• شنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۴
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99061510681
  • خبرنگار : 50046

خلاقیت کشاورز مانه و سملقانی ارزش افزوده گوجه فرنگی را زیاد کرد

خلاقیت کشاورز مانه و سملقانی ارزش افزوده گوجه فرنگی را زیاد کرد

ایسنا/خراسان شمالی تولید بیش از اندازه یک محصول، کاهش قیمت و نداشتن بازار تقریبا مشکل همیشگی کشاورزان برای یک تعداد از محصولات همچون گوجه فرنگی، پیاز و ... بوده است.

در سال گذشته کاهش چشم گیر قیمت گوجه فرنگی در خراسان شمالی سبب شد تا مقدار قبل ملاحظه ای از محصول تولیدی بر دست کشاورزان باقی بماند و آن ها مجبور شوند تا با قیمت پیشنهادی کارخانجات رب این محصول را تحویل این کارخانجات دهند.

اما امسال یکی از کشاورزان شهرستان مانه و سملقان در حوالی روستای یموق اقدام به اجرای طرح تحقیقاتی بر روی گوجه فرنگی کرد که نتایج بسیار خوبی به دنبال داشت و در واقع توانست از پایین بودن قیمت گوجه فرنگی، فرصت سازی کند.

گوجه سبز

علی کریمی زارع در گفت و گو با ایسنا، گفت: خراب بودن وضعیت بازار فروش گوجه فرنگی سبب شد تا امسال به دنبال راهکاری برای افزایش میزان تولید و همچنین روشی جایگزین برای تحویل دادن گوجه فرنگی ها با قیمت پایین به کارخانجات رب و میدان میوه و تره بار شویم.

وی افزود: کشاورزان طی سال گذشته گوجه فرنگی را با قیمت ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان تحویل کارخانجات می دادند و امسال این رقم به ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومان رسیده است اما هزینه های تولید در کشت بهاره گوجه فرنگی آنقدر بالا رفته است که اگر این هزینه ها را کسر کنیم به همان قیمت سال گذشته می رسد.

وی با اشاره به اینکه یموق منطقه ای است که به علت شوری آب و شرایط آب و هوایی کشت گوجه فرنگی در این منطقه انجام نمی شود، ادامه داد: اما در سال جاری طی طرحی تحقیقاتی اقدام به کشت گوجه فرنگی در این منطقه در سطح ۱۱ هکتار و با هشت رقم کردیم.

کریمی زارع اظهارکرد: شوری آب در این منطقه زیاد است و زمانیکه شوری آب از یک اندازه ای بالاتر باشد، سبب می شود تا تولید محصول تا حدود ۴۰ درصد کاهش یابد در نتیجه در این مناطق باید به سوی کشت محصولات مقاوم تر همچون چغندرقند و ... رفت.

وی تصریح کرد: بالاخره طی کشت هشت رقم در این مزرعه متوجه شدیم که کشت دو رقم بدون دستگاه آب شیرین کن در این منطقه مناسب است و از باردهی مناسبی برخوردار است.

گوجه

وی بیان کرد: علاوه بر این در مزرعه از روش های کشت معمولی استفاده نشده است و گوجه فرنگی به صورت قیم کشت شد بطوریکه در این روش در فاصله ۸۰ سانتی متر تا یک متر یک عدد نی قرار دادیم و بوته گوجه فرنگی برروی آن سوار می شد .

این کشاورز مانه و سملقانی در ادامه خاطرنشان کرد: البته باید در این روش به جای نی از چوب با اندازه ۲.۵ *۲.۵ استفاده شود اما به علت اینکه هزینه بر بود از نی استفاده می کردیم ولی نی ها با آبیاری نرم می شدند و احتمال اینکه نتوانند وزن بوته ها را تحمل کنند وجود داشت.

وی در ارتباط با مزایا و معایب روش قیم نیز توضیح داد: با اجرای این روش بوته ها از زمین فاصله می گیرد و سبب می شود تا تجمع آفت در زیر بوته ها کمتر شود و در واقع در روش های معمولی ۲۰ درصد از محصول گوجه فرنگی قبل از اینکه به مرحله برداشت برسد به حالت کارخانه ای در می آید و کشاورز باید آن ها را تحویل کارخانجات رب دهد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر با اجرای این روش، تردد کارگرها راحت تر و جابجایی بوته ها برای برداشت محصول نیز کمتر خواهد شد.

به گفته کریمی زارع از آنجاییکه پوشش برگی مناسبی در این روش وجود ندارد، ممکن است محصول دچار آفتاب زدگی شود که می توان از معایب اجرای این طرح نام برد.

قاش

۸۰ درصد محصول گوجه فرنگی روانه کارخانجات رب می شود

وی در ارتباط با فروش این محصول نیز بیان کرد: محصولی که از نظر کیفیت و اندازه مناسب باشد قابلیت عرضه در میادین میوه و تره بار را دارد اما وقتیکه کشاورز مشاهده می کند که هزینه کارگر برای برداشت محصول، خرید سبد و جابجایی به میدان زیاد است محصول را به کارخانجات رب ارائه می دهد تا متحمل هزینه کمتری شود و در حال حاضر ۸۰ درصد کشاورزان محصول خود را روانه کارخانجات رب می کنند.

وی تصریح کرد: اما از آنجاییکه دیدم قیمت گوجه فرنگی کاهش یافت و هیچ صرفه اقتصادی نداشت اقدام به اجرای طرح خشک کردن این محصول کردیم.

وی توضیح داد: با اجرای این طرح پارچه های سفیدی بر روی زمین پهن شده و گوجه فرنگی هایی که قابلیت عرضه در میدان میوه و تره بار را داشت به چهار قاش تقسیم کرده و بر روی پارچه سفید قرار داده می شد تا خشک شود و حالت بیسکویتی پیدا کند که ۱۵ تا ۲۰ روز به طول می انجامد.

پدر

به گفته این کشاورز مانه و سملقانی گوجه فرنگی های خشک شده قابلیت پودر شدن را دارند و می توانند جایگزین رب شوند.

وی با بیان اینکه حدود شش کیلوگرم گوجه فرنگی یک کیلوگرم رب تولید می شود، گفت: در این روش با هر ۱۵ کیلوگرم گوجه فرهنگی خشک شده می توان یک کیلوگرم رب تولید کرد اما با این تفاوت که در رب معمولی، رطوبت وجود دارد و همین امر سبب می شود تا سنگین تر شود اما در گوجه فرنگی خشک شده هیچ رطوبتی وجود ندارد.

وی افزود: علاوه بر آن در روش طبخ رب به علت عصاره گیره و گرما برخی از عناصر موجود در رب از میان می رود اما در این روش تمام عناصر گوجه فرنگی وجود دارد.

کریمی زارع ادامه داد: پیش می کنیم در سال جاری بتوانیم از ۱۵۰ تن گوجه فرنگی، ۱۰ تن گوجه فرهنگی خشک تولید کنیم.

کشت گوجه فرنگی در منطقه یموق برای اولین بار

یوسف محمدی معاون جهاد کشاورزی شهرستان مانه و سملقان در ادامه در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: کشت گوجه فرنگی برای اولین در منطقه یموق انجام شده است.

وی افزود: کشاورز در این منطقه با روش آبیاری تحت فشار، روش کشت قیم و کشت ارقام مختلف اقدام به کشت این محصول کرده است.

محمدی ادامه داد: این کشاورز با این روش کشت، میزان باردهی محصول را افزایش داده است و از سوی دیگر بروز آفتات و امراض نیز کاهش یافته است.

انتظاراتی که برای کاهش کشت گوجه فرنگی در خراسان شمالی برآورده نشد

دکتر تشکری معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی همچنین در گفت و گو با ایسنا گفت: به رغم اینکه انتظار می رفت کشت و تولید گوجه فرنگی در سال جاری کاهش یابد اما این امر محقق نشد.

وی اظهارکرد: میزان تولید گوجه فرنگی طی سال گذشته در استان ۱۵۰ هزار تن بوده این در حالی است که این رقم در سال جاری به بیش از ۱۵۰ هزار تن رسیده است.

وی افزود: کشاورزان این استان در سال گذشته برای فروش گوجه فرنگی با مشکل مواجه شدند و قیمت ها کاهش یافت و این انتظار می رفت که با توجه به تجربه مشکلات سال گذشته میزان تولید این محصول در سال جاری کاهش یابد اما این موضوع اتفاق نیفتاد.

تشکری خاطرنشان کرد: به عنوان مثال کشاورزان در یک سال متضرر می شوند و این تصور در کشاورزان به وجود می آید که سایر کشاورزان در سال بعد دیگر اقدام به کشت آن محصول نمی کنند در نتیجه دوباره همان محصول را کشت می کنند و همین امر موجب می شود تا بیشتر کشاورزان دوباره آن محصول را کشت کنند.

وی ادامه داد: از ۱۵۰ هزار تن گوجه فرنگی تولیدی در استان ۵۰ تن جذب کارخانه های رب و ۳۰ هزار تن به صورت تازه خوری در استان مصرف می شود و ۷۰ هزار تن مازاد بر نیاز است که به سایر استان و یا کشورهای همسایه صادر می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: طی سال های گذشته صادرات گوجه فرنگی به کشورهای عراق و به خصوص اقلیم کردستان عراق به مقدار زیادی صورت می گرفت اما از سال گذشته به علت تحریم های اعمال شده و همچون محدودیت های کرونایی در سال جاری این میزان به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است.

وی در ارتباط با حمایت هایی که سازمان جهاد کشاورزی جهت خرید این محصول باید انجام دهد نیز بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی برای محصولاتی همچون گوجه فرنگی، پیاز و ... می تواند خرید حمایتی انجام دهد و این هم زمانی اتفاق می افتد که به عنوان مثال قیمت گوجه فرنگی به کمتر ۱۰۰۰ تومان برسد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی تصریح کرد: خرید حمایت های بهاره از استان هایی که چنین محصولاتی در فصل بهار تولید و روانه بازار شد، انجام شده است اما هنوز برای استان هایی که این محصولات در فصل تابستان به بازار توزیع می شود، انجام نشده است.

وی تاکیدکرد: برای این امر باید وزارت خانه اعتباراتی اختصاص دهد که سازمان بتواند به کشاورزان پرداخت کند و در این راستا پیگیری های فراوانی انجام شده اما هنوز پاسخی دریافت نشده است.

تشکری خاطرنشان کرد: اما از سوی دیگر هنوز قیمت گوجه فرنگی در خراسان شمالی در سال جاری به کمتر از ۱۰۰۰ تومان نرسیده است تا وارد اقدام خریدهای حمایتی شد.

وی گفت: تا ۱۵ شهریور ماه اوج برداشت محصول گوجه فرنگی در این استان است و به زمان اوج برداشت نزدیک می شویم و تاکنون مشکلی در خصوص خرید این محصول به وجود نیامده است.

به گفته این مقام مسئول تاکنون ۳۵ درصد از محصول گوجه فرنگی در استان برداشت شده است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.