• چهارشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۹ / ۲۱:۱۲
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 99071612666
  • خبرنگار : 71617

فکری: نگذاشتم نساجی به لیگ یک سقوط کند/ به دنبال یک مربی دروازه‌بان‌ها هستم

فکری: نگذاشتم نساجی به لیگ یک سقوط کند/ به دنبال یک مربی دروازه‌بان‌ها هستم

سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال ابراز امیدواری کرد این تیم را به جایگاه واقعی‌اش برساند.

به گزارش ایسنا، محمود فکری بعد از امضای قرارداد با استقلال اظهار کرد: خوشحالم دوباره به خانه خودم برگشتم. در ابتدای کار می‌خواهم از همه پیشکسوتان چه کسانی که الان در باشگاه مشغول کار هستند و چه کسانی که قبلاً در باشگاه بوده‌اند رخصت بگیرم.

وی افزود: ان‌شاءالله بتوانم انرژی خود را به باشگاه بدهم و با کمک همه فضای خوبی به وجود بیاوریم تا همه از این فضا لذت ببرند و استقلال را به جایگاه واقعی خودش برسانیم.

فکری در پاسخ به این پرسش که برنامه‌اش برای استقلال چیست هم توضیح داد: مجددا از هیات مدیره و مدیریت باشگاه استقلال تشکر می‌کنم که من را قابل دانستند تا در خدمت این باشگاه باشم. ان‌شاءالله که بتوانیم با کمک همه مجموعه استقلال، هواداران، رسانه‌ها جایگاه واقعی استقلال را مجددا پیدا کنیم و استقلال را به جایگاه واقعی‌اش برسانیم. اگر مشکل خاصی پیش نیاید از جمعه تمرینات را شروع می‌کنیم. یک سری مشکلات داخل تیم و در بین بازیکنان و در مجموعه بوده است. ان‌شاءالله این مسائل را برطرف کنیم. استقلال باشگاه بزرگی است و بازیکنان بسیار خوبی را داشته و اگر نیاز باشد جذب می‌کنیم. جلو می‌رویم. باید خالصانه در خدمت تیم باشیم و همه وظایف‌مان را بدانیم. یعنی من به عنوان مربی وظایفم را بدانم و بازیکن و مدیریت هم وظایف‌شان را بدانند. اگر این اتفاق رخ بدهد مطمئنا با یک کار تیمی استقلال می‌تواند نتایج خوبی بگیرد و طرفدارانش را سربلند کند.

فکری در پاسخ به این پرسش که آیا از بازیکنانی که استقلال به تازگی جذب کرده شناخت دارد یا خیر هم بیان کرد: روی این بازیکنان شناخت داریم ولی قبل از اینکه ما بیاییم این بازیکنان با توجه به شرایطی که وجود داشت جذب شدند. اگر باشگاه سهل‌انگاری می‌کرد و زمان را از دست می‌داد شاید همین بازیکنان هم می‌رفتند و کار سخت‌تر می‌شد. بازیکنانی که باشگاه استقلال جذب می‌کند مطمئنا باید بازیکنان خوبی باشند. ما روی آن‌ها دقیق‌تر می‌شویم. فکر نکنم مشکل خاصی باشد. این بازیکنان توانمند هستند. ان‌شاءالله کنار هم تیم خوبی را می‌سازیم و برای سربلندی استقلال تلاش می‌کنیم.

سرمربی استقلال درباره دستیارانش هم اظهار کرد: ما همان کادر فنی تیم نساجی را به اینجا می‌آوریم. آرش برهانی هم به ما اضافه می‌شود. مربی دروازه‌بان‌های نساجی خارجی است و نمی‌توانیم او را به استقلال بیاوریم. 

او در پاسخ به این پرسش که آیا بهزاد غلامپور به عنوان مربی دروازه‌بان‌های استقلال انتخاب می‌شود یا خیر هم، گفت: من غلامپور را خیلی دوست دارم و پسر خیلی خوبی است و ارتباط خیلی خوبی با هم داریم. فضا، فضایی است که کادر را عوض کنیم. ان‌شاءالله مربی دیگری برای دروازه‌بان‌ها می‌آوریم.

سرمربی سابق نساجی در مورد بیانیه این باشگاه هم بیان کرد:‌ من نمی‌خواهم زیاد به این قضیه بپردازم. من دو سال پیش که نفت مسجد سلیمان را به لیگ برتر آوردم، شروع کردم به بستن تیم و یک سری مسائل را دیدم و دوست نداشتم به هر قیمتی در نفت مسجد سلیمان با آن شرایطی که بود بمانم. یعنی لیگ برتر را رها کردم و به لیگ یک برگشتم. سال گذشته هم با آلومینیوم به توافقی رسیدم ولی رسمی نشد اما چون حرف زدم روی حرفم ماندم. همان موقع نفت مسجد سلیمان من را می‌خواست که من از آن‌ها خواستم با مدیریت باشگاه آلومینیوم صحبت کنند و رضایت اخلاقی بگیرند. ولی این اتفاق رخ نداد. چون حرف زده بودم و روی حرف ایستادم. من سال‌های قبل هم می‌توانستم در لیگ برتر حضور داشته باشم. اگر پا روی حرفم می‌گذاشتم و یک سری بهانه‌ها می‌آوردم می‌توانستم سال‌های گذشته لیگ برتری بشوم ولی نخواستم اخلاقم را زیر پا بگذارم. باشگاه نساجی به من لطف داشته و من به لیگ برتر آمدم ولی مطمئنا محمود فکری به لیگ برتر می‌آمد. از آن طرف هم مطمئن هستم که محمود فکری یک روزی بالاخره به استقلال می‌آمد. حالا شاید کمی دیر یا زود داشت. زمان بازیگری‌ام هم همین اتفاق رخ داد. الان برای مربیگری هم دوباره از نساجی به استقلال آمدم. شاید این تقدیر باشد. 

او ادامه داد:‌ با آن بازی‌هایی که برای نساجی در فصل قبل مانده بود، هر آدم عاقلی بود شاید به این تیم نمی‌رفت چون بازی‌های بسیار سنگینی پیش رو بود. ۶ بازی خارج و ۴ بازی در داخل خانه بود. همه حریفان هم یا مدعی قهرمانی بودند یا برای بقا می‌جنگیدند. اگر نمی‌آمدم نساجی شاید امسال این تیم لیگ یکی بود. شک نکنید. به هر حال هر دو طرف به همدیگر سرویس دادیم. من ممنون این اتفاق هستم.

فکری اضافه کرد: بله هواداران نساجی نگران هستند ولی من تیمی را بستم که تا ۵ سال دیگر می‌تواند به نساجی خدمت کند. بازیکنانی را آوردم که هر کسی این کار را نمی‌توانست بکند. من در مجموع تیم بسیار خوبی را بستم و از آن طرف هم هوای کادر مدیریتی را داشتم. چون بودجه آنچنانی نداشتند ما با مبلغی تیم را بستیم که از مبلغ مورد نظر مدیریت نساجی هم کمتر بود. ولی تیم با کیفیتی را بستیم که در ۴ بازی دوستانه سه برد و یک مساوی به دست آوردیم. تیم از نظر فنی خوب است و طرفداران نساجی نگران نباشند. اگر یک مربی خوب انتخاب کنند نساجی در سال‌های آینده در لیگ برتر حرف‌های زیادی خواهد داشت.

سرمربی استقلال در پاسخ به این پرسش که چه صحبتی با بازیکنان و هواداران استقلال دارد هم اظهار کرد: آرزوی هر مربی‌ای این است که بازیکنان توانمندی مثل بازیکنان استقلال را داشته باشد و من واقعا افتخار می‌کنم که این شانس را داشته‌ام تا با این بازیکنان کار کنم. همیشه سعی کرده‌ام به بازیکنانم احترام بگذارم.  همچنین تاکید داشته‌ام که کوچک‌ترها به بزرگ‌ترها احترام بگذارند. از آن طرف بزرگ‌ترها هم که احترام می‌بینند باید به کوچک‌ترها احترام بگذارند. همیشه به بازیکنانم گفته‌ام اگر آن‌ها کار خودشان را بکنند و ما هم کار خودمان را بکنیم مطمئنا می‌توانیم دوست‌های خوبی برای هم باشیم. هر کجا بوده‌ام فضایی را به وجود آورده‌ام که بازیکنانم پیشرفت کرده‌اند. اگر بازیکنان وظایف‌شان را انجام دهند اتفاقات خیلی خوبی برایشان می‌افتد. ما فضایی را به وجود می‌آوریم که در درجه اول بر مبنای دوستی و رفاقت باشد و بازیکنان وظایف‌شان را انجام دهند.

او درباره هواداران استقلال هم گفت: هواداران صاحبان اصلی این باشگاه هستند. آن‌ها سهم زیادی در نتایج و کمک به تیم دارند. کمک‌های هواداران به ما خیلی دلگرمی می‌دهد. الان بحث ویروس کرونا هست ولی ما  هواداران را در قلب‌مان حس می‌کنیم چون می‌دانیم هواداران هستند. حالا ممکن است کنار ما به صورت فیزیکی باشند یا نباشند. مطمئنا ما این حس را داریم. من یک قول به آن‌ها می‌دهم. سعی می‌کنم اگر اتفاقی رخ ندهد و فضای خوبی باشد، 25- 30 محمود فکری با غیرت و تعصب برای استقلال بازی کنند و استقلال را به جایگاه واقعی‌اش برسانیم. قول قهرمانی دادن حرفه‌ای نیست ولی باشگاهی مثل استقلال برای ماندن در لیگ برتر بسته نشده است و همه باید تلاش کنیم. این قول را می‌دهم که بیشتر از آن چیزی که سهم کادر فنی است تلاش کنیم تا اتفاقات خوب برای استقلال رخ بدهد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.