• چهارشنبه / ۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۳
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99040403530
  • خبرنگار : 50041

آغاز فعالیت های مهم عمرانی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در رشت

آغاز فعالیت های مهم عمرانی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در رشت

ایسنا/گیلان فعالیت مشترک عمرانی شورای شهر رشت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) با عنوان "دوباره رشت در مسیر توسعه" آغاز شد.

سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، امروز در مراسم شروع عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح میدان ۷ آذر رشت که در تالار گفتگوی ساختمان شهرداری رشت برگزار شد، گفت: توفیق بزرگی است که به رشت و مردمش خدمت کنیم و از حسن اعتماد این مردم به قرارگاه سپاسگزاریم و این امر مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

وی با بیان اینکه کارهای بسیار سختی توسط  قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در کشور قابل انجام است و نیازی به شرکت‌های خارجی نیست، افزود: ظرفیت‌های این قرارگاه بسیار گسترده است و هدف مهم ما ایجا رفاه برای مردم است.

سردار محمد ادامه داد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در اجرای پروژه‌های مهمی فعالیت داشته و در پروژه‌های درون شهری نیز می‌توان به پروژه هایی بزرگی که در تهران انجام شده نظیر پل صدر و تونل نیایش، پل طبیعت، خط ۷ متروی تهران، متروی پرند؛ گنبد آسمان نما و... صدها پروژه دیگر اشاره کرد.

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) رسالت محور است

وی با بیان اینکه مشابه این فعالیت‌ها که توسط  قرارگاه در تهران انجام شده است را می‌توان در دیگر استان‌ها نام برد، خاطرنشان کرد: انجام هر پروژه‌ای برای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) رسالت محور است و ما خود را پیمانکار نمی‌دانیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) تصریح کرد: با اعتمادی که مردم به قرارگاه دارند، شبکه وسیع ایجاد کردیم و ۵۰۰۰ نفر پیمانکار در حال حاضر با ما کار می‌کنند.

سردار محمد ادامه داد: گیلان استانی سرشار از ظرفیت‌ها است و در بخش ارتباطی و ترانزیت می‌تواند برای کشور گامهای موثری توسط این استان انجام داد.

وجود فقر زیبنده گیلان سرسبز نیست

وی افزود: گیلان در حوزه معدنی به خصوص در شن و ماسه و ذغال سنگ بسیار پرظرفیت است، اما علیرغم این همه ظرفیت، فقر در سرسبزی این استان موج می زند.

سردار محمد گفت:حتی بارش باران در این استان که آرزوی خیلی از استان های دیگر است، برایش مشکل ایجاد کرده است و برای رفع این مشکل باید مدیریت در استفاده و هدایت از منابع در گیلان تقویت شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) تصریح کرد: با مشکلاتی که گیلان دارد، مرکز این استان، رشت هم با مشکلات زیست محیطی از جمله آلودگی رودخانه‌ها دست پنجه نرم می‌کند.

سردار محمد در مورد تامین منابع مالی این پروژه گفت: هزینه انجام این کار زیاد است و برای تامین مالی باید فکر اساسی کرد. هرچند قرارگاه تحملش را بالا برده است، اما ضرروی است برنامه‌ریزی مدونی انجام شود، تا کارها زمین نماند.

احداث پارک بانوان کنار رودخانه هدیه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) به دختران رشت

وی افزود: از مهمترین برنامه های ما این است که مساله های مهم این رودخانه را رفع کنیم و به مناسبت دهه کرامت در کنار رودخانه برای هدیه به دختران این استان، پارک بانوان را احداث خواهیم کرد.

سردار محمد با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت پل در میدان نیرویی دریایی رشت، خاطرنشان کرد: تجهیز کارگاه این پروژه از همین امروز شروع می‌شود.

وی گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در گیلان پروژه های بسیار باکیفیتی را در بندرکاسپین تحویل داده است و در بخش راه آهن رشت-آستارا  نیز علیرغم اینکه هنوز قرارداد امضا نشده است، کارگاه ها را تجهیز کرده ایم  به محض اختصاص بودجه این پروژه به سرعت رو به جلو خواهد رفت.  

در ادامه این مراسم اسماعیل حاجی پور رییس شورای شهر رشت نیز گفت: به یاد دارم زمانی ما در رودخانه های رشت شنا می‌کردیم و موجب نشاط بود، اما اکنون بوی متعفن آن مردم را آزار می دهد.

وی افزود: ما شهر اولین‌ها در بسیاری از بخش‌ها هستیم و این همه آلودگی در رودخانه ها، زیبنده این شهر نیست.

مردم در انتظار بهبود وضعیت رودخانه‌های رشت  

رییس شورای شهر رشت تصریح کرد: ما مردم قدردانی داریم و اگر کاری برای شهر انجام شود، هیچ گاه فراموش نمی‌کنند و نجات رودخانه‌ها توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا آرزوی مردم این شهر است.

وی تاکید کرد: رشت مظلوم واقع شده و مردم  انتظار دارند، هرچه زودتر حال رودخانه های شهرشان خوب شود.

حاجی پور تصریح کرد: رفع آلودگی رودخانه‌های رشت کار خیر بزرگی است و تحقق این امر به عمر مردم این شهر اضافه می‌کند، زیرا در حفاظت از سلامت مردم با کاهش آلودگی های رودخانه‌های این شهر ارتباط مستقیم وجود دارد.

وی گفت: امروز شورای شهر رشت با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا پنج تفاهم نامه برای اجرای پروژه را امضا و این تفاهم نامه ها وضعیت شهر رشت را که پرجمعیت‌ترین شهر شمال کشور است را تغییر خواهد داد.

در ادامه این جلسه ناصر حاج محمدی شهردار رشت نیز گفت: پیگیری‌های شورای شهر موجب شد که موفقیت های خوبی در جهت انجام فعالیت ها در رشت انجام شود.

وی افزود: مردم خیلی وقت است که در انتظار اقداماتی عملیاتی و اساسی برای نجات رودخانه های رشت بودند.

حاج محمدی با بیان اینکه امروز قرارگاه با تمام توان ورود کرده است و ما نیز تمام قد در کنار این قرارگاه خواهیم بود، تصریح کرد: مشاورین خوبی نیز انتخاب شده است تا طرح ها را به دقت بررسی کنند.

آلودگی رودخانه های رشت به تالاب انزلی می‌رود

حسینی مدیرعامل آب و فاضلاب گیلان نیز در ادامه این مراسم افزود: برای کاهش آلودگی های رودخانه های رشت در گذشته کارهایی انجام شده؛ اما با توجه به حجم آلودگی ها، در نهایت به وضعیت بد امروز رسیده اند.

وی افزود: آلودگی رودخانه های رشت به تالاب انزلی می رود و به آلودگی های این اکوسیستم ارزشمند بین المللی می افزاید و این آلودگی ها اغلب شامل سموم کشاورزی، شیرابه زباله ها، فاضلاب صنعتی و... است.

مدیرعامل آب و فاضلاب گیلان اظهار کرد: این رودخانه‌ها فقط مربوط به استان گیلان نیست، چون شهر رشت بسیار پرگردشگر است، آلودگی آن موجب رنج همه مسافران نیز می شود.

وی افزود: امروز قرار است، اتفاقی بزرگ برای نجات رودخانه‌ها بیفتد و امیدواریم رودخانه ها به وضعیتی برسند که در شان این شهر زیبا باشد.

فتح‌الهی فرماندار شهرستان رشت نیز در این مراسم گفت: همه باید دست به دست هم دهیم و وضعیت شهر را بهبود بخشیم.

وی با اشاره به اینکه  دو رودخانه رشت در تاریخ شکل‌گیری این شهر رشت نقش اصلی داشتند، افزود: ورود سپاه برای نجات این رودخانه‌ها فرصتی ارزشمند است و چون یکی از اهداف مهم سپاه دفاع از آرمانهای اسلام و انقلاب است ، نجات این رودخانه ها نیز نتایج بسیار مطلوبی در توسعه این استان و ارتقای سلامتی مردم دارد.  

شهرباران نباید آلوده ترین رودخانه‌های کشور را داشته باشد

فرماندار ادامه داد: شهر باران نباید چنین رودخانه‌هایی داشته باشد که از آلوده ترین رودخانه‌های کشور محسوب می‌شوند، و مردم انتظار دارند، در سایه همدلی کارهای اساسی برای شهر صورت گیرد.

رمضانپور عضور شورای شهر رشت نیز در این مراسم گفت: گیلان یکی از استان‌های برتر کشور در ابتلای مردم به سرطان معده است و طبق نظر کارشناسان آلودگی این رودخانه ها یکی از دلایل مهم ابتلای مردم به این بیماری است.

وی افزود: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، انجام کاری با کیفیت خوب و قیمت ارزان و شتاب را برای نجات این رودخانه ها در نظر بگیرد تا آرزوی مردم ما نیز محقق شود.

رمضانپور تصریح کرد: هر کاری که برا ی مردم انجام دهیم، مورد مغفرت پروردگار قرار می‌گیریم، و نجات رودخانه های رشت از این همه آلودگی خدمت بزرگی است که به مردم این شهر می شود پس هیچ فرصتی را نباید از دست دهیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.