• چهارشنبه / ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۵
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98113022235
  • خبرنگار : 50187

فرمانده انتظامی استان کرمان اعلام کرد

آمادگی کامل پلیس برای برگزاری انتخابات/با هیچ کس در برقراری نظم و امنیت انتخابات تعارف نداریم

آمادگی کامل پلیس برای برگزاری انتخابات/با هیچ کس در برقراری نظم و امنیت انتخابات تعارف نداریم

ایسنا/کرمان فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: با توجه به انتخابات های گذشته، مردم به پلیس اعتماد خوبی دارند و آمادگی کامل را برای برگزاری انتخابات و حراست از آراء مردم داریم.

سردار"عبدالرضا ناظری" امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه در نشست خبری ویژه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رسانه ها با نقش فعال و ارزنده خود، فای بسیار خوبی در جامعه ایجاد کرده و شور انتخاباتی به وجود آمده است.

وی افزود: فضا برای حضور حداکثری مردم و شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس مهیا است و با رفتار اخلاق مدارانه از سوی رسانه ها، در کمال آرامش و امنیت قرار داریم و امنیت روانی در جامعه وجود دارد که این به حضور حداکثری کمک می کند.

فرمانده انتظامی استان کرمان با تاکید بر اینکه انتخابات یک فرصت برای نظام اسلامی است که تضمین کننده امنیت کشور است و نیروی انتظامی متولی نظم و امنیت است و به خوبی از این فرصت برای ارتقاء امنیت استفاده کرده ایم بیان کرد: هر چه انتخابات در امنیت و آرامش کامل برگزار شود، به امنیت مردم و کشور و اقتدار نظام اسلامی افزوده خواهد شد.

وی افزود: مشارکت مردم در پای صندوق های رای میزان مشروعیت و مقبولیت نظام را در حوزه سیاسی به منصه ظهور می گذارد، لذا نقش رسانه ها برای حضور حداکثری مردم مانند انتخابات گذشته در آغاز گام دوم انقلاب بسیار ارزشمند است و رسانه ها تا امرزو بسیار خوب وظیفه خود را انجام داده اند.

انتخابات رکن اساسی انقلاب اسلامی است

ناظری با اشاره به اینکه انتخابات رکن اساسی انقلاب اسلامی است، گفت: مردم با حضور خود امنیت و اقتدار و تداوم دستاوردهای ارزشمند نظام را تضمین می کنند که برگزاری انتخابات یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و در دنیا بی نظیر بوده و انتخابات مجلس از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی تصریح کرد: شهادت سردارحاج قاسم سلیمانی یک وحدت و انسجامی در کشور ایجاد کرد که به حضور و اتصال مردم با حکومت در انتخابات کمک خواهد کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه مشارکت مردم رکن اصلی در انتخابات است و سلامت انتخابات مسئله مهمی است، افزود: امنیت انتخابات ضامن حضور مردم و ضمانتی برای بستر مناسب رقابت نامزدهای انتخابات است.

فرمانده انتظامی استان کرمان با تاکید بر اینکه حراست از امنیت انتخابات و صندوق های رای اولویت کاری پلیس است که در کنار انجام همه ماموریت های کاری، برگزاری و تامین نظم و امنیت انتخابات اولویت کاری ماست و ملاک پلیس در انتخابات مرّ قانون است تصریح کرد: همه رده های انتظامی در اقصی نقاط کشور آمادگی کامل را دارند و به استقبال برگزاری انتخابات سالم رفته اند و نیروی نتظامی استان کرمان با توجه به شرایط حساس و اینکه میزبانی پیکر مطهر شهید سلیمانی در استان را داریم، کاملا آماده است.

امنیت انتخابات را با مشارکت سپاه و بسیج تامین می کنیم

وی بیان کرد: امنیت انتخابات را با مشارکت سپاه و بسیج تامین می کنیم وهمه ظرفیت های شوراهای تامین استان و شهرستان ها، دستگاه قضائی، نیروهای امنیتی، هیئت های نظارت و اجرایی را برای تامین نظم و امنیت انتخابات به کار گرفته ایم.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه بیش از ۲۰۰۰ هزار شعبه اخذ رای در سراسر استان کرمان در ۹ حوزه انتخابیه خواهیم داشت، افزود: برابر ماده چهار قانون ناجا و ماده ۱۶ قانون انتخابات مسئولیت نظم و امنیت انتخابات به عهده نیروی انتظامی است که در این راستا قرارگاه امام علی علیه السلام و ۵ پاسگاه فرماندهی در مناطق مختلف استان راه اندازی کرده ایم و با جمعیتی بیش از ۱۲ هزار نفر از همکاران در نظم و امنیت، ترافیک، نظم و امنیت شعب اخذ رای و به ویژه محافظت از صندوق های رای این ماموریت مهم را انجام خواهیم داد.

در کمال آرامش تبلیغات انتخاباتی در استان پیش رفته است

وی افزود: با توجه به انتخابات های گذشته، مردم به پلیس اعتماد خوبی دارند و آمادگی کامل را برای برگزاری انتخابات و حراست از آراء مردم داریم.

ناظری اظهار کرد: در روزهای اخیر با نامزدهای انتخابات و مسوولان ستادهای انتخاباتی جلساتی را برگزار کرده و توجیهات لازم صورت گرفته و تا امروز در کمال آرامش کار پیش رفته و بعضا تخلفاتی در برخی نقاط بوده که توسط پلیس و مراجع ذیصلاح رسیدگی و برخورد قانونی شده است.

صبح پنج شنبه اتمام تبلیغات انتخاباتی و سکوت تبلیغاتی است

وی تصریح کرد: صبح پنج شنبه اتمام تبلیغات انتخاباتی و سکوت تبلیغاتی است که درخواست داریم حتما نامزدها و طرفداران آنها با پلیس همکاری داشته و به توصیه و هشدارهای همکاران بنده توجه و مسائل را رعایت کنند.

فرمانده انتظامی استان کرمان به مرم توصیه کرد: از مردم درخواست داریم با حضور به موقع و در ساعات اولیه انتخابات رای بدهند که به نظم شعب اخذ رای کمک می کند و حضور خود را به ساعات پایانی موکول نکنند که با ترافیک در شعب مواجه می شویم و مردم باید از تجمع در اطراف شعب اخذ رای خودداری کنند.

مردم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند

 وی افزود: شایعاتی در فضای مجازی به ویژه در ساعات پایانی روز انتخابات و زمان شمارش آراء پخش می شود که مردم نباید به آن توجه کنند و اخبار را از رسانه ملی و مراجع قانونی دریافت کنند که پلیس فتا نیز از آغاز تبلیغات و همچنین در ادامه کار اشراف دارد.

ناظری تصریح کرد: تاکید ما این است نامزدها در ساعات پایانی تبلیغات اخلاق اسلامی را رعایت کنند و برای ما رعایت قانون و انتخاب مردم ملاک است.

وی بیان کرد: خط قرمز ما امنیت انتخابات است و با هیچ کس در برقراری نظم و امنیت انتخابات تعارف نداریم. مردم رای خود را به ما می سپارند و خواسته ما این است همه مردم، نامزدهای انتخابات و طرفداران آنها همکاری کنند تا با آرامش و امنیت ماموریت را انجام بدهیم.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه از ظرفیت هواناجا و در صورت نیاز از هوانیروز استفاده می کنیم، گفت: عدم جانبداری، ملاک همکاران ما در انجام ماموریت است که ضمن رعایت عدالت، مسئولیت خود را به خوبی انجام بدهند.

لزوم مجوز شورای تامین برای برگزاری مراسم پیروزی در انتخابات

وی با بیان اینکه با اشراف اطلاعاتی خوبی که با همکاری دیگر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی داشتیم، تخلفات احراز و به اطلاع مراجع ذی صلاح رسیده، افزود: نامزدهای پیروز انتخابات برای برگزاری مراسم بعد از پیروزی، حتما باید مجوز شورای تامین را بگیرند.

ناظری اظهار کرد: ممکن است طرفداران کسانی که پیروز نمی شوند، اعتراضاتی داشته باشند که باید اعتراض از مبادی قانونی پیگیری شود و پلیس با هرگونه تجمع غیرقانونی برخورد می کند.

وی تصریح کرد: با اشراف اطلاعاتی، پلیس آمادگی کامل را دارد تا انتخابات با کمال آرامش و امنیت و مشارکت مرم برگزار شود و شان شهید حاج قاسم سلیمانی نیز همین است که در استانِ اسوه مقاومت، مردم اخلاق و قوانین را رعایت کنند ضمن اینکه از همراهی مردم در برگزاری مراسم سردار سلیمانی و راهپیمایی ۲۲ بهمن تشکر می کنم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.