• سه‌شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۲
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99072216486
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

مرمت پل قلعه‌جوق ماکو به پایان رسید

مرمت پل قلعه‌جوق ماکو به پایان رسید

ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی گفت: مرمت پل قلعه‌جوق ماکو که از سال‌ها پیش آغاز شده بود در نهایت به پایان رسید.

 جلیل جباری،در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: در ادامه روند مرمت پل قلعه‌جوق ماکو که از سال ۹۵_۹۶ از محل اعتبارات مشارکتی با سازمان منطقه آزاد ماکو آغاز شده بود که امسال نیز با تخصیص اعتبار از سوی این اداره‌کل ادامه داشت.
وی افزود: شیب‌بندی، سنگ‌فرش نهایی پل با استفاده از سنگ‌های بازالت بوم‌آورد منطقه ماکو از جمله اقداماتی است که در سال جاری برای مرمت این پل انجام شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی عنوان کرد: این پل که متعلق به دوره صفوی بوده پس از سیلاب‌های دهه ۸۰ به صورت کامل تخریب شده بود که پس از تهیه طرح مرمت توسط این اداره‌کل و تصویب در شورای فنی اقدامات مرمتی آن در سه فصل مرمتی انجام گرفت.
وی خاطرنشان کرد: اجرای محوطه‌سازی و آماده‌سازی بستری مناسب برای ایجاد منطقه گردشگری در سطح استانی در جوار پل قلعه‌جوق ماکو از جمله اهداف آتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی و سازمان منطقه آزاد ماکو در سال‌های آینده است.

انتهای پیام