• شنبه / ۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۳
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99040705119
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

تا چه حد برای آینده آماده هستیم؟

تا چه حد برای آینده آماده هستیم؟

ایسنا/اصفهان امروز، عصر پیشرفت فزاینده و لحظه‌ای است. دنیایی که به تحول ویژگی‌های روان شناختی افراد نیاز دارد و اگر افراد به خودباوری نرسند و به دنبال ارتقاء توانمندی خود نباشند و به ذهن خود اعتماد نکنند، نمی‌توانند در کار و زندگی به موفقیت دست یابند.

اغلب افراد به توانایی خود برای متحول شدن اهمیت نمی‌دهند، درحالی که واقعیت این است که همه می‌توانند تغییر کنند و به رشد و بالندگی برسند. بسیاری به اشتباه بر این تفکرند که آنچه دیروز وجود داشته ،لزوما باید فردا هم به همان شکل وجود داشته باشد. افراد اغلب متوجه نیستند که می‌توانند هدایتگر زندگی خود باشند و معنای آن در تحقق این جمله نهفته است که «باور به ناتوانی، پیش درآمد تحقق ناتوانی است».

حسن یعقوبی – مدرس دوره‌های توانمندسازی شخصی در کارگاه یک روزه موسسه کارافام گستر اسپادانا با عنوان «آینده‌نگری هوشمند» در اصفهان حضور یافت و در خصوص تحولات عصر حاضر و ضرورت همگام شدن با این تغییرات گفت. به گفته این دکتری مدیریت کسب و کار هر کس در دنیای امروز نتواند با تغییر کنار بیاید و خود را با شرایط موجود وفق دهد، ضرر کرده و از امید موفقیت کسب و کار او در آینده کاسته می‌شود.

اگر ۶ ماه از آخرین آموزش شما گذشته باشد، بی سواد هستید

او به آخرین تعریف سواد از دانشگاه هاروارد اشاره و اظهار کرد: براساس آخرین تعریف سواد در دانشگاه هاروارد، اگر ۶ ماه از آخرین آموزش شما گذشته شده باشد، یک بی‌سواد تلقی می‌شوید. در تعاریف گذشته گفته می‌شد، اگر از آموزش زبان دوم، کامپیوتر و تکنولوژی‌های روز غافل باشید، بی‌سوادید، اما امروزه بر ضرورت آموزش تاکید می‌شود و یک فرد باسواد و همگام در عصر حاضر باید پیوسته به دنبال یادگیری و کسب آموزش باشد.

مدرس کوچینگ تحصیلی و شغلی، ادامه داد: اکنون تعریف سواد تغییر کرده و در عصر حاضر فرض بر این است که فرد موفق، به زبان دوم، کامپیوتر و تحولات عصر تکنولوژی آشنا است و باید در پی یادگیری مفاهیم جدید و همگام با اطراف خود باشد. همین تعریف ضرورت کسب آموزش برای افراد را نشان می‌دهد و با این تعاریف در می‌یابیم چقدر نسبت به آینده بی خبر و مغفول هستیم.

یعقوبی با تاکید براینکه برای کسب موفقیت شغلی باید برای آینده آماده باشیم و دریابیم که چقدر برای تحولات آینده آماده هستیم، تصریح کرد: اینکه یاد بگیریم تا چه میزان مواجهه با آینده ممکن است؟ بسیار اهمیت دارد. آشنایی با این مقوله تضمین کننده آینده شغلی خواهد بود و قطعا در تحولات آینده با مشکل کمتری روبرو خواهیم بود و موفق عمل خواهیم کرد.

به گفته این دکتری مدیریت کسب و کار، بیزینس (کسب و کار) با جاب (شغل) تفاوت دارد و تفاوت این دو در نگاه جدید به کسب و کار، شغل آن چیزی است که با آن درآمد کسب می کنیم، اما نگاه درآمدی نداریم، اما بیزینس آن چیزی است که از آن پول درمی‌آوریم، بدون اینکه مستقیما به حضور فیزیکی نیاز باشد.

تفاوت بین شغل و کسب و کار موجب بهبود کیفیت زندگی است

او تاکید کرد: زمانی که بین این دو تفاوت قائل شویم، کیفیت زندگی بهتر می‌شود. برای تحقق این هدف، در وهله نخست باید شغل خود را مشخص کنیم و بدانیم که آیا این شغل پایدار است یا خیر؟ اصرار بر شغلی که بازار فروش و آینده ندارد، اصراری بیهوده است. علاقه تنها نیز تضمین کننده موفقیت شغلی نیست.

مبدع دوره social skills، بهترین راه پیش بینی آینده را به نقل از پیتر دراکر ساختن آن دانست و گفت: کشورهای توسعه یافته برنامه بلندمدت نمی‌ریزند و نگاه اکنونی دارند. اینکه برنامه ریزی کنیم به یک چیز برسیم خوب است، اما کافی نیست. امروز چه کنیم مهم است و نباید حال را به امید آینده از دست بدهیم.

یعقوبی تاکید کرد: در مدیریت برای بررسی یک مدیر موفق شاخص زمان بیداری شخص را می‌سنجند. تمام مدیران موفق دنیا افرادی هستند که صبح بسیار زود از خواب برمی‌خیزند. این ساعت نمادی از مداومت و پایداری موفقیت است.

او قضاوت را برای همه افراد امری نکوهیده عنوان کرد و افزود: قضاوت کار درستی نیست و هرچه قضاوت کنیم باعث از دست دادن آینده می‌شود. در زمینه موفقیت شغلی نیز این موضوع دخیل است و پیامدهایی دارد. حتی قضاوت مثبت هم نباید کرد، چراکه ممکن است یک اقدام برای عده‌ای خوب و برای عده دیگر مناسب نباشد. در کل قضاوت موجب دور شدن افراد از اطراف شخص می‌شود.

مولف کتاب «نگاهی جامع بر زبان ارشد»، تغییر را زمینه ساز تحول و رسیدن به موفقیت در آینده دانست و گفت: اگر آمادگی تغییر را در خودتان نمی‌بینید، در هیچ دوره آموزشی شرکت نکنید، چون تنها ذهنتان مشغول می شود و سودی ندارد. اولین شرط مواجهه با تغییر این است که آمادگی تغییر داشته باشیم و اینکه به یک چیز راضی باشیم.

اولین شاخصه پیشرفت، تغییرپذیری است

یعقوبی راه رسیدن از خوب به درجه عالی را پذیرای تغییر بودن معرفی کرد و یادآور شد: اولین شاخصه پیشرفت، تغییرپذیری است. شاخصه اشتیاق نیز باید در شغل وجود داشته باشد. برای اینکه بتوانیم همراه آینده باشیم، باید هزینه کنیم و از خودمان بپرسیم برای رسیدن به این هدف، چقدر هزینه می‌کنیم.

او همچنین اشتیاق به یادگیری و آموزش را شرط دستیابی به موفقیت عنوان و خاطرنشان کرد: اگر اشتیاق برای آموزش نداشته باشیم، برای تغییر هم اشتیاقی نیست و اگر تغییر نکنیم آینده موفق نیز احتمال ندارد.

مدرس دوره‌های توانمندسازی شخصی، چابکی در کسب و کار را ضروری اعلام کرد و گفت: در دنیای رقابتی آینده، دیگر رمز موفقیت داشتن شرکت‌های بزرگ نیست، بلکه شرکت‌هایی که سریع هستند به موفقیت می‌رسند. شرکت‌های سریع، شرکت‌های کُند را شکست می دهند و لزومی ندارد برای پیشرفت شرکت بزرگی داشته باشیم. ذهن باید چابک باشد و مسئولیت کار و بیکاری را خود شخص برعهده بگیرد. تا زمانی که عوامل خارجی را مسئول شکست‌های خود بدانیم، نمی‌ توانیم در شرایط بحران، کار درست را انجام دهیم.

یعقوبی به نتایج تحقیقاتی در سال ۲۰۱۲ اشاره کرد و گفت: با مقایسه چند فاکتور در تحقیقی از کمپانی دل، تغییرات فزاینده عصر حاضر مشخص می‌شود. در نتایج این آمار می بینیم که کل حجم تجارت در سال ۱۹۵۰ برابر با یک روز ۲۰۱۲ بوده است. همچنین کل تحقیقات انجام شده در سال تحقیقات ۱۹۶۰، کل بسته های ارسالی در سال ۱۹۷۰ و کل تلفن های انجام شده در سال ۱۹۸۰ برابر یک روز در سال ۲۰۱۲ بوده است که این آمار نشان دهنده سرعت تغییرات در دنیا است.

او با تاکید براینکه با این مقایسه، مفهوم آینده ملموس تر است، تاکید کرد: تغییرات تابع خطی نیست، بلکه لوگاریتمی و نمایی است.  

دکتری رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی کوچینگ تحصیلی، تغییر را جزء جدایی ناپذیر زندگی امروز عنوان کرد و یادآور شد: حجم بیزینس انجام شده در سال جاری نسبت به ۲۰۱۲ ، ۴۴ برابر شده و این نشان از این است که باید برای آینده آماده باشیم. اکنون در مدت ۳ سال یا کمتر می‌توانید یک برند جهانی بزنید. در زندگی برای دستیابی به هر موفقیتی باید تغییرپذیر باشید و بدانید ادامه مسیر اشتباه، بدبختی بزرگی است. دلیلی ندارد چون کاری را سال‌ها انجام می دادیم، باز هم ادامه دهیم. نکته مهم دیگر این است که آماده رقابت باشیم.

اگر نتوانیم تغییر را در آغوش بگیریم نمی توانیم موفق باشیم

یعقوبی، ابزاری که برای موفقیت در مواجهه با آینده نیاز است را پیش بینی عنوان کرد و افزود: در عصر حاضر، نیازی نیست که آدم تکنولوژیک باشیم، اما باید تفکر تکنولوژیک داشته باشیم. برای اینکار در وهله اول باید پیش‌بینی کنیم در آینده چه شغلی پرطرفدار است؟ اگر بخواهیم برای پنج سال آینده موفق باشیم، باید بدانیم که فرد موفق لازم است تفکر تکنولوژیک و محاسباتی داشته باشد و اگر به این ابزار مجهز نباشیم، در سال ۲۰۲۵ حرفی برای گفتن و دستیابی به موفقیت نداریم.

این مدرس در پیش بینی کسب و کارهایی که بازار خوبی در آینده خواهند داشت، گفت: بر اساس تحقیقی در ورد اکونومیک فروم یکی از نیوجاب های آینده خدمات مراقبت از سالمندان است. متخصصان فروش، معلم‌ها و آموزش دهنده‌ها، حرفه های مرتبط با محیط زیست و سلامت، تحلیل گرها و آنالیزورها، بازاریاب‌ها و حرفه‌هایی در هوش اجتماعی و سواد رسانه از مهارت های مهمی است که طرفدار داشته و موفق خواهند بود.

یعقوبی راه توانمندسازی شخصی را شناخت نیازها و تقویت آن عنوان کرد و گفت: رقابت در یک محیط بی رقیب هم ممکن است، یعنی می توانیم به سراغ بیزینسی برویم که تنها باشیم. اهمیت مربی و هدایتگر شغلی تحصیلی بر کسی پوشیده نیست، یک مربی می‌تواند به ما بگوید که چه مزیتی را تقویت کنیم که در حوزه شغلی خود موفق شویم.

او در توضیح اینکه چه مهارت‌هایی برای یک شغل در سال ۲۰۳۰ نیاز داریم؟ تصریح کرد: خلاقیت، هوش هیجانی و اینکه بدانیم چه عکس العمل درستی در مواجهه با اتفاقات داشته باشیم از جمله مهارت های مورد نیاز است. همچنین تفکر انتقادی یعنی قدرت طرح سوال قدرتمند را داشته باشم و سوالی که به کشف حقیقت برسدف لازم است.

وی با بیان اینکه اشتیاق یادگیری با تفکر رشد، قضاوت و قدرت تصمیم گیری و اینکه بر اساس یافته‌های قبلی هوشمند تصمیم بگیریم، از دیگر مهارت های مورد نیاز است، ادامه داد: مهارت های ارتباطی بین شخصی (چقدر می توانیم ارتباط هوشمند، هدفمند و سودمند داشته باشیم)، داشتن مهارت های رهبری یعنی اینکه در هر جایگاهی که هستیم می‌توانیم رهبر موفق باشیم و داشتن قدرت الهام بخشی و کمک کنندگی، داشتن هوش فرهنگی و قابلیت تغییر از جمله مهمترین مهارت هایی است که باید بیاموزیم.

یعقوبی با بیان اینکه به انقلاب چهارم صنعتی وارد می‌شویم و برای ورود به آن باید بتوانیم انسانی تکنولوژیک باشیم، تاکید کرد: باید بتوانیم با تغییر مواجه شویم و تفکر تکنولوژیک داشته باشیم. تفکر تکنولوژیک یعنی بکارگیری افراد مناسب برای کار درست. با سرعت تغییرات در دنیای امروز باید بتوانیم همگام باشیم و در غیر این صورت موفق نیستیم. باید این را بدانیم که اگر نتوانیم تغییر را در آغوش بگیریم نمی توانیم موفق باشیم.

به گفته این مدرس، دوره‌های توانمندسازی شخصی نیمه عمر یک مهارت از ۳۰ سال به ۶ سال رسیده و اکنون، تغییر و تفکر رشد را باید بیش از گذشته مدنظر داشته باشیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.