• دوشنبه / ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۷
  • دسته‌بندی: آموزش و پرورش
  • کد خبر: 99061006898
  • خبرنگار : 71424

با تشریح آخرین وضعیت بازگشایی مدارس اعلام شد

به جز مناطق قرمز؛ از ۱۵ شهریور دانش آموزان به مدرسه می روند/ مدارس اطلاع رسانی می کنند

به جز مناطق قرمز؛ از ۱۵ شهریور دانش آموزان به مدرسه می روند/ مدارس اطلاع رسانی می کنند

وزیر آموزش و پرورش ضمن اعلام آخرین وضعیت بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید، به سوالات خبرنگاران پیرامون مسائل مختلف پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در نشست خبری اش با اصحاب رسانه در آستانه آغاز سال تحصیلی ضمن تسلیت ایام محرم گفت: امسال فضای برخی مدارس برای استقرار هیئات مذهبی مناسب بود. فضای مدارس در مناطقی که میسر بود در اختیار هیئات مذهبی قرار گرفت و عزاداری به بهترین وجه جریان داشت که ادای دینی از سوی وزارت آموزش و پرورش به همه عزاداران حسینی بود.


وی با بیان اینکه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید قرار داریم گفت: همواره آغاز سال تحصیلی یک باب بزرگ فرهنگی و رویدادی است که زندگی خانواده ها را تحت الشعاع قرار می دهد و همه جامعه آن را حس می کنند. امیدوارم امسال هم با همه دشواری ها و محدودیت ها سال تحصیلی خوبی را شروع کنیم.


وزیر آموزش و پرورش  تاکید کرد: هیچ دانش آموزی نباید از تحصیل محروم شود. متعهد هستیم آموزش را به همه دانش آموزان صرف نظر از موقعیت ها و دسترسی که دارند ارائه دهیم و این کار را انجام خواهیم داد. نکته دوم آموزش حضوری است. در تمام دنیا اصل بر آموزش های حضوری است زیرا هیچ آموزشی جایگزین آموزش حضوری نخواهد شد.


حاجی میرزایی ادامه داد: ارتباط و تربیت اجتماعی دانش آموزان با هیچ روش دیگری قابل جایگزینی نیست و تنها چیزی که حضور را محدود می کند قواعد بهداشتی است وگرنه ارتباط چهره به چهره معلمان ارجحیت دارد به ویژه در دوره ابتدایی که تربیت اهمیت ویژه ای می یابد.

مراقبت از سلامت دانش آموزان مهمترین اصل آغاز سال تحصیلی جدید 

وی با بیان اینکه سال قبل دو سوم دوره آموزش طی شده بود که مدارس تعطیل شد و معلمان دانش آموزان خود را می شناختند گفت: اما امسال اصل بر این است که ارتباط با معلم برقرار شود  و آشنایی بین معلمان و دانش آموزان ایجاد شود.

وزیر آموزش و پرورش بر مراقبت از سلامت دانش آموزان تاکید کرد و گفت: حداکثر مراقبت را به عمل خواهیم آورد. مدارس آگاه شده اند و دستورالعمل ها ابلاغ شده است. تلاش می کنیم محیط مناسبی را فراهم کنیم و خانواده ها باید مشارکت داشته باشند. 


وی ادامه داد: یک اصل مهم فعال بودن مدرسه است. اختیارات ویژه ای به شورای مدارس داده ایم که می توانند در چارچوب ضوابطی که برای آنها تعیین کرده ایم آموزش را ادامه دهند. امسال معلمان نقش متمایزی دارند.اکنون با شرایط متفاوتی روبه رو شده ایم و خلاقیت و ایده های نو جایگاه مهمی دارد.

خانواده ها در این ایام همگام با مدارس باشند

مدارس برنامه های آموزشی را با خانواده ها مرور می کنند 


حاجی میرزایی به ارتباط بین خانه و مدرسه و نقش خانواده ها نیز اشاره کرد و گفت: سال های قبل خانواده ها با آسودگی خاطر بیشتری فرزندشان را به مدرسه می سپردند اما امسال حساسیت بیشتر است و درخواست می کنیم خانواده ها در تمام ایام در کنار مدارس باشند. به مددارس گفته ایم برنامه های آموزشی را با خانواده ها مرور کنند و برای آنها توضیح دهند که می خواهند چه کنند.

رسانه ملی، شریک آموزش دانش آموزان در روزهای شیوع کرونا

آغاز آموزش های تلویزیونی از ۱۵ شهریور 

 وزیر آموزش و پرورش همچنین به نقش بی بدیل رسانه ها اشاره کرد و افزود: انتظار هست خود دانش آموزان هم با جدیت بیشتر امر آموزش را دنبال کنند. رسانه ملی نیز به عنوان شریک آموزش در کنار ماست و جایگاه مهمی دارد. در نقاطی که دسترسی اینترنت وجود ندارد تلویزیون می تواند آموزش های لازم را در اختیار دانش آموزان قرار دهد. از ۱۵ شهریور برنامه های آموزشی تلویزیونی شروع می شود. ایران باید سراسر مدرسه بشود.

تولید محتوای تمامی دروس برای بارگذاری در شبکه شاد 

رونمایی از شاد جدید، سه روز دیگر 


حاجی میرزایی افزود: مدرسه تلویزیونی می تواند همه خانه ها را به مدرسه تبدیل کند. محتوای کلیه دروس در تمام مقاطع تحصیلی را تولید کرده ایم که هم روی شبکه شاد بارگذاری می شود و هم در اختیار خانواده ها و معلمان و دانش آموزان قرار می گیرد.


وی به توسعه ظرفیت های شبکه شاد اشاره کرد و گفت: روز ۵شنبه شبکه شاد با ظرفیت های جدید رونمایی خواهد شد.

گروه بندی دانش آموزان برای حضور در مدارس برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی


وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به تجارب آموزشی کشورهای دنیا افزود: ما روش های تلفیقی را مدنظر قرار دادیم. کلاس ها حضوری برگزار می شوند البته اگر مساحت کلاس و مدرسه به گونه ای باشد که فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود باید گروه بندی کنیم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی دانش آموزان گروه بندی می شوند و ورود و خروج و حضورشان در قالب گروه های مختلف خواهد بود. کل محتوای آموزشی مورد بازبینی قرار گرفته و دروسی که باید الزاما حضوری آموزش داده شود مشخص شده و آنها که تمرین و تکرار است به بخش غیرحضوری منتقل می شود.


حاجی میرزایی افزود: امیدواریم با اقدامات انجام شده هیچ دانش آموزی از آموزش محروم نباشد و این تضمین آموزش و پرورش برای همه مردم است.

۳۵ درصد مدارس حضوری تدریس می کنند و در مابقی مدارس دانش آموزان گروه بندی می شوند

وی در پاسخ به ایسنا درباره تعداد و شمار مدارسی که آموزش آنها در کشور به صورت غیرحضوری خواهد بود؟ اظهار کرد: ۳۵ درصد مدارس ما که تعدادشان کمتر از ۵۰ دانش آموز است و می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی فاصله را رعایت کنند، کلاس ها طبق روال عادی برقرار است.


وی افزود: اما در مورد بقیه مدارس، بحث آموزش حضوری منتفی نیست و اصل بر حضوری بودن آموزش ها است. درباره ۶۵ درصد مدارس باقی مانده باید گفت در جایی که تعداد دانش آموزان به گونه ای باشد که رعایت فاصله ممکن نباشد ناگزیر هستیم کلاس ها را حضوری برگزار کنیم اما در قالب گروه بندی های متفاوت که برخی روزهای فرد و برخی روزهای زوج به مدرسه بیایند.


وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه در همه مدارس سراسر کشور اصل بر برگزاری حضوری است مگر اینکه رعایت پروتکل ها تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نباشد گفت: برنامه ریزی های جزئی به مدارس واگذار شده که متناسب با وضعیت تصمیم گیری می کنند و فعالیت آموزشی را آغاز می کنند.

شروع متفاوت سال تحصیلی برای کلاس اولی ها 


وی در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا درباره حضور کلاس اولی ها در مدرسه گفت: کلاس اولی ها اهمیت ویژه ای برای ما  دارند و تاکید ما بر این است که حتی اگر شده به صورت محدود و دونفر دونفر حتما باید به همراه خانواده به مدرسه بروند و با معلم خود آشنا شوند. جریان آموزشی اتکای بیشتری بر حضور در کلاس ها دارد.

تابع تصمیمات ستاد کرونا هستیم 


حاجی میرزایی با بیان اینکه به عنوان یکی از اعضای ستادملی کرونا در کمیته آموزشی و کمیته اجتماعی و امنیتی حضور فعالی در تصمیم گیری ها داریم گفت: هرتصمیمی که در ستادملی کرونا اتخاذ می شود ما در آن حضور داشتیم و دیدگاه های خود را مطرح کرده ایم و آموزش و پرورش بر آنچه تصمیم گرفته شده توافق داشته است.

وضعیت آموزشها در حاشیه شهرها 


حاجی میرزایی  درباره روند آموزش در حاشیه شهرها نیز اظهار کرد: هرجا تعداد دانش آموزان بیش از حدی باشد که فاصله گذاری ممکن نباشد باید گروه بندی شوند. برای آنها که به ابزار و اینترنت دسترسی ندارند آموزش تلویزیونی که پوشش گسترده تری دارد ارائه می شود حتی اگر دسترسی به تلویزیون هم نداشته باشند با تولید بسته های یادگیری و ارتباط با معلم آموزش را دنبال خواهیم کرد. 

تعیین تکلیف هزینه اینترنت شبکه شاد قبل از آغاز سال تحصیلی 

پیشنهاد آموزش و پرورش: دریافت یک سوم هزینه اینترنت 


حاجی میرزایی درباره اینترنت شبکه شاد نیز گفت: بحث اینترنت مورد پیگیری ما قرار گرفته و پیشنهادهایی به ستاد کرونا دادیم. کمیته ای برای بررسی موضوع تعیین شد که پیشنهاد کمیته تعیین و دریافت یک سوم هزینه اینترنت است که هنوز در ستاد ملی تصمیم گیری نشده و قبل از شروع سال تحصیلی تعیین تکلیف خواهد شد.

تلاشها برای ارائه سیمکارت دانش آموزی برای تامین امنیت 

وی درباره امنیت دانش آموزان در مراجعه به اینترنت گفت: یکی از دغدغه های مهم ما همین موضوع بوده است. با اپراتورها صحبت شده و تلاش بر این است که سیمکارت دانش آموزی در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد که دسترسی به اینترنت ایمن دارد. 


وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که امسال سال تحصیلی ما بدون مشارکت فعال و موثر خانواده ها پیش نمی رود و نظارت و همکاری آنها بسیار مهم است. برای آموزش خانواد ه ها نیز برنامه ریزی هایی در انجمن اولیاء و مربیان انجام داده ایم و کانالی در شبکه شاد به همین منظور ایجاد شده است.

به جز مدارس مناطق قرمز؛ ۱۵ شهریور تمامی مدارس باز و دانش آموزان به مدرسه می روند

اطلاع رسانی ها از سوی مدارس صورت می گیرد 

وزیر اموزش و پرورش در پاسخ به اینکه خانواده ها هنوز تکلیف خود را نمی دانند، شنبه مدارس باز است یا خیر؟ عنوان کرد: روز شنبه روز آغاز سال تحصیلی است و بنابر این است که همه مدارس به صورت حضوری دایر باشند مگر منطقه ای که از سوی ستاد ملی کرونا اعلام شود که قرمز است و مدارس اجازه بازگشایی ندارند. حتی اگر منطقه ای زرد باشد کلاس ها برگزار می شود ولی با تعداد محدودتر دانش آموزان؛ این موضوع تا قبل از روز شنبه از سوی مدارس به خانواده ها اطلاع رسانی می شود.


وی درباره تهیه تبلت ارزان گفت: ظرفیت تولید داخلی پایین است و امکان واردات و تامین منابع مالی لازم در این زمان کوتاه دشوار است. پیگیری هایی در حال انجام است اما فرض را بر این گذاشته ایم برای آنها که تبلت ندارند آموزش را به طرق دیگری ارائه کنیم.

کمبود معلم داریم؟


وی در پاسخ به اینکه آیا برای شروع سال تحصیلی با کمبود معلم روبه رو نیستید؟ اظهار کرد: یک تعداد نیروی رسمی و یک تعداد نیروی حق التدریس داریم که استخدام نیستند. اگر نیروهای حق التدریس را درنظر بگیریم نیازمان برای سال آینده مرتفع شده است. الزام داریم از کسانی که از قبل سال ۹۱ به صورت حق التدریس با ماهمکاری کنند استفاده کنیم که از آنها هم استفاده می کنیم.

ساعات کاری معلمان مشخص شده است


حاجی میرزایی افزود: توافق نامه های نیروی انسانی با همه استان ها امضاء شده است و اگر در شروع سال تحصیلی مشکلی پیش بیاید به سرعت اقدامات لازم انجام خواهدشد. ساعت کار معلمان مشخص است و در چارچوب زمانبندی مشخص شده عملیات آموزش را پیگیری می کنند.

تلاشها برای کاهش هزینه اینترنت شبکه شاد 

وی در ادامه با بیان اینکه تلاش می کنیم تا جایی که می شود هزینه اینترنت را برای استفاده از شبکه شاد کاهش دهیم و حتی رایگان کنیم، درباره استفاده از پلتفرم های دیگر گفت: چارچوبی تعیین شده که مجموعه های دیگر به خصوص مدارس غیردولتی چه طور می توانند از قالب های مکمل استفاده کنند. بستر رسمی آموزش شبکه شاد است اما اگر برای آموزش های تکمیلی بخواهند از پلتفرم هایی استفاده کنند مقرراتش تدوین شده که ابلاغ خواهد شد و بخش خصوصی می تواند همکاری کنند.

دانش آموزان در موعد مقرر کتابهای درسی را دریافت خواهند کرد 


وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت توزیع کتاب های درسی هم اظهار کرد: توزیع کتاب های درسی نگران کننده نیست، وضعیت استان ها هرروز پیگیری می شود و مطمئن هستیم شروع سال تحصیلی را با کتاب های درسی دنبال می کنیم. برخی دیر در مدرسه ثبت نام کرده اند یا محل سکونتشان تغییر کرده اما آنها که ثبت نام کرده اند حتما در موعد مقرر کتاب درسی خود را دریافت خواهند کرد.


حاجی میرزایی درباره وضعیت آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه نیز گفت: تدابیر لازم از سوی سازمان آموزش وپرورش استثنایی اندیشیده شده است. در نسخه جدید شبکه شاد امکانات و کانال هایی درنظر گرفته شده و تلاش می شود آموزش آنها آسیب نبیند.

تامین سرانه بهداشتی مدارس برای سال تحصیلی جاری 

ترمیم سرویس های بهداشتی مدارس 

وی درباره اعتبارات لازم برای ضدعفونی مدارس اظهار کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان سرانه بهداشتی مدارس درنظر گرفته شده است. امسال مجدد ۳۰ میلیارد تومان در مدارس کشور توزیع شد. اگر کمبودی باشد حتما تامین خواهد شد. رایزنی هایی با سازمان برنامه انجام شده و برای آغاز سال تحصیلی مشکلی نداریم.


حاجی میرزایی افزود: ترمیم سرویس های بهداشتی مدارس نیز از سوی سازمان نوسازی مدارس انجام شده و یا در حال انجام است.

مدارس مجبور به نمره دهی نشدند/اطلاعاتتان دقیق نیست

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت ارزشیابی های پایانی و نمره دهی به دانش آموزان در سال تحصیلی گذشته گفت: اینکه مدارس را ناچار کرده اند بچه ها را در امتحانات قبول کنند گزاره درستی نیست و اطلاعات شما دقیق نیست.


وی افزود: ما هیچ ملاحظه ای برای اینکه معلمی سوالات را تسهیل کند یا در تصحیحش اغماض کند، نداشته ایم. اگر در هرجایی چنین اتفاقی افتاده تخلف است و بررسی خواهد داشت. اتفاقا اصرار داشتیم همه محتوای آموزشی تدریس و از آن آزمون گرفته شود. برای پایه نهم و دوازدهم نیز اصرار ما برگزاری حضوری امتحانات بود. درخواست می کنم بدون اتکا به شواهد قوی و مستند چنین مواردی را مطرح نکنید.

روند ثبت نام ها عادی است

وزیر آموزش و پرورش افزود: روند ثبت نام ها نیز عادی و به روال سال های گذشته است.


حاجی میرزایی در پاسخ به اینکه آیا بررسی هایی در زمینه افت یادیگری دانش‌آموزان با توجه به آموزش های مجازی صورت گرفته است؟ گفت: ما در سال گذشته به یکباره با وضعیتی غافلگیر کننده مواجه شدیم. ممکن است آموزش‌ها با کاستی‌هایی همراه بوده باشد اما مدام برای بهبود آن تلاش و اصلاحات لازم را اعمال کردیم.

افزایش کیفیت نیم تا یک نمره ای، نمرات امتحانی پایه دوازدهمی ها 


وی ادامه داد: ارزیابی‌های ما اینگونه نیست که آموزش و یادگیری تنزل کرده باشد. به عنوان مثال در امتحانات پایه دوازدهم تعداد شرکت کنندگان افزایش داشته و هم کیفیت نمرات آنها نیم تا یک نمره بهبود پیدا کرده است.


حاجی میرزایی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید به روش‌های آزمون دقیق‌تر مجهز شدیم و در شبکه شاد امکان برگزاری آزمون‌های باکیفیت وارائه تکالیف از سوی معلم به دانش‌آموزان میسر شده گفت: تلاش شده از تجربیات گذشته برای بهبود آموزش استفاده کنیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۳:۰۹

با وجود بیماری خطرناکی مثل کرونا بدون واکسن ودارو که هر روز یک چیز جدیدی از عوارضش پیدا میشه بازگشایی حضوری مدارس اشتباه و خطرناکه اونم برای بچه ها که بلاخره گشنه و تشنه میشن ونیاز به دستشویی پیدا میکنن

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۱ ۱۷:۲۸

من یه دبیرستانی هستم و 2سال دیگه کنکور دارم نمیتونم مجازی تحصیل کنم لطفا مارو هم درک کنید دنبال کردن دروسی که برای کنکور حیاتی هست از تلوزیون و اینترنت غیر ممکنه

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۳:۴۸

دوصد گفته چون نیم کردارنیست....

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۴:۱۰

ایشالا امسال ختم به خیر بشه

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۴:۳۳

آقای وزیر اتفاقا برخی مدیران مدارس ، معلمان را مجبور میکردند تا دانش آموزان با نمره خیلی خوب قبول شوند .

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۴:۴۹

آقای حاجی میرزایی جان دانش اموزان مناطق زرد کرونایی را به خطر نیندازید و مدارس را غیرحضوری اجرا کنید.

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۹:۰۸

چطور بچه ها سفر میرن یا بیرون میرن جانشان در خطر نیست؟؟؟ فقط زورشون میاد درس بخونن!!

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۵:۵۶

واقعا خسته شدیم از کلاس آنلاین

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۶:۳۳

خیلی خسته شدیم

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۶:۳۴

خیلی خسته شدیم

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۶:۳۴

خیلی خسته شدیم

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۷:۴۹

آره دیگه من تعیین رشته دارم لطفا در وضعیت قرمز هم مدارس حضوری باشه

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۱ ۰۵:۲۴

یا باید در تمام کشور مدارس باز شود یا هیچ کجا

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۱ ۱۰:۳۴

واقعا درسته .کاش مسئولین به فکر ما بودن .من هیچ شناختی از مدرسه ام ندارم تازه واردش شده ام .درس خوندن به صورت مجازی خیلی سخته.

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۱ ۱۱:۳۲

آقای وزیر جان فرزندانمان را به خطر نیندازین

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۱ ۱۷:۱۲

آیا خوابگاه های نمونه دولتی باز هست

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۶:۲۵

شروع شد بازم مثل کنکور الان اونهایی که در منطقه زردن میگن غیر حضوری بشه واقعا منظورشون چیه؟ خب با رعایت و سه روز درهفته که تعداد کم میشه مشکلی پیش نمیاد. بهانه نیارید

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۶:۳۶

کرونا خطرناک است.اگر مدیران و دبیران بسیار خوب عمل کنند و دانش اموزان را به صورت مجازی وادار به درس و بازخورد نمایند.مجازی هم مثل حضوری.چه فرقی داره؟؟؟

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۶:۵۵

سلامتی بچه ام از مدرسه رفتن مهمتره

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۶:۵۷

با سلام اقای حاجی میرزایی این بهتره که جونمون در خطر نباشه تا اینکه بریم مدرسه . شما لطف کن بگین انلاین در اصفهان. شما خودتون را بزار جای ما این انصاف نیست برادر

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۷:۳۸

واقعا سخته انلاین درس خوندن. کلا استرس هر دقیقه یه امتحان اونقدری که آدم تو کلاس استرس نداره تو امتحانات انلاین داره

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۷:۴۶

لطفا وضعیت قرمز هم حضوری باشه از شاد نمیتونیم چیزی یاد بگیرم لطفا به فکر دانش آموزان باشید ؟

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۷:۵۷

خواهشا مناطق زرد هم به صورت غیر حضوری برگزار شود چون با رفتن بچه ها به مدرسه به سرعت به سمت قرمز خواهیم رفت بعد جواب بیماری دانش آموزان را چه کسی خواهد داد اصل سلامت بچه هاس بعد آموزش

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۸:۲۸

کی گفته مدارس در ابتدای سال کمبود معلم ندارند کلاسهای ۳۷ دانش آموزی ولی بدون معلم کم نداریم اما فقط در رسانه ها داد میزنند هیچ کمبودی نیست

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۸:۳۱

واقعا فکر میکنید مدارس پر از مواد بهداشتی است ؟؟

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۹:۱۸

من یه بچه دارم و تمام زندگیم همین یه بچه است.حالا چطور باید بچه رو بفرستم تو کلاسی که هیچ تهویه ای نداره.یه بچه هشت ساله چطور میتونه تمام پروتکل های بهداشتی رو رعایت کنه؟

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۹:۴۴

آخه چی از کرونا و جون انسان واجب تره درس رو یکسال دیرترهم میشه خوند.

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۱۹:۵۴

آقای وزیرگناه بچه های مناطق زردی که درخوابگاه زندگی میکنند چیست درخوابگاه بچه ها ٢٤ ساعته درکنار هم اند کنترل کردن ایشان کار بسیار سختی است لطفا درمناطق زرد هم مدارس مجازی کنید باتشکر

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۲۱:۰۹

الان من معلم در منطقه قرمز و باید هر روز برم منطقه ایی که زرد هست و اونجا درس بدم .تو اتوبوس که پر آدم و یک ساعت و نیم تو راه هستیم.تکلیف مون چیه ؟ این جابجایی ها از نظر پروتکلی مشکل نیست به نظرتون؟

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۲۱:۲۷

تکلیف دانش آموزان خوابگاهی چگونه است؟ لطفاً پیگیری کنید چون اگر مدارس زوج و فرد شوند ما نمی توانیم هر روز رفت و آمد کنیم

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۲۲:۰۶

با سلام خدمت هموطنان گرامی مدرسه روستایی باید حضوری باشه چون روستا شلوغ نیست و جمعیت کم داره

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۲۲:۲۳

واقعا ممنونیم لطفا تا اونجا که میشه آموزش هارا حضوری کنید

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۲۲:۲۶

اقای وزیر درمناطق زرد کرونایی خوابگاه هایی وجود دارند که دانش اموزان باهم زندگی می کنند لطفا مناطق زرد کورونایی راهم به صورت مجازی اغاز کنید زیرا امکان ابتلا میان دانش اموزان درخوابگاه بسیار بالا است

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۲۳:۲۶

تو رو خدا مدارس باز بشه. همین اولیا با بچه ها هر روز توی بازار هستن. الان بفکر سلامتی افتادن

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۰ ۲۳:۳۴

لطفا امسال اقای حاجی میرزایی مدارس روستایی لرستان را بازگشایی کنید چون در روستا های لرستان هیچگونه ویروسی وجود نداره و سفید است پس حضوری برگزار کنید با ۵ روز هفته با تشکر لطفا پیغان من رو به وزیر محترم اموزش و پرورش برسانید

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۱ ۰۶:۰۸

خدا رحم کند بچه وقتی میره مدرسه خواه ونخواه گرسنش میشه نیاز بهرسرویس بهداشتی پیدا میکنه وقتی کسی نیست کنترل کنه اگر الوده به ویروس کرونا بشه چه فاجعه ایی بار خواهد امد،

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۱ ۱۲:۳۷

خواهش میکنم مدارس تبریز رو نیز از ۱۵ شهریور باز کنید انقدر خونه موندیم افسرده شدیم خواهش و تمنایی اعظیم ازتون دارم

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۱ ۱۳:۵۴

سلام / وزیرمحترم عالی پاسخ دادندوسوالات کلی وبدنبودند.

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۱ ۱۵:۵۷

مناطق زردرولطفاحضوری کنین.ماکه امسال میریم دوازدهم وکنکورداریم.چه گناهی داریم؟

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۱۱ ۱۸:۲۴

یعنی باید هر روز پول ماسک و دستکش بدین اونم با این قیمت ها یکم نظارت کنید لطفا