• چهارشنبه / ۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۱
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99040403372
  • خبرنگار : 30054

بررسی عملکرد پنج‌ساله بانک سینا

بررسی عملکرد پنج‌ساله بانک سینا

 در چند سال گذشته و بخصوص در ۵ سال گذشته که نظام بانکی با مشکلات فراوانی دست‌به‌گریبان بود و بسیاری وارد رقابت‌های ناسالم در جذب منابع شدند بانک‌ها و مؤسسات مالی‌ای بودند که هرگز درگیر این بازی‌ها نشدند و اکنون‌که شرایط بهبودیافته است در شرایط مطلوبی قرار دارند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام بانک سینا، این بانک‌ها علیرغم‌ تحمل فشارهای سنگین همواره با در نظر گرفتن منافع و مصالح کشور بر مدار قانون و به‌صورت حرفه‌ای به فعالیت خود ادامه دادند. ازجمله این بانک‌ها که همواره به‌صورت حرفه‌ای و قانونمند و بر اساس سیاست‌های بانک مرکزی و اقتصاد کلان حرکت کرده بانک سینا است.

بانک سینا از سال ۹۴ تا ۹۸ با حفظ درآمدهای مشاع و غیر مشاع و همچنین افزایش مجموع درآمدها با تداوم روند موفقیت خود، در گزارش پایانی سال مالی ۹۵-۹۴ برای هر سهم ۱۴۲ ریال سود شناسایی کرد و سود انباشته شرکت ۱۲۱ میلیارد تومان ثبت شد و سود خالص آن ۱۴۲ میلیارد تومان اعلام شد که نسبت به سال قبل از آن کاهش داشت.

این بانک خصوصی در سال ۹۶ همچنان سودآور بود اگرچه نسبت به سال قبل از آن با کاهش یک‌درصدی مجموع درآمدها روبرو شده بود و سود خالص آن به ۷۰ میلیارد تومان کاهش یافت و همچنین برای هر سهم ۷۰ ریال سود شناسایی کرد.

بانک سینا توانست در سال ۹۷_۹۶ مجموع درآمدهای خود را ۲۷ درصد افزایش دهد که نتیجه آن شناسایی ۱۲۳ میلیارد تومان سود خالص بود و افزایش ۲۱۵ درصدی سود انباشته و برای هر سهم ۱۲۲ ریال سود شناسایی کرد.

 این بانک که به‌صورت منظم گزارش‌های فعالیت‌های خود را در سامانه کدال منتشر می‌کند در سال ۹۸_۹۷ با افزایش 53 درصدی درآمدها، همچنین کنترل هزینه‌ها و البته با کاهش رقابت‌های ناسالم در نظام بانکی، توانست سیر صعودی خود را شتاب دهد و سود خالص تحقق‌یافته را با جهش ۳۴۷ درصدی به ۱۷۲ میلیارد تومان برساند. این بانک همچنین سود انباشته را ۵۱۰ درصد افزایش داد و برای هر سهم ۱۷۲ ریال سود شناسایی کرد.

انتهای رپرتاژ آگهی