• پنجشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۹ / ۱۶:۵۰
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99072418324
  • خبرنگار : 50182

فرمانده انتظامی استان:

نیمه اول امسال ۵۰۰۰ سارق در کرمانشاه دستگیر شده است

نیمه اول امسال ۵۰۰۰ سارق در کرمانشاه دستگیر شده است

ایسنا/کرمانشاه فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به دستگیری پنج هزار سارق در نیمه نخست امسال، گفت: برخورد با سرقت نقش مهمی در ایجاد احساس امنیت در جامعه دارد.

سردار علی اکبر جاویدان به مناسبت هفته نیروی انتظامی در نشست خبری امروز (24 مهر) با اشاره به تغییر زمان شروع برگزاری این هفته از 13 مهر به 27 مهر به دلیل تقارن آن با هفته پایانی ماه صفر گفت: امسال هفته نیروی انتظامی از 27 مهر شروع و تا دوم آبان ادامه خواهد داشت.

جاویدان شعار امسال هفته نیروی انتظامی را "با هم برای امنیت و سلامت" عنوان کرد و افزود: این شعار نشان از دغدغه نیروی انتظامی در بحث سلامت مردم به‌ویژه در دوران شیوع کرونا است.

وی افزود: در حوزه سلامت، وزارت بهداشت محور کار است و در بحث امنیت نیروی انتظامی و نیروهای مسلح، اما واقعیت این است تا زمانی که همکاری مردم و همه دستگاه ها نباشد توفیقی نه در بحث سلامت و نه در بحث امنیت حاصل نمی شود و شعار امسال هم بر این مسئله تاکید دارد که این دو نعمت پنهان تنها با همکاری همه آحاد و اقشار جامعه به دست آمده و حفظ می شود.

کشف 4.7 میلیون کالای سلامت محور غیرمجاز در کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه نیروی انتظامی همواره در تمامی بحران ها پای کار بوده گفت: از زمان شیوع کرونا هم نیروی انتظامی پابه پای سایر دستگاه ها در میدان عمل حاضر بوده و نه تنها هیچ یک از فعالیت های این نهاد تعطیلی نشده، بلکه با لزوم اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا، بر ماموریت های ناجا افزوده شده است.

وی افزود: تنها در شش ماهه امسال 28 هزار و 978 بازدید از سطح اصناف به عمل آمده که از این تعداد 1990 مورد به دلیل تخفات کرونایی پلمب شده اند.

جاویدان خاطرنشان کرد: همچنین در بحث کشفیات کالاهای سلامت محور از جمله ماسک و دستکش و ... چهار میلیون و 779 هزار قلم کالا طی این مدت کشف شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: همچنین در ایام شیوع کرونا، نیروی انتظامی حضور گسترده ای در بحث ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی، اجرای طرح های فاصله گذاری اجتماعی و ... داشته است.

وی خاطرنشان کرد: به مناسبت هفته نیروی انتظامی تمام خودروهای با خلافی بالای یک میلیون تومان، رفع توقیف می شوند، مالکان این خودروها می توانند با در دست داشتن مدارک در این یک هفته به ستاد ترخیص مراجعه کرده و خودروهای خود را تحویل بگیرند و طی دو ماه فرصت دارند تا خلافی خودرو را پرداخت کنند.

5000 "سارق" امسال دستگیر شدند

جاویدان در ادامه در تشریح عملکرد شش ماهه نیروی انتظامی، اولویت امسال این نیرو را مقابله با سرقت عنوان کرد و افزود: معتقدیم برخورد با این جرم نقش مهمی در ایجاد حس امنیت در جامعه دارد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه متغیرهای بسیاری در افزایش سرقت در جامعه موثر است، افزود: حقیقت این است که بیکاری و مشکلات اقتصادی در افزایش این جرم موثر است و از طرفی آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، بیکاری و ... آمار این جرم را افزایش می دهد.

جاویدان خاطرنشان کرد: متاسفانه سررریز مشکلات اقتصادی و آسیب های اجتماعی به حوزه انتظامی وارد می شود ودر همین راستا باید مسئولان دستگاه های دیگر هم پای کار بیایند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از افزایش هفت درصدی سرقت در استان در شش ماهه امسال خبر داد وافزود: در بحث سرقت های مهم از جمله سرقت منزل و خودرو و ... 9 درصد کاهش داشته ایم و افزایش سرقت ها به دلیل افزایش سرقت های خرد است.

جاویدان از انهدام باند 25 باند سرقت در شش ماهه امسال خبر داد وافزود: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 36 درصد افزایش داشته است.

این مقام انتظامی از دستگیری پنج هزار سارق در این مدت خبر داد وافزود: این تعداد نسبت به شش ماهه سال گذشته حدود چهاردرصد افزایش داشته است.

جاویدان تصریح کرد: طرح های مقابله با سرقت هم طی این مدت 17 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه از کاهش 50 درصدی نزاع های فردی و شرارت ها در استان خبر داد وافزود: متاسفانه نزاع های دسته جمعی طی این مدت 12 درصد افزایش داشته است.

جاویدان در ادامه با اشاره به افزایش سه درصدی کشفیات کالای قاچاق در استان گفت: طی شش ماهه ابتدای امسال بیش از 140 میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری 961 قاچاقچی در استان طی این مدت خبر داد و افزود: در شش ماهه امسال همچنین 14 باند قاچاق در استان منهدم شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد افزایش داشته است.

دستگیری 289 نفر از اراذل و اوباشِ به نام کرمانشاه

جاویدان در ادامه در تشریح عملکرد پلیس امنیت عمومی گفت: یکی از ماموریت‌های این پلیس نظارت و برخورد با اراذل و اوباش است و در شش ماهه ابتدای امسال 542 نفر از اراذل و اوباش در استان دستگیر شده که از این تعداد 289 نفر از اوباش به نام استان هستند.

وی تاکید کرد: اراذل و اوباش باید بدانند که استان جای امنی برای آنها نیست و پلیس با هرگونه اوباش گری قطعا برخورد خواهد کرد و کسی که بخواهد در این زمینه قد علم کند، قطعا شناسایی شده و با او برخورد قاطع می شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری 1873 نفر از مزاحمین خیابانی و نوامیس طی این مدت خبر داد و افزود: همچنین در شش ماهه امسال 38 هزار و 292 تذکر لسانی داده و چهار هزار دستگاه خودرو متخلف توقیف شده است.

جاویدان از وقوع 206 فقره تیراندازی غیرقانونی در استان طی این مدت خبر داد وافزود: از این تعداد 159 فقره تیراندازی کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه از کشف 985 قبضه اسلحه در شش ماهه امسال خبر داد وافزود: از این تعداد 741 قبضه اسلحه شکاری و 244 قبضه جنگی بوده است.

نیمه ابتدای سال، 198 نفر در جاده های کرمانشاه جان باختند

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه از جان باختن 198 نفر در تصادفات استان در نیمه ابتدای امسال خبر داد وافزود: همچنین طی این مدت 4390 نفر در تصادفات استان مجروح شدند.

جاویدان تصریح کرد: در شش ماهه ابتدای سال تعداد تصادفات فوتی استان در مجموع درون شهری و برون شهری 24 درصد کاهش داشته، تصادفات جرحی 19 درصد و تصادفات خسارتی نیز 58 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در مجموع تصادفات استان طی این مدت 47 درصد کاهش داشته و تعداد مجروحین 20 درصد و تعداد فوتی های تصادفات 30 درصد کاهش داشته است.

جاویدان در ادامه از کاهش 35 درصدی جرائم فضای مجازی در شش ماهه ابتدای سال خبر داد و افزود: در حوزه این جرائم 287 مورد برداشت غیرمجاز، 555 فقره سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه، 84 فقره مزاحمت های اینترنتی و 43 فقره انتشار فیلم خصوصی و خانوادگی ثبت شده است.

دستگیری 2000 خرده فروش در کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه به کشفیات حوزه مواد مخدر اشاره و از کشف دو تن و 87 کیلوگرم انواع مواد مخدر در شش ماهه امسال خبر داد وافزود: عمده این مواد تریاک است.

وی افزود: طی این مدت 24 باند مواد مخدر در استان منهدم و 158 قاچاقچی و حدود دو هزار توزیع کننده و خرده فروش نیز دستگیر شدند.

جاویدان در ادامه در تشریح عملکرد معاونت اجتماعی انتظامی استان گفت: یک اپلیکیشن رایگان توسط این معاونت طراحی شده که تمام آموزش های پلیس در آن رایگان ارائه می شود و عمده آموزش های این معاونت بر بستر فضای مجازی تمرکز دارد.

وی از ارائه 7960 مورد خدمات مشاوره رایگان در شش ماهه ابتدای امسال خبر داد وافزود: از این تعداد 71 درصد پرونده ها به مصالحه ختم شده است.

هر دقیقه، یک ماموریت پلیسی در استان انجام می‌شود

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه اشاره ای هم به خدمات پلیس 110 داشت و افزود: در نیمه ابتدای امسال 688 هزار و 606 تماس با این پلیس گرفته شده که از این تعداد 272 هزار و 635 تماس منجر به ماموریت شده است.

جاویدان خاطرنشان کرد: با انجام 272 هزار ماموریت طی شش ماه، هر ماه 45 هزار ماموریت و روزانه 1516 ماموریت، هر ساعت 63 ماموریت و هر دقیقه یک ماموریت توسط پلیس 110 استان انجام شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه به تماس های سامانه 197 هم اشاره کرد وافزود: در شش ماهه امسال بیش از 13 هزار تماس با این سامانه گرفته شده که از این تعداد 5768 تماس برای قدردانی از پلیس بوده، 1819 تماس انتقاد بوده، 519 تماس مربوط به پیشنهادات بوده، هفت تماس نیز مربوط به شکایت از پلیس بوده که به تشکیل پرونده منجر شده است.

فعلا خبری از جریمه های کرونایی در کرمانشاه نیست

وی در پایان اشاره ای هم به بحث جریمه های کرونایی داشت وافزود: اعمال این جریمه نیاز به دستورالعمل های خاصی دارد که در حال تدوین است و فعلا کرمانشاه جزو شهرهایی که مشمول قانون جریمه باشد، نیست.

وی افزود: فعلا در این زمینه ابلاغی به استان صورت نگرفته، اما به محض ابلاغ قطعا برابر دستورالعمل ها اقدام خواهد شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.