• دوشنبه / ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۹:۳۹
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99020100770
  • خبرنگار : 50182

شهردار کرمانشاه:

در شرف حل مشکل "فیروزه" هستیم/ افتتاح تله کابین کرمانشاه؛ 22 بهمن امسال

در شرف حل مشکل "فیروزه" هستیم/ افتتاح تله کابین کرمانشاه؛ 22 بهمن امسال

ایسنا/کرمانشاه شهردار کرمانشاه با اشاره به فعال بودن پروژه تله کابین کرمانشاه، از افتتاح این پروژه در 22 بهمن امسال خبر داد.

سعید طلوعی در نشست خبری امروز (اول اردیبهشت) به تشریح برخی خدمات صورت گرفته در شهر طی 14 ماه حضور خود به عنوان شهردار کرمانشاه پرداخت.

در شرف حل مشکل "فیروزه" هستیم

وی به برخی پروژه های به خواب رفته استان اشاره کرد وافزود: از جمله این پروژه ها، مجتمع فیروزه است که حدود 17 سال از شروع کار آن می گذرد، اما به دلیل مشکلات فراوان همچنان ساخت آن بلاتکلیف مانده است.

وی افزود: در راستای رفع مشکلات این پروژه جلسات متعددی با استانداری برگزار شد و با توجه به مشکلات متعدد حل مشکل این پروژه کار سخت و دشواری است.

طلوعی با اشاره به اخذ وام 20 میلیارد تومانی جهت راه اندازی این پروژه در 10 سال پیش گفت: این وام نه تنها برای این پروژه استفاده نشد، بلکه الان رقم پرداختی این وام به حدود 100 میلیارد تومان رسیده که فقط باید 100 میلیون جریمه آن را بدهیم و در این راستا پیگیر هستیم تا مشکلات این پروژه هرچه سریعتر به نحوی حل شود.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: در حال حاضر می توانیم بگوییم که در شرف حل مشکل این پروژه هستیم.

قولی برای افتتاح فاز اول "قطار شهری" نمی‌دهیم

شهردار کرمانشاه در ادامه به پروژه طولانی مدت دیگری در کرمانشاه اشاره کرد وافزود: پروژه منوریل یا قطار شهری سالها پیش درکرمانشاه شروع شده و الان نمی توان مانع آن شد و همه باید سعی کنیم این پروژه به نحوی جمع شده  و برای مردم قابل استفاده شود.

وی افزود: راه اندازی فاز اول این پروژه از محدوده میدان آزادی تا کارمندان حدود 750 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اگر این اعتبار فراهم شود ظرف دو سال و نیم آینده این فاز از پروژه به بهره برداری می رسد.

طلوعی خاطرنشان کرد: پیشرفت هر پروژه بستگی به اعتبارات تزریقی آن دارد، بنابراین در این شرایط و اوضاع اقتصادی نمی توان روی تامین قطعی این اعتبار که نیمی از آن باید توسط دولت تامین شود حساب کرد، بنابراین هیچ قولی برای زمان افتتاح فاز اول این پروژه نمی دهم.

وی افزود: در حال حاضر نیز علی رغم تمام مشکلات مالی، پروژه فعال است و عمده کارهای در بخش زیرزمینی پروژه انجام میشود.

تله کابین کرمانشاه 22 بهمن افتتاح می‌شود

شهردار کرمانشاه در ادامه با اشاره به قدمت بالای پروژه تله کابین در کرمانشاه گفت: متاسفانه این پروژه به دلیل مشکلات متعدد طی سالهای متمادی اجرایی نشد، اما در نهایت با پیگیری های بسیار توانستیم سرمایه گذار پای کار آورده و این پروژه را اجرایی کنیم.

وی افزود: ساخت این پروژه هم اکنون در حال انجام است و تله کابین تا 22 بهمن امسال افتتاح میشود.

طلوعی خاطرنشان کرد: افتتاح این پروژه تنها شامل خود خط تله کابین است و سایر پروژه های جانبی مانند راه اندازی مکان های تفریحی و گردشگری در مبدا و مقصد آن به مرور زمان و طی سالهای آتی صورت می گیرد.

"پارک بانوان" کرمانشاه با رفتن کرونا کلنگ زنی می‌شود

شهردار کرمانشاه از پیگیری احداث پروژه پارک بانوان در کرمانشاه خبر داد وافزود: زمین این پروژه به مساحت هفت هزار متر مربع در نزدیکی بیمارستان حضرت معصومه (س) در نظر گرفته شده است.

وی افزود: قرار بود اسفندماه سال گذشته کار کلنگ زنی پروژه انجام شود، اما به دلیل شیوع کرونا این کار به تعویق افتاد.

طلوعی تصریح کرد: به محض اتمام بیماری کرونا، کلنگ زنی این پروژه انجام میشود و امیدواریم بتوانیم پارکی در خور بانوان کرمانشاهی به آنها تحویل دهیم.

افتتاح تقاطع "سردار سلیمانی"؛ شهریور امسال

شهردار کرمانشاه در ادامه به پیشرفت فیزیکی 65 درصدی تقاطع سردار سلیمانی (امام خمینی (ره)) اشاره کرد و افزود: زمانی که 14 ماه پیش به کرمانشاه آمدم این پروژه در حد یک حصارکشی ساده پیشرفت داشت و عملا کاری نشده بود اما هم اکنون فاز اول این پروژه به بهره برداری رسیده است و کارهای پروژه با پیشرفت مطلوب پیش می رود.

وی افزود: علی رغم تمام سختی های مالی و شرایط آب و هوایی تلاش کردیم تا این پروژه مهم هرچه سریعتر برای استفاده مردم به بهره برداری برسد و هم اکنون در کنار افتتاح فاز یک، ستون های مسیر روگذر پروژه نیز تکمیل شده و تنها نصب سیگمنت های آن باقی مانده است.

طلوعی تصریح کرد: مسیر زیرگذر پروژه هم تا یک ماه دیگر بصورت کامل خاکبرداری شده و آماده آسفالت و جدول گذاری می شود و دیواره های آن تکمیل شده است.

شهردار کرمانشاه خاطرنشان کرد: چنانچه مشکلات اقتصادی جدی پیش نیاید پروژه تقاطع سردار سلیمانی تا شهریورماه امسال به طور کامل افتتاح میشود.

مشکل "آسفالت" کرمانشاه ظرف یکی دوسال حل نمی‌شود

طلوعی در ادامه با اشاره به آسفالت حجم وسیعی از معابر و خیابان های شهر در سال گذشته گفت: امسال هم برنامه آسفالت و روکش معابر را در برنامه داریم و به محض بهبود شرایط جوی کار آغاز میشود.

شهردار کرمانشاه با اشاره به مشکلات فراوان در حوزه آسفالت معابر شهر کرمانشاه گفت: آسفالت کرمانشاه به قدری مشکل دارد که با کار یک سال و دو سال مشکل حل نمیشود و رفع مشکلات آسفالت آن در یکی دوسال در توان ما نیست و مردم نباید انتظار داشته باشند که وقتی قرار آسفالت کنیم کل شهر سیاه پوش شود.

وی افزود: اولویت در بحث آسفالت در سال جاری نیز همانند سال گذشته با معابر و شریان های اصلی خواهد بود و در مرحله بعد کوچه ها آسفالت میشوند.

طلوعی با اشاره به اجرای با کیفیت کار آسفالت معابر گفت: تلاش ما این بوده که کار با کیفیت انجام دهیم و اینطور نبوده که فقط آسفالت بریزیم بلکه بصورت علمی از قبل کاتر زده می شود و به شکل اصولی کار آسفالت انجام می‌شود.

کمترین هزینه را در هفت سال گذشته برای خرید "گُل و گیاه" پرداخت کردیم

شهردار کرمانشاه در خصوص برخی انتقادهای صورت گرفته توسط برخی اعضای شورای شهر در خصوص خرید برخی گل و گیاهان و گلدان های تزیینی سطح شهر گفت: کار خرید گل و گیاه هرساله در شهر کرمانشاه انجام میشود و این مسئله چیز جدیدی نیست و هر شهر برای زیباسازی به آن نیاز دارد.

وی با اشاره به برگزاری مناقصه جهت خرید گل و گیاه شهر گفت: هزینه ای که امسال برای این کار پرداخت کرده ایم طی شش هفت سال گذشته پایین ترین رقم بوده است و اسناد آن نیز موجود است و برخی گُل ها را که 15 هزار تومان در بازار قیمت دارد عملا در مناقصه با قیمت هفت هزار تومان خریداری کردیم.

طلوعی با بیان اینکه یکی از کارهای شهرداری الگوبرداری از کارهای موفق در شهرهای دیگر است گفت: گلدان های تزیینی در میدان ولیعصر (عج) تهران نصب شده که بسیار زیبا است و در حالی که قیمت هر کدام از آنها حدود سه میلون و 750 هزار تومان است ما هرکدام از آنها را با رقمی بیش از دو میلیون تومان در کرمانشاه ساختیم و نصب کردیم.

وی با اشاره به ممنوعیت کاشت کاج سوزنی در شهر کرمانشاه گفت: به جای این درختان، کاشت درخت پالم را در دستور کار دادیم که هم اکنون نیز نمونه آن در برخی خیابان های تهران است که درخت بسیار زیبایی است.

طلوعی تصریح کرد: این درخت مخصوص مناطق گرمسیری است اما به گونه ای است که اگر دو تا سه سال در سرما مقاومت کند به محیط جدید عادت می کندو هم اکنون این درخت در تهران وجود دارد و درکرمانشاه هم تمام محافظت ها را انجام دادیم تا ظرف یکی دوسال آینده این درخت در استان نیز مقاوم شود و به شهر زیبایی ببخشد.

ماهانه 25 میلیارد تومان برای حقوق پرسنل شهرداری پرداخت می کنیم

طلوعی در ادامه با اشاره به مشکلات مالی فراوان شهرداری کرمانشاه گفت: با توجه به ابلاغ دولت در خصوص افزایش حقوق ها در حال حاضر رقم حقوق پرسنل و مجموعه شهرداری کرمانشاه از ماهانه 19 میلیارد تومان به حدود ماهانه 25 میلیارد تومان رسیده که در این شرایط و اوضاع مالی شهرداری تامین آن کار دشواری است.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: علی رغم تمام فشارهای مالی حقوق پرسنل درحال پرداخت است و بدهی پیمانکاران نیز به تدریج در حال تسویه است.

وی افزود: تمام تلاشمان این است که در کنار اینها بتوانیم امورات شهر را نیز علی رغم تنگناهای مالی فراوان به خوبی پیش ببریم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.