• شنبه / ۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۸:۲۶
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 99060100887
  • منبع : بنیاد شهید

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید

نکوداشت بزرگان علمی، یکی از ابزارهای تقویت هویت ملی و همبستگی مردمی است

نکوداشت بزرگان علمی، یکی از ابزارهای تقویت هویت ملی و همبستگی مردمی است

با بیان این‌که نکوداشت بزرگان علمی هر کشور، یکی از ابزارهای تقویت هویت ملی و همبستگی مردمی در هر کشور است، گفت: بزرگداشت روز پزشک مصادف با سالروز ولادت شیخ‌الرییس ابوعلی‌سینا، با دو هدف قدردانی از مفاخر علمی و اجر نهادن به فعالیت‌های پزشکان صورت می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا عباسپور در همایش تخصصی دانش‌پژوهان و نخبگان شاهد و ایثارگر، امروز شنبه در سالن شهید «رسول‌زاده» بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور «سعید اوحدی» رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، «حسینعلی شهریاری» رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، «عبدالرضا عباسپور» معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از خانواده‌های شهدای عرصه سلامت برگزار شد.

حمایت دولت از مراکز دانش‌بنیان شاهد و ایثارگر

«عادل مهری» مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، در این همایش، با گرامی‌داشت روز پزشک و خدمات این قشر از جامعه در عرصه مبارزه با کرونا، اظهار کرد: مرکز دانش‌پژوهان و نخبگان شاهد و ایثارگر، بیش از ۹ هزار و ۱۰۰ عضو دارد که به سه گروه نخبه، سرآمد و پیشتاز تقسیم‌بندی می‌شوند که بخشی از این افراد، در عرصه بهداشت و درمان فعالیت دارند.

وی ضمن تشریح کمیسیون‌های تخصصی فعال در مرکز دانش‌پژوهان و نخبگان شاهد و ایثارگر، خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه دولت، مراکز دانش‌بنیان شاهد و ایثارگر تحت حمایت دولت قرار می‌گیرند.

عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید نیز در ادامه این همایش، با بیان این‌که نکوداشت بزرگان علمی هر کشور، یکی از ابزارهای تقویت هویت ملی و همبستگی مردمی در هر کشور است، اظهار داشت: بزرگداشت روز پزشک مصادف با سالروز ولادت شیخ‌الرییس ابوعلی‌سینا، با دو هدف قدردانی از مفاخر علمی و اجر نهادن به فعالیت‌های پزشکان صورت می‌گیرد.

وی افزود: اگر دارو یا پروتکل درمانی ابداع می‌شود، ناشی از تلاش‌های کادر درمانی است و امروز نیز با شیوع کرونا، ملت ایران بیش از پیش، از جامعه پزشکی و کادر درمانی قدردانی می‌کند.

«عباسپور» با بیان اینکه روزگاری جوانان این مرز و بوم در جبهه‌ها از جان خود مایه گذاشته بودند، تصریح کرد: امروز نیز کادر درمانی که بعضاً نیز از ایثارگران و یا فرزندان آنها هستند، از جان مردم در برابر کرونا دفاع می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز بیش از ۱۶۰ نفر از کادر درمان در مسیر مبارزه با کرونا به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، همان‌گونه که رزمندگان ما در دوران هشت سال دفاع مقدس، در راه دفاع از نظام و کشورمان، جان خود را فدا کردند.

همچنین، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش، با بیان اینکه جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس ایثارگری‌های زیادی را از خود نشان داد، اظهار داشت: امروز هم این جامعه در مبارزه با کرونا نزدیک به ۲۰۰ شهید را تقدیم کرده است.

وی باتاکید بر اینکه تعریف دولت از مدافعان سلامت ناقص است، گفت: همه این افراد پزشکان و پرستاران نیستند، بلکه همه گروه‌های دیگر نظیر راننده آمبولانس و دیگران را هم شامل می‌شود که این نقش اصلاح خواهد شد.

شهریاری ادامه داد: جامعه پزشکی همیشه در همه صحنه‌ها حضور داشته و از مردم جدا نبوده اند و امروز هم بحران کرونا نشان داد که نه مدیریت بحران و نه پدافند غیرعامل انتظار لازم را آن گونه که باید، برآورده نکرده‌اند، بلکه این کادر بهداشت و درمان بودند که به‌همراه نیروهای مسلح، بسیج، طلاب و گروه‌های مختلف مردم با توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به میدان آمده‌اند و هر آنچه داشتند را در طبق اخلاص گذاشتند و کمک‌های مومنانه نیز مانند صحنه‌های پشتیبانی دوران دفاع مقدس، فشارهای به وجود آمده بر مردم را کمی جبران کرد.

وی با بیان اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی مجلس یازدهم، یکی از انقلابی‌ترین مجالس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است، گفت: تعداد زیادی از نمایندگان مجلس از ایثارگران هستند که امیدواریم بتوانند خدمتگزار خوبی برای خانواده‌های شاهد و ایثارگر باشند.

شهریاری با اشاره به ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌های دولتی برای حل مشکلات ایثارگران، خاطرنشان کرد: این در حالی است که ما به اندازه یک صدم خدماتی که در دیگر کشورها نظیر آمریکا برای کهنه سربازان انجام شده است، در رابطه با ایثارگران خود انجام نداده‌ایم.

وی با اشاره به حضور مردم در همه صحنه‌های انقلاب، گفت: ما نتوانستیم آنگونه که باید حق خانواده‌های ایثارگر را ادا کنیم؛ اما امیدواریم که یک دولت به معنای واقعی انقلابی روی کار بیاید تا قوای سه‌گانه بتوانند خدمات قابل توجهی را به این قشر از جامعه ارائه کنند.

رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی، نیز در همایش تخصصی دانش‌پژوهان و نخبگان شاهد و ایثارگر که همزمان با روز پزشک برگزار شد، اظهار داشت: بیماری کرونا با تمام مسائل خود، یک مساله را به همه ما یادآوری کرد و آن موضوع «سرمایه اجتماعی» بود و نشان داد که جامعه پزشکی چگونه پای تمام آرمان‌های انقلاب اسلامی و همدلی با مردم ایستاده است.

وی افزود: دغدغه‌ای که ما داریم این است که بتوانیم ان‌شاءالله، اقدام موثری در جهت رفع مشکلات جامعه پزشکی خصوصاً در زمینه مبارزه با کرونا انجام دهیم.

خاطرنشان می‌شود؛ در این مراسم که با سخنرانی سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران همراه بود، از چند خانواده شهدای عرصه سلامت نیز تقدیر به‌عمل آمد.

قدردانی تشکل های شاهد و ایثارگر از دولت بخاطر پرداخت مطالبات کامل ایثارگران تا پایان هفته جاری                                             تشکل های شاهد و ایثارگر نیز با صدور بیانیه ای از دستور ریاست محترم جمهوری برای تسویه کلیه مطالبات جامعه ایثارگری در هفته دولت، زحمات رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونین ایشان جهت تامین بودجه معوقات خانواده شهدا و ایثارگران و پیگیریهای رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای پرداخت کامل مطالبات ایثارگران تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مرکز تشکل های شاهد وایثارگر، در این بیانیه که به امضای تشکل های ایثارگری رسیده، آمده است: ما تشکل های شاهد و ایثارگر به نمایندگی از خانواده های معظم شهدا، جانبازان گرانقدر و آزادگان سرافراز کشور مراتب سپاس و قدردانی خود را از این اقدام موثر و قابل تامل که موجب کاهش دغدغه ها و مسائل و مشکلات جامعه ایثارگری در این برهه حساس و زمینه ساز جلب مشارکت همه ایثارگران در سراسر کشور می شود، ابراز می داریم.

در ادامه بیانیه مزبور آمده است: پایبندی و تجدید عهد خویش را با دولت تدبیر و امید در راه ترویج و اعتلای فرهنگ غنی «ایثار و شهادت» و همچنین حفظ و صیانت از کرامات و ارزش های والای انسانی اعلام نموده و توجهات ویژه ریاست محترم جمهوری و رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه و تلاشهای رئیس بنیادشهید و امورایثارگران را نسبت به پرداخت کلیه مطالبات ایثارگران ارج می نهیم و آمادگی خود را برای افزایش تعامل و همکاری های بیشتر با بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام می کنیم.
تشکل جمعیت یادگاران اسوه های ایثار، انجمن کار آفرینان برتر شاهدوایثارگر، کانون فرهنگیان شاهد و ایثارگران، انجمن خادمان شهدای حرم و انجمن همسران شهدای استان فارس از جمله صادرکنندگان این بیانیه ها هستند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.