• دوشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۷
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 99071410428
  • منبع : نمایندگی ایلام

مهرواره قصه های کربلا در کانون ایلام برگزیده های خود را معرفی کرد

مهرواره قصه های کربلا در کانون ایلام برگزیده های خود را معرفی کرد

ایسنا/ایلام اختتامیه مهرواره قصه های کربلا در کانون ایلام با معرفی برگزیده‌های بخش های مختلف کودک و نوجوان و مربی برگزار شد.

«مهدی جمالی» مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام، در این مراسم که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد،  اظهار کرد: قصه‌گویی هم فرهنگ است هم هنر و جایی که این مولفه مهم با آیین مهم و ریشه داری مانند فرهنگ عاشورایی پیوند بخورد مفهوم و اهمیتی دیگر می‌یابد و به همین دلیل است که قصه‌های کربلایی شوری و شعور می‌بخشند.


وی با بیان اینکه استان ایلام در قصه گویی جایگاهی دارد و در این بین  قصه های عاشورایی پر رنگ تر به نظر می رسد ، تصریح کرد:  خوشبختانه اولین مهرواره قصه‌های کربلا راه‌اندازی شد و نتیجه ی خوبی داد و تعداد زیادی قصه‌ی مهم و تاثیر گذار در این عرصه تولید و ارائه شد.


مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام تصریح کرد: پس از انتشار این فراخوان  در شهریور 1399 و ارسال آثار به دبیرخانه‌ی  انجمن قصه‌گویی استان ایلام هیئت داوران انجمن قصه گویی ایلام متشکل از علیرضا آقایی، محمدرضا رستم پور و پروین حمیلی 16قصه گو را از مجموع آثار رسیده برگزیده ی این مهرواره اعلام کردند.

جمالی تاکید کرد: نهادینه شدن قصه‌های عاشورایی، انتقال آموزه‌های تربیتی، حسینی و دینی به مخاطبان و ارزش و جایگاه ائمه و اهل بیت در خلق حماسه ی کربلا  و قیام عاشورا، از اهداف این مهرواره بوده است.

به گزارش ایسنا، نتیجه این مهرواره به این شرح اعلام شد:
در بخش روایت قصه های کربلا، قصه های عاشورایی  زهرا فرهادیان،  مربی مسئول مرکز شماره 3ایلام فرشته جعفری مربی فرهنگی مرکز سرابله - ایلام شیرین کاید خورده - مربی فرهنگی ایوان ایلام رویا هواس بیگی - مربی مسئول فرهنگی ایوان-ایلام طاهره رحمتی - مربی مسئول فرهنگی مرکز صالح اباد-ایلام،علیا خسروی،  مربی فرهنگی مرکز شهید جرایه ایلام،معصومه صیدیوسفی مربی فرهنگی مرکز شماره 4ایلام،ایراندخت هاشمی مربی مسئول مرکز شماره 1 ایلام ،سپیده اخلاقی مربی مسئول مرکز شماره 2ایلام،آرزو گوهری مربی مسئول مرکز دره شهر - ایلام مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش اعضای نوجوان نیز مهدی زنگنه مرکز شماره یک ایلام ,ریحانه طالبی مرکز  فرهنگی هنری بیرجند، نسترن ناصری راد از مرکز مهران و محمد مبین بسطامی مرکز شماره یک ایلام  به عنوان برگزیده معرفی شدند.

همچنین در بخش مربیان روح انگیز سهرابی از آبدانان و  فاطمه محمودی مربی فرهنگی از آذربایجان شرقی به عنوان قصه گویان برگزیده بخش نوجوان و بزرگسال شناخته شدند.

ویژه برنامه‌های گرامیداشت هفته ملی کودک در کانون ایلام از دوازدهم تا هفدهم مهرماه با عنوان کودکان اربعین   به صورت مجازی  در حال برگزاری است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.