• سه‌شنبه / ۸ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۶
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99070805919
  • خبرنگار : 50416

از غوره تا مویز شهر جهانی انگور

از غوره تا مویز شهر جهانی انگور

ایسنا/همدان این روزها یاقوت‌های سبز، سنگفرش کوچه باغ‌های شهر جهانی انگورند، شهری که ورودی و خروجی آن با این دانه های زرین آذین بندی شده و به استقبال مهمانانش می رود، دانه هایی که شیره جانشان کام مردم را شیرین می کند.

در تاریخ دهم آذرماه سال ۹۷ نظام تولید انگور درّه‌جوزان ملایر در استان همدان به عنوان دومین میراث کشاورزی جمهوری اسلامی و پنجاه و سومین میراث مهم کشاورزی جهان در سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد(فائو) به ثبت رسید و برند انگور ملایر جهانی شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ملایر در این باره به خبرنگار ایسنا می گوید: از ۲۲ هزار و ۳۶۰ هکتار از باغات این شهرستان ۱۰ هزار و ۷۰۰ هکتار مربوط به باغات انگور است که ۱۵ هزار باغدار را مشغول به کار کرده است.

سیدمهدی میرباقری میانگین برداشت انگور در هکتار را ۲۴ تن و میانگین تولید سالانه آن را ۲۲۰ تا ۲۴۰ هزار تن عنوان می کند و ادامه می دهد: افزون بر ۳۰ رقم انواع انگور در این شهرستان تولید می شود، از جمله انگور عسگری، بی‌دانه قرمز، لعل، صاحبی، شصت‌عروس، شاهانی، انگور سیاه، خلیلی و یاقوتی که رقم اصلی آن با ۸۵ درصد سطح زیرکشت، انگور کشمشی بی‌دانه سفید است.

آبغوره نخستین محصول تاکستان های ملایر

اما باید به عقب تر برویم، به اواخر تیرماه، زمانی که آب در این دانه های سبز می دود و این یعنی وقتش رسیده است که بخشی از این یاقوت های سبز به آبغوره تبدیل شوند.

میرباقری در این باره می گوید: در مجموع ۲۴ درصد از انگور شهرستان به مشتقات آن تبدیل می شود و سهم آبغوره از این میزان سه درصد است.

خانم حیدری از اهالی روستای توچغاز ملایر نیز در این باره به خبرنگار ایسنا می گوید: بعد از گرفتن آبغوره، حتی تفاله غوره ها را هم بعد از آبگیری دور نمی ریزند و برای تهیه گردغوره از آن استفاده می کنند.

او ادامه می دهد: تفاله ها را در آفتاب پهن می کنیم و بعد از خشک شدن آن را آسیاب کرده و به عنوان چاشنی و یا ادویه در غذا استفاده می کنیم.

خواص آبغوره و گرد غوره

کارشناس مواد غذایی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملایر از خواص آبغوره می گوید: آبغوره دارای اسید سوکسینیک، اسید مالیک، اسید گلوکولیک، اسید فرمیک، اسید اگزالیک و قند است و خواص بی شمار و مفیدی برای سلامتی از جمله تقویت سیستم گوارشی با دفع صفرا و کمک به هضم غذا، کاهش وزن، کمک به جذب آهن و مصرف به عنوان منبع ویتامین C دارد.

مرتضی عابدینی ادامه می دهد: پتاسیم یک ماده معدنی بسیار مفید برای درمان درد سیاتیک و مشکلات ناحیه کمر و ناراحتی های رماتیسمی است و آبغوره دارای پتاسیم بسیار است. علاوه بر این مصرف آبغوره باعث درمان رماتیسم و کاهش پادرد و سایر ناراحتی های عضلانی و مفصلی می شود.

وی مصرف بیش از اندازه آبغوره برای زنان باردار را توصیه نمی کند چراکه باعث سقط جنین می شود و اظهار می کند: مصرف آبغوره برای افرادی که دچار مشکلات معده مانند زخم معده و بالا بودن اسید معده هستند، هرگز توصیه نمی شود.

کشمش بی دانه سفید، غالب رقم انگور ملایر

به شهریورماه آغاز برداشت انگور در ملایر می رسیم که تا اواسط مهرماه ادامه می یابد. همانطور که گفته شد رقم انگور ملایر غالباً کشمش بی دانه سفید است که قابلیت تبدیل به کشمش را دارد و این سبب شده که شهرستان ملایر سالانه ۳۵ تا ۴۰ هزار تن تولید کشمش داشته باشد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ملایر از سهم ناچیز شهرستان در صادرات تازه خوری انگور سخن می گوید: با توجه به اینکه صادرات ما در تازه‌خوری انگور بسیار ناچیز است، به دنبال کشت ارقام جدید تازه خوری هستیم بنابراین اگر اعتبار بگیریم بر روی پیوند ارقام جدید تازه خوری به باغات قدیمی که بازدهی آنها کاهش یافته، کار خواهیم کرد.

کارشناس مواد غذایی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملایر نیز درباره خواص تازه خوری انگور بیان می کند: انگور دارای ویتامین های C ،B ،A و K و سرشار از مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، آهن، فسفر و منیزیم است و به سبب داشتن آنتی اکسیدان و پتاسیم به سلامت قلب و عروق و کاهش فشار خون کمک می کند.

وی جلوگیری از یبوست و مشکلات گوارشی را از دیگر خواص انگور برشمرده و می گوید: انگور به علت داشتن فیبر و آب فراوان سبب کاهش التهاب روده ها و دفع سموم از دستگاه گوارش و نیز سبب جلوگیری از ابتلا به بیماری های چشم مانند آب مرواید می شود.

عابدینی ادامه می دهد: انگور قرمز سبب تنظیم میزان کلسترول خون می شود همچنین به علت داشتن آنتی اکسیدان و فلاونوئید خاصیت ضدسرطان و ضدالتهاب دارد.

کشمش تیزابی

یکی از باغداران ملایری به خبرنگار ایسنا می گوید: انگورهای کشمشی را بعد از برداشت از تاکستان ها به صورت خوشه ای درون سبدهایی می چینند سپس سبدها را به مدت سه تا چهار دقیقه درون محلول تیزاب کشمش قرار می دهند.

آقای زندی ادامه می دهد: این محلول از کربنات پتاسیم، روغن سبزکننده و آب تشکیل شده است و بعد از آن خوشه ها را روی گونی هایی که از قبل روی زمین پهن کرده اند، می چینند به گونه ای که به یکدیگر برخورد نکنند.

وی اضافه می کند: مدت زمان خشک شدن کشمش ها در این روش سه تا چهار روز است و در نهایت پس از آماده شدن این کشمش های تیزابی را از خوشه جدا می کنند.

مسئول واحد نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی شهرستان ملایر در ادامه بیان می کند: کربنات پتاسیم با سست و شکننده کردن پوست انگور، موجب تبخیر سریع تر آب موجود در انگور شده و فرآیند خشک شدن آن را سرعت می بخشد. عرضه و فروش پودر بی کربنات پتاسیم خارجی که فاقد مجوز بهداشتی واردات باشد، ممنوع است.

کربنات های تقلبی

زندی در این باره اعلام می کند: امسال ۳۰ گونی ۵۰ کیلویی از انگورهایش توسط تیزابی تقلبی از بین رفته است به طوریکه به جای کربنات پتاسیم، کربنات سدیم وارد بازار کردند که رنگ کشمش ها را قرمز کرد و پوک شدند.

آقای ترکاشوند که در روستای می آباد مشغول باغداری است، نیز به خبرنگار ایسنا می گوید: این کربنات های تقلبی علاوه بر تغییر رنگ کشمش، مدت زمان خشک شدن را افزایش داده به طوریکه هر سال سه روزه کشمش را جمع می کردیم اما امسال هفت روز است که کشمش ها روزی زمین مانده و هنوز خشک نشده است.

اما مشکل کجاست؟

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشمش در این باره اظهار می کند: کربنات پتاسیم را قبلاً اتحادیه تعاونی های روستایی کشور که تحت پوشش سازمان تعاون روستایی است، وارد می کرد و بدون غل و غش در شرکت های تعاون روستاها توزیع می شد و تا آن زمان مشکلی در واردات این محصول نبود.

منوچهر رضایی ادامه می دهد: در راستای خصوصی سازی، همان مدیر سازمان تعاون روستایی بعد از بازنشستگی، امتیاز واردات این محصول را گرفت و چهار، پنج سال است که در واردات پتاسیم کربنات تقلب صورت می گیرد.

وی می گوید: کربنات تقلبی را با پتاسیم کربنات مخلوط می کنند و به باغدار می فروشند، از طرفی قیمت کربنات تقلبی یک دهم قیمت کربنات پتاسیم است و بنده بارها در مکاتبات و جلسات رسمی با استانداری یا حتی سال گذشته با وزیر جهادکشاورزی به این موضوع پرداخته و آن را پیگیری کردم اما هنوز مشکل حل نشده و هر ساله باغداران و کارخانجات بسیاری متحمل زیان می شوند.

آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم

اما شاید کلید رفع این مشکل در دست جوانان خوش فکر و نخبه ملایر باشد. طبق گفت‌وگوی هفته گذشته ایسنا با کارشناس مسئول مرکز رشد و فناوری ملایر، نتایج آزمایشات طرح تولید کربنات پتاسیم در این مرکز موفقیت آمیز بوده و آماده تجاری سازی است اما حالا این جوان خوش فکر که برای احداث کارخانه تولید پتاسیم کربنات مجبور به فروش آپارتمان خود هم شده با مشکلات بانکی مواجه شده و به علت نداشتن سرمایه کافی برای تأسیس کارخانه، کار نیمه تمام رها شده است. قطعاً حمایت چنین طرحی، کشور را در زمینه صنایع تبدیلی انگور خودکفا خواهد کرد و از طرفی دسترنج سبز باغداران آغشته به کربنات تقلبی نخواهد شد.

صادرات کشمش از ملایر

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشمش در ادامه گفت‌وگو با ایسنا، مطرح می کند: تعداد کارخانجات کشمش فعال در سطح شهرستان ملایر ۳۰ واحد است و بسته به عملکرد سالیانه به طور میانگین حدود ۳۰ هزار تن کشمش در این شهرستان تولید می شود.

وی به تمرکز واحدهای کشمش در ملایر اشاره می کند و می گوید: فرآوری، اشتغالزایی و صادرات کشمش بعضی از مناطق دیگر که نمونه آن را در شهرستان نداریم، هم در ملایر انجام می شود و با احتساب این میزان سالانه ۵۰ هزار تن کشمش از شهرستان ملایر خارج می شود و عمده بازار هدف ما در حال حاضر کشورهای عراق، امارات، روسیه، اکراین، لهستان و رمانی هستند.

رضایی احتمال می دهد امسال بیماری کرونا تأثیر منفی بر بازار کشمش داشته باشد و خاطرنشان می کند: کشمش یک کالای استراتژیک در سبد غذایی مردم نیست و در واقع می توان گفت یک کالای تقریباً لوکس محسوب می شود. از طرفی شیوع کرونا اقتصاد جهانی را به چالش کشیده و آن را تضعیف کرده که خود سبب کاهش درآمد سالانه مردم شده و در این شرایط مردم بیشتر به دنبال ضروریات هستند، پس این بیماری تأثیر منفی بر بازار کشمش خواهد داشت کما اینکه طی شش ماه گذشته هم داشته است.

کشمش آفتابی و مویز

در ادامه یکی از باغداران ملایری به خبرنگار ایسنا می گوید: برای تهیه کشمش آفتابی، انگور کشمش بی دانه سفید را به طور مستقیم در زیر آفتاب و بدون هیچ افزودنی به آن پهن می کنند تا خشک شود و بر اثر خشک شدن به رنگ قهوه ای در می آید و چون پروسه خشک کردن آفتابی طولانی تر است، تعداد معدودی از باغداران آفتابی تهیه می کنند و اگر به جای انگور کشمش بی دانه سفید از انگور شاهانی در این پروسه استفاده شود به آن مویز می گویند.

خواص کشمش 

کارشناس مواد غذایی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملایر از خواص کشمش برای خبرنگار ایسنا می گوید: کشمش سرشار از عناصری مانند آهن، پتاسیم، کلسیم و ویتامین های گروه B است همچنین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است که از تخریب سلول ها جلوگیری می کند.

وی ادامه می دهد: فیبر موجود در کشمش از سرطان کولون(روده بزرگ) جلوگیری می کند و خوردن چند عدد کشمش در روز موجب جلوگیری از ابتلا به آلزایمر و نیز تقویت حافظه خواهد شد.

عابدینی با بیان اینکه کشمش به علت داشتن سلنیوم سبب حفظ سلامت پوست می شود، تأکید می کند: کشمش به علت داشتن فیبر سبب کاهش کلسترول و بهبود عملکرد روده ها و نیز به علت داشتن پتاسیم سبب کاهش فشارخون می شود.

مویز سرشار از آنتی اکسیدان

وی مویز را بهترین و پرخاصیت ترین نوع کشمش عنوان می کند چراکه آنتی اکسیدان موجود در آن دو برابر کشمش معمولی است و به همین علت تأثیر آن در جلوگیری از ابتلا به آلزایمر و سرطان بیشتر از دیگر انواع کشمش است.

کارشناس مواد غذایی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملایر جلوگیری از ریزش مو، جلوگیری از پیری زودرس، درمان کم خونی، درمان پوکی استخوان، تقویت کننده اعصاب، افزایش قدرت یادگیری، کمک به سلامت قلب و چشم، پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان ها را نیز از جمله خواص مویز برشمرد.

روستایی با قدمت دوره مادها

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ملایر نیز در گفت‌وگو با ایسنا، از روستای مانیزان می گوید: روستای مانیزان از توابع بخش مرکزی شهرستان ملایر در ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی این شهرستان و در محور دره جوزان که نظام تولید انگور آن ثبت جهانی شده، واقع شده و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۹۵۰ متر است. همجواری با منطقه حفاظت شده لشگردر، آب و هوای معتدل و وجود رودخانه مانیزان در جنوب روستا، عامل مهمی در ایجاد پتانسیل های گردشگری و جذب گردشگران شده است.

ابراهیم جلیلی ادامه می دهد: نام روستا از دو بخش «مان» به معنای خانه و «زان» که پسوند مکان است، تشکیل شده البته بعضی دیگر عقیده دارند «مانی» به معنای بی مانندی است و شاید چون این روستا حال و هوای خوبی دارد و بی مانند است این نام را برآن نهاده اند. برخلاف مردم شهرستان ملایر، اهالی این روستا به زبان آذری سخن می گویند و مسلمان و پیرو مذهب شیعه جعفری هستند.

وی می گوید: طبق برآورد انجام شده از خانه های اربابی موجود در روستا، قدمت سکونت آن را به دوران مادها نسبت دادند و بنای فعلی آن با حکومت فتحعلی شاه قاجار مقارن شده است. حدود ۱۲۰ هکتار زمین های زراعی روستا باغ و قلمستان است و این سبب شده که شغل اهالی اغلب باغداری باشد.

شیره‌پزی

در ادامه روش تولید شیره را سیدوهاب حائری که دهیار روستای مانیزان است، برای خبرنگار ایسنا توضیح می دهد.

روستای مانیزان حدود ۳۸۶ نفر جمعیت دارد و با توجه به اینکه معمولاً هر خانواده یک کارگاه شیره پزی در خانه خود دارند، حدود ۱۲۰ کارگاه شیره پزی در این روستا وجود دارد. اهالی روستا برای پخت شیره تا اوایل پاییز صبر می کنند که انگورها خوب رسیده و شیرین شوند چراکه هر چه رسیده تر باشند شهد بیشتری دارند و شیره بیشتر و با کیفیت تری تولید می کنند.

از هر سه تا چهار کیلو آب انگور یک کیلو شیره می توان تهیه کرد. برای تهیه شیره انگورهای کشمشی را پس از شست و شو، در حوضچه های مخصوصی با چکمه لگد می کنند تا آب انگور از ناودان متصل به حوضچه به درون تقارهای گلی بزرگ سرازیر شود.

اهالی روستا برای اینکه ناخالصی و تفاله های انگور با آب آن مخلوط نشود، بوته های علفی صحرایی که در اصطلاح محلی به آن جارو خاری می گویند را زیر انگور ها و روی یک تخته چوبی درون حوضچه قرار می دهند.

هر تقار گلی حدود ۱۰۰ کیلو آب انگور را در خود جای می دهد و به ازای هر ۱۰۰ کیلو آب انگور پنج کیلو خاک شیره به آن اضافه می کنند و تا صبح روز بعد به آن دست نمی زنند البته باید گفت که خاک شیره را معمولاً حرارت می‌دهند سپس به آب انگور اضافه می‌کنند چراکه خاک حرارت ندیده باعث گل‌آلود شدن آب انگور می‌شود.

خاک شیره، خاکی است به رنگ روشن و شبیه خاک آجر که آن را از کوه های مانیزان و دره جوزان تهیه می کنند. این خاک املاح موجود در آب انگور را در خود حل کرده و در اصطلاح زنان روستا آب انگور بریده شده و املاح به صورت لایه ای روی آب آن قرار می گیرد، که این لایه را جدا می کنند و آب انگور را با پارچه هایی تمیز و مخصوص صاف می کنند.

آبی که پس از جدا کردن املاح آن توسط خاک شیره و عبور از صافی به دست می آید مانند اشک چشم زلال است و حاصل دست رنج زنان روستایی است که حالا باید روی اجاق قرار بگیرد.

زنان روستایی در کنار شعله های آتش صبورانه پخت شیره را آغاز می کنند و با دستان پینه بسته مداوم آن را هم می زنند تا سر نرود. حرارت نباید خیلی بالا باشد چراکه رنگ شیره را تیره می کند. بعد از پخت و رسیدن به غلظت مناسب شیره عسلی به دست خواهد آمد.

نوع دیگری از شیره که در روستای مانیزان توسط زنان زحمت کش روستایی تهیه می شود، شیره سفید است که برای تهیه آن، شیره عسلی را با پاروهای چوبی به مدت پنج تا شش شبانه روز، روزی چند ساعت هم می زنند تا زمانی که به رنگ سفید درآید و غلیظ شود. اگر مقدار شیره زیاد باشد برای هم زدن آن از دریل هایی استفاده می کنند که مردان خوش ذوق روستا پنجه هایی آهنی به سر آن وصل کردند، وسیله ای شبیه به همزن برقی.

طی گفت‌وگوی ایسنا با کارشناس مسئول مرکز رشد و فناوری شهرستان ملایر، یکی از ایده های مطرح شده در این مرکز استفاده از فیلتر به جای خاک شیره در کارگاه های تولید شیره است که می تواند سبب افزایش صادرات این محصول شود که در حال حاضر در مرحله نیمه صنعتی است.

شیره پزی مانیزان ثبت ملی است

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان ملایر در ادامه به شیره پزی اهالی روستا اشاره می کند و می گوید: مراسم شیره پزی انگور مانیزان در تاریخ هفتم دی ماه سال ۹۰ در فهرست آثار ناملموس ثبت ملی شده و از سال ۸۹ تا به حال ۱۰ دوره جشن شیره پزی در روستای مانیزان برگزار شده است اما امسال متأسفانه به علت شیوع کرونا و مصادف شدن با ماه صفر امکان برگزاری جشن شیره پزی و اجرای برنامه های شاد نیست البته برنامه ای تحت عنوان «مثبت ملایر» که ضبط آن در کارگاه های شیره پزی آغاز شده، از شبکه استانی به روی آنتن خواهد رفت.

جلیلی همچنین از برگزاری مسابقه شیره برتر خبر می دهد و اضافه می کند: این مسابقه با مسئولیت روستای دره جوزان و با رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور تعداد محدودی، روز چهارشنبه نهم مهر ماه ساعت ۱۰ برگزار خواهد شد.

پخت باسلوق در ملایر

مهارت تهیه باسلوق در ملایر در تاریخ ۲۲ اسفندماه سال ۹۴ در فهرست آثار ناملموس ثبت ملی شده است. حاجیه قلعه باباخانی که چند سال است به پخت شیره و مشتقات آن مشغول است، به خبرنگار ایسنا از نحوه پخت باسلوق می گوید: برای تهیه باسلوق نشاسته ای زمانی که شیره روی اجاق کاملاً غلیظ نشده و به اصلاح زنان روستایی سوزن جوش می زند، نشاسته ای را که در مقداری آب سرد حل شده به آن اضافه می کنند و مدام هم می زنند تا یکدست شود سپس بسته به ذائقه شخصی مغز بادام یا گردو و یا پودر نارگیل به آن اضافه می کنند و اجازه می دهند تا به آرامی سرد شود.

وی با بیان اینکه اگر به جای نشاسته از آرد بلغور گندم در پخت باسلوق استفاده شود، باسلوق ترخینه ای تهیه خواهد شد، ادامه می دهد: زنان و دختران این دیار برای تهیه سجوق که نوع دیگری از باسلوق است، مغز گردوها را با حوصله از نخ رد می کنند و این مغز گردوهای آویزان شده از نخ را به درون دیگ باسلوق در حال پخت می برند و بیرون می آورند سپس روی بندهایی آویزان می کنند تا کاملاً خشک و آماده خوردن شوند.

شیره انگور داروی کم خونی

کارشناس مواد غذایی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملایر از خواص شیره انگور می گوید: شیره انگور در درمان کم خونی به ویژه کم خونی ناشی از فقر آهن بسیار مفید است همچنین دارای خاصیت پاک کنندگی بوده به طوریکه مصرف آن سبب دفع اوره و اسیدهای غیرمفید بدن می شود و نیز افزایش دهنده عضلات است.

وی به ویتامین ها و مواد معدنی فراوان موجود در شیره انگور اشاره می کند و ادامه می دهد: شیره انگور در حفظ سلامت پوست و نیز درمان ضعف اعصاب و دردهای رماتیسم و امراض شریانی بسیار مؤثر است.

تفاله هایی که سرکه می شوند

دهیار روستای مانیزان می گوید: تفاله های انگور را بعد از آبگیری به درون ظرف هایی می ریزند سپس در ظرف را برای مدتی  می بندند تا تخمیر الکلی توسط مخمرها انجام شود، بعد آن را جوشانده و صاف می کنند. سرکه ای که از این طریق به دست می آید، سرکه ای خالص و بدون هیچ نوع ماده افزودنی است که برای تهیه انواع ترشی از آن استفاده می شود.

معجزه سرکه انگور

عابدینی می گوید: سرکه انگور سبب از بین بردن باکتری های مضر دستگاه گوارش و دفع انگل های روده می شود و مصرف موضعی آن به درمان زخم های عفونی و انواع سوختگی کمک می کند و نیز شستشوی پا با سرکه انگور سبب رفع بوی بد آن می شود.

وی درمان سردردهای مزمن و صفراوی و نیز بهبود متابولیسم کبد به واسطه افزایش سوخت و ساز در کبد را از دیگر معجزه های سرکه انگور عنوان می کند و می گوید: سرکه انگور به ویژه انگور قرمز غنی از آنتی اکسیدان است بنابراین تقویت کننده دستگاه ایمنی بدن است همچنین عملکرد قلب را به علت داشتن پتاسیم بالا و سدیم پایین بهبود می بخشد.

داربستی کردن باغات انگور ملایر

در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی باغات انگور ملایر سیستم کاشت خزنده بوده و اصلاح این سیستم و احداث باغات به روش ایستاده یک ضرورت است.

مدیر اداره جهادکشاورزی شهرستان ملایر در این باره به خبرنگار ایسنا می گوید: اجرای طرح فراز با هدف احداث یا نوسازی ۵۰۰۰ هکتار باغ انگور به روش داربستی، یکی از اولویت‌های مهم در سند راهبردی توسعه این شهرستان و تأثیرگذار در اقتصاد مقاومتی با چشم‌انداز پنج ساله است که اجرای آن از سال ۹۶ در باغات شهرستان آغاز شده و در طول برنامه سه ساله اجرای ۶۰۰ هکتار در نظر گرفته شده است.

وی ادامه می دهد: در سال گذشته حدود ۸۰ هکتار از باغات شهرستان با کمک تسهیلات سازمان جهادکشاورزی و استانداری به شیوه داربستی تغییر وضعیت داده اند و امسال نیز برای ۱۵۰ هکتار باغات شهرستان تقاضای تغییر وضعیت داریم اما متأسفانه تسهیلات لازم برای اجرای طرح فراز در این باغات، هنوز ابلاغ نشده است.

مزایای باغ داربستی

رئیس پژوهشکده کشمش و انگور ملایر در ادامه می گوید: در حال حاضر بیش از ۹۸ درصد تاکستان های شهرستان به صورت خزنده(غیرداربستی) هستند که در این باغات از روش زیرخاک کردن بوته ها برای جلوگیری از خسارت سرما زدگی استفاده می شود اما این امر نه تنها سبب افزایش هزینه های تولید می شود، در برخی از موارد از طریق خسارت به تنه درخت می تواند سبب گسترش بیماری شود.

دکتر مجید رستمی‌بروجنی یکی از مهمترین روش های پرورش انگور در کشورهای توسعه یافته را روش داربستی می داند و ادامه می دهد: این روش پرورش انگور در قالب طرح فراز، در سطح باغات شهرستان ملایر آغاز شده است و با اجرای این طرح مدیریت تاکستان ها به سهولت امکان پذیر خواهد شد.

وی کنترل آفات و بیماری ها، افزایش امکان استفاده از ماشین آلات در تاکستان و در نهایت افزایش سرعت عملیات برداشت محصول با هزینه کمتر را از جمله مزایای تاکستان های داربستی عنوان می کند و یادآور می شود: علاوه بر این در تاکستان های داربستی امکان استفاده از سیستم های آبیاری تحت فشار بیشتر است که این امر خود موجب افزایش کارآیی مصرف آب می شود.

به گزارش ایسنا، کمک به اجرای طرح فراز در کنار دیگر پروژه های اقتصاد مقاومتی سازمان جهادکشاورزی استان همدان، از جمله مسائل مطرح شده در سفر دو هفته پیش اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به ملایر بود و در نشست شورای اداری این شهرستان مقرر شد طی دو هفته آینده در کمیسیونی با حضور استاندار و وزرا و معاونان مربوطه تمامی مشکلات مطرح شده در حوزه کشاورزی صورت جلسه و پیگیری شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.