• دوشنبه / ۳۰ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۷
  • دسته‌بندی: عمران و اشتغال
  • کد خبر: 99043022415
  • خبرنگار : 71282

جزییات پرداخت بیمه بیکاری کرونا و ثبت نام جاماندگان

جزییات پرداخت بیمه بیکاری کرونا و ثبت نام جاماندگان

برابر آخرین آمارها، بیش از ۸۶۳ هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کرده و بیش از ۹۰ درصد مشمولان مقرری بیمه بیکاری را دریافت کردند.

به گزارش ایسنا، به دنبال شیوع ویروس کرونا و تاثیرگذاری آن بر بسیاری از کسب وکارها مقرر شد تا بیمه بیکاری سه ماه اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ به کارگران آسیب دیده از کرونا پرداخت شود.

دولت در راستای حمایت از صنوف و کارگران آسیب دیده از کرونا، مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به صندوق بیمه بیکاری اختصاص داد و با حمایت سازمان برنامه و بودجه و اهتمام وزارت کار، سازمان تامین اجتماعی و دستگاههای مربوطه، روند واریز مقرری بیمه بیکاری به متقاضیان مشمول و کارگران بیکار شده با جدیت دنبال شد.

سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری به نشانی bimebikari.mcls.gov.ir از مدتها قبل توسط وزارت کار راه اندازی شد تا افراد بیکار شده تابع قانون کار و قانون تامین اجتماعی و مشمول قانون بیمه بیکاری، بتوانند با مراجعه به این سامانه و وارد کردن اطلاعات شخصی، درخواست خود را به ثبت رسانده و از مقرری بیمه بیکاری بهره مند شوند.

طبق آخرین آمارها، بیش از ۸۶۳ هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری در سامانه مذکور ثبت نام کردند که از این تعداد ۷۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شناخته شده اند.

مسعود بابایی ـ مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار درباره روند پرداخت بیمه بیکاری به متقاضیان بیکار شده به ایسنا می گوید: آن دسته از متقاضیانی که در ۱۰ روز اول اسفند بیکار شدند از طریق سازمان تامین اجتماعی مقرری بیمه بیکاری آنها واریز شده است و کسانی که از ۱۰ اسفند ۹۸ تا ۳۱ اردیبهشت ۹۹ بیکار شدند مطابق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بیمه بیکاری آنها را خزانه داری کل واریز می کند.   

علیرغم ثبت نام متقاضیان برای دریافت بیمه بیکاری عده ای از متقاضیان بیکار شده از اسفند سال گذشته موفق به ثبت نام در سامانه نشده بودند که به گفته مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، فهرست اسامی این دسته افراد از طریق کمیته های استانی جمع آوری شده و پس از پایش و تکمیل به سازمان تامین اجتماعی ارسال خواهد شد تا مقدمات واریز مقرری به حساب آنها نیز فراهم شود.

وی در عین حال از متقاضیان دریافت بیمه بیکاری کرونا که از اسفند سال گذشته تا کنون بیکار بوده و بیکاری آنها تا خرداد استمرار داشته خواست تا به سامانه prkar.mcls.gov.ir مراجعه و از طریق خوداظهاری بیکاری خود را اعلام کنند.

بر اساس مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا، پرداخت مبلغ در خصوص ایام بیکاری صرفاً تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری بوده و روند پرداخت بیمه بیکاری به افرادی که از ابتدای خرداد ماه بیکار شده و یا بیکاری آنان استمرار داشته باشد صرفا بر اساس قوانین کار و تامین اجتماعی و بیمه بیکاری خواهد بود بنابر این لازم است شروط قانونی اعلام شده را دارا باشند تا در صورت تایید مدارک و مستندات آنان توسط کمیته‌های استانی از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند.

پیش از این معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود" همه کارگرانی که تحت پوشش بیمه قرار دارند و در زمان شیوع ویروس کرونا بیکار شده‌اند، چنانچه بیکاری شان تداوم داشته باشد، از اول خرداد ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند. "

به گفته وی بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در حمایت از کارگران ابلاغیه‌ای صادر شده و طبق آن کارگرانی که تحت پوشش بیمه قرار دارند در این مدت حمایت شده و کارگرانی هم که قادر به بازگشت به کار خود نیستند تحت حمایت بیمه بیکاری قرار می‌گیرند.

با آغاز واریز مبالغ بیمه بیکاری کرونا اگر چه انتظار می رفت واریز مقرری بر اساس قانون بیمه بیکاری و توسط سازمان تامین اجتماعی صورت گیرد اما پرداخت اولین فهرست مقرری بگیران توسط سازمان برنامه و بودجه نشان داد که ساز و کار پرداخت بیمه بیکاری کرونا با بیمه بیکاری فعلی تفاوت دارد؛ چرا که با وجود راه اندازی سامانه توسط وزارت کار و شناسایی مشمولان و ارسال لیست افراد از سوی تامین اجتماعی، مکانیسم واریز و درصد پرداخت مبلغ بیمه بیکاری کرونا، توسط سازمان برنامه و بودجه و از طریق خزانه‌داری کل صورت گرفت.

آن زمان معاون اشتغال وزیر کار در پاسخ به این پرسش که مبنای واریز مبالغ بیمه بیکاری کرونا چه بوده است به ایسنا، گفت: تمایل وزارت کار این بود که پرداخت‌ها طبق قاعده قانونی و روال همیشگی صورت گیرد و تفاوتی نباشد ولی علیرغم پیشنهاد وزارت کار، سازمان برنامه و بودجه معتقد بود که چون بخش قابل توجهی از این منابع از محل بودجه عمومی اختصاص می‌یابد و از طرفی برخی از افراد اگر چه بیمه بودند ولی میزان کار در ماهشان در مقایسه با افرادی که تمام وقت کار کرده و دوره زمانی اشتغالشان هم طولانی بوده آنقدر نیست که بتوانند مقرری بیمه بیکاری را کامل بگیرند لذا این تفکیک انجام شد و مجموع جمع بندی‌های صورت گرفته این شد که مبالغ متناسب با شرایط کرونا پرداخت شود ضمن آنکه بخش قابل توجهی از این افراد به سر کار بر می‌گردند.

در حال حاضر اگر چه بجز اعلام فهرست  ۱۰۳ هزار نفری اول مقرری بگیران بیمه بیکاری ناشی از کرونا که مبلغ بیمه بیکاری آنها توسط سازمان برنامه و بودجه واریز شد، آمار دیگری از تعداد دقیق مقرری بگیران در دست نیست اما پیش از این معاون اشتغال وزارت کار اعلام کرده بود که برای ۲۴۱ هزار نفر از بیکار شدگان اسفند ۱۳۹۸ پیامک ارسال و مشمول شناخته شدند که از این تعداد برای ۱۰۳ هزار نفر مبلغ بیمه بیکاری واریز شده و برای حدود ۲۶۰ هزار نفر دیگر مقرری بیمه بیکاری کرونا به تدریج پرداخت خواهد شد؛ همچنان که سازمان تامین اجتماعی دومین فهرست مشمولان و لیست ۲۴۰ هزار نفری آسیب دیدگان ناشی از کرونا به همراه شماره حساب را برای دریافت بیمه بیکاری به سازمان برنامه و بودجه ارائه کرده بود.

اخیرا معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده بیش از ۹۰ درصد افراد ثبت نام کرده موفق به دریافت مقرری بیمه بیکاری کرونا شده و این مقرری مربوط به ۲۰ روز آخر اسفند ۹۸ و ماههای فروردین و اردیبهشت ۹۹ بوده است.

به گفته وی، علیرغم آنکه برخی از متقاضیان مشمول دریافت بیمه بیکاری ایام کرونا شده اند، واریز مقرری بیمه بیکاری به آنها به دلایلی از قبیل اعلام شماره شبای اشتباه یا عدم تعلق شماره حساب مربوطه صورت نگرفته است.

به گزارش ایسنا، جاماندگان و آن دسته از متقاضیان دریافت بیمه بیکاری ایام کرونا که تاکنون موفق به دریافت مبلغ بیمه بیکاری نشده اند با تلفن گویای تامین اجتماعی به شماره ۱۴۲۰ تماس گرفته و راهنمایی لازم را جهت رفع مشکلات احتمالی دریافت کنند.

واریز مبالغ بیمه بیکاری کرونا همچنان که پیش از این اعلام شده بود از خرداد ماه به روال عادی برگشته و طبق قانون، براساس محاسبه حقوق ۹۰ روز آخر محاسبه و پرداخت می شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۰ ۱۶:۵۶

سلام من تماس گرفتم وکد ملی و کد رهگیرم رو اعلام کردم پیگیری میکنن یا برم سازمان اعلام کنم .مشهد هستم بیکار شده اسفند هتل کارمه .راهنمایی کنین ممنون میشم .

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۰ ۱۸:۴۸

من که هر رو دیدم و میشنایم داره پیگیری میکنه که چطور بیمه بیکاری را بگیرن.کی گرفته که هیشکی ندیده؟چرا شماره ای که دادید اصلا وصل نمیشه اصلا زنگ هم نمیخوره

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۹ ۱۰:۲۹

والاتمام همکارای من گرفتن به جز من وسه نفر دیگه که هنوز معلوم نیست چی میشه

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۰ ۱۹:۱۱

سلام. من بیمه بیکاری رو دریافت کردم اما لیست بیمه اردیبهشت ماه واسم رد نشد و جزع سوابقم نیست

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۰ ۲۲:۳۰

با سلام از اول اردیبهشت ماه بیکار شدم همان موقع در سامانه ثبت و کد پیگیری اخذ کردم به از سه ماه هنوز خبری نشده و پیگیری حضوری هم کردم گفتنداز طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد لطفا رسیدگی و اطلاع رسانی فرمایید

avatar

سلام ببخشید شما میتوانی راهنمای کنید من شماره حساب اشتباه دادم ولی چند روز بعد درست کردم حالا چی کار کنم خدایی بیست سال سابقه بیمه دارم پنج ماه بیکارم یک شماره تماس دادند همش اشکال میزنه ماندم چه کار کنم راهنمای کنید

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۰۰:۰۸

هرچی باشماره1420تماس میگیریم مشغوله چکاربایدکنم من

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۰۱:۰۹

با سلام من بیکار شده اسفند هستم شماره حساب اشتباه بود که درست کردم با ۱۴۲۰هم کد ملی وکد رهگیریم گفتم ضبط شد پیگیری میکنن یا باید برم تامین اجتماعی بگم میترسم برسی نکنن ووازم نریزن برام چون جا اطلاعات حساب هم شبا زدم هم شماره حساب موفقم ثبت شد راهنمایی کنین ممنونم

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۰۲:۲۲

با سلام من راننده مسافربری هستم .بانکی که من برای دریافت وام کرونا معرفی کردم زنگ زد و گفت بشما تعلق نمیگیره .چون سال ۹۲ چک برگشتی داشتین. خیلی بمن با این وام که بهم ندادن کمک کردین.

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۰۲:۲۸

سلام بیمه بیکاری کسایی ک اخراج شدن با کسانی ک بخاطر کرونا بیکارن متفاوته؟

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۱۰:۴۵

واسه من فقط ۵۰۰ ریختن دیگه واریز نکردن با ۱۴۲۰ هم تماس میگیرم میگه شماره اشتباه هس

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۱۱:۱۷

سلام من درسامانه بیمه بیکاری ثبت‌نام کردم وبرای اسفند٩٨راگرفته ام ولی هنوزازواریزفروردین واسفندماه واریز نشده

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۱۱:۴۱

سلام چرا برای ما واریز نمیشه شماره شبا هم اصلاح کردیم ولی بی فایدس ۱۴۲۰ هم که هرچی تماس میگیریم همش اشغاله لطفا یه شماره دیگه بزارین

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۱۱:۵۱

اسفندماه۹۸واریزشده ولی فروردین واردیبهشت واریزنشده .باهمکارام باهم نام نویسی شدیم حالااوناگرفتن من هیچ

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۱۳:۰۱

سلام. شماره 1420که اصلا وصل نمیشه

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۱۵:۱۲

با سلام.مبلغ ۵۰۰ هزار یک ماه پیش برام واریز کردن دیگ متاسفانه هیچ مبلغ دیگری واریز نکردن.تکلیف چیه ؟؟لطفاا راهنماییم بکنید

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۱۷:۲۵

تاریخ واریز بیمه بیکاری برای جاماندگان فروردین واردیبهشت کی هستش

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۱۷:۳۳

سلام آیا کسانیکه بیمه بیکاری اسفند٩٨راگرفته باشندبرای فروردین واردیبهشت هم شاملشون خواهدشد؟شماره١۴٢٠که اعلام شده اصلن درشبکه وجود ندارد آخه دروغ تاکی

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۲۰:۴۲

سلام وقت بخیر چرا ماهرچی شماره حساب میزنیم برامون نمیاد

avatar
۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۲۰:۵۹

ازاسفندماه بیمه بیکاری ثبت‌نام کردم برام حقوقی واریز نشده

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۱ ۰۵:۰۸

راننده سرویس مدارس هستم و از ۱۰-۱۲-۹۸ بیکار شدم و در سایت بیمه بیکاری کرونا ثبت نام کردم و هیچ دریافتی نداشتم ، پیگیری کردم نوشته انصراف دادید و تعلق نمیگیره ولی انصراف ندادم وشماره حساب ،شباو . را وارد کردم

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۱ ۰۹:۳۳

به 1420زنگ میزنیم کسی پاسخ گونه نمیباشد حداقل سامانه پیامکی لحاظ کنید

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۱ ۱۰:۰۹

سلام اسفندثبت نام کردم پیام بیمه واسم امداماخبری ازواریزی نیست درصورتی که همکاران دریافت کردن لطفآرسیدگی شود

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۱ ۱۰:۲۱

ا ز برج ۱۲ دو تا یه تومن همش ریختن.پ کی میخان این چندماه اخیر تسویه کنن..هر روزم ک دارید میگید چندهزارتا ثبت نام کردن باز...تکلیف ما چیه ک الان کرایه خونمون ۴برج عقب افتاده

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۱ ۱۴:۰۶

همش سر کاریه هر چی زنگ میزنم مشغوله ....

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۱ ۲۱:۰۹

سلام آقا من 4 ماه پیش بیمه بیکاری ثبت نام کردم پیام امدشماره اشتباهه دوباره کافی نت ثب نام کردم ولی هنوز هیچ واریزی نداشتم لطفا پیگیری کنید ممنونم

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۲ ۰۰:۰۱

سلام من هنوز نتونستم بیمه بیکاریه کرونارو بگیرم رفتم بیمه بیکاری میگن ما چیزی نمیدونیم از تهران باید بریزن من الان باید چیکارکنم کسی میدونه شماره حسابم اشتباه بوده درستش کردم ولی هیچ خبری نشده همکارام دوماه بیمه بیکاری گرفتن لطفا اگه کسی میدونه رهنمایی کنه خیلی ممندن زنگ هم میزنم ب شماره ای ک از تهران دارم میگه در صف انتظارهستین یک هفته پیش نفر4بودم الان شده 2 ولی کسی پاسخ گو نیس

avatar

با عرض سلام وادب .من که از اسفند ماه بیکار شودم وتا به الان هم بیکاری ادامه داره چون کارم جوری هست که نمی توانم کار کنم من اشپز بودم وشما هم میدانید واسه اشپزی در این روزهای کرونای اصلان کاری نیست خواستم بدونم من چکار بایستی کنم ممنون میشم

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۲ ۱۰:۵۲

تلفن ۱۴۲۰ که همش اشغاله!!! مسخره کردن به خدا

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۲ ۱۲:۲۱

سلام واسم پیام از بیمه امدشماره حساب فرستادم امدواسم واریزنشد......۱۴ ۲۰ هرچه زنگ میزنم جواب نمیدهد

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۳ ۰۶:۳۲

واسه بیمه بیکاری کرونا ثبت نام کردم ولی واسم پول نریختن باید چیکار کنم شماره حساب و کد رهگیری هم دادم

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۵ ۱۰:۲۰

سلام من اسفند و فروردین و قسمتی از اردیبهشت ماه رو بیکار بودم و تقاضای بیمه بیکاری دادم و شماره حساب دادم و یه کد دادن بهم ولی خبری نه از حقوق شد نه چیزی فکر کنم دروغ بود بعد یه شماره دادن هر چقدر زنگ میزنی اصلا بوق نمیخوره

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۵ ۱۰:۲۳

من تو یه فیزیوتراپی کار میکنم سه ماه بیکار شدم اسم نویسی کردم شماره حساب دادم کد بیمه بیکاری داد ولی هیچ حقوقی دریافت نکردم نه سایتش وصل میشه نه شماره تلفنی که دادن زنگ میخوره همش دروغ دروغ حالمون داره بهم میخوره از خبرای دروغ

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۶ ۰۶:۴۷

سلام ما حتی اومدیم اینجا تایپ هم کنیم مورد قبول نشد نصف راه پاک میشه ،پس بهتره حرف نزنیم در مورد شماره حساب ، برای بنده ۲۰ ویرایش اطاعاات بانکی زدم و هر بار اسکرین دارم چه بار اول و آخر هیچ گونه اشتباهی نشده . مشکل کجاس نمیدونم

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۲۰:۰۶

سلام. قبل ازعید ثبت‌ نام‌ کردم ولی هنوز وارد نشده چکار کنم؟ بیمه هم واریز نشده، پول هم واریز نشده و يک بارهم بانک عوض کردم هیچی واریز نشده. بگین چکار کنم؟ همه جا هم رفتم ولی گفتن دست ما نیست. اگه دست بیمه و اداره کار نیست پس دست کي هست؟

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۲۲:۳۶

من هم چندین ماهِ که برابیمه بیکاری کروناثبت نام کردم ولی تابه الان هیچ مبلغی برام واریزنشده درحالیکه ثبت نامم باموفقیت انجام شدوشماره شبا هم فرستادم.۱۴۲۰ هم اشغاله چه بایدکرد؟

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۶ ۰۲:۴۰

بنده ۶ ماهه بیکارم ولی هنوز پولی واریز نشده

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۸ ۱۹:۵۸

با سلام الا ن نزدیک به 5 ماه ثبت نام کرده ام در سایت بیمه بیکاری ولی واریزی نداشته ام شماره حساب و شبا هم داده ام چندین بار مراجع کرده ام میگن مشکلی نداری با 1420 هم زنگ میزنی جواب نمیدم لطفأ راهنمای کنید

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۹ ۲۳:۰۹

همکارام گرفتن فقط وفقط من موندم. تلفن 1420 هم که جواب نمیده.چند بار هم رفتم اداره کار گفتن دوسه روزه میاد به حسابت

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۲۴ ۱۱:۲۵

سلام بابا به این اون خدایی ک میپرستید حقوق فروردین ماه بیمه بسکاری کرونا بحسابمون واریز نشده آخه چرا ، بابا اجاره خونمون عقب افتاده ، تو هرجی خونم موندم چرا پیگیری نمیکنید ؟

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۲۵ ۱۴:۴۱

با سلام من الان 5 ماهه در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردم قبلا شمار حساب خواستند دادیم تا الان هیچ خبری نشد الان دوبار میگن تو یه سایت دیگه ثبت نام کنید من نام کاربری و گذرواژه رو از کجا بیارم دوبار ثبت نام قبول نمیکنه کسی نیست راهنماییم کنه به خدا خسته شدیم از 1/1/99من بیکار شدم آخه این چه وضعیه تو رو خدا کمکم کنید

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۰۰:۱۵

سلام ، من رفتم دفتر پیشخوان میگه باید مدرک تحصیلی باشه، آیا این درسته.؟

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۹:۱۲

با سلام و خسته نباشید برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا احتیاج به ثبت نام دوباره هست برای خرداد ماه را عرض می کنم اگر باید ثبت نام کنیم چرا نمی توانیم وارد سایت شویم

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۳۱ ۱۲:۰۲

سلام اردیبهشت بیمه بیکاری ثبت نام کردم تیرماه شماره حساب گرفتن الان پایان مردادهنوزازمقرری اردیبهشت خبری نیست

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۲۰:۱۰

سلام من ثبت نام کردم و کد پیگیری اومده چندین ماه پیام نیومده که شماره حساب بخواد اداره کار اردبیل هم رفتم اصلا اهمیت ندادن

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۹ ۰۸:۱۰

من با همکارام همزمان ثبت نام کردیم واسه اونا واریز شده واسه ی من فقط اسفند ۹۸ واریز شده چند بار پیام اومد شماره حساب اشتباه است با اینکه درست بود ۱۴۲۰ در شبکه نیست تکلیف ما چیه دقیقا بیمه رفتم میگه ب ما مربوط نیس دولت ریخته دولتم ک هیچوقت پاسخگو نیست

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۶ ۲۳:۱۴

سلام من از اردیبهشت ماه بیکار شدم هیچ واریزی که میگویند برج ۲ را دولت یا تامین اجتماعی واریز می کنند هیچ واریزی نداشتم و اداره کار هم میروم و ثبت نام کردم هی کارشناس اداره کار نقص مدارک میزند میرویم میگویند سیستمشان ایراد دارد نمی تواند فایلها را باز کند ما چکار کنیم با این اوضاع

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۲۷ ۱۸:۲۲

من هنوز هیچ پولی دریافت نکردم متاسفانه نمیدانم کجا مراجعه کنم 1420همش میگه واریزمیشود اماکی

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۲۷ ۱۸:۲۶

سلام من بیکار فروردین هستم همکارایی که با بنده ثبت نام کردن به همشون واریزشده امامن هیچ پولی دریافت نکردم لطفاراهنمایی ام کنید

avatar
۱۳۹۹-۰۷-۰۱ ۲۲:۲۲

من دو ماه فروردین واردیبهشت را بیمه بیکاری بوده ام ولی پول به حسابم نریختن داره ابرویم میره از بی پولی لطفا پول را به حساب بریزید

avatar
۱۳۹۹-۰۷-۰۹ ۱۸:۰۵

من هرچی زنگ زدم هیچ کس پیگیری نمیکنه ، ۱۴۲۰ هم میگه دیگه ب ما مربوط نمیشه ، میگن از هیچ جا هم نمیشه پیگیری کرد ، الان باید چیکار کنیم واقعا؟! از فروردین تا الان ۷ ماه گذشته

avatar
۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۱۱:۱۸

من خانواده چهار نفره هستم هیچ گونه درآمدی ندارم مشکل شب کوری نوع آرپی مبتلایم قبلاً یکی از فروشگاه های شهر کار میکردم ولی متاسفانه فروشگاه تعطیل شد باید چکارکنم