• چهارشنبه / ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۴
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99020302416
  • خبرنگار : 30054

اهمیت کنترل تردد در سازمان‌ها

اهمیت کنترل تردد در سازمان‌ها

در جامعه‌ای که امنیت از ارکان آن می‌باشد، هرگز مسئله‌ای مهم‌تر از اجرای تدابیر لازم برای تأمین امنیت نمی‌باشد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام دژبان، در این راستا می‌توان استدلال کرد که قفل و کلید ساده دیگر برای تأمین این امنیت حیاتی مناسب نیست. کنترل تردد روشی به‌روز و مؤثر برای اطمینان از محدود بودن دسترسی به یک سیستم تجاری، مناطق خاصی از یک محل یا منابع فیزیکی و مجازی است که توسط یک مقام یا یک کسب و کار محدود شده است.

انواع مختلفی از شیوه‌های کنترل وجود دارد که ایمن‌ترین آنها مستلزم احراز هویت دو عاملی است. در مرحله اول، مدارک معتبر باید توسط شخص نیاز به تردد ارائه شود. پس از آن، هویت وی باید تأیید شود. این کار از طریق یک کد دسترسی، یک PIN یا خواندن بیومتریک از طریق یک گیت کنترل تردد قابل انجام است.

درک اهمیت کنترل تردد در سازمان‌ها به دلایل زیر قابل افزایش است:

۱. تشخیص و پیشگیری از نفوذ غیر مجاز

در شرکت‌ها و ساختمان‌های بزرگ، افراد غیر مجاز گاه به راحتی تشخیص داده نمی‌شوند، دلیل آن کاملا واضح است زیرا می‌توانند در انواع مختلفی از عنوان‌ها مانند کارکنان یا بازدیدکنندگان وارد شوند. به همین دلیل است که سیستم‌های کنترل تردد می‌توانند نه تنها نفوذی را تشخیص دهند بلکه این توانایی را نیز دارند که با نظارت بر دسترسی به آن ساختمان، مانع از ورود و نفوذ غیر مجاز آنها شود و این یک مزیت برای شرکت ها محسوب می‌شود.

۲. کنترل کنید چه کسی به ساختمان شما تردد دارد

سیستم های کنترل تردد می توانند بر اساس نیازهای خاص هر فرد تنظیم شوند. پس از بهینه‌سازی به این ترتیب، می‌توان کنترل کرد که چه کسی در چه سمتی، چه ساعتی از روز یا کدام روز از هفته به ساختمان تردد داشته است. بدین ترتیب با استفاده از پلاک خوان بیرونی و کنترل تردد داخلی، کارکنان یا بازدید کنندگان فقط به درب‌ها، اتاق‌ها و مناطقی که مورد نیاز آنها است دسترسی دارند. همچنین این سیستم برای حضور و غیاب کارکنان نیز بکار برده می‌شود.

۳. ایمنی صنایع و تجهیزات

در محل کار، تجهیزات و وسایل با ارزشی وجود دارد که باید امنیت آنها حفظ شود. داشتن ابزار های کنترل تردد در محل می‌تواند دقیقاً این امر را تضمین کند، زیرا دسترسی به آن وسایل و مناطق خاصی از یک اداره و یا سازمان که اشیاء با ارزش در آن نگهداری می‌شود را محدود می‌کند.

همچنین برای شرکت‌هایی که با تجهیزات خطرناک کار می‌کنند، کنترل تردد بسیار مهم است، زیرا باید از هر گونه هزینه حوادث جلوگیری کرد. در این مکان‌ها سیستمی مانند اتوماسیون حراست لازم است که به طور مؤثر اجازه ورود به افراد غیر مجاز به محل های مشخص شده را ندهد.

۴. جلوگیری از فعالیت‌های مجرمانه و سرقت

به عنوان یک شرکت یا سازمان، شما همیشه در حال مقابله با وقوع جرم و سرقت قرار می‌گیرید. این موارد شامل خرابکاری، سرقت و حتی آتش‌سوزی می‌شود. با استفاده از سیستم کنترل تردد می‌توان نظارت و تعیین کرد که چه کسی به چه مناطقی دسترسی داشته باشد. چنین سیستمی همچنین می‌تواند به طور مؤثر فعالیت‌های مجرمانه را شناسایی و از آن جلوگیری کند. دوربین‌های مدار بسته قابل نصب هستند، هر کدام از مناطق ویژه یا بخش‌های سازمانی فقط با استفاده از سیستم کنترل احراز هویت دو عاملی می‌تواند برای پرسنل مجاز محدود شود.

۵. رفع مشکلات اساسی

ایمن‌سازی یک محل با قفل و کلید مقرون به صرفه و ارزان است ولی به هیچ وجه نمی‌تواند در هنگام بروز خطر ایمنی بالایی را تضمین کند و یا به شما اجازه دهد که نظارتی بر روی رخداد داشته باشید. اما مطمئناً با وجود سیستم کنترل تردد احتمال بروز مشکل به حداقل می‌رسد. این روش نه تنها مدرن است بلکه از موفق‌ترین، کارآمدترین و عملی‌ترین روش‌های امنیتی محسوب می‌شود.

شرکت مهندسی نرم افزاری پیام گستر فاوا به عنوان یک شرکت تولید کننده محصولات ایرانی در حوزه فناوری اطلاعات که با تولید سیستم‌های کنترل تردد و انتظامات افتخار دارد که توانسته است خدماتی شایسته نسبت به بالا بردن سطح امنیت در سازمان ها ، ارگان ها و موسسات دولتی و خصوصی ارائه نموده و با فراهم نمودن ابزارهایی که با سرعت و دقت، باعث بالا رفتن ضریب امنیتی، کاهش فعالیت های فیزیکی پرسنل انتظامات و در نتیجه کاهش خطای نیروی انسانی، کاهش هزینه‌­ها، افزایش دقت، دسترسی سریع­ و آسان به اطلاعات، امکان نگهداری اطلاعات برای مدت‌های طولانی و بسیاری امکانات دیگر برای مجموعه های مذکور ضریب امنیت آنها را افزایش دهد.

شرکت مهندسی نرم افزاری پیام گستر ضمن دارا بودن پروانه بهره برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه تولید فناوری و انتخاب این شرکت به عنوان یکی از ۱۰۰ شرکت ارزش آفرین شرکت توسط اجلاس مربوطه و با توجه به تجربه طولانی و به صورت تخصصی و فرآیندی در حوزه کنترل تردد و حفاظت فیزیکی، با دراختیار داشتن پرسنل مجرب و متخصص، نرم افزار جامع حراست و انتظامات (دژبان) را با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی ( تشخیص چهره و پلاک خوان ) و دیگر محصولات بسیار کاربردی و مدرن جهت مکانیزاسیون کنترل تردد و انتظامات در سازمان ها ارائه می‌کند.

انتهای رپرتاژ آگهی