• یکشنبه / ۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۸:۱۹
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99040100876
  • خبرنگار : 50249

مدیرکل صداوسمای خراسان رضوی تشریح کرد

برنامه‌های صداوسیمای خراسان رضوی به مناسبت دهه کرامت

برنامه‌های صداوسیمای خراسان رضوی به مناسبت دهه کرامت

ایسنا/خراسان رضوی مدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی از آمادگی این مرکز برای پوشش هر چه بیشتر برنامه‌های دهه کرامت خبر داد.

محسن نصرپور ضمن تشریح ویژه برنامه‌های صداوسیمای خراسان رضوی به مناسبت دهه کرامت اظهار کرد: دهه کرامت نقطه عطفی برای ارتباط بین مخاطبان رسانه استانی با دوست‌داران حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است و صداوسیمای خراسان رضوی برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای پوشش، انعکاس و برجسته‌سازی ﻫﺮ ﭼﻪ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺩﻫﻪ ﮐﺮﺍﻣﺖ، ﺑﺎ ﻣﺤﻮﺭﯾﺖ ﺣﺮﻡ ﻣﻄﻬﺮ ﻭ ﻣﻀﺠﻊ ﻣﻠﮑﻮﺗﯽ ﺁﻗﺎ ﻋﻠﯽ ﺑﻦ ﻣﻮﺳﯽ ﺍﻟﺮﺿا(ع) دارد. همچنین امسال با تولید و پخش بیش از ۱۸ هزار دقیقه برنامه ایام شادی را برای مخاطبان رقم خواهیم زد.

وی گفت: ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺭﺍﺳﺘﺎ برنامه‌ریزی ویژه‌ای در حوزه های ﺗﻮﻟﻴدی سیما، صدا، ﺧﺒﺮ، ﺭﺍﺩﯾﻮﻫﺎی ﺑﺮﻭن ﻤﺮﺯی، فضای مجازی و رادیو سراسری زیارت ﺩﺭ ﺭﺳﺎﻧﻪ ﺍﺳﺘﺎﻧﯽ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺷﺪﻩ و طیف گسترده ای از برنامه‌های جذاب برای میلاد امام رضا(ع) شامل انواع برنامه‌های جنگ، مستند، ترکیبی، مسابقه، نمایش، سخنرانی و ارتباط‌های زنده ویژه از حرم حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) را در برمی‌گیرد.

نصرپور پشتیبانی فنی از کلیه برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی پخش شده از حرم مطهر حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) برای تمام شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی را افتخار و توفیقی دانست که نصیب این مرکز شده و افزود: در ایام و مناسبت‌های خاص، به ویژه دهه کرامت، همکاران این مرکز با تمام توان و انرژی مضاعف آن را از سر شوق و علاقه به نحو احسن انجام می‌دهند.

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی گفت: سیمای خراسان رضوی برنامه «بهشت هشتم» را به عنوان ویژه برنامه‌ای که در گروه فرهنگ و معارف اسلامی و توسط عبدالرزاق رمضان‌نژاد و علی‌محمد کاظمیان‌پور و محمدرضا امیری تهیه می‌شود، پخش می‌کند. «بهشت هشتم» در ۱۰ قسمت ۷۰ دقیقه‌ای به صورت زنده پخش خواهد شد. همچنین برنامه «شب شرقی» به صورت مشترک با شبکه تهران در ۵ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای با موضوع کرامات و سیره رضوی به تهیه کنندگی سیدمحسن ناطقی از سیمای خراسان رضوی و شبکه تهران پخش خواهد شد.

نصرپور افزود: «آبنبات چوبی» نیز عنوان برنامه‌ای شاد و آموزنده است که در ۲ قسمت برای مخاطب کودک و نوجوان جشن میلاد امام رضا(ع) و دهه کرامت را ملموس می‌کند. این برنامه که به کارگردانی و تهیه کنندگی حمید طباطبایی تولید و آماده پخش است، ضمن ایجاد لحظات شاد و مفرح متناسب با سن و جنس مخاطب تلاش دارد تا معارف رضوی را تبیین نماید. «صبح خراسانی» نیز عنوان برنامه زنده صبح‌گاهی سیمای خراسان است که در ۱۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای به موضوعات مرتبط با سیره و فرهنگ رضوی و سبک زندگی آن امام می‌پردازد. «صبح خراسانی» توسط محسن وکیلی اسفندیاری تهیه و تولید می‌شود. «اشاره» نیز عنوان برنامه زنده‌ای است که در ۶ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای به انعکاس ویژه برنامه‌های شهرستان‌ها و مرکز استان به تهیه‌کنندگی آرش رهبر در برپایی جشن‌های دهه کرامت می‌پردازد. همچنین برنامه «در مسیر زندگی» در سری جدید که مصادف با دهه کرامت شده، به موضوعات این ایام با برکت می‌پردازد. شایان توجه است در این ایام از سیمای خراسان رضوی مستندهای مختلفی همچون «میزبان» و «زیارت»، هر یک در ۱۰ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای و «مشهد الرضا» نیز در ۶ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای به همراه ۸ عنوان فیلم ۹۰ دقیقه‌ای دیگر نیز پخش خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین ۴۰ کلیپ و نماهنگ با موضوع دهه کرامت و حضرت امام رضا(ع) و ۱۰ قسمت از مجموعه «آوای رضوی» با میانگین زمان ۵ دقیقه در فهرست پخش قرار گرفته است. سیمای خراسان رضوی در ایام دهه کرامت علاوه بر پخش میان برنامه و موسیقی تصویرها، سخنرانی‌ها و مراسم متنوع حرم مطهر حضرت رضا(ع) را برای پخش از شبکه‌ها در اختیار سایر مراکز قرار خواهد داد.

نصرپور در ادامه نیز از طراحی ویژه برنامه‌هایی متنوع در رادیو خبر داد و گفت: برنامه «مشرق عشق» عنوان ویژه برنامه‌ای است زنده با هدف معرفت افزایی و ترویج فرهنگ و سیره رضوی که توسط مصطفی اعلمی تهیه می‌شود و با اجرای گویندگان کشوری و ریحانه شادمان در روز میلاد حضرت رضا(ع) از ساعت ۹ صبح به مدت ۱۲۰ دقیقه از صدای خراسان رضوی و سایر شبکه‌های استانی پخش خواهد شد. همچنین برنامه «شوق زیارت» در ۱۱ قسمت ۸۵ دقیقه‌ای با هدف ترویج سیره رضوی و نحوه ارادت مشتاقان با رویکرد القای شادی و نشاط در سایه‌سار معارف رضوی تهیه شده است. این برنامه هرروز ساعت ۲۱.۳۵ دقیقه به تهیه کنندگی رضا سلیمانی و با اجرای احسان کاشانی و ریحانه شادمان پخش خواهد شد.

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی اضافه کرد: «حریم مهر» نیز ویژه برنامه‌ای است که هر روز از ساعت ۹.۰۵ دقیقه به صورت زنده به روی آنتن می‌رود. سبک زندگی اسلامی و انطباق آن با شیوه و سلوک رضوی از اهداف این برنامه است که به تهیه کنندگی لیلا کامکار و با اجرای احسان کاشانی و اسفندیاری در ۹ قسمت پخش خواهد شد. «زیر سایه خورشید» نیز با موضوع تبلیغ وترویج سیره رضوی به تهیه کنندگی محمد کمالی و اجرای مرضیه رحیمی تولید می‌شود.

نصرپور افزود: رادیو خراسان رضوی با پخش بیش از ۲۰ عنوان برنامه مانند «بانوی کرامت»، «ریحانه»، «رخ مهتاب»، «صدای سخن عشق»، «آهوانه»، «پابوس»، «آسمان هشتم»، «مسافران»، «سلطان خراسان»، «قرار عاشقی»، «دهکده»، «صدای زائر»، «شباهنگام»، «کرمانجی»، «مردم و مسئولان» و... ابعاد مختلف زندگی حضرت رضا(ع) و حضرت معصومه(س) را مورد بررسی قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: همچنین رادیوزیارت با تولید و پخش ویژه برنامه‌های شاد و جذاب ایام خوبی را برای مخاطبان تدارک دیده است. این شبکه با مشارکت آستان قدس رضوی ویژه برنامه «رادیوحرم» را به منظور انتقال فضای شاد و روحانی حرم مطهر امام رضا علیه السلام به مشتاقان رادیو وهمچنین ایجاد فضای پربار معنوی برای زائران حرم مطهر حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) فراهم کرده است. رادیوحرم به صورت زنده از استودیوی اختصاصی رادیوزیارت در حرم مطهر پخش می‌شود. رادیوحرم در ایام هفته کرامت هر روز به مدت ۲ ساعت و در ۲ بش صبح گاهی از ساعت ۱۰:۱۵ دقیقه و پخش عصرگاهی از ساعت ۱۸:۱۵ دقیقه از حرم مطهر پخش خواهد شد. این برنامه توسط امیرحسن روحانی تهیه و با اجرای میثم مسرور پخش خواهد شد.

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی عنوان کرد: پیگیری مسائل و مشکلات و موضوعات پیرامون زائر و زیارت در برنامه «گفت‌وگوی ویژه خبری» رادیو زیارت انجام خواهد شد. «گفت‌وگوی ویژه خبری» با هدف رفع مشکلات توسط معصومه نعمتیان تهیه و اجرا می شود. موضوعات مرتبط با آستان قدس رضوی همچون خادمان سلامت، طرح توسعه پیرامون حرم حضرت از جمله موضوعاتی است که در ۸ قسمت از ساعت ۱۳:۱۵ بعد از خبر زیارت به صورت زنده پخش می شود.

نصرپور تصریح کرد: برنامه "پرسش" نیز کاری است از گروه زیارت و فرهنگ رضوی رادیو زیارت که شبهات و ابهامات مخاطبان به ویژه جوانان درباره امام رضا علیه السلام را پاسخ می دهد. این سوالات از طریق تلفن گویای شبکه به شماره ۳۲۲۸۳۶۹۶ و پیامک  ۳۰۰۰۰۸۸۸۸ و سامانه پاسخگویی حرم مطهر به شماره ۳۲۰۲۰ استخراج می شود . تهیه، پژوهش و نویسندگی "پرسش" را محمد گلگونی و اجرای آن را محمد رجایی و سیده فرزانه حداد به عهده دارند که در ۱۰ قسمت ویژه دهه کرامت تهیه و ساعت ۱۱ پخش می‌شود. در این برنامه از کارشناسان و اساتید حوزه و دانشگاه همچون حجج‌الاسلام سیدمحمود مرویان حسینی، رضا وطن دوست، مهدی شریعتی تبار، علی جلائیان اکبرنیا، مجتبی الهی خراسانی و آقایان غلامرضا جلالی، حسین لطیفی، علی ایوبی و دکتر مرتضی انفرادی، دکتر امیر سلمانی رحیمی و دکتر رضا نقدی بهره برده می‌شود.

وی افزود: علاوه بر برنامه‌های فوق که به عنوان برنامه های شاخص شبکه رادیویی زیارت است، در ایام دهه کرامت برنامه های "جلوه خورشید" در ۱۲ قسمت ۱۵ دقیقه‌ای، "صدای سخن عشق" در ۱۲ قسمت ۵ دقیقه‌ای، "شمس تفسیر" در ۱۰ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای، "رواق اندیشه" در ۱۰ قسمت ۳۵ دقیقه ای، "حدیث مهر" در ۱۲ قسمت ۱۵ دقیقه ای و همچنین ۱۰ نمایش با موضوع دهه کرامت و به مدت ۳۰ دقیقه  از ساعت ۱۳.۱۵ برای پخش برنامه‌ریزی و در جدول پخش قرار داده شده است.

نصرپور افزود: رادیودری برون‌مرزی صدا وسیمای خراسان رضوی نیز با توجه به بافت مخاطبان که از شیعیان و ارادت‌مندان ائمه معصومین(ع) هستند، برنامه‌های خاصی را برای این ایام تدارک دیده است که اهم آن را می‌توان «کافه صبح» به تهیه کنندگی عارف حسینی با اجرای نصیراحمد مجاب در ۱۰ قسمت، به مدت هر برنامه ۵۰ دقیقه در ساعت ۸ صبح، «زنده باد زندگی» با ۱۰ برنامه ۴۵ دقیقه‌ای با موضوع فرهنگ و سیره رضوی به تهیه‌کنندگی وحیده حسینیان و اجرای زینب بیات از ساعت ۱۰ صبح و «روی موج جوانی» با موضوع سیره و شیوه زندگی ائمه معصومین(ع) توسط سید خان‌آقا موحد تولید و با اجرای حمیدرضا محمدی هر روز ساعت ۱۷.۱۵ به مدت ۴۵ دقیقه دانست که به سمع مخاطبان خواهد رسید. ۲ برنامه «شاپرک» و «داستان‌های تمثیلی» نیز هر یک به مدت ۱۵ دقیقه، هر روز از رادیو دری برای کودکان پخش خواهد شد.

مدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی اضافه کرد: واحد اطلاعات و اخبار این مرکز نیز ۱۱ گزارش با موضوعات میلاد حضرت معصومه(س)، سبزوار باب‌الرضا، ارادت اهل سنت به حضرت، آئین ۱۱۱ ساله عودسوزان، بانوان هنرمند و روکشه‌ای مرقد مطهر، موزه‌های حرم مطهر، معرفت رضوی، بچه محله امام و ۳ گزارش درباره حال و هوای میلاد حضرت تدارک دیده است. شایان توجه است فضای مجازی مرکز خراسان رضوی برای پشتیبانی برنامه‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به تولید تعداد قابل توجهی گیف، استیکر، پوستر و عکسنوشت کرده است که در این فضاها استفاده خواهد شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی وی افزود: علاوه بر برنامه‌های مشترک، همان‌گونه که ذکر شد، مرکز خراسان رضوی مقدمات برقراری ۷۰۰۰ دقیقه ارتباط شبکه‌های استانی و ۲۰۰۰ دقیقه ارتباط شبکه‌های سراسری را با حرم حضرت امام رضا(ع) فراهم کرده است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.