• سه‌شنبه / ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۳
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99022317028
  • خبرنگار : 30054

وب‌رمز یکی از اولین و معتبرترین مراکز ثبت دامنه ایران

وب‌رمز یکی از اولین و معتبرترین مراکز ثبت دامنه ایران

با طولانی‌شدن زمان قرنطینه خانگی، زمان آن رسیده‌ است که کسب‌وکارهای سنتی با دنیای مدرنیته آشتی کنند. تنها یک قدم مانده تا خسارت‌های ناشی از رکود کسب‌وکارتان را جبران کنید.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام وب رمز، ثبت دامنه آغاز ورود به دنیای مدرن تجارت الکترونیک است. همین امروز آغاز کنید تا با مزایای بی‌حد و مرز کسب‌وکار آنلاین آشنا شوید.

شرکت وب‌رمز به عنوان نماینده سازمان فاوا با دو دهه سابقه در ارائه خدمات تجارت الکترونیک به کارآفرینان و صاحبان مشاغل، کسب‌وکار شما را از لحظه ورودتان به دنیای دیجیتال حمایت و همراهی خواهد کرد.

تولد یک برند مانند تولد یک انسان از انتخاب یک نام خوب آغاز می‌شود. هر چیزی در دنیا، نام منحصر به فردی دارد که به آن هویت می‌بخشد. داشتن یک سایت هم از ثبت یک نام آغاز می‌شود. برای کسب‌وکار خود یک نام انتخاب کنید و برای سایت خود همان نام را ثبت کنید. ثبت و خرید دامنه به منزله ثبت کسب‌وکار شما در بستر اینترنت است.

شرکت هاستینگ وب‌رمز ارائه دهنده سرویس ثبت انواع دامنه، درصفحه اصلی سایت خود امکان جستجو و استعلام نام دامنه را فراهم کرده است تا در کوتاه‌ترین زمان بتوانید دامنه مورد نظر خود را بررسی و ثبت کنید.

 برای ثبت دامنه به چند نکته توجه کنید

- دامنه از دو بخش نام دامنه و پسوند دامنه تشکیل می‌شود. نام دامنه همان نامی است که برای کسب و کار خود انتخاب می‌کنید و پسوند دامنه در ادامه آن مشخص کننده محدوده فعالیت شما از نظر تجاری و جغرافیایی است؛ مانند پسوند com .org .ir

- برای استفاده از پسوند ملی ایران می‌توانید از سرویس ثبت دامنه ir  شرکت وب‌رمز استفاده کنید.

- باید توجه داشته باشید که دامنه، یک محصول نیست که با یکبار خرید برای همیشه در اختیار شما باشد. دامنه یک سرویس است و سرویس فروخته نمی‌شود. بعد از ثبت دامنه، در واقع دامنه به عنوان یک سرویس برای زمان مشخصی انحصارا در اختیار شما قرار می‌گیرد و بعد از اتمام مدت مشخص باید برای تمدید دامنه خود اقدام کنید، در غیر این‌صورت دامنه هفتاد روز بعد از تاریخ انقضای آن به حالت آزاد درمی‌آید و شخص دیگری می‌تواند برای خرید دامنه شما اقدام کند.

- کمترین زمان برای ثبت یک دامنه یکسال و بیشترین زمان برای ثبت آن پنج سال می‌باشد.

- دونفر همزمان نمی‌توانند از یک دامنه استفاده کنند. اگر دامنه مورد نظر شما قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده است و آن شخص قصد انتقال مالکیت دامنه را ندارد می‌توانید همان نام دامنه را با پسوندهای دیگری ثبت کنید.

 - نام دامنه خود را می‌توانید به دلخواه با حروف فارسی یا انگلیسی ثبت کنید.

برای انتخاب نام دامنه به چند نکته توجه کنید

به خاطرسپاری نام دامنه شما باید برای کاربران سایت‌تان ساده باشد؛ بنابراین لازم است برای ثبت دامنه چند نکته را مدنظر داشته باشید.

- به آوای خود گوش کنید: از اسامی با تلفظ ساده استفاده کنید تا در ذهن مخاطب بمانید.

- ساده بنویسید: اگر از نام انگلیسی برای دامنه خود استفاده می‌کنید توجه داشته باشید نام دامنه شما املای ساده‌ای داشته باشد تا در حد امکان از غلط تایپی کاربران در زمان تایپ نام دامنه جلوگیری کنید و کاربران بتوانند با تایپ سریع نام دامنه به راحتی به سایت شما وارد شوند.

- سخن را کوتاه کنید: از اسامی طولانی برای نام دامنه خود استفاده نکنید. اگر نام تجاری شما بلند است می‌توانید از یک عبارت مخفف برای دامنه خود استفاده کنید.

- ارتباط ایجاد کنید: ارتباط مفهومی نام دامنه با ماهیت فعالیت شغلی خود را در نظر بگیرید.

- به کسب‌وکار خود معنا بدهید: از اسامی با معنی استفاده کنید تا به خاطرسپاری آن برای مخاطب ساده باشد.

- اصالت داشته باشید: ریشه کلمات غنی در فرهنگ فارسی را برای معرفی یک برند ایرانی، بررسی کنید.

- خلاق باشید: در انتخاب نام دامنه خلاقیت داشته باشید و از نام برندهای معروف کپی نکنید. اگر یک برندی در دنیای وب توانسته است موفقیت‌های مثال زدنی را از آن خود کند انتخاب نام مشابه آن برند دلیل موفقیت کسب‌وکار شما نخواهد بود.

معرفی پسوندهای مرسوم دامنه

شاید بارها پسوندهای مختلف را در ادامه نام دامنه‌ها شنیده باشید اما کاربرد آن را ندانید. با مرسوم‌ترین و پرکاربردترین پسوندها آشنا شوید:

پسوند.com: اول کلمه commercial به معنی تجاری است.

پسوند.ir: پسوند ir پسوند ملی کشور ایران است که توسط مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات ثبت می‌شود و قیمت کمتری نسبت به دامنه com. دارد. در بیشتر موارد پسوندهای دو حرفی مخفف نام یک کشور است.

پسوند.org: اول کلمه organization است و به معنی سازمانی است.

پسوند.gov: اول کلمه government است و به معنی دولتی است و برای سایت‌های وابسته به دولت کاربرد دارد.

پسوند.edu: اول کلمه education به معنی تحصیلات است و بیشتر برای سایت‌های دانشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پسوند.net: اول کلمه Network به معنی شبکه است و بیشتر شرکت‌های اینترنتی و رسانه‌ها از آن استفاده می‌کنند.

بهتر است در زمان ثبت یک دامنه با توجه به کاربرد سایت، پسوند دامنه را انتخاب کنید تا سایت شما در یک دسته‌بندی درست قرار بگیرد و پسوند دامنه ماهیت سایت شما را به کاربران اینترنت به درستی معرفی کند.

برای ثبت دامنه خود به سایت وب‌رمز مراجعه کنید و در کوتاه ترین زمان دامنه مورد نظر خود را ثبت کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی