• دوشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۱
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 99040201435
  • خبرنگار : 71506

کشتی، اولویت اول وزارت ورزش

ورود قوه قضاییه به موضوع قرارداد ویلموتس/ علی نژاد: پاسخ خواستن از وزیر حق مجلس است

ورود قوه قضاییه به موضوع قرارداد ویلموتس/ علی نژاد: پاسخ خواستن از وزیر حق مجلس است

معاون وزیر ورزش تاکید کرد علی رغم تمامی محدودیت ها از کشتی حمایت ویژه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مهدی علی نژاد در مراسم افتتاح سایت جدید فدراسیون کشتی با تقدیر از زحمات دبیر طی یکسال گذشته گفت: یکی از ویژگی های فدراسیون های موفق این است که در بخش های مختلف توسعه پیدا می کنند. دنیای امروز دیگر دنیای کاغذ و سنتی نیست. سایت جدید فدراسیون قابلیت های بسیار خوبی دارد و فدراسیون به این سمت رفته که تمامی بخش ها را در این سایت تجمیع کرده است.

وی افزود: ثبت نام تیم ها برای لیگ از طریق همین سایت انجام می شود و کلیه خدمات مثل دوره های آموزشی قابلیت ایجاد در سایت را دارند. حق ماست که در کشتی دنیا حرف اول را بزنیم و اگر می خواهیم به این مهم برسیم در تمامی بخش ها باید به روز به شویم. حتی در ابعاد فنی نیز باید مربیان ما به روز باشند و فنون ایرانی را نیز گسترش دهیم.

معاون وزیر ورزش افزود: دبیر قدم به قدم در مسیر انضباط مالی، اداری و تشکیلاتی حرکت می کند. در لیگ هم قدم های خوبی برداشته شده و به تامین مالی کشتی گیران کمک می کند. در واقع لیگ در خدمت تیم های ملی کشتی است. این سایت می‌تواند باعث رونق و حتی درآمدزایی برای کشتی ایران شود. همین سالنی که ما در آن حضور داریم بازسازی شده و کار بزرگ و ارزشمندی انجام شده است.

علی نژاد خاطرنشان کرد: وزارت ورزش و کمیته در حد توان حامی کشتی هستند. ما بودجه محدودی داریم که باید بین تمامی فدراسیون ها تقسیم کنیم اما اولویت ما رشته های قهرمانی خواهد بود. اگر در جایی مزیت نسبی داریم باید توجه بیشتری کنیم. مثل برادر در کنار دبیر خواهم بود اما شرایط کشور خاص است. در هر صورت اولویت اول ما کشتی است و برای ما اهمیت بسیار بالایی دارد.

وی در ادامه درباره لزوم حمایت هر چه بیشتر از کشتی گفت: تفاوت جدی میان بودجه کشتی با سایر فدراسیون ها وجود دارد. با توجه به شرایط اقتصادی کشور که در حال محدودیت هر چه بیشتر است در حد توان حمایت می کنیم. دبیر این توانمندی را دارد منابع مالی جدید را جذب کند. کشتی یک صنعت است و می توان از روش های مختلف برای درآمدزایی استفاده کرد. باید سازگاری برای اقتصاد ورزش داشته باشیم. خوشبختانه مرکز اقتصاد ورزش در وزاتخانه تشکیل شده و قصد داریم از طریق مردم بخشی از درآمدهایمان را تامین کنیم.

علی نژاد افزود: مجلس به غیر از بودجه وزارت، بودجه جداگانه ای برای ۳ فدراسیون در نظر گرفته است. کشتی و ناشنوایان هر کدام ۱۰ میلیارد تومان و تنیس نیز ۳ میلیارد علاوه بر بودجه شان از مجلس می گیرند که این با تلاش روسای این ۳ فدراسیون صورت گرفته است. ما هزار امتیاز برای هر فدراسیون گذاشتیم که ۵۷ درصد این شاخص مربوط به مدال قهرمانی است. فدراسیون ها را بر اساس معیارهای نتیجه گیری در ۵ بخش تقسیم کردیم و در نهایت بودجه فدراسیون ها بر اساس این معیارها تعیین می شود. فکر می کنم تا دو هفته دیگر بودجه فدراسیون ها را مشخص و تفاهم نامه امضا کنیم. تا الان هر پولی از سازمان برنامه و بودجه گرفته ایم برای حقوق بوده است. تخصیص بودجه بر اساس امتیازات و معیارها و بصورت عادلانه خواهد بود.

علی نژاد در پایان گفت: پیمانه بودجه وزارت ورزش بزرگ نیست. دبیر وقتی می گوید کشتی در خطر است به ارگان های مختلف که می‌توانند به کشتی کمک کنند، هشدار داده است. ما هم به عنوان وزارت ورزش اگر بتوانیم لابی و یا حتی التماس کنیم انجام می دهیم تا بخش های حاکمیتی به فدراسیون ها کمک کنند. ما یاری‌گر فدراسیون ها هستیم تا به بهترین شکل کار را جلو ببرند و با افتخارآفرینی باعث خوشحالی مردم شوند. ورزش کارکرد ملی دارد و همه دستگاه ها باید کمک کنند.

وی در پاسخ به این سوال که عنوان شده وزارت ورزش بدون تایید فدراسیون‌ها رقم بودجه شان را به سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است، گفت: خیر چنین چیزی نیست. البته بحث بودجه نیاز به تایید فدراسیون ها ندارد و ما باید آن را تعیین کنیم که بر اساس معیارها و امتیازاتشان خواهد بود. تفاهم نامه را اگر امضا نکنند اصلا بودجه ای به آن ها نمی دهیم.

معاون وزیر ورزش درباره گلایه رییس فدراسیون کشتی مبنی بر اینکه این فدراسیون ماموریت ۲ فدراسیون را دارد و بودجه بیشتری می‌خواهد، گفت: فدراسیون کشتی اگر بگوید ما دو فدراسیون هستیم تکواندو هم می گوید ما سه فدراسیون و قایقرانی هم می گوید ما چهار فدراسیون هستیم اما در کشتی چون هم در آزاد و هم فرنگی مدال بگیر هستند و موفقیت های زیادی بدست می آورند در بحث امتیاز از دیگر فدراسیون ها جلوتر قرار می گیرند و تخصیص بودجه نیز بر اساس همین تعداد امتیاز خواهد بود.

به گزارش ایسنا، پیش از صحبت های علی نژاد در این مراسم، علیرضا دبیر نیز در سخنانی اظهار کرد: علی نژاد انصافا همیشه پای کار بوده و از کشتی حمایت کرده است. ما انقدر خودمان را می کُشیم تا در اتحادیه جهانی پست بگیریم اما علی نژاد با موفقیت های زیادی که داشته به این مهم رسیده است.

ورود قوه قضاییه به موضوع قرارداد ویلموتس/ علی نژاد: پاسخ خواستن از وزیر حق مجلس است


به گزارش ایسنا، مهدی علی نژاد پس از حضور در مراسم افتتاح سایت جدید فدراسیون کشتی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بسیاری از رشته با مجوز ستاد ملی کرونا فعالیت هایشان را آغاز و در ادامه وضعیت سایر رشته ها نیز روشن خواهد شد.

وی در ادامه درباره وضعیت و مشکلات بوجود آمده در فدراسیون فوتبال گفت: وزارت ورزش مخصوصا در فدراسیون فوتبال بخاطر حساسیت فیفا در عزل و نصب ها به هیچ وجه اجازه دخالت ندارد.

وی درباره بحث بازگشت مجدد علی کفاشیان به فدراسیون علی رغم داشتن رای محرومیت گفت: اینکه فردی بخاطر محرومیت کمیته انضباطی یا پس از آن کاهش محرومیت توسط کمیته استیناف می تواند یا نمی تواند برگردد به ما ارتباطی ندارد و هر دخالت ما باعث محرومیت فوتبال می‌شود.

وی افزود: نمایندگان مجلس هم از ما توقعی نداشته باشند در موضوع فوتبال دخالت کنیم چرا که به محرومیت فوتبال منجر می شود. ما به عنوان وزارت ورزش حتی در مجمع فدراسیون فوتبال هم حضور نداریم و وقتی حقی در دخالت نداریم تکلیفی هم نداریم. نمایندگان مجلس از وزارت ورزش چیزی را نخواهند که در حوزه اختیاراتش نیست چرا که با انجام آن باعث لطمه جدی بر فوتبال ایران خواهد شد.

معاون وزیر ورزش درباره بحث استیضاح وزیر ورزش در مجلس نیز گفت: آقای قاضی زاده از دوستان خوب ما هستند و گفتند ما سوالاتی از وزیر داریم و شئون سوالات را مطرح کردند که یکی از آن ها نیز بحث استیضاح است. هر وقت تکلیف کنند وزیر به مجلس می‌رود و این حق مجلس است. ما پاسخگو هستیم اما در جایی دخالت می کنیم که مجامع بین المللی به ما این اجازه را داده باشند در این صورت می توانیم پاسخگوی اتفاقات فدراسیون فوتبال باشیم.

وی درباره بحث های پیرامون قرارداد ویلموتس گفت: دراینباره تاج توضیحات مفصلی داد. نظر سنجی نشده و نمی دانیم افکار عمومی قانع شده یا خیر. آن کسی که وظیفه توضیح دادن داشت آمد و توضیح داد و مسئولان وقت فدراسیون قطعا باید پاسخگو باشند. سازمان بازرسی و قوه قضاییه به موضوع قرارداد ویلموتس ورود کرده اند. ما شاکی به نام ویلموتس داریم و فدراسیون نیز باید دفاع کند. نباید اظهاراتی کنیم که به ضرر ایران شود و امیدواریم به سود ایران تمام شود. پس از آن می توان بررسی و صحبت های دقیق تری درباره قرارداد ویلموتس داشته باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه اساسنامه فدراسیون ها براساس درخواست فدراسیون های جهانی تغییر خواهد کرد، گفت: کل فدراسیون ها اساسنامه شان جدید می شود و دخالت دولت در آن ها کمتر شده و استقلالشان بیشتر می شود. ۶ ماه است این موضوع در شورای نگهبان است و اگر اظهار نظری کنند به آن پاسخ خواهیم داد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.