• سه‌شنبه / ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۱
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 99052115650
  • خبرنگار : 71381

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۱ مرداد ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۱ مرداد ایسنا

توقف عرضه سهام شرکت‌های نفتی به صورت بلوکی/ تصمیم‌گیری درباره زمان برگزاری کنکور بر عهده ستاد مبارزه با کرونا / " آبرامز جنایتکار" جانشین "هوک ناکام"/ نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه و ... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.

عرضه سهام شرکت‌های نفتی به صورت بلوکی متوقف شد

به گزارش ایسنا، ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: با توجه به لغو پذیره نویسی صندوق «دارا دوم» و تاثیر آن بر بازار سرمایه این موضوع را  در جلسه‌ای با حضور نمایندگان سازمان خصوصی سازی، وزارت اقتصاد و نفت پیگیری کردم و مقرر شد عرضه سهام شرکت‌های نفتی، پتروشیمی و پالایشگاه‌ها به صورت بلوکی متوقف شود.

محسن علیزاده افزود که دولت موظف است سهام خود را در شرکت‌های پالایشی به صورت صندوق پذیره نویسی کنند.

 این خبر در صدر اخبار پر مخاطب امروز قرار گرفت.

ستاد مبارزه با کرونا درباره زمان برگزاری کنکور تصمیم‌گیری می‌کند

اظهارات سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مبنی بر تصمیم گیری ستاد مبارزه با کرونا درباره زمان برگزاری کنکور دومین خبر پربازدید بود.

احمدحسین فلاحی در این باره گفت که با توجه به جلسه شب گذشته روسای کمیسیون‌های بهداشت و آموزش با وزرای علوم و بهداشت، زمان برگزاری کنکور سراسری منوط به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا شد.

خبرهای دیگر مرتبط با کرونا را می توانید در لینک های زیر بخوانید.

گزارش مرکز پژوهش‌ها درباره ملاحظات برگزاری کنکور سراسری

بی‌مسئولیتی سلامت کل افراد جامعه را به خطر می‌اندازد

تاکید وحیدی بر متمرکز عمل کردن دستگاه‌ها و مردم در امر کمک مومنانه در ماه محرم

«نذر سلامتی» فرصت خوبی برای تبلیغ اسلام در جهان است

محرم امسال مردم برای کمک به مستضعفین دست به دست هم خواهند داد

به اهمیت نذر سلامتی بیاندیشیم

ععده ای با نگاه قیم مابانه می گویند مراسم ماه محرم باید به مانند سالهای گذشته برگزار شود

***

" آبرامز جنایتکار" جانشین "هوک ناکام"

خبر بعدی، تحلیل یک کارشناس مسائل آمریکا در مورد تغییر نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران بود.

 فواد ایزدی با بیان اینکه سیاست  آمریکا اعمال فشار حداکثری علیه ایران است و تا زمانی که بانیان اصلی این سیاست یعنی افرادی همچون« پمپئو»  در کاخ سفید هستند، این سیاست ادامه خواهد داشت، گفت: جانشین برایان هوک، «الیوت آبرامز»در مورد ونزوئلا نتوانست کاری کند، چه برسد به ایران که قوی‌تر از ونزوئلا است.

هیچ روزنامه و خبرگزاری را توقیف نکردیم/ پرونده‌ای جدید برای طبری/ ۲۰ سال حبس برای دو "جاسوس"

نشست خبری امروز سخنگوی قوه قضاییه که به صورت آنلاین برگزار شد نیز ازخبرهای مورد توجه مخاطبان بود.

غلامحسین اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره برخی ادعاها مبنی بر بازداشت خبرنگارن در روز خبرنگار گفت: ما در روز خبرنگار هیچ خبرنگاری را بازداشت نکردیم و انتشار دهنده اولیه این موضوع خودش اصلاحیه هایی زده است. اینکه در روز خبرنگار، خبرنگاری را  بازداشت کردیم صحت ندارد. جامعه خبرنگاری ما مثل جامعه کارگری است  و من قبلا به جامعه کارگری گفتم که جامعه کارگری مراقبت کنند که افراد غیرکارگر سرسفره کارگران ننشینند.

وی با اشاره به اینکه دو نفر از جاسوسان حکم محکومیت قطعی گرفتند، گفت که مسعود مصاحب در قالب دبیر کل انجمن دوستی ایران و اتریش با سرویس موساد و آلمان مبادرت به جاسوسی می‌کرد، ده سال حبس گرفته و حکمش قطعی است. نفر دوم فردی به نام شهرام شیرخانی بود که جاسوس بود و برای انگلیس در حوزه‌های مختلف اطلاعات می فروخت و به دنبال آلوده سازی مدیران داخلی بود که این فرد هم به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

اسماعیلی همچنین در این نشست درباره آخرین وضعیت پرونده و دادگاه طبری توضیح داد.

مردم از تلاش دولت برای ایجاد ثبات در اقتصاد اطمینان خاطر داشته باشند

تاکید رئیس جمهور بر تلاش دولت برای ایجاد ثبات در اقتصاد هم از پربازدیدها بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با تاکید مجدد بر اینکه دولت تا آخرین ساعت کارخود، با همه توان انجام وظیفه خواهد کرد، اظهارداشت: مردم باید در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد اطمینان خاطر داشته باشند و بدانند برای حفظ معیشت و دارایی آنان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

چرا لبنان مهم است؟

تشریح دلایل اهمیت لبنان برای بازیگران داخلی و خارجی از زبان یک کارشناس مسائل منطقه نیز از خبرهای پر مخاطب بامداد امروز بود.

حسن عابدینی اظهار کرد: لبنان از دیرباز کشور بسیار با اهمیتی هم برای منطقه غرب آسیا هم بازیگران بین‌المللی بوده است. یکی از دلایل اهمیت لبنان این است که همان طور که منطقه غرب آسیا، قلب دنیا تلقی می‌شود می توانیم چنین شرایطی را برای لبنان در منطقه غرب آسیا تلقی کنیم.

مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس ۲۱ شهریور برگزار می شود

خبر بعدی، اعلام برگزاری مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس در تاریخ ۲۱ شهریور ماه بود.

سخنگوی دولت در این باره گفت: بنابرنظر وزارت کشور، مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۱ شهریور ماه برگزار می شود و باتوجه به شیوع بیماری کرونا در صورت موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا، پیشنهاد دولت انجام تبلیغات یک هفته ای به روشهای غیرتجمعی همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت به خصوص استفاده از فضای مجازی است. زیرا تجمعات در زمان تبلیغات قابل کنترل نیست.

پیش‌نویس قطعنامه آمریکا علیه ایران شانسی برای تصویب ندارد

گزارش خبرگزاری رویترز درباره پیش‌نویس قطعنامه آمریکا علیه ایران هم از دیگر اخبار پربازدید بود.

در این گزارش به نقل از مقامات و دیپلمات های شورای امنیت سازمان ملل آمده است که پیش نویس ارائه شده از جانب دولت آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران از حمایت کمی برخوردار است و شانسی برای تصویب ندارد.

دیگر اخبار مرتبط را می توانید در لنیک های زیر دنبال کنید.

تنها شانس آمریکا برای تلطیف روابط با ایران

تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به هر شکلی فاقد اساس قانونی است

ناکامی تروئیکای اروپا در همراه کردن روسیه و چین برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

اخراج آمریکا از منطقه یکی از ابعاد انتقام سخت خداوند از دشمنان اسلام خواهد بود

***

از سرگیری پرواز تهران ـ مادرید ـ تهران از اول سپتامبر

از سرگیری پرواز مسیر تهران ـ مادرید ـ تهران از ابتدای ماه سپتامبر ۲۰۲۰ هم از خبرهای مورد توجه مخطبان سرویس سیاسی ایسنا بود.

حسن نوریان، رییس اداره گذرنامه و روادید وزارت امورخارجه در توییتر نوشت: با رایزنی‌های سفارت کشورمان در مادرید وهماهنگی با سازمان هواپیمایی کشوری ، مجوز پروازهای عادی و هفتگی ایران ایر در مسیر تهران ـ مادرید ـ تهران از سوی مقامات هوانوردی اسپانیا صادر گردید و قرار است از ابتدای ماه سپتامبر ۲۰۲۰، پروازهای عادی این شرکت برقرار گردد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.