• یکشنبه / ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۴
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 99061611828
  • خبرنگار : 71381

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۶ شهریور ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۶ شهریور ایسنا

غفلت انتخاباتی ترامپ؛ فرصتی برای عرض اندام بیشتر مکرون/ واکنش مجلس خبرگان رهبری به اهانت علیه قرآن و پیامبر اسلام/ استقرار نیروی زمینی ارتش در شرق و شمال شرق کشور/ گزارش توییتری وزیر دفاع هند از دیدارش با وزیر دفاع کشورمان/ تشریح گزارش اخیر آژانس و پیشرفت‌های هسته‌ای کشور از زبان کمالوندی و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.

غفلت انتخاباتی ترامپ؛ فرصتی برای عرض اندام بیشتر مکرون

تحلیل یک کارشناس ارشد مسائل عراق درباره تلاش مکرون برای احیای جایگاه فرانسه در منطقه و حوزه مدیترانه در صدر اخبار پر مخاطب بود.

سید رضا قزوینی غرابی در این باره گفت:به نظر می رسد توجه اخیر آمریکا به انتخابات ریاست جمهوری پیش روی این کشور باعث شده است تا فرصت مناسبی برای پاریس پیش بیاید که نفوذ منطقه‌ای خود را تقویت کند. به نظر می رسد فرانسوی‌ها روی احتمالات انتخابات آمریکا هم توجه نشان می‌دهند. به اعتقادم در صورت ناکامی ترامپ در انتخابات، احتمالا شاهد افزایش نفوذ فرانسوی‌ها در عراق باشیم. پاریس می‌داند عراق کشوری است که به شدت نیاز به بازسازی دارد و بازار بسیار اشباع ناپذیر و گسترده ای در همه حوزه ها از جمله، برق، تسلیحات و سرمایه گذاری در زیرساخت ها دارد.

واکنش مجلس خبرگان رهبری به اهانت علیه قرآن و پیامبر اسلام

دومین خبر پربازدید امروز، بیانیه مجلس خبرگان رهبری در واکنش  به دنبال اقدامات توهین‌آمیز علیه قرآن و پیامبر اسلام بود.

در این بیانیه آمده است: مجلس خبرگان رهبری، ضمن مردود دانستن و محکوم نمودن این گونه اقدامات خصمانه و نفرت برانگیز که در مقاطعی برای انحراف افکار عمومی جهانیان نسبت به جنایات صهیونیزم بین الملل و با هدف اسلام هراسی از سوی استکبار جهانی، طرح ریزی و به وسیله افرادی جاهل اجرا می شود با اذعان بر اینکه به حول و قوه الهی، اقدامات زبونانه ای همچون سوزاندن قرآن شریف یا اهانت به ساحت نبی مکرم اسلام(ص) وحدت هر چه بیشتر مسلمانان در برابر مستکبرین عالم را در پی خواهد داشت از عموم مسلمین جهان و نیز دولت های اسلامی می خواهد توهین به مقدسات امت اسلامی را در سراسر جهان محکوم نموده و نهادهای بین المللی نسبت به این اعمال شنیع، واکنش متناسب نشان دهند تا دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

وزارت خارجه توهین به پیامبر (ص) را در مجامع بین‌المللی و حقوق بشری پیگیری کند

در همین رابطه نایب رئیس اول مجلس هم در یادداشتی هدف توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام و قرآن کریم را اسلام‌ستیزی و تفرقه‌افکنی میان مسلمانان عنوان کرد و خواستار مقابله وزارت امور خارجه با این اقدامات موهن و پیگیری موضوع در مجامع بین‌المللی و حقوق بشری شد.

از سال گذشته در شرق و شمال شرق کشور مستقر شدیم

خبر بعدی، اظهارات فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره برنامه‌های این نیرو برای استقرار در مناطق شرقی و شمال شرقی کشور بود.

امیر کیومرث حیدریدر حاشیه مراسم کلنگ زنی احداث نمایشگاه دفاع مقدس و افتتاح ساختمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار کرد: نیروی زمینی پیش از این در مرزهای غرب و جنوب غرب مستقر بود و از سال گذشته در شرق و شمال شرق نیز مستقر شدیم؛ نیازمند بودیم پایگاه‌هایی که قابلیت تاکتیکی ویژه‌ای داشته باشند را احداث کنیم تا بتوانیم به خوبی از مرزها دفاع کنیم؛ بنابر برنامه‌ریزی‌های انجام شده، نقشه بسیار خوبی برای کل مرز طراحی شده و در سری اول آن احداث ۱۰ پایگاه ویژه پیش‌بینی شده است که اولین آن را چند روز پیش افتتاح کردیم و ۹ پایگاه دیگر نیز به مرور احداث می شوند.

گزارش توییتری وزیر دفاع هند از دیدارش با وزیر دفاع کشورمان

پیام توییتری وزیر دفاع هند درباره محورهای گفت‌وگویش در دیدار با وزیر دفاع کشورمان هم از خبرهای مورد توجه مخاطبان بود.

رجنات سینگ پس از دیدار با سرتیپ امیر حاتمی در تهران با اشاره به این دیدار در صفحه توییترش نوشت: دیداری بسیار ثمربخش با سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع ایران در تهران داشتم. درباره مسائل امنیتی منطقه از جمله افغانستان همچنین مسائل همکاری دوجانبه گفت‌وگو کردیم. 

رضایی در فراخوان جمع‌سپاری دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت

کشور و نظام متعلق به گروه خاصی نیست/جوانان منتظر فرش قرمز نباشند

اظهارات محسن رضایی در آیین افتتاحیه نظام جمع‌سپاری و نخستین فراخوان جمع‌سپاری دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با محوریت «تدوین سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه کشور» هم از پربازدید های امروز بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این کشور و این نظام متعلق به هیچ گروه خاصی نیست و متعلق به ملت ایران است مخصوصا جوان های کشور و جوانان باید تصمیمی تاریخی بگیرند و منتظر فرش قرمز نباشند.

نتایج نظارت میدانی از خوزستان به صورت آنلاین در دسترس مردم قرار می‌گیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور جلسه علنی مجلس با اشاره به نظارت میدانی ۴ روزه مجلس شورای اسلامی از استان خوزستان، گفت: ما خود را متعهد می دانیم که تصمیمات گرفته شده را با نظارت مستمر تا به سرانجام نهایی رسیدن پیگیری کنیم. خروجی تصمیمات این نظارت میدانی به طور شفاف و با جزئیات به زودی در سایت مجلس بارگذاری خواهد شد.

تاکیدات محمد باقر قالیباف در این باره نیز از دیگر اخبار پر مخاطب بود.

خریداران آذویکو تا پایان بهمن به خودرو می‌رسند

خبر قطعی شدن رای صادره برای شرکت آذویکو و تعیین جزئیات پرداخت خسارت و نرخ تورم مربوط به تاخیر در تحویل خودروها هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

سید یاسر رایگانی در مورد رای قطعی پرونده شرکت آذویکو گفت: نهایتا شعبه تجدیدنظر حکم به تحویل خودرو جایگزین لوکسژن suvu6 از پایان تیرماه سال جاری و خودرو s50 از اواخر مهرماه سال جاری برحسب انتخاب مشتری را صادر کرد و نهایتا تعهدات باید تا پایان بهمن ماه اجرایی شود.

دولت تلاش می کند کشور در حوزه های راهبردی دچار مضیقه نشود

اظهارات رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت هم از دیگر اخبار پر بازدید بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی پس از ارائه گزارش بانک مرکزی در مورد اقدامات انجام شده برای تامین ارز مورد نیاز مواد اولیه تولید دارو، گفت: دولت با وجود همه تنگناها و فشارهای مختلفی که در شرایط کنونی وجود دارد، تلاش می‌کند که کشور در حوزه های راهبردی دچار مضیقه نشود.

تشریح گزارش اخیر آژانس و پیشرفت‌های هسته‌ای کشور از زبان کمالوندی

تشریح گزارش اخیر آژانس و پیشرفت‌های هسته‌ای کشور از زبان سخنگوی سازمان انرژی اتمی از پر مخاطب های بامداد امروز بود.

بهروز کمالوندی  می‌گوید، ایران به طور طبیعی انتظار دارد با رفع ابهامات و سوالات آژانس در رابطه با دو موضوع پادمانی، دیگر شاهد انتشار موازی گزارش پادمانی هم زمان با گزارش برجامی نباشد. او همچنین با اشاره به پروژه‌های اجرا شده و برنامه‌های در دست اجرای سازمان، پیشرفت‌های هسته‌ای کشور را بسیار امیدوار کننده ارزیابی می‌کند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.