• چهارشنبه / ۱۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۹
  • دسته‌بندی: رسانه دیگر
  • کد خبر: 99041813391
  • منبع : مطبوعات

افشاگری‌ برادرزاده ترامپ درباره کودکی «دونالد»

افشاگری‌ برادرزاده ترامپ درباره کودکی «دونالد»

در سراسر ایالات متحده امریکا اشتیاق و کنجکاوی برای شناخت لایه‌های پنهان شخصیتی و خانوادگی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا آنقدر زیاد است که علی رغم تمام تلاش‌های این خانواده برای جلوگیری از انتشار کتاب مری ترامپ، برادرزاده رئیس جمهور، این کتاب منتشر می‌شود و حتی دو هفته زودتر از موعد مقرر یعنی در روز ۱۴ جولای در دسترس عموم قرار می‌گیرد؛ کتابی که در آن آمده است، رئیس جمهوری امریکا در «کودکی» هدف «آزار» قرار گرفته و بشدت از پدرش می‌ترسیده است.

به گزارش ایسنا، «ایران» به نقل از «نیویورک تایمز» نوشت: پس از آنکه هفته گذشته دادگاهی در نیویورک شکایت خانواده ترامپ برای ممانعت از انتشار کتاب جنجالی «زیاد و ناکافی: چگونه خانواده من خطرناک‌ترین مرد دنیا را ایجاد کرد»، نوشته مری ترامپ، برادرزاده رئیس جمهوری امریکا را رد کرد و حکم به انتشار کتاب داد، سیمون‌اند شوستر، ناشر این کتاب روز دوشنبه به‌وقت محلی اعلام کرد این کتاب که قرار بود در روز ۲۸ جولای منتشر شود به خاطر «اشتیاق و تقاضای بالای مردمی» دو هفته زودتر و در روز ۱۴ جولای (۶ روز دیگر) منتشر می‌شود.

مری ترامپ ۵۵ ساله که خود تأیید کرده منبع اطلاعاتی نیویورک تایمز در گزارش سال گذشته این روزنامه امریکایی از اسناد مالیاتی رئیس جمهوری امریکا بوده، فرزند «فرد جونیور» برادر بزرگتر «دونالد ترامپ» بوده که سال ۱۹۸۱ بر اثر اعتیاد به الکل درگذشت.

نیویورک تایمز در این مقاله فاش کرده بود شرکت دونالد ترامپ متحمل ضررهای هنگفتی شده و در طول دهه ۱۹۸۰ مرتکب تخلفات مالیاتی شده است. این مقاله برنده جایزه پولیتزر شده بود.

مری ترامپ، عموی خود، دونالد ترامپ را به‌خاطر سهل‌انگاری در اعتیاد پدرش، در مرگ او مقصر می‌داند و علاوه بر این وی را متهم کرده پدربزرگش را وادار کرده در تنظیم وصیتنامه‌اش خانواده «فرد جونیور» را در نظر نگیرد و به‌همراه دیگر عمو و عمه‌هایش ارثیه پدرش را بالا کشیده‌اند. شکایت خانواده ترامپ از مری به‌خاطر انتشار این کتاب نیز به ماجراهای تقسیم ارث در خانواده پدری دونالد ترامپ برمی‌گردد. آنها می‌گویند مری ترامپ در زمان تقسیم ارث توافقنامه‌ای را امضا کرده بوده که بر مبنای آن باید اسرار خانوادگی را حفظ کند؛ توافقی که مری با انتشار کتاب آن را زیر پا گذاشته است.

تاریخ تاریک مشهورترین خانواده جهان

به گفته ناشر کتاب «زیاد و ناکافی»، «تاریخ تاریک خانواده ترامپ در این کتاب با جزئیات آمده و شرح داده شده است که چگونه دونالد ترامپ به مردی تبدیل شد که اکنون بهداشت جهانی، امنیت اقتصادی جهان و ساختارهای اجتماعی را تهدید می‌کند.»

این انتشاراتی همچنین عکسی از پشت جلد کتاب منتشر کرد که در آن به قلم مری ترامپ نوشته شده بود: «امروز دونالد خیلی زیاد شبیه به آن چیزی است که در سه سالگی‌اش بود: ناتوان در رشد و نمو کردن و آموختن، ناتوان در نظم دادن به احساساتش، ناتوان در تعدیل کردن پاسخ‌هایش یا دریافت کردن و تلفیق کردن اطلاعات.»

مری ترامپ همچنین در ادامه این نوشته که در پشت جلد کتاب منتشر شده به تربیت شدن ترامپ توسط یک مادر بیمار و یک پدر پرمشغله که «عشق برایش هیچ معنایی نداشت» و «فقط انتظار اطاعت داشت»، اشاره کرده و آورده است: «آزار کودک با دو عبارت «بسیار زیاد» یا «ناکافی» توصیف می‌شود. در مورد دونالد باید گفت او از محرومیت‌هایی رنج می‌برد که او را برای تمام عمرش ترسانده است. سالیان سال دونالد می‌ترسید که اگر از پدرش درخواست توجه یا محبت کند، پدرش عصبانی شود.»

در بیانیه‌ای که توسط ناشر کتاب به نقل از مری ترامپ منتشر شده هم آمده است: علاوه بر اینکه من به‌عنوان دختر پدرم و برادرزاده عمویم دسترسی دست اول به اسرار خانواده ترامپ دارم، به‌عنوان یک روانشناس بالینی هم می‌گویم که دو قید «بسیار زیاد» و «همواره ناکافی» حکایت قدرتمندترین و مشهورترین خانواده جهان است و من تنها عضو این خانواده هستم که دوست دارم این حکایت را روایت کنم.

مایه شرم

تیم اوبراین، مقاله نویس بلومبرگ پیشتر در مصاحبه با «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» درباره مضمون کتاب مری ترامپ گفته بود: «فکر می‌کنم بخش زیادی از زدوبندهای این خانواده، کلاهبرداری‌های مالیاتی، جنگ با یکدیگر بر سر پول و مسائلی درباره دونالد ترامپ در این کتاب باشد. از همین رو تمام اعضای خانواده ترامپ برای جلوگیری از انتشار کتاب با هم همفکر هستند. در گذشته همواره اختلاف نظرهای جدی و حتی دشمنی‌های زیادی بین اعضای خانواده ترامپ بزرگ (پدر دونالد ترامپ) وجود داشت و دونالد و برادرش رابرت خیلی اوقات با یکدیگر کنار نمی‌آیند. اما در مورد این کتاب همه آنها با هم متحد شده‌اند تا از انتشار آن جلوگیری کنند. فکر می‌کنم دلیلش این است که مطالب این کتاب مایه شرم همه آنهاست، نه فقط رئیس جمهور.» در این کتاب همچنین خاطراتی از ماریان ترامپ، عمه بزرگ مری ترامپ که روابط خوبی با رئیس جمهوری امریکا ندارد، نقل شده است.

در صورتی که کتاب مری ترامپ ۶ روز دیگر منتشر شود، این دومین کتاب علیه ترامپ است که در یک ماه اخیر به چاپ رسیده است. اخیراً جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ کتابی منتشر کرد که درباره اتفاق‌هایی که در اتاق ریاست جمهوری در دوره خدمتش در کاخ سفید رخ داد، است.

ملانیا؛ موضوع سومین کتاب

دیروز سه‌شنبه هم برخی رسانه‌ها از جمله روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی از اعلام آمادگی استفانی وینستون ولکاف، یکی از مشاوران نزدیک ملانیا ترامپ، بانوی اول امریکا برای چاپ خاطراتش با ملانیا خبر داد و نوشت، این زن ۱۵ سال دوست و مشاور ملانیا بوده و می‌خواهد یک کتاب جنجالی دراین باره منتشر کند.

جالب آنکه ناشر این کتاب جنجالی هم سیمون‌اند شوستر خواهد بود و این کتاب با عنوان «ملانیا و من» در اول سپتامبر به چاپ خواهد رسید.

برخی افشاگری های کتاب مری ترامپ

- ترامپ یک قلدر سمی است که تقلب کردن تبدیل به سبک زندگی‌اش شده ... برای پول بیش از هر چیزی ارزش قائل است و اعضای خانواده خود را تحقیر می‌کند.

- روابط دونالد با پدرم عجیب و مسموم بود. سهل‌انگاری‌های دونالد باعث مرگ پدرم شد. روابط دونالد با پدر خودش هم وحشتناک بود. هنگامی که در دهه ۱۹۹۰ پدربزرگم به آلزایمر مبتلا شد دونالد او را مسخره می‌کرد و رفتار هولناکی با او داشت.

- ترامپ در ۹ سال بیش از ۱.۲ میلیارد دلار ضرر کرد و در دهه ۱۹۸۰ حساب‌های مالیاتی مشکوکی داشت.

- ترامپ در دوران جوانی  ارزش‌ها و رفتارهای پیچیده‌ای از خود بروز می‌داد. برای او ارزش انسان‌ها کاملاً بستگی به ارزش دارایی‌هایشان داشت و به هیچ وجه شجاعت پذیرفتن مسئولیت ناکامی‌هایش را نداشت.

- خانواده ترامپ برای فرارهای مالیاتی چند دهه‌ای‌شان یک شرکت صوری راه‌اندازی کرده بودند. ترامپ خودش در چند طرح تقلب مالیاتی دست داشت.

- ترامپ بر خلاف ادعاهایش کاملاً روی پای خود نبوده و از کمک پدرش در راه‌اندازی کسب و کارش بهره‌مند بوده است و ۴۱۳ میلیون دلار از او به ارث برده است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۹-۰۴-۱۸ ۱۳:۰۵

بابا بچسب به زندگیت. این چرت و پرتها که نوشتی برات نون و آب نمیشه