• دوشنبه / ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۳
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 99051309197
  • منبع : نهادها و احزاب

نامه ۸۸۰۰ استاد و مدرس کشور به ملت ایران

نامه ۸۸۰۰ استاد و مدرس کشور به ملت ایران

۸۸۰۰ تن از استادان و مدرسان کشور در نامه ای به ملت ایران با سپاسگزاری از ایرانیان به تبیین وضع موجود پرداختند.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز رسانه ای جنبش استادی ایران، خلاصه این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به پیشگاه ملت بزرگ ایران ! سلام علیکم ؛

با صلوات بر محمد و آل محمد و عرض تواضع و احترام به بیش از ۲۰۰ هزار جان‌های پاک و شهیدان عالی‌مقام که شما مردم تقدیم اعتلای اسلام و ایران نمودید ما به‌ عنوان فرزندان شما در دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فنی و حرفه‌ای کشور؛ در این برهه تاریخی، تحلیل‌ها، نظرها و راهکارهای اجمالی خود را درباره شرایط کنونی مطرح می‏ نماییم؛

مقدمه؛ مسیری که ایران از آن گذشت

شما ملّت شریف ایران به‌ خوبی می‌دانید که مردم مسلمان ایران برای اجرای احکام الهی و اعتلای کلمه‌ الله صبوری‌ها کردند و در مقابل انواع تهاجم‏ ها و تهدید‏های سخت، نیمه سخت و نرم دشمنان خدا و اسلام عزیز چون کوه ایستادند. لذا وقتی انقلابتان چهل‌ ساله شد، دوست و دشمن در صدد کشف راز ماندگاری این انقلاب بزرگ الهی ـ اجتماعی برآمدند امّا چیزی جز «بصیرت» یعنی کیمیایی مرکب از دو عنصر "صبر" و "تقوای الهی"، نیافتند.

دیوارهای بتنی مقابل کاخ سفید و مزاحمت‏ های هوایی، نشانه‌هایی بزرگ هستند

وعده ای که آمریکا درباره سیاست خود برای تابستان داغ در ایران به جهانیان می‏ داد اینک به دلیل مقاومت اسلامی و ملّی شما، کمانه کرده و ایالت‌ها، خیابان‌ها و کوچه‌پس‌کوچه‌های آمریکا را به صحنه نبرد خیابانی کشانیده است؛ تابستان داغ در ایران به تابستان جنگی در آمریکا تبدیل‌ شده است؛

او که ورودش به کاخ سفید را با دیوارکشی مابین آمریکا و مکزیک، اخراج مهاجرین و پاره کردن برجام گره‌ زده اینک در تنهایی خود دست‌وپا می زند و همانند روزهای تنهایی شاه ایران در کاخ نیاوران، برای نفوذناپذیری مردم عدالت‌خواه آمریکا به کاخ سفید به پناهگاه زیرزمینی رفته و با دستور او دیوارهای بلند بتونی مقابل دفتر کارش ایجاد شد با این وصف می‌توان گفت، کار دشمن تمام شد! به‌گونه‌ای که به مزاحمت هوایی برای مسافران عادی هواپیمایی ماهان دست‌ زده است امّا معماران استراتژی‌های ایرانی در اینجا هم با راه‌اندازی مانوری اقتدار آفرین در خلیج‌فارس و هجوم عملیاتی واقعی به ماکت ناو هواپیمابر او، در مجاورت نیروهایش، آبرویی برای آمریکا نگذاشته و او را ذلیل کردند!

دلایل عصبانیت آمریکا حاصل بصیرت دینی و مهارت ملّی شما ایرانیان است

نمایش جلوه‌های زیبایی از همبستگی، همدلی ملّت، شرافت ملّی و ایثار، هم‌زمان با تبحر کادر پزشکی و شبکه درمان کشور که تهدید عالم‌گیر و همه‌گیر ویروس کرونا را نیز به نقطه قوّتی از ملّت و دولت ایران در نسبت به سایر دولت و کشورهای بزرگ جهان تبدیل کرده خود از دیگر مهارت‌هایی است که سبب بروز رفتارهای عصبی در کاخ سفید شده است؛ این در حالی است که کشورهای مدعی قدرت برتر جهانی، کارنامه بسیار ضعیفی در مقابله با بحران این ویروس، در بعد بهداشتی و درمانی و هم در بعد اقتصادی و فرهنگی - اجتماعی بر جای گذاشته و اساساً فلسفه اجتماعی در آمریکا و اروپا درباره نوع مواجهه با این‌همه گیری شکست‌خورده است؛ این در حالی است که نهضت و رزمایش مواسات و همدلی و دستگیری نیازمندان از سوی جبهه مردمی در کنار  دستگاه‌های رسمی، به‌رغم تحریم‌های ظالمانه آمریکای جنایتکار و همدستی اروپاییان، اتفاقی نادر را در جهان رقم زد و قوام و استحکام ایران را در پی داشته است؛

دو حزب اصلی آمریکا بخش بزرگ مشکل ایرانیان‌اند، ظرفیت میهن معطل پیروزی یا شکست آن‌ها نشود

در همین‌ جا فرصت را غنیمت شمرده و از دولت محترم می‌خواهیم زمزمه احتمالی رصد مجدد ضلع پیروز انتخابات آمریکای جنگ‌زده را به کنار نهاده و در بازی دام ‏گسترانه دموکرات‌های خبیث‌تر از جمهوری خواهان وارد نشدند. دولتمردان باید برای جبران سیاست‌های غلط هفت‌ساله گذشته، قدرت و قوای مادی و معنوی ملّت ایران را به‌جای نگاه به بیرون بنشانند و ضمن دوری از خطاهای مجدد محاسباتی در برابر دشمن اصلی ایرانیان، در ماه‌های باقی‌مانده تا پایان دولت دوازدهم کمربندها را برای تداوم کار محکم‌تر کنند تا و ضمن خدمتگزاری بی‌چون‌وچرا، زمینه را برای دولت‌مردان تازه‌نفس پس از خود فراهم سازند.

بازگشت شاه‌پرستی و جولان منافقین و ساواکی‌ها خیالاتی باطل است

لذا جبهه واحد مردم - دانشگاه هرگز اجازه زمینه‌سازی فرصت برای بازگشت منافقینی که دستشان تا مرفق به خون هفده هزار ایرانی مظلوم آلوده است و یا فرصت به شاه‌پرستانی که عامل همه بدبختی‌های تاریخ ایران هستند، نخواهند داد، زیرا دانشگاهیان و مردم به‌خوبی واقف هستند که اگر خواب آشفته آمریکا در ایران تعبیر شود، کسانی که ازنظر دولت آمریکا به‌عنوان مدافع منافع آن‌ها مشروعیت خواهند یافت، یا شاه دوستان و ساواکی‌ها هستند که سال‏ها در این سرزمین جنایت و خیانت کرده و انقلاب اسلامی اساساً در نفی آن‌ها صورت گرفته است، یا منافقینی‌اند که در جریان دفاع مقدس ملّی و اسلامی، در جبهه دشمن قرار گرفته و با صدام بر سر حمله به ایران اتاق مشترک جنگی تشکیل داده و در پایان جنگ نیز، وحشیانه به کشورمان حمله‌ور شده و عمق کینه ضد ایرانی خود را نشان دادند، همچنین مارکسیست‌های ملحدی‌اند که هیچ سنخیتی با فرهنگ ایرانی و اسلامی کشورمان نداشته و برای تأمین منافع خویش همیشه نان مزدوری و جاسوسی خود را خورده و پرونده آن‌ها مشحون از جنایت و خیانت به ملّت ایران است.

قرآن، عترت و رهبری؛ محور همبستگی ساز و نگاه‌دارنده تمامیت ارضی، آماج دشمن شد

درست به همین خاطر است که قرآن و عترت و رهبری به‌عنوان نقاط اطمینان‌بخش و محور همبستگی ساز و تولید قدرت ملّی و نگاه‏دارانه تمامیت ارضی ایران، آماج حملات مشترک جبهه دشمن قرارگرفته است؛

دولت امور اولویت دار اقتصادی و معیشتی را با روحیه‏ ای جهادی در دستور کار خود قرار دهد

جبهه گسترده دانشگاهیان و مدرسین کشور ضمن ادای احترام به صبر شما ملّت انقلابی در تحمل بار سنگین گرانیها و آثار توطئه‌های سیاسی ـ امنیتی افزایش نرخ ارز از دولت محترم انتظار دارد، ضمن مدیریت انتظارات تورمی، بازگرداندن منابع ارزی واگذار شده برای واردات کالاهای اساسی، مدیریت صحیح درآمدها و هزینه‌های دولت توأم با انضباط مالی، هدفمندی و عدالت‌گستری در توزیع منابع و یارانه‌ها و حمایت‌های اقتصادی از اقشار متوسط به‌خصوص محرومین، به‌کارگیری ظرفیت، بنگاه‌های تولید و تقویت سرمایه گزاری و هدایت سرمایه‌های داخلی و نقدینگی‌ها به سمت واحدهای تولیدی به‌خصوص در بخش‌های کشاورزی، معادن و مسکن و نیز مراقبت جدی از ارزش پول ملّی به‌عنوان امور اولویت‌دار را در کوتاه‌مدت باروحیه‌ای جهادی در دستور کار خود قرار دهد

استادان و نخبگان در جنگ روایت‌ها و نبرد اراده‌ها در کنار مردم هستند

ما استادان و مدرسان دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی، فنی و مهارتی کشور با شما مردم که صاحبان و ولی‏نعمتان این آب‌وخاک هستید میثاق می‌بندند تا درنبرد با تحریف گران تاریخ و رویدادها و نیز مقابله فکری و علمی با سارقان افکار عمومی، با غلبه برخوانش ضد ایرانی تحولات کشور، پیروزِ جنگ روایت‌ها باشیم.

با این‌که به بخش‌های مختلفی از دولت، نقدهایی بنیادین و یا اجرایی داریم امّا در این مقطع خاص هرگونه اختلاف‌افکنی و تضعیف دولت در اداره کشور را به سود جبهه ضد ایرانی می دانیم که تلاش می‏کند موفق شود با گسترش یأس در مردم و اختلاف‌افکنی بین قوا، به‌خصوص دولت مستقر را تا سرحد فروپاشی و ناامیدی سوق داده و ارض مقدس ایران را بر ورود به خشونت‌های خیابانی با خلاء قدرت مواجه کند.

والسلام علیکم و رحمت‌الله و برکاته

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۰:۰۹

خخخخخخخخ

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۰:۲۰

مفهوم نامه: ای ملت ایران اینقدر مقاومت بکنید تا جان از....!

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۰:۳۱

انگار حیاتی داره اخبار می گه !؟

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۰

به عنوان استاد دانشگاه باید اضافه کنم که در این حین باید مراقب بود از نگاه ابزاری به دین پرهیز کرد تا ناکامیها و انحرافات به پای دین نوشته نشود.

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۴

برو بابا

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۲:۳۸

بااحترامی که برای اساتیدمحترم وواقع بین قائل هستیم این صحبت های تمجیدی ازعملکرد حکومت قابل قبول نیست ....،.

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۳:۱۶

چقدر حرف مفت زدن

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۳:۱۹

"سیاست‌های غلط هفت‌ساله گذشته" یعنی فقط همین هفت سال سیاست های غلط داشتیم و اون 33 سال همه چی عالی بود؟ کاش اسامی این اساتید رو هم منتشر می کردید ببینیم کیا هستند و چه کارنامه ای دارند، ظاهرا خودشون رو خیلی جدا از مردم می دونند که خطاب به ملت صحبت می کنند، اگر شما هم اساتید دانشگاهها هستید پس باید فرزندان همین ملت باشید و خودتون رو بخشی از ملت بدونید.

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۳:۵۲

درست این است که درپاراگراف قبل ازاخر،مااساتید ،پیمان ببندیم نه پیمان ببندند تاروایت گر پیروزی ها باشیم

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۳:۵۵

بیشتر به بیانیه ی انجمن اسلامی دانشجویان در سال 1369 می خوره

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۴:۴۲

ببخشید... مثل گرانی و ... و فساد و .......مال کشور همسایه است !!!!!!

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۴:۴۴

امضاهاش کو پس، اقلا یه جا آپلود میکردید.

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۴:۵۱

اگر چه انتقادات به سیاست های داخلی وار داست .... ولی کلیت نامه و بیانیه فوق را می پذیریم و به آمریکا و اسرائیل و انگلیس و عواملشان توجهی نگرده و حتی در صورت لزوم مقابله خواهیم کرد . مرگ بر دشمنان داخلی و خارجی ملت ایران.

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۴:۵۳

لطفا اسامی این اساتید فرهیخته ،باسواد و... را منتشر کنید.مردم شریف و صبور و... ایران می خواهند از آنها تشکر و قدردانی نمایند.

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۵:۱۴

خخخخخخخخخخخ

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۵:۴۲

ای همراهان باد

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۵:۵۶

زیاد توجه نکنید از این نامه ها زیاد دیدیم! اساتید دانشگاه فرقی با سایر اقشار جامعه ندارند. با این تفاوت که اگر دیدگاه اشتباه داشته باشند، صدبرابر مضرترند. بنده خودم استاد دانشگاهم و معتقدم: معرفت و شعور به ذات انسان و محیط خانواده بستگی داره نه علم! ضمن تشکر از تمامی خدمات اعضای هیات علمی باید اضافه کنم: تمام بمب هایی که بر سر انسان های بیگناه ریخته میشن هم کار اساتید دانشگاهه

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۶:۰۹

خیلی مبتذل بود!!!

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۶:۱۱

...شایسته است این اساتید که البته مشخص است اساتید بسیجی کشور هستند با شناسنامه شفاف اظهار نظر کنند...

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۶:۱۵

شب درازه و چین در راه ایران...!

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۶:۲۳

...! بابا چرا مارو چیز فرض میکنید؟!

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۶:۳۰

چقدر ...زدند. من جای اینها بودم می گفتم همینه که هست. اعتراضی دارین؟

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۶:۵۲

انشای قشنگی است این نامه

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۷:۰۶

8800استاد دست کم ماهی 15میلیون تومان حقوق ماهیانه حیف شان می شود درصورتی که هنوزیک پراید بدون اتکا نمی توانندتولیدکنند.میثاق شما رامی پذیریم بدون کلک وریا باتعهددادن وگرفتن ماهی 5میلیون نه بیشترازبودجه عمومی کشورباشدتاحرف مفت وصدمن ی غازنزده باشید.

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۷:۴۵

برای نظام تبیین نظری نمائید تا مجامع علمی با میل به سمت تعامل کشیده شوند و خاکریز سلطه از نخبگان تهی گردد اگر راست می گوئید.

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۷:۵۵

برای جبران تورم افسار مبارک گسیخته و حفظ انسجام خانه و خانواده شما بودی چه راهی را انتخاب می کردی؟ جواب بدهید لطفن! شما هم بودید همین کار را می کردید تا شرمنده اهل و عیال نشوید.

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۷:۵۵

با سلام : بله حق با شماست ، ملت شریف و بزرگ ایران باید آنقدر ، آنقدر صبرکنند ، تا زیر پایشان علف سبز شود ، مگر نگفته اند ، گر صبر کنی زغوره حلوا سازی، مطمنا نفس اینها هم ازجای گرم بلند میشود.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۸:۳۸

لطفا اسامی اعلام بشه ببینیم چند نفر از این دلسوزان ملت بچه هاشون در مقابل کاخ سفید در حال دعا به جان ملت هستن

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۲۰:۱۹

...اینها که همش برای سال 58 خوبه اقایان.

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۱۴ ۰۸:۱۲

این حرفها و نامه ها دیگه برای نسل جوان خریداری نداره.توی سال 59 اگه این نامه میومد بله ولی الان سال 99 اونم با این جمعیت عظیم جوان اینستاگرامو تلگرام به دست کشور دیگه این حرفها ...