• شنبه / ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۹
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99022014347
  • خبرنگار : 30054

چرا باید از سوئیچ‌ هایک ویژن استفاده کنیم؟

چرا باید از سوئیچ‌ هایک ویژن استفاده کنیم؟

دوربین‌های تحت شبکه مدام در حال هوشمندتر شدن هستند که این عامل باعث شده تا محبوبیت بالاتری نزد کاربران داشته باشند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام هایک ویژن، امکانات ویژه این دوربین‌ها باعث شده تا صاحبان پروژه‌های بزرگ بیش از هر زمان دیگه‌ای علاقه داشته باشند که از این سیستم‌ها استفاده کنند. جهت راه‌اندازی و توسعه سیستم‌های تحت شبکه، تجهیزات مختلفی مورداستفاده قرار می‌گیرند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، سوئیچ شبکه است. در این محتوا برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های سوئیچ شبکه را مشاهده خواهید کرد.

سوئیچ شبکه هایک ویژن چیست؟

در سیستم مداربسته، علاوه بر دوربین و دستگاه NVR، اجزای مهم دیگری هم وجود دارد که سوئیچ شبکه یکی از مهم‌ترین آن‌هاست. سوئیچ دی یک سیستم نظارت تصویری تحت شبکه وظایف متعددی را انجام می‌دهد که مهم‌ترین آن‌ها به‌صورت زیر است؛

- تجمیع تصویر دوربین‌های تحت شبکه

- تقویت سیگنال تصویر دوربین‌ها

- تغذیه دوربین‌ها تحت پروتکل POE

- مدیریت سطح دسترسی کاربران در یک سیستم مداربسته

یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین تولیدکنندگان تجهیزات مداربسته در دنیا، شرکت هایک ویژن است. هایک ویژن کلیه تجهیزات موردنیاز یک سامانه نظارت تصویری را تولید می‌کند که ازجمله می‌توان به سوئیچ‌های شبکه اشاره نمود. سوئیچ‌های شبکه هایک ویژن، ویژگی‌های متنوعی دارند که در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های سوئیچ شبکه هایک ویژن را مشاهده می‌کنید.

قابلیت POE

برخی از سوئیچ‌های شبکه، توانایی تغذیه دوربین‌ها تحت شبکه را دارند. این سوئیچ‌ها توسط کابل شبکه، تغذیه دوربین را برقرار می‌کنند. POE یا Power Over Ethernet یکی از اصطلاحات رایج در دنیای شبکه است. هایک ویژن یکی از تولیدکنندگان حرفه‌ای سوئیچ شبکه POE است.

استانداردهای تغذیه POE

سوئیچ شبکه هایک ویژن برای تغذیه دوربین‌ها تحت این قابلیت، از دو استاندارد شناخته‌شده استفاده می‌کند. نوع اول استاندارد IEEE۸۰۲.۳af است، در این استاندارد، حداکثر توان خروجی سوئیچ روی هر پورت ۱۵.۴ وات است. سوئیچ‌های POE که از این استاندارد استفاده می‌کنند، امکان تغذیه کلیه دوربین‌های ثابت تحت شبکه POE را دارند (به‌جز دوربین‌متحرک).

استاندارد IEEE۸۰۲.۳at حداکثر توان خروجی ۳۰ وات را روی هر پورت ارائه می‌کند و از این سوئیچ‌ها می‌توان جهت تغذیه، کلیه دوربین‌های ثابت و متحرک استفاده کرد.

تعداد پورت‌های POE و معمولی

مدل‌های مختلف سوئیچ‌های شبکه با تعداد پورت‌های متعددی وجود دارند. به‌عنوان‌مثال یک سوئیچ شبکه ۸ پورت POE، امکان تغذیه ۸ دستگاه دوربین تحت شبکه را دارد. تعداد پورت‌های معمولی (غیر POE) و یا پورت‌های POE سوئیچ شبکه در جدول مشخصات فنی سوئیچ‌های شبکه درج‌شده است. این جدول در درگاه اینترنتی تولیدکننده سوئیچ قرار دارد و کاربران می‌توانند، آن را دانلود و مشاهده نمایند.

انواع سوئیچ‌های شبکه

در یک تقسیم‌بندی کلی، سوئیچ‌های شبکه به دو نوع سوئیچ‌های مدیریتی- Manageable و سوئیچ‌های غیر مدیریتی – Unmanageable تقسیم می‌شوند؛ اما این دو نوع سوئیچ شبکه چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند.

سوئیچ Manageable را می‌توان در حالت‌های مختلف تنظیم کرد، به‌طور مثال از سوئیچ‌های قابل مدیریت می‌توان به‌صورت توأمان در شبکه های مختلف مانند دوربین IP، شبکه VOIP و ... استفاده کرد درحالی‌که سوئیچ‌های Unmanageable قابل برنامه‌دهی نیستند و معمولاً در یک حوزه مشخص کارایی دارند. به همین دلیل قیمت این سوئیچ‌ها از سوئیچ‌های نوع اول پایین‌تر است.

پهنای باند سوئیچ شبکه

یک عامل مهم دیگر سوئیچ شبکه، پهنای باند ورودی و خروجی سوئیچ شبکه است. هر پورت سوئیچ شبکه می‌تواند پهنای باند متفاوتی داشته باشد که برحسب، مگابیت بر ثانیه بیان می‌شود. (به‌عنوان‌مثال ۱۰/۱۰۰ مگابیت بر ثانیه)، مثلاً اگر از سوئیچی استفاده کنید که پهنای باند پورت‌های آن، ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه باشد، چنانچه پهنای باند دوربین‌های متصل به سوئیچ بیش از ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه باشد، آنگاه تصاویر دوربین‌ها در دستگاه ضبط با تأخیر همراه خواهند بود.

مسافت انتقال

حداکثر مسافت انتقال تصویر بین دوربین تحت شبکه و سوئیچ و دستگاه NVR، یک‌صد متر است. چنانچه فاصله بین این تجهیزات بیش از ۱۰۰ متر باشد، می‌توان از یک سوئیچ شبکه دیگر استفاده کرد. سوئیچ شبکه، سیگنال تصویر دوربین‌ها را تقویت می‌کند.

سوئیچ شبکه هایک ویژن

شرکت هایک ویژن به‌عنوان تولیدکننده برتر در عرصه دوربین مداربسته، با توجه به نیاز بازار و کاربران حوزه امنیت و پارامترهای موردنیاز سیستم‌های مداربسته، سوئیچ‌های شبکه هایک ویژن را تولید و روانه بازار کرده است. این سوئیچ‌ها در مدل‌های مختلف و با ویژگی‌های متعددی تولیدشده‌اند.

انتقال تصاویر در بستر شبکه به مسافت‌های طولانی‌تر

یک ویژگی منحصربه‌فرد در سوئیچ‌های شبکه هایک ویژن، امکان انتقال تصویر و تغذیه دوربین تا مسافت ۲۵۰ متر از بستر کابل شبکه است درحالی‌که سایر سوئیچ‌های شبکه این فعالیت را تا حداکثر ۱۰۰ متر انجام می‌دهند. این ویژگی سوئیچ شبکه هایک ویژن، امکان طراحی سیستم‌های مداربسته با شعاع بزرگ‌تری را برای کاربران فراهم می‌کند.

پهنای باند هوشمند سوئیچ شبکه هایک ویژن، توان مصرفی مناسب جهت تغذیه دوربین‌های ثابت و حتی دوربین‌های گردان و بسیاری موارد، محبوبیت سوئیچ ‌هایک ویژن را برای کاربران و تکنسین‌های نصب دوربین به طرز چشمگیری افزایش داده است. به‌علاوه استفاده از یک برند جهت تجهیز یک پروژه مداربسته نیز به‌عنوان یک ویژگی مثبت تلقی می‌شود.

سوئیچ ‌هایک ویژن را چه مراکزی بخریم؟

یکی از نمایندگان رسمی کمپانی هایک ویژن در ایران شرکت پرشیا سیستم است. این شرکت به‌عنوان نماینده طلایی محصولات هایک ویژن در ایران، سال‌هاست که توانسته نیاز طیف وسیعی از مشتریان حوزه مداربسته و امنیت را برآورده کند. استفاده از نیروی کار جوان و درعین‌حال متخصص در شرکت توسعه داده‌های ارتباطی پرشیا سیستم درصد بالای رضایتمندی مشتریان این شرکت را در برداشته است. جهت ارتباط با این نماینده می‌توانید از طریق شماره‌های ۰۲۱۵۴۸۷۱۰۰۰ اقدام نمایید.

انتهای رپرتاژ آگهی