• چهارشنبه / ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۷
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99022417903
  • خبرنگار : 90004

حل مشکل مسکن پرسنل ناجا تا چهار سال آینده

حل مشکل مسکن پرسنل ناجا تا چهار سال آینده

فرمانده نیروی انتظامی بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی کارکنان را یک اولویت جدی ناجا ییان و اظهار کرد: در این راستا گام های جدی برداشته شده است و روند اقدامات ادامه دارد و ان‌شاء الله بتوانیم تا چهار سال آینده مشکل مسکن کارکنان شاغل را حل کنیم.

به گزارش ایسنا، سردار "حسین اشتری" در  نشست صمیمی با دانشجویان مقطع دکتری و دافوس دانشگاه علوم انتظامی امین ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری شهادت امیرالمومنین گفت: امید که در این شب های قدر بتوانیم آنچه را که بر خیر و صلاح ما است،  از خداوند طلب کنیم و به برکت این ایام و لیالی قدر نیز خداوند متعال حاجات شرعی همه ما را روا کند و بهترین مقدرات را برایمان رقم بزند به ویژه اینکه به برکت این ایام معنوی هر چه زودتر ویروس منحوس کرونا از جهان و کشور رخت بربندد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور ادامه داد: متاسفانه به واسطه این بیماری، برخی از مردم عزیز ما مبتلا شده و جان خود را از دست دادند، از طرفی تعدادی از همکاران بنده نیز در پی ابتلا به این بیماری حین اجرای ماموریت،جان خود را از دست داده و به شهادت رسیدند، از درگاه خداوند برای همه درگذشتگان و شهدا طلب مغفرت و برای بیماران شفای عاجل مسئلت داریم.

این مقام ارشد انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه خداوند را شاکر هستم که باردیگر توفیقی حاصل شد تا در جمع دانشجویان عزیز مقطع دکتری و دافوس باشم، خاطر نشان کرد: معتقدم که عزیزان حاضر در این جمع و جلسه " آینده سازان ناجا " هستند و ان شاء الله طی سال های آتی فرماندهان، مدیران و مسئولان ناجا از بین شما نخبگان علمی و دانشی برگزیده خواهد شد.

سردار اشتری خطاب به دانشجویان مقطع دکتری و دافوس اضافه کرد: آینده سازمان در دستان شما است؛ بنابراین لازم است که برگزاری چنین نشست هایی به منظور تبادل نظرات ، پیشنهادات و انتقادات و ... تداوم داشته باشد؛ معتقدم که به عنوان فرمانده ناجا باید اولویت های سازمانی را برای شما نخبگان دانشگاهی بازگو کنم و از طرفی از راهکارهای شما برای پیشبرد بهتر ماموریت ها و تحقق اهداف بهره جویم.

وی با طرح این سوال که مهم ترین چالش ها و مشکلات سازمان چیست؟ ادامه داد: شما دانشجویان عزیز می توانید چالش ها، مشکلات، تهدیدات ، آسیب ها و حتی فرصت ها و مزیت های درون سازمانی و جامعه را احصاء کنید و در یک طیف طبقه بندی شده به منظور کمک به تداوم موفقیت های سازمانی ، به مراجع بالاتر ارائه دهید.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه از نقطه نظرات شما دانشجویان عزیز همواره استقبال می کنم، تاکید کرد: شما همکاران عزیزم بر مبنای سبقه علمی، دانشی و تجربی خود می توانید از ابعاد مختلف نقاط ضعف و قوت سازمان را به ما انعکاس دهید و در تدوین اولویت بندی ها کمک باشید.

سردار اشتری ادامه داد: از ماموریت های نیروی انتظامی باید حمایت و پشتیبانی علمی جدی شود و بنده همواره بر اهمیت تمرکز بر بهبود کیفی آموزش های علمی و تخصصی در مراکز آموزشی و دانشگاهی نیروی انتظامی تاکید داشته و دارم؛ شما عزیزان نیز دانش، تجربه و توانمندی خود را در مسیر تحقق اهداف و آرمان های سازمانی به کار بگیرید.

علم و دانش باید برای کشور و ماموریت هایمان نافع باشد

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه علم باید برای کشور و سازمان و در عین حال ماموریت هایمان نافع باشد، خطاب به دانشجویان ادامه داد: شما وظایف سنگینی پیش رو دارید چرا که لازم است از دانش، مهارت و تجربه خود برای بهبود امور در سازمان بهره بگیرید، آن چه در این میان حائز اهمیت است اینکه حمایت های علمی خود را از ماموریت های متنوع و گسترده نیروی انتظامی دریغ نکنید.

سردار اشتری تصریح کرد: با توجه به تنوع، تکثر و گستردگی ماموریت های نیروی انتظامی لازم است که تولیدات علمی این مجموعه عظیم نسبت به سایر سازمان ها و ارگان ها بیشتر باشد و این تولیدات دانشی مردم را نیز اقناع کند .

پلیس باید نقش اثرگذاری در کشور داشته باشد

وی اضافه کرد: در تنوع و گستردگی ماموریت ها هیچ سازمانی قابل قیاس با پلیس نیست و این تنوع و تکثر در کنار گستردگی عده و  عده می باشد؛ ما یک سازمان "انسان محور" و " جامعه محور" هستیم و به تناسب و فراخور شرایط علاوه بر  وظایف ذاتی و قانونی، ماموریت های مقطعی را نیز دنبال می کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه پلیس باید نقش اثرگذاری در کشور داشته باشد، ادامه داد: شاهد تحولات عظیم و شگرفی در حوزه علم ، تکنولوژی، فناوری و ... هستیم و معتقدم که پلیس باید در گامی جلوتر از همه تحولات باشد و در این میان دانشگاه علوم انتظامی امین بایستی سرآمد سایر دانشگاه ها باشد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم انتظامی امین باید یک مرکز علمی مرجع و مبنا باشد، خاطر نشان کرد: کارکردهای این دانشگاه می تواند به اثرگذاری مطلوب تر نیروی انتظامی در جامعه منتج شود.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: امنیت و سلامت از اساسی ترین نیازهای جامعه بشری است و ما مسئول تامین امنیت عمومی در کشور هستیم، بنابراین لازم است که این تامین امنیت توام با اثرگذاری مطلوب در جامعه باشد.

وی با بیان اینکه تکلیف داریم از نظر علمی بنیه های ناجا را تقویت کنیم، خاطر نشان کرد: شایسته است که محور و موضوع پایان نامه ها ، رساله های دکتری ، پژوهش های سازمانی و ... در جهت نیازهای مجموعه عظیم نیروی انتظامی و کشور باشد، به طوری که با تکیه بر برآوردهای علمی و متقن بتوانیم خودمان را در مقابل آسیب ها و تهدیدات، توانمند کنیم و در هر مقطعی وارد میدان عمل شویم.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: علیرغم تهدیدات و شیطنت های استکبار جهانی و ایادیش، ما در نظام جمهوری اسلامی ایران همواره با تمام توان برای حفظ و پاسداشت آرمان ها، ارزش ها و دستاوردهایمان ایستاده ایم و روند رشدمان هر روز شتاب بیشتری می گیرد؛ علیرغم تحمیل تحریم های ظالمانه ، ما از تحریم به عنوان فرصتی برای خودکفایی بهره بردیم و یا در دوران دفاع مقدس با وجود همه کاستی ها و کمبودها از منظر تجهیزات و امکانات، توانستیم دشمن را با روحیه جهادی ، ایثارگری و همدلی شکست دهیم.

وی اضافه کرد: در همه مقاطع زمانی دشمنان را ناکام گذاشته ایم به طوری که در جریان آشوب ها و ناآرامی هایی که طراحی و برنامه ریزی کردند نیز بار دیگر محکوم به شکست شدند؛ اینکه بخواهیم و تصمیم بگیریم خودمان و کشورمان را از نظر علمی و تخصصی تقویت کنیم به منزله اندیشیدن به منافع ملی است.

سردار اشتری ادامه داد: دشمنان هر روز با یک سناریوسازی جدید در صدد آسیب به ما و کشور ما هستند و در این میان برخی نیز متاسفانه در مسیر اهداف بدخواهان نظام و انقلاب حرکت می کنند ، اما بهتر است که بدانند این نظام و انقلاب به برکت عنایت خداوند و تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) و روحیه وحدت و ولایت مداری مردم همواره مسیر موفقیت را طی می کند.

هر حرکتی که خلاف تدابیر رهبری و منافع ملی باشد، محکوم به شکست است

عالی ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر اینکه هر تصمیم و حرکتی که خلاف منافع ملی و تدابیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) باشد، محکوم به شکست است و ریشه در تفکرات و جریان استکباری دارد، ادامه داد: همه ما باید گوش به فرمان فرماندهی معزز کل قوا و در مسیر مطالبات و انتظارات معظم له حرکت کنیم و تقویت بنیه علمی، دانشی و تخصصی کشور نیز از مطالبات جدی رهبری می باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بازخوانی وقایع سال 1398 و تشریح عملکرد نیروی انتظامی در میدان عمل خاطر نشان کرد: ما در نیروی انتظامی فرماندهان، افسران، درجه داران و کارکنان توانمند و شایسته ای داریم و باید از این ظرفیت های عظیم و بی بدیلی که در این مجموعه وجود دارد برای بهبود شرایط درون و برون سازمانی بهره بگیریم.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود هوشمندسازی پلیس را یکی از برنامه های در دستو رکار معرفی کرد و گفت : شما نخبگان علمی و دانشگاهی می توانید به فرآیند هوشمندسازی پلیس کمک شایانی کنید و تحقق این مهم را سرعت ببخشید، هر چند که مطابق یک برنامه مدون سه ساله بنا داریم که رویکرد هوشمندسازی پلیس را اجرایی کنیم اما پیشنهادات و راهکارهای  شما عزیزان می تواند به سیر تحولی این مهم کمک شایانی کند.

وی افزود: در فرآیند هوشمندسازی پلیس لازم است که آحاد نیروها اعم از فرماندهان تا جزئی ترین افسران، آموزش های لازم را ببینند و از مهارت های تخصصی و علمی کافی برخوردار شوند.

فرمانده نیروی انتظامی وجود زیرساخت های آماده و مهیا ، کارکنان آموزش دیده و توانمند ، تجهیزات به روز و نوین را محورهای اساسی تحقق هوشمندسازی پلیس معرفی کرد و گفت: البته در ذیل این محورهای اساسی، مولفه های دیگری نیز دخیل هستند، به هر حال تحقق هوشمندسازی پلیس، افق روشنی را پیش روی ما و جامعه می گذارد به طوری که سرعت و دقت خدمات دهی به مردم بهبود می یابد و از طرفی رضایتمندی مردم نیز از پلیس بیشتر می شود.

وی در ادامه با معرفی اولویت های ماموریتی پلیس در سال جاری خاطر نشان کرد: اولویت های ماموریتی نیروی انتظامی در سال 99 همچون سنوات گذشته مشخص است و بر مبنای این اولویت ها حرکت می کنیم در این میان دانشگاه علوم انتظامی امین می تواند به عنوان یک مرجع و مرکز علمی بر اولویت ها تمرکز و ایده های علمی و خلاقانه در جهت بهبود ماموریت ها ارائه کند.

سردار اشتری تحقق پلیس در تراز انقلاب اسلامی را نیز از دغدغه های جدی مقام معظم رهبری معرفی کرد و گفت: پلیس در تراز انقلاب اسلامی ویژگی های منحصر به فردی دارد و همه باید در مسیری حرکت کنیم که هر چه زودتر پلیس به تراز واقعی خود یعنی انقلاب اسلامی برسد و دانشگاه علوم انتظامی امین نیز در این موضوع نیز می تواند نقش کلیدی داشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت تلاش برای ارتقاء شأن و منزلت پلیس در دیدگاه مردم پرداخت و گفت: هر چند که عملکرد هر فردی در ارتقاء منزلت او موثر است اما ما نیز بر مبنای سازوکارهای مشخصی تحقق این مهم را دنبال می کنیم؛ حمایت از نیروهای خدوم، پاک دست ، امین، مردم دار، متخصص، متعهد و ... همواره از رویکردهای جدی ما بوده است و هرگز به هیچ فردی در هیچ جایگاه و منصبی اجازه تعرض و توهین به چنین نیروی متعهد و خدومی را نخواهیم داد.

وی در ادامه با اشاره به افزایش اعتماد مردمی به نیروی انتظامی مطرح کرد: امروز اعتماد مردم به نیروی پلیس ارتقاء داشته است و شاهد این ادعا نظرسنجی های صورت گرفته توسط سازمان های بیرونی است به طوری که باید بگویم شاخص اعتبار و اعتماد مردمی به نیروی انتظامی رشد و بهبود داشته و نیروی انتظامی از دستگاه های حائز رتبه در این حوزه می باشد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور در بخش پایانی سخنان خود بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی کارکنان را نیز یک اولویت جدی معرفی و بیان کرد: در این راستا گام های جدی برداشته شده است و روند اقدامات ادامه دارد؛ نهضت تامین مسکن کارکنان طی یک برنامه مدون پنج ساله از جمله اقدامات است و ان شاء الله بتوانیم تا چهار سال آینده مشکل مسکن کارکنان شاغل را حل کنیم.

براساس گزارش سایت پلیس، پیش از سخنان سردار "حسین اشتری"؛ فرمانده نیروی انتظامی ، سردار "لطفعلی بختیاری"؛ فرمانده دانشگاه علوم انتظامی امین گزارشی از عملکرد به این دانشگاه ارائه کرد.

همچنین سردار "اشتری" در جریان این نشست صمیمانه با دانشجویان مقطع دکتری و دافوس، پاسخگوی سوالات و دغدغه های دانشجویان بود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.