• سه‌شنبه / ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۹
  • دسته‌بندی: عمران و اشتغال
  • کد خبر: 99032012281
  • خبرنگار : 71282

چرا واریز مبالغ بیمه بیکاری کرونا متفاوت است؟

چرا واریز مبالغ بیمه بیکاری کرونا متفاوت است؟

در حالی که یک هفته از واریز اولین فهرست مقرری بگیران بیمه بیکاری کرونا توسط سازمان برنامه و بودجه می‌گذرد، متقاضیان و مشمولان دریافت مقرری از واریز اندک مبالغ گلایه دارند و مدعی هستند که مبالغ اندکی بابت بیمه بیکاری کرونا به حساب آنها واریز شده است.

به گزارش ایسنا، با اعلام سازمان برنامه و بودجه نخستین فهرست مقرری‌بگیران بیمه بیکاری ناشی از شیوع کرونا در هفته گذشته برای ۱۰۳ هزار نفر از ثبت نام‌کنندگان در سامانه بیمه بیکاری وزارت کار واریز  شد. این واریز به دنبال اعلام سازمان تامین اجتماعی مبنی بر آغاز پرداخت مقرری بیمه بیکاری به حساب مشمولان صورت گرفت و مقرر شد فهرست و شماره حساب بخش دوم مشمولان طرح پرداخت بیمه بیکاری به مشاغل آسیب دیده از کرونا در روزهای آتی توسط سازمان ‌تأمین اجتماعی تأیید و پس از ارسال با فوریت پرداخت شود.

سازمان برنامه و بودجه همچنین اعلام کرد حق بیمه ‌بازنشستگی و درمان مشمولان نیز به منظور برقراری سنوات و درمان افراد مذکور توسط ‌سازمان برنامه و بودجه تخصیص یافته و به حساب بیمه بیکاری سازمان تأمین اجتماعی واریز شده است.

واریز مقرری بیمه بیکاری از سوی سازمان برنامه و بودجه مربوط به بخشی از ثبت‌نام کنندگان اسفند ۱۳۹۸ است و سایر پرداختی‌ها برای ماههای بعد به تدریج و پس از تأیید و اعلام اطلاعات حساب‌های مابقی مشمولین توسط سازمان تأمین اجتماعی صورت خواهد گرفت. همچنان که پیش از این مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار درخصوص متقاضیان و مشمولان بیمه بیکاری اردیبهشت ماه گفته بود" در خصوص این افراد در کارگروهی جداگانه و مرکب از نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت کشور و سازمان تامین اجتماعی تصمیم‌گیری خواهد شد. "

 اگر چه در خصوص حداقل و حداکثر مبلغ تصویب شده برای مقرری بیمه بیکاری ناشی از کرونا اطلاعاتی منتشر نشده اما به ادعای برخی از مشمولان بیمه بیکاری کرونا، مبالغ واریزی اندک و از ۶۰۰ هزار تومان تا ۸۰۰ هزار تومان و بعضا ۳۰۰ هزار تومان و ۵۵۰ هزار تومان متفاوت بوده است.

پیش از این مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفته بود،  پرداخت بیمه بیکاری مشروط به بیکاری فرد متقاضی و عدم اشتغال وی طی این مدت است و سازمان تامین اجتماعی با پالایش فهرست وزارت کار از بیکاران ایام کرونا، این فهرست را به سازمان مدیریت و خزانه کشور ارسال می کند تا بیمه بیکاری به حساب مشمولان واریز شود.

برخی کارشناسان تعداد روزهای بیکاری فرد را ملاک پرداخت بیمه بیکاری کرونا می‌دانند و معتقدند به دلیل آنکه کرونا از اواخر سال گذشته و اسفند ماه خود را نشان داد و بخش اعظمی از واحدها در نیمه اسفند بسته شدند، بر همین اساس واریز مبالغ مربوط به بیمه بیکاری کرونا متناسب با اعلام سازمان تامین اجتماعی و تعداد روزهای بیکاری افراد بوده است.

عده ای دیگر از کارشناسان بر این باورند که محدودیت منابع بیمه بیکاری اختصاص یافته در این زمینه بی‌تاثیر نبوده و سازمان تامین اجتماعی نیز زیر بار واریز چنین مبالغی نرفته است چرا که اساسا طبق قانون بیمه بیکاری، پرداخت مقرری روزانه بیمه شده بیکار معادل ۵۵ درصد متوسط مزد یا حقوق و یا کارمزد روزانه بیمه شده است و به مقرری افراد متأهل یا متکفل، تا حداکثر چهار نفر از افراد تحت تکفل به ازای هر یک از آنها به میزان ۱۰ درصد حداقل مزد افزوده می‌شود.

برخی مقامات کارگری نیز به نبود معیار مشخص در این خصوص اشاره کرده و معتقدند واریز مبالغ بیمه بیکاری و اینکه با چه معیار و بر اساس چه درصدی صورت گرفته به سازمان برنامه و بودجه مربوط است. به نظر می‌رسد ساز و کار پرداخت بیمه بیکاری کرونا با بیمه بیکاری فعلی متفاوت است چرا که با وجود راه اندازی سامانه توسط وزارت کار و تهیه لیست از سوی تامین اجتماعی، مکانیسم واریز و درصد پرداخت توسط سازمان برنامه و از طریق خزانه‌داری کل صورت گرفته است.

علی اصلانی - رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز ـ در گفت‌وگو با ایسنا،  درباره متفاوت بودن مبالغ واریزی می‌گوید: مبلغی که به حساب مشمولان واریز شده علی الحساب یک ماهه است ولی اینکه چرا برای یک عده فرضا ۳۰۰ هزار تومان واریز شده یا رقم متفاوتی پرداخت شده به این دلیل است که گفته می‌شود کرونا از ۱۵ اسفند ماه شروع شده و ممکن است معیار کارشناس برنامه‌ریزی بودجه بر این اساس بوده و مقرری برای دو هفته به حساب مشمولان اسفند ماه پرداخت شده باشد.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی تنها لیست بیمه‌ای را کمتر از یک ماه قبول می‌کند که به تایید بازرسان خود سازمان رسیده باشد، گفت: اگر سازمان تامین اجتماعی کمتر از میانگین متوسط مزد ۹۰ روز،  بیمه بیکاری را پرداخت کند احتمال شکایت کارگر به اداره کار وجود دارد. در سیستم تامین اجتماعی پرداخت بیمه بیکاری دستی نیست بلکه الکترونیکی است و دستگاه محاسبات را انجام می‌دهد.

اصلانی خاطرنشان کرد:بر اساس قانون بیمه بیکاری، میزان مقرری مطابق میانگین متوسط مزد ۹۰ روز یا حقوق سه ماه قبل از بیکاری بیمه شده است که برای مجردین ۵۵ درصد و برای افراد متاهل و سرپرست، ۶۵ تا ۷۵ درصد بر اساس تعداد افراد تحت تکفل درنظر گرفته می شود.

در همین راستا، فتح اله بیات - رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی - به ایسنا می‌گوید: اگر پرداخت بیمه بیکاری کرونا در چارچوب قانون بیمه بیکاری رعایت می‌شد قانونمندتر و منظم تر بود و می‌توانستیم رصد و بازرسی کنیم و اطلاعات را کامل در اختیار بگیریم ولی وقتی در دست سازمان تامین اجتماعی نباشد مشخص نمی شود که بر چه مبنا و معیاری پرداختی‌ها صورت می گیرد.

به گفته وی اگر روال واریز مبالغ بیمه بیکاری کرونا همچون روال قانون بیمه بیکاری صورت گیرد بهتر است.

همچنین عیسی منصوری‌ ـ معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار - در گفت‌وگو با ایسنا، آخرین آمار کل ثبت‌نام شدگان در سامانه بیمه بیکاری را ۸۴۰ هزار نفر ذکر کرد و با اشاره به روند کاهشی ثبت‌نام‌ها گفت: در حالی که در اسفند سال گذشته ۳۰۰ هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده بودند، آمار خرداد ۹۹ از ثبت‌نام ۲۸۰۰ نفر حکایت دارد و نشان می‌دهد آمار بیکارشدگان روند کاهشی داشته است.

به گفته وی از مجموع تعداد ثبت‌نام شدگان، ۷۰۳ هزار نفر مشمول بیمه بیکاری شدند که بر اساس نوع اعلام بیکار شدن اعم از اینکه به دلیل تعطیلی کارگاه بوده یا خودخواسته صورت گرفته از هم تفکیک شده‌اند.

معاون اشتغال وزیر کار تصریح کرد: تاکنون برای ۲۴۱ هزار نفر از بیکار شدگان اسفند ۱۳۹۸ پیامک ارسال و مشمول واقع شدند که از این تعداد برای ۱۰۳ هزار نفر مبلغ بیمه بیکاری واریز شده و ظرف ۱۰ روز آینده نیز برای حدود ۲۶۰ هزار نفر دیگر مقرری بیمه بیکاری کرونا پرداخت می‌شود.

منصوری در پاسخ به این پرسش که مبنای واریز مبالغ چه بوده است؟ گفت: تمایل وزارت کار این بود که پرداخت‌ها طبق قاعده قانونی و روال همیشگی صورت گیرد و تفاوتی نباشد ولی علیرغم پیشنهاد وزارت کار، سازمان برنامه و بودجه معتقد بود که چون بخش قابل توجهی از این منابع از محل بودجه عمومی اختصاص می‌یابد و از طرفی برخی از افراد اگر چه بیمه بودند ولی میزان کار در ماهشان در مقایسه با افرادی که تمام وقت کار کرده و دوره زمانی اشتغالشان هم طولانی بوده آنقدر نیست که بتوانند مقرری بیمه بیکاری را کامل بگیرند لذا این تفکیک انجام شد و مجموع جمع بندی‌های صورت گرفته این شد که مبالغ متناسب با شرایط کرونا پرداخت شود ضمن آنکه بخش قابل توجهی از این افراد به سر کار بر می‌گردند.

به گزارش ایسنا، برابر اعلام اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، متولی پرداخت مبلغ بیمه بیکاری کرونا سازمان برنامه و بودجه است و فرمولی در خصوص میزان واریزی‌ها و مصوبه‌ای در خصوص اینکه چه مبلغی پرداخت شده و مبنای محاسبه چه بوده به وزارت کار ارسال نشده است. مرحله شناسایی، مشمول بودن یا نبودن، اخذ شماره شبای بانکی و تحویل به سازمان تأمین اجتماعی برعهده وزارت کار بوده است. سازمان تأمین اجتماعی لیست را به سازمان برنامه و بودجه ارسال و سازمان برنامه لیست را به خزانه‌داری کل کشور تحویل داده و خزانه‌داری کل کشور نیز مبالع بیمه بیکاری را واریز کرده است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۴:۳۱

محدودیت منابع بیمه بیکاری چه ربطی به پرداخت نکردن حقوق بیمه بیکاری دارد.بیمه بیکاری طبق قانون بیمه بیکاری باید تمام وکمال پرداخت شود .اگر محدودیت دارن از افراد شاغل کم کنن نه افرادی که بیکار شدن.

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۷:۴۸

واقعا دیگه خسته شدیم از بس امروز فردا کردنو دلمونو خوش کردیم بد نیست یه کم انصاف داشته باشید اخرسر هم میگن مبلغ اب رفت اخه ۳۰۰ تومنو ۶۰۰ تومن به چه درد مردم میخوره با این همه گرونی و بیکاری ومشکلات

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۷:۵۳

منظورش ۵۰۰۰ میلیارد تومنه بیمه بیکاری کروناست که دولت داده نه قانون بیمه بیکاری.اقایون به جای عمل به قانون به هرکی یه رقم ریختن

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۴ ۱۵:۰۹

میخواستم بدونم کسی اطلاعی دارد که چرا بیمه بیکاری اسفند ماه چرا به حساب من که شماره حساب و شماره شبا را وارد کردم هنوز واریز نشده؟

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۵:۵۱

سلام بخدا این رسمش نیست یکم به ما اهمیت بدین .بیمه بیکاری فروردین رو کی میدین

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۵:۵۳

سلام.من و همکارام در مهد کار میکنیم واسه اونا واریز شده چرا واسه من هنوز واریز نشده

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۶:۴۵

باباتوروخداپرداخت کنیدشماکه نمیدونید چی میکشیم

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۶:۴۹

این روزای آتی هم تموم شد اما هنوز واسه من نریختن دوبار شماره حساب وشماره شبا دادم. اصلا براشون مهم نیست

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۷:۱۳

با سلام از اسفند تا خردادچهار ماه گذشته ولی هنوز واریز نکردین مشکل چیه

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۷:۱۷

به جای اینهمه بندوتبصره چراحق مردم نمیدین.اخه صاحبخونه شکم خالی زن وبچه وام عقب افتاده وهزاربدبختی دیگه این چیزاحالیشه.بسه دیگه وقتی نمیتونین دردمردم دواکنین نمک روش نپاشین

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۷:۲۵

واقعا که.ماهی 560 هزینه بیمه دادیم حالا بعد 4ماه 55%.

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۷:۲۸

با سلام بنده از ۲۳ اسفند بیکار شدم و علت بیکاری اتمام قرارداد بوده و بخاطر کرونا نبوده و کل واریزی برای یک هفته آخر اسفند ماه ۲۲۲ هزارتومان است.پس این همه بیمه پرداخت کردیم که یک روز به دردمون بخوره نه اینکه ۲۰۰ تومن بریزن به حساب.

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۷:۳۳

ماکه هیچی ازبیمه بیکاری نگرفتیم برای بعضیهاواریزشدوماهنوزاسفندماه۹۸برای ماواریزنشده همش دارن دروغ میگن همه پولهامیره توجیبه خودشون کی به فکره ملت هست کی به فکرفقیراهاهستش همه باسه پرکردنه جیبهای خودشون هستن

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۷:۳۴

چرا فروردین واریز نمیشه دولت تدبیر پدر ما درآمد

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۸:۵۵

سلام لطفا سوال وصدای ما را به اونا برسونید ما که ثبت نام کردیم وبیکار بودیم وچیزی برایمان درماههای اسفند ودرآینده فروردین چیزی پرداخت نشده وهیچ اس ام اسی نیامده چکار کنیم این کمکم دولت به ماست یا بازهم بند وتبصره های خاصی داره محتاجیم به خدا

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۹:۰۶

بیمه بیکاری مارو ندادن چطوریه یکی گرفته یکی نگرفته شماره حساب ک ی ماه دادیم

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۹:۲۵

الان من بیمه بیکاری به علت اتمام قرارداد میخام ،برای منم پیام اومده شماره حساب واریز کن الان درخواست منو جزو بیمه بیکاری کرونا در نظر گرفتن؟؟؟؟

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۹:۲۷

مرده شور ببره این مدیریتتونو ...

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۲۰:۰۰

آقا به من ۶۵۰۰۰ هزار تومان دادن بعداز ۱۲ سال سابقه

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۲۰:۱۱

مبلغ بیمه بیکاری چقدر است دست می برید شرم نمی نمی کنید تا کی باید بی عدالتی برای افراد پایین دست تمام بشه، وقتی طبق قانون ۳درصد بیمه از حساب کارگر کم میشه،طبق قانون نیز پرداخت بیمه بیکاری به کارگر پرداخت بشه.

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۲۰:۱۷

بیمه خیلی راحت پول می‌گیره وخیلی سخت پول میده،بیمه بیکاری حق کارگربیکاره ولی کو حق؟

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۲۰:۲۸

اون موقع که پول بیمه رو میگیرن برای اینروزاس دیگه. پس اون همه پول رو که هر ماه دادیم چه غلطی کردن باهاش مگه چقد هزینه کردن برا خودمون. دزداااا حرومتون حق منو بچه هام

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۲۰:۵۷

يعني چي خسته نشدين اينقدر حق ما كارگرهارو ميخورين اونموقع كه حق بيمه روكيلويي بالاميبردين مشكل نبود الان هست.

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۲۱:۴۹

برای‌من۱۰۶۰۰۰ت‌ریختند۲فرزنددارم‌به کجا‌اعتراض‌کنم

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۲۲:۱۰

والا هنوز ما چیزی ندیدیم از اسفندم بی کاریم بازم بی کاریمون ادامه داره نمیشه رفت اداره کار تلفنی هم پاسخگو نیست

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۲۲:۱۹

چرا از ما شماره حساب دریافت شد اما پولی واریز نکردند

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۲۲:۲۲

من الان دوماه بیکارم اما برام بیمه ردشده چرابرامن بیمه بیکاری واریزنکردن مسخره بازیه یبارهم که میخوان به مردم کمک کنن اخرش ی ...توش انجام میدن

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۲۳:۰۱

برامن واريز نشده هیچی هیچی

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۲۳:۰۳

هر روز میخونیم که از هفته بعد پرداخت میشه.این هفته بعد چرا نمیرسه.ای خاک تو سرتون

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۲۳:۴۹

۳ ماه شماره حساب دادیم تازه میگن اشتباهه بابا ازاین فیلما دست بردارید کارتون شده فقط اذیت کردن

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۰۰:۰۷

باسلام بنده نیز جزو بیکاران اسفند ماه هستم اما تا به امروز تاریخ۹۹/۳/۲۰ هیچگونه وجهی واریز نشده و فقط پیغام اینکه شماره حساب شما اشتباه است آمده و بنده دوباره فرستادم و عکس گرفتم که این دفعه به سازمان بازرسی ارائه نمایم بلکه اگر واریز نشه جواب بگیرم.

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۰۰:۴۴

چرا باوجود دارابودن شرایط بیمه بیکاری پیامک حاوی ارسال شماره حساب برای من نیامد باید به کجا مراجعه کنیم؟

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۰۰:۴۴

واقعا این مبالغ خجالت آور هست برای سازمان عریض وطویل تامین اجتماعی مگر میخواهید صدقه بدهید پس این همه پولی را که ماهانه از کارگر و کارفرما بدبخت میگیرد خرج چه میشود درصدی که ماهانه بابت بیمه بیکاری می گیرید برای همچین روزی نیست !!!؟؟؟

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۰۱:۰۵

چرا اینقدر بیمه بیکاریو کم واریز می کنید مگه شما از تورم مشکلات جامعه کارگری خبر ندارید برچه اساسی باید اینقدر کم مقرری بیکاری بدین اونم بعد از چهار ماه

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۰۲:۳۵

من بابت واریز بیمه بیکاری کرونا شماره حساب بانک صادراتم وشبا داده ام اما تا کنون چرا واریز نشده چیکار کنیم

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۰۳:۳۸

چرا شماره حساب درست فرستادم میگین اشتباست

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۰۴:۱۱

تنها راه اینه که ....از وزرات کار حقمونو بگیریم

avatar

سلام ببخشید ما باید چکار کنیم که برای ما تاریخ زدن که برج 26. 5 برای رسیدگی باید بریم ما باید چکار کنیم این درست هیچ کس هم جواب گو نیست

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۹

بسیار مبلغ نا چیز و بدرد نخوریه لطفا اگه انعکاس داده میشه بیشتر حدافل ۳الی ۴ برابر بیشتر بشه

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۸

سلام اینه بیمه بیکاری ۶۰۰تومن خجالت بکشید بابا تاکی چرا؟این این پول برای دوماه بیکاری پول یه ماه نان خانه نمیشه واقعان ملت ما باید همیشه اینجوری زندگی کنند ...

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۱۳:۵۷

بابا این دیگه چه قانونی هست؟ اصلاً این دولت صاحب داره، ناظر داره، پیگیر کننده داره که این مورد رو پیگیری کنه؟ آقا ما از اول اسفند بیکار شدیم و تا الان کار گیرمون نیومد. بنظرتون تو این مدت چی بخوریم، از کجا خرج منزل و قبوض آب،برق، گاز، و... بپردازیم؟

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۱۶:۳۰

من با حقوق ۴ و نیم میلیون چرا ۶۰ هزارتومان واریز شده است

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۱۶:۵۴

قشنگ بگید میخاید بچاپید خجالت بکشید پول ما خوردن نداره

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۲۱:۱۷

برای من ۸۳۴۰۰ ریختن به چه کسی بگیم

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۲۳:۱۱

وجدانا کرونا کی اومد؟ خودشونو زدن به کوچه علی چپ، ننگ بر مسئولی که از کارگری که حقشو پرداخت کرده بیخبره ۴ ماهه طرف هیچی نداره درآمد نداره این مردم چیکار میکنن با این بی پولی و گرانی، خجالت بکشند فقط خجالت

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۲ ۱۰:۴۸

چرا بیمه بیکاری من 60هزارتومان بوده

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۲ ۱۱:۳۳

سلام آخر۸۳۴۰۰تومان بیمه بیکاری است یا صدقه ندین این پول را خجالت میکشیم به کسی بگیم بیمه بیکاری

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۳ ۰۰:۴۱

بابا... مگه بیکار شدن موقتی دائمی داره ...هرکی الله توکلی یه چیزی واریزکردن این حمایت نیست حمایت باید از روزی که به مردم اعلام درخانه بمانید معیشت مردم میدادن نه کی بیمه هست بهش تعلق میگیره هرکی نداره بمیره تازه اونی بیمه داره حمایت نکردن انگار این مردم ملیت ایران نیستن خارجین درجه 5و6

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۳ ۰۰:۴۲

...خدا ازشون نگذره

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۳ ۰۰:۵۶

سه ماهه ثبت نام کردیم .هیچ خبری نیست .شماره حساب وشبا دادم فقط میخوان حق کارگر بخورن .به نصفی پرداخت کردن مابقی که هیچی برای که بگن ما بیمه بیکاری دادیم چندر قاز به حساب مردم ریختن واقعا که متاسفم که فقط به فکر جیب خودشون

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۳ ۰۴:۲۳

یه خانم هستم با دوتا بچه و شوهر ناشنوا که گارگر قنادی هست دوماه ما منتظر بیمه بیکاری هستم واقعا دستت دولت ما درد نکنه که 190هزارتومن به ما بیمه بیکاری دادن خدا قوت شرمندمون کردین ....خدا جوابتون بده

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۳ ۰۵:۲۸

خدالعنتون کنه بعدازچندماه تازه بازمیگیدشماره حساب اشتباه دادید انشاالله ...که حق کارگرواینطوری میخوردید ...

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۳ ۱۷:۱۳

سلام خواهشن بیمه فروردینو بدین بخدا خیلی گرفتاریم بسه اینقد ما بدبختا رو نپیچونید

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۴ ۰۲:۳۵

یعنی حضرت عباسی...

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۴ ۰۲:۳۶

موجودی کارتم 9هزار تومن بود الان شده 600 تومن یعنی انقدر موجودی گرفتم ...

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۴ ۰۲:۴۳

کارفرما به خاطر من کارگر 16ملیون بگیره بعد من کارگر 500 هزار تومن من موندم چطوری حساب کردی...

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۴ ۱۵:۰۹

سلام وخسته نباشید میخواستم بدونم کسی اطلاعی دارد که چرا بیمه بیکاری اسفند ماه چرا به حساب من که شماره حساب و شماره شبا را وارد کردم هنوز واریز نشده؟در صورتی که واسه همکارای بنده واریز شده!!! آیا دوباره واریز میشود؟

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۴ ۱۷:۲۹

با سلام بیمه بیکاری ندادن وکم دادن از یه طرف .حالا کلا بیمه این سه ماه چی میشه سابقه هامونم درست نمیکنید .

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۵ ۱۱:۱۱

با سلام من خودم از اداره کار و اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری در مورد عدم پرداخت بیمه بیکاری جویا شدم که هیچ تلفنی جواب داده نشد. لطفا شما خبرنگاران خدوم و سخت کوش پیگیر باشین. با تشکر از شما . 25 خرداد 99

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۲۵ ۱۴:۴۱

سلام چرا واسع ما بیمه بیکاری کرونا واریز نکردن ؟ یعنی چه آخه

avatar
۱۳۹۹-۰۳-۳۱ ۰۷:۲۳

متاسفانه از منم همین وضع هست. 2 سال قرارداد، صاحب کار کلی منت که بیمه رد کرده حالا که قرارداد تمومه هیچ بر هیچ. کاش اون پول های بیمه رو بخودم میداد. فردا روز هم میگن جمعیت پیر شده و نمیتونیم حقوق به همه بدیم. دیگه به بیمه امیدی نیست. پول بیمه امروز رو باید تبدیل به دلار و سکه کرد تا فردا موقع پیری بیشتر بدردمون میخوره

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۰۸ ۱۵:۱۰

به یک کارگر در کارخانه و یک شاگرد در مغازه واقع در تهران نیازمندیم

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۱۹ ۰۲:۱۲

چرا پول بیمه بیکاری اردیبهشت ماه رو واریز نمیشه بخدا شرمنده خانواده ام شدم چرا مردم رو سر کار میزارید

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۰۴:۰۷

اگر زیر دو میلیون می خواهید بدید. حداقل رایزنی با کارفرما کنید. منو سر کار بگردونه