• شنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۷
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99061510766
  • خبرنگار : 30054

سپتیک تانک چیست ؟

سپتیک تانک چیست ؟

سپتیک تانک ساده ترین نوع تصفیه خانه تک واحدی است که تصفیه بیولوژیکی با کمک باکتری های بی هوازی در آن انجام می گیرد.

به گزارش ایسنا،بنابراعلام تدبیرنوین سازان، سپتیک تانک ها را می توان با ایجاد تغییراتی در ساختار آنها، تبدیل به سپتیک تانک های پیشرفته با راندمان بالاتر کرد که خروجی آنها دارای مشخصات بسیار مطلوبی است.

روند تصفیه بدین صورت است که فاضلاب پس از ورود به انباره سپتیک و به علت کاهش سرعت جریان آن، قسمتی از مواد معلق خود را به علت ته نشینی از دست می دهد و از سوی دیگر انباره بیرون می‌آید.

هر سپتیک تانک  از اجزای مختلفی تشکیل شده است که اجزای مهم آن شامل، سیستم ورودی فاضلاب شامل لوله و بافل ورودی، مخزن اولیه سپتیک تانک که بیشترین حجم سپتیک تانک را به خود اختصاص داده و معمولاً حدود ۷۰ درصد حجم کل سپتیک تانک  مربوط به این بخش است، دیواره جداکننده که باعث جلوگیری از ورود لجن شناورشده به مخزن زلال سازی می شود، مخزن زلال سازی که حدود ۳۰ درصد حجم کل سپتیک تانک بوده و در آن فاضلاب عاری از مواد قابل ته نشینی می‌باشند. از طریق این مجرا گازهای تولید شده ناشی از فرآیندهای بی هوازی تصفیه فاضلاب از سپتیک خارج می‌گردد .

خرید مستقیم سپتیک تانک از کارخانه

شرکت تدبیر نوین سازان با سالها تجربه در ساخت مخازن و سپتیک تانک در احجام مختلف  با ۱۰۰ درصد مواد اولیه مرغوب و خالص ،  آماده ارائه مشاوره رایگان به خریدارن محترم می‌باشد.

تماس با شماره های تماس :  ۰۹۱۲۳۳۹۳۷۰۸۲۷ ،  ۶۶۴۷۵۶۵۰-۰۲۱

وب سایت : www.tns.ir

کاربرد سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک تانک ها به عنوان واحدهای پیش تصفیه قبل از ورود فاضلاب به شبکه فاضلاب شهری و یا چاه جذبی به کار می روند. در این سپتیک تانک ها با توجه به کیفیت فاضلاب خروجی می‌توان از سیستم های ساده و یا پیشرفته استفاده کرد.

در اکثر کاربردها از سپتیک تانک های ساده با حداقل یک دیواره جداکننده در داخل آن استفاده می گردد. در این سپتیک تانک ها فاضلاب ورودی در بخش اوّل ته نشین شده و باکتری های بی هوازی بخش عمده ای از لجن انباشته شده را تجزیه می‌نمایند.

همچنین بخشی از مواد شناوری نیز در بخش اوّل و در سطح فاضلاب باقی می مانند. در ادامه فاضلاب وارد بخش دوّم شده و در آنجا نیز ته نشینی ثانویه صورت گرفته و بعد از آن از سپتیک تانک خارج می شود.

سپتیک تانک پلی اتیلن ساده ترین نوع تصفیه خانه تک واحدی است که تصفیه بیولوژیکی با کمک باکتری های بی هوازی در آن انجام می گیرد. البته سپتیک تانک پلی اتیلن را می‌توان با ایجاد تغییراتی در ساختار آنها، تبدیل به سپتیک تانک پلی اتیلن های پیشرفته با راندمان بالاتر کرد که خروجی آنها دارای مشخصات بسیار مطلوبی است.

 

انواع سپتیک تانک :

سپتیک تانک پلی اتیلن افقی :

این نوع سپتیک تانک پلی اتیلن ها به دو صورت دفنی و غیر دفنی ارایه می شوند. سپتیک تانک پلی اتیلن های افقی دفنی در شرایط مختلف دفنی اعم از عمق دفن های متفاوت با مقادیر مختلف بار ترافیکی و آب زیر زمینی طراحی شده و در این نوع سپتیک تانک پلی اتیلن، با محاسبات صورت گرفته می توان با تغییر پروفیل بدنه سپتیک تانک استحکام آن را متناسب با محل پروژه تنظیم کرد. برای سپتیک تانک پلی اتیلن افقی غیر دفنی نیز بر اساس شرایط پروژه، پروفیل مناسب ارایه می‌گردد.

سپتیک تانک پلی اتیلن عمودی

در این نوع از سپتیک تانک پلی اتیلن نیز با توجه به شرایط پروژه محاسبات صورت گرفته و پروفیل مناسب ارایه می‌گردد.

این نوع از سپتیک تانک پلی اتیلن قابلیت تحمل مستقیم بار وارده بر روی پلیت فوقانی را ندارند و در صورت وجود بار ترافیکی بر روی سپتیک تانک پلی اتیلن عمودی دفنی، باید از دال بتنی استفاده کرد.

انتهای رپرتاژ آگهی