایط کنونی کشور، حضور مردم در انتخابات پیش از گذشته حائز اهمیت است زیرا این حضور باعث انسجام جامعه و تقویت اجتماعی و بازسازی آن خواهد شد.

مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی با تاکید بر اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات منجر به افزایش امنیت کشور خواهد شد افزود: حضور مردم در انتخابات کشور را در برابر قدرت‌های بزرگ، مقاومت‌تر و قوی می‌کند بنابراین هرچه سطح حضور مردم در انتخابات گسترده‌تر باشد قدرت چانه‌زنی کشور در سطح بین‌المللی برای احقاق حقوق ملت افزایش پیدا می‌کند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان مشارکت مردم در انتخابات را نشان‌دهنده پشتیبانی مردم از حاکمیت دانست و اظهار کرد: تک تک افراد جامعه، مسئولیت حضور فعال در این انتخابات دارند.

۲ میلیون و ۱۶۵ هزار و ۹۹۱ نفر واجدین شرایط رای دادن در استان

وی در بخش دیگری از صحبت های خود، تعداد واجدین شرایط شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی سخن به میان آورد و بیان کرد: در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کرمان ۲ میلیون و ۱۶۵ هزار و ۹۹۱ نفر واجدین شرایط رای دادن هستند که از این تعداد یک میلیون و ۹۶ هزار و ۱۳۰ نفر مرد و یک میلیون و ۶۹ هزار و ۸۶۱ نفر زن خواهند بود.

تقی‌زاده به رای اولی های استان کرمان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز اشاره و ادامه داد: در استان کرمان ۶۹ هزار و ۵۲ نفر رای اولی داریم که ۳۵ هزار و ۵۷۸ پسران و ۳۳ هزار و ۴۷۴ نفر دختران تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه نسبت به انتخابات دوره قبل در استان کرمان ۸۳ شعبه اخذ رای افزایش یافته است تصریح کرد: در استان کرمان ۲ هزار و ۲۴۹ شعبه اخذ رای در ۹ حوزه انتخابیه در نظر گرفته شه که یک هزار و ۳۲۸ شعبه ثابت و ۹۲۱ شعبه نیز سیار است گفتنی است که از ۲ هزار و ۲۴۹ شعبه اخذ رای یک هزار و ۷۰ شعبه در مناطق شهری و یک هزار و ۱۷۹ شعبه در مناطق روستایی استان خواهیم داشت که این مهم نشان‌دهنده پراکندگی شعب اخذ رای در استان پهناور کرمان است.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان از برگزاری چند مانور انتخاباتی در سطح استان در راستای آمادگی عوامل اجرایی استان خبر داد و عنوان کرد: تست‌های نرم‌افزاری و بررسی پوشش‌های ارتباطی برای دستگاه‌های احراز هویت در این مانورها صورت گرفته گفتنی است که در انتخابات دوم اسفندماه احراز هویت افراد الکترونیکی و برخط انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: برای انتخابات دوره‌ یازدهم مجلس شورای اسلامی بیش از ۴۰ هزار نفر در قالب اعضای شعب، نمایندگان فرمانداران و بخشداران، محافظان شعب و صندوق‌های رای، بازرسان شعب، اعضای هیات نظارت و نمایندگان نامزدها در امر برگزاری انتخابات همکاری می‌کنند.

جوان‌ترین کاندید انتخابات مجلس در استان ۳۱ ساله و مسن ترین آنها ۶۷ ساله

تقی‌زاده همچنین درباره وضعیت سنی کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز ایسنا گفت: میانگین سنی ۱۹۰ کاندیداهای تایید صلاحیت شده در استان کرمان، ۴۷ سال است که جوان‌ترین کاندید این دوره ۳۱ ساله و مسن ترین آنها ۶۷ ساله است.

وی از مدرک تحصیلی نامزدهای انتخاباتی استان کرمان سخن به میان آورد و ادامه داد: باتوجه به مدارک ارائه شده نامزدها در هنگام ثبت‌نام، در مجموع ۳۸ نفر دارای مدرک دکترای، ۱۴۷ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد و ۵ نفر دارای تحصیلات حوزوی هستند ضمن آنکه از این تعداد ۹ نفر از افرادی که دارای تحصیلات کارشناسی ارشد و دکتری هستند دارای تحصیلات حوزوی نیز می‌باشند.

شاهد اندکی تخلفات انتخاباتی هستیم

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان تصریح کرد: رقابت‌های انتخاباتی باید در چهارچوب قانون صورت بگیرد و تاکنون تخلفات صورت گرفته از سوی کاندیداها این دوره از انتخابات نسبت به دوره‌های قبال کاهش یافته است اما شاهد اندکی تخلفات انتخاباتی هستیم.

وی با بیان این مطلب که ستاد انتخابات استان کرمان از ۶ کمیته تشکیل شده است، اظهار کرد: کمیته امنیتی با ریاست «حمید شمس‌الدینی» مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان، کمیته حراست و استعلامات به ریاست «میرصادقی» مدیرکل حراست استانداری، کمیته حقوقی به ریاست «علی اشک» مدیرکل دفتر حقوقی استانداری، کمیته اطلاع‌رسانی به ریاست «عباس تقی‌زاده»، کمیته مالی و پشتیبانی به ریاست «غلامرضا نویدی» و کمیته فناوری اطلاعات به ریاست «مصطفی رحمتی» مدیرکل فناوری و اطلاعات استانداری تشکیل شده‌اند. همچنین «محمد قاسمی» مدیرکل ثبت احوال استان کرمان عضو ستاد انتخابات هستند که دبیری ستاد انتخابات استان نیز برعهده «محمدرضا وفایی» مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و ریاست ستاد انتخابات بر عهده «محمدصادق بصیری» معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار کرمان است.

تقی‌زاده عنوان کرد: کلیه اقلام مورد نیاز شعب اخذ رای تامین شده و در اختیار حوزه‌های انتخابی قرار گرفته همچنین دستگاه‌های مورد نیاز دستگاه های احراز هویت و برگه های تعرفه‌های مورد نیاز را براساس قانون و ملاحظات حفاظتی و امنیتی و با حضور عوامل بازرسی و اجرایی در اختیار حوزه‌های انتخابیه قرار خواهند داد.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان خاطرنشان کرد: انتخابات از ساعت ۸ صبح روز جمعه دوم اسفندماه در کلیه شعب اخذ رای آغاز و طبق قانون به مدت ۱۰ ساعت برگزار خواهد و اگر نیاز به تمدید این زمان باشد، با موافقت وزیر کشور صورت خواهد پذیرفت.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.