• شنبه / ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۲
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99011607840
  • خبرنگار : 30054

تجویز سمعک مناسب برای رفع کم شنوایی

سمعک وسیله­‌ای است که از سه جزء اصلی میکروفون (دریافت کننده صدا)، برد سمعک (پردازشگر گفتار) و رسیور (بلندگو) تشکیل شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام کلینیک تهران صفیر، آنچه که ارزش و قیمت سمعک را مشخص می‌کند هسته اصلی سمعک یعنی پردازشگر گفتار است. با توجه به تکنولوژی به کار رفته در ساخت این پردازشگرها، قیمت واقعی سمعک تعیین می­‌شود.

چگونه می‌­توان با اطمینان یک سمعک خوب با قیمت مناسب تهیه کرد؟ هدف از خرید سمعک، صرفا خرید سمعک نیست! یقینا برطرف کردن مشکل شنوایی است. لذا اگر صرفا قیمت سمعک در نظر گرفته شود و کسی که سمعک را برای شما تجویز می­‌کند در نظر گرفته نشود هر چند از سمعک­‌های با بالاترین قیمت استفاده شود ممکن است رضایت صددرصدی حاصل نشود. آنچه که باعث استفاده بهینه از سمعک می‌شود تنظیم علمی سمعک یا به عبارت دیگر تجویز صحیح سمعک است.

عوامل موثر در قیمت سمعک

مانند هر تکنولوژی دیگری، سمعک هم در گذر زمان پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است. به طوری که یک سیر تدریجی از تکنولوژی‌های اولیه و پایه بنام آنالوگ به سمت تکنولوژی‌های بهتر به نام‌های قابل برنامه‌ریزی، دیجیتال، هوشمند و هوشمند وایرلس داشته است. به طور کلی هرچه تکنولوژی سمعک پیشرفته‌تر باشد قیمت سمعک هم بیشتر می‌شود. قیمت سمعک‌ها بر اساس تکنولوژی به کار رفته در آنها و نیز بر اساس نزدیک شدن به لیست بهترین و معتبرترین شرکت‌های تولیدکننده سمعک در دنیا که در بازار ایران نمایندگی فعال دارند افزایش می‌یابد.

قیمت سمعک نامرئی

مهمترین عامل تاثیرگذار بر روی قیمت سمعک تکنولوژی و فناوری به کار رفته در سمعک است. لذا ممکن است قیمت یک سمعک پشت گوشی پیشرفته چند برابر قیمت یک سمعک رده پایین باشد.  اما به طور کلی قیمت‌های سمعک نامرئی شرکت‌های مختلف در بازه قیمتی ۳ میلیون تومان تا حدود ۹ میلیون تومان متغیر است. قطعا قالب‌گیری، تنظیم و در نظر گرفتن ویژگی‌های الکترواکوستیکی مجرا و سمعک یکی از ارکان تجویز درست این نوع از سمعک است.

توصیه می‌شود حتی‌المقدور این نوع سمعک را در مطب‌های ادیولوژی معتبر سفارش دهید.

ملاحظاتی قبل از خرید سمعک

ارزیابی شنوایی

افرادی که پس از ارزیابی‌های اولیه ادیولوژیست، نیاز به استفاده از سمعک برای آنها، محرز شده است. علاوه بر کسب اطلاعات درباره قیمت سمعک باید در نظر داشته باشند که علی‌رغم اینکه سمعک یک وسیله کمک شنوایی مفید است و به فرد کم‌شنوا کمک شایانی می­‌کند اما ممکن است زمانی که اصولی تجویز نگردد برای فرد گاها مضر هم باشد.

تجویز مناسب سمعک

تجویز مناسب سمعک جزو ارکان اولیه برای خرید سمعک است؛ لذا در انتخاب کلینیک و محل خرید سمعک دقت لازم را داشته باشید. مصداق گفته فوق ذکر، این مطلب علمی و اساسی است که افراد افت شنوایی به واسطه اختلال در سیستم شنوایی نسبت به دیگران حساس‌تر و یا به عبارتی بیشتر در معرض خطر، نسبت به اصوات بلند هستند.

کلینیک و مراکز معتبر

تجویز مناسب سمعک با روش‌هایی که باعث می‌شود سمعک به صورت بهینه به فرد در شنیدن صدا و گفتار کمک کند به مراتب حیاتی‌تر از برند و نوع سمعک است. توصیه می‌شود حتما سمعک را مراکز معتبر و کلینیک‌هایی شنوایی شناسی، با قیمت سمعک مناسب و تحت نظر متخصص تجویز سمعک، خریداری کنند.

خدمات کلینیک شنوایی و تجویز سمعک تهران صفیر

کلینیک شنوایی و تجویز سمعک تهران صفیر، تحت مدیریت مستقیم دکتر ایوب ولدبیگی متخصص شنوایی، تعادل و تجویز سمعک، یکی از بهترین مراکز شنوایی شناسی و تجویز سمعک در شمال تهران می‌باشد. خدماتی که در این مرکز برای افرادی که سمعک دریافت می‌کنند به طور خلاصه شامل موارد زیر است:

گارانتی بین‌المللی بی قید و شرط سمعک‌ها به مدت (۲ سال)

خدمات تنظیم پس از فروش سمعک‌ها  به مدت (۱۰ سال)

تنظیم رایگان تمام سمعک‌های تجویزی  به مدت (۱۰ سال)

خدمات پس از فروش تمام سمعک‌ها به مدت (۱۰ سال)

ارزیابی پایه و تخصصی شنوایی برای  تجویز سمعک

امکان استفاده ۱۰ روزه از سمعک به صورت آزمایشی

مشاوره تخصصی سمعک برای انواع کم شنوایی‌ها

ارائه باتری تمام سمعک های تجویزی به مدت ۲ سال

ارائه یک عدد تستر باتری برای سمعک‌های تجویزی

ارائه مدارک لازم برای بیمه همه سمعک‌های تجویزی

ضمانت بهترین کیفیت صدا با استفاده از بهترین سمعک

همکاری با تمامی بیمه‌هایی که تعرفه خرید سمعک دارند

بهترین و عادلانه‌ترین قیمت سمعک موجود در بازار

مشاوره و همکاری با پزشک گوش و حلق و بینی برای تایید بیمه

امکان اقساطی کردن هزینه سمعک با توجه به شرایط افراد

امکان تهیه برخی سمعک ها در همان روز مراجعه

امکان تجویز سمعک در منزل برای شهروندان تهرانی

کلام پایانی

 با وجود پیشرفت در زمینه سمعک، و نیز وجود سمعک‌­های نامرئی، حتی افرادی که تمایل به استفاده از این وسایل را ندارند با دیدن این سمعک و ویژگی‌های آنها و همچنین مناسب بودن قیمت سمعک نظرشان برای استفاده نکردن از این وسایل تغییر خواهد کرد. سمعک علاوه بر برطرف کردن مشکل شنوایی، از بیشتر شدن کم شنوایی هم جلوگیری می‌کند. توصیه می‌شود به کلینیک‌های شنوایی شناسی مراجعه کنید و در مورد کم‌شنوایی تان اطلاعات کسب کنید و سپس اقدام به خرید سمعک کنید. سمعک خوب زندگی شما را دگرگون خواهد کرد. با نسل جدید سمعک ها، لحظه ای از زندگی را از دست ندهید.

خوب بشنوید؛ خوب زندگی کنید
سمعک تهران صفیر
دکتر ولدبیگی

انتهای رپرتاژ آگهی