• شنبه / ۱۰ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۵
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 99081006065
  • منبع : نمایندگی آذربایجان شرقی

پیام تسلیت مسئولان به دنبال درگذشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی

پیام تسلیت مسئولان به دنبال درگذشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی

ایسنا/آذربایجان شرقی مسئولان، نهادها و دانشگاه‌های استان در پی درگذشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی پیامی صادر کرده و این ضایعه را به جامعه هنری و رسانه‌ای استان تسلیت گفتند.

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در استان و  استاندار آذربایجان شرقی

امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی در پیام مشترکی، درگذشت مرحوم محمد محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را تسلیت گفتند. متن پیام حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم و دکتر پورمحمدی به این شرح است:

خبر درگذشت جناب آقای دکتر محمد محمدپور، مدیرکل ساعی و پرتلاش فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و جانباز سرافراز هشت سال دفاع مقدس، موجب تأثر و تألم فراوان شد.

مرحوم دکتر محمدپور از مدیران سخت‌کوش استان بود که با روحیه جهادی در سنگر حساس فرهنگ و هنر، منشأ خدمات بسیار برجسته‌ای شد و در مسیر خدمت به اهالی فرهنگ و هنر از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرد.

اینجانبان درگذشت این مدیر پرتلاش را به خانواده محترم ایشان، جامعه بزرگ فرهنگ، ادب و هنر آذربایجان و اعضای شورای اداری استان تسلیت عرض می‌کنیم و برای آن مرحوم از درگاه ایزد منان، علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت داریم.

پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی را تسلیت گفت.

در متن پیام تسلیت سیدعباس صالحی آمده است:

خبر درگذشت مدیر توانا و متعهد، مرحوم محمد محمدپور مدیرکل فقید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و از جانبازان دوران دفاع مقدس موجب تاسف و تاثر عمیق گردید.
آن مرحوم از جمله مدیران فرهنگی کاردان و سختکوشی بود که در دوران مسئولیت خویش همواره منشاء و اثر خالصانه در خدمت اهالی فرهیخته فرهنگ و هنر به ویژه هنرمندان خطه آذربایجان بود.
اینجانب فقدان این همکار تلاشگر را به خانواده آن مرحوم و مدیران و کارکنان عزیز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صمیمانه تسلیت می گویم و از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید، رحمت واسعه و همنشینی با اولیاء الله و برای بازماندگان معزز صبر و اجر خواستارم.»

پیام تسلیت شهردار تبریز

شهردار تبریز نیز با صدور پیامی، درگذشت محمد محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی را تسلیت گفت. در پیام ایرج شهین باهر آمده است:

هوالباقی

خبر آنچنان بهت‌آور و تاسف‌بار است که هنوز به باورمان نمی‌نشیند. فراق ابدی «دکتر محمد محمد پور»، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، دردی جانکاه را بر دلهای اهالی فرهنگ و هنر جاری ساخته است.
خانواده شهرداری کلانشهر تبریز، خود را شریک این اندوه بزرگ می داند و ضمن عرض تسلیت به اهالی فرهنگ و هنر استان، غفران و رحمت الهی برای مرحوم محمدپور را از درگاه خداوند متعال مسألت دارد.
روحش شاد و یادش گرامی باد.

پیام تسلیت رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی 


رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی با صدور پیامی درگذشت  دکتر محمدمحمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را تسلیت گفت.

متن پیام دکتر جعفر محسنی به شرح زیر است:

خبر درگذشت مرحوم مغفور شادروان محمدمحمدپور، مدیر کل فقید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی موجب تالم و تاثر خاطر گردید.

اینجانب مصیبت وارده را به خانواده معزز آن مرحوم، جامعه فرهنگی استان و کارکنان محترم اداره‌کل ارشاد اسلامی استان تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم از درگاه خداوند منان مغفرت و برای سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندم.

پیام تسلیت مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی

متن پیام احمد حمزه‌زاده به شرح زیر است:

بسمه تعالی

انالله و انا الیه راجعون

خبر ضایعه درگذشت برادر ارجمند دکتر محمد محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی موجبات تاثر و تالم فراوان گردید.

ایشان به حق یکی از مدیران دلسوز و متخصص استان بودند و سال ها چه در کسوت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و چه دیگر مسئولیت‌ها، خدمات ارزنده و ماندگاری در سنگر خدمت به فرهنگ و هنر استان ارائه و از هیچ کوششی دریغ نداشتند و زحمات و آثار ارزشمند تلاش‌های ایشان برای همیشه در اذهان مردم شریف استان باقی خواهد ماند.

این‌جانب مصیبت وارده را به خانواده محترم داغ‌دار، جامعه فرهنگ و هنر و همچنین مردم شریف استان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان برای بازماندگان صبر و شکیبای…

پیام تسلیت مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان

متن پیام حجت الاسلام والمسلمین حسینی به شرح زیر است: 

«إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعونَ»

خبر درگذشت مرحوم محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی موجب تالم خاطر مردم استان و اهالی فرهنگ و هنر گردید. بی گمان درگذشت این چهره خدوم و خدمتگذار ضایعه‌ای برای عرصه فرهنگ و هنر استان است.

اینجانب ضمن تسلیت درگذشت این جانباز والا مقام، به جامعه فرهنگ و هنر و همچنین خانواده معزز ایشان، برای آن مرحوم از محضر خداوند متعال، رحمت و برای بازماندگان طلب صبر دارم.

پیام تسلیت دانشگاه تبریز

دانشگاه تبریز نیز به دنبال درگذشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، پیام درگذشت صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی موجب تالم و تاثر گردید. بی گمان درگذشت وی ضایعه‌ای برای عرصه فرهنگ و هنر استان است که یکی از چهره‌های خدوم، خدمتگزار، اندیشمند، عاشق و دوست دار فرهنگ و هنر خود را از دست داده است.

دانشگاه تبریز درگذشت این مرد دوستدار عرصه فرهنگ و هنر را به خانواده محترم ایشان و عموم اهالی فرهنگ و هنر تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسالت می نماید.

پیام تسلیت عضو شورای شهر تبریز

متن پیام سونیا اندیش به شرح زیر است:

انَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

خبر درگذشت مدیرکل فقید فرهنگ و ارشاد استان آذربایجان شرقی، شادروان دکتر محمد محمدپور که از مدیران پرتلاش و خدوم استان بودند، موجب اندوه و تاسف بسیار گردید.

اینجانب ضمن عرض تسلیت و همدردی خدمت خاندان معزز ایشان، کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و تمام دوستان و همراهان آن عزیز فقید، از درگاه آفریدگار یکتا برای آن عزیز از دست رفته شادی روح و علوّ درجات و برای داغداران محترم صبر و بردباری آرزومندم.

پیام تسلیت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی

در متن پیام تسلیت عزیز جوان پور آمده است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعونَ»

خبر تأسف‌بار درگذشت ناگهانی همکار ارجمند شادروان مرحوم مغفور جناب آقای دکتر محمد محمدپور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس، موجب تأثر و تألم شد.

اینجانب به نیابت از دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان، فقدان این همکار بزرگوار را به خانواده محترم ایشان و مجموعه گرانقدر فرهنگ و ارشاد اسلامی تسلیت عرض می‌نمایم.

خداوند آن عزیز سفر کرده را در جوار رحمت خویش قرین آمرزش و آرامش قرار دهد و به بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید.

پیام رییس شورای شهر تبریز

رییس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در پیامی درگذشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی را تسلیت گفت. در پیام شهرام دبیری آمده است:
 
انالله و انا الیه راجعون
خبر درگذشت آقای محمد محمدپور مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی که از روزهای گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده بود بسیار دردناک و تاسف بار بود.
وی درحالی دعوت حق را لبیک گفت که پیش از این در جبهه های حق علیه باطل با رشادت علیه دشمن جنگید و امروز نیز در سنگر مدیریت، در مسیر خدمت به شهروندان جان خویش را فدا کرد.

اینجانب ضمن تسلیت درگذشت این جانباز گرانقدر به جامعه فرهنگ و هنر و همچنین خانواده معزز ایشان، برای آن مرحوم طلب غفران و رحمت و برای بازماندگان محترم صبر و اجر و بردباری آرزومندم.

پیام تسلیت فرماندار تبریز

متن پیام بهروز مهدوی به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
إنّا لله و إنّا إلیه راجعون

متأسفانه و در کمال ناباوری، با خبر شدیم دکتر محمد محمدپور جانباز سرافراز جنگ تحمیلی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در اثر ابتلا به بیماری کرونا، به یاران شهیدش پیوست.
ایشان انسانی وارسته و مدیری توانمند در حوزه فرهنگ و هنر بودند و فقدان وی خسرانی جبران ناپذیر برای عرصه فرهنگ و هنر آذربایجان می باشد.
این ضایعه دردناک را خدمت خانواده محترم وی، جامعه فرهنگ، ادب و هنر آذربایجان و مردم شریف و فرهنگ دوست تبریز تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم علو درجات از درگاه خداوند منان آرزومندم.


 پیام تسلیت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز با صدور پیامی درگذشت مرحوم محمدپور را تسلیت گفت، متن پیام به شرح زیر است: 

با نهایت تاسف و تاثر ضایعه درگذشت مرحوم مغفور شادروان جناب آقاب دکتر محمد محمدپور مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را تسلیت و تعزیت عرض نموده، برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی و برای جامعه فرهنگ و هنر استان و بازماندگان صبر و اجرجزیل مسئلت داریم.

پیام تسلیت نماینده خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه 

متن پیام آیت‌الله پورمحمدی به شرح زیر است:

بسمه تعالی
إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
درگذشت جانباز دوران حماسه مقاومت، مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای محمدمحمدپور را به اهالی فرهنگ دوست آذربایجان جامعه فرهنگی ، ادبی و هنری استان و همه اقوام ، خویشاوندان و دوستان ایشان ، بویژه به خانواده مصیبت دیده آن عزیز سفر کرده تسلیت عرض نموده غفران و رحمت واسعه الهی را برای ایشان و صبر و اجر برای بازماندگان را از دیدگاه ایزد منان مسالت می نمایم.

پیام تسلیت فرمانده سپاه عاشورا

متن پیام سرتیپ دوم پاسدار عابدین خرّم به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
خبر درگذشت دکتر محمد محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بر اثر ابتلا به کرونا، مایه اندوه و تاسف شد.
جا دارد این ضایعه ناگهانی را به اهالی فرهنگ و هنر استان و خانواده محترم تسلیت گفته و از خداوند منان برای ایشان که از رزمندگان و جانبازان سرافراز دوران دفاع مقدس بودند؛ رحمت و آمرزش طلب دارم.

پیام تسلیت رئیس سازمان بسیج رسانه کشور

متن پیام مسعود بصیری به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

خبر تلخ درگذشت ناگهانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی بر اثر بیماری منحوس کرونا موجب اندوه شد.
آن مرحوم را در دیداری که با ایشان در جریان سفر اخیر به تبریز داشتم، مدیری مسلط و دلسوز یافتم که دغدغه خدمت به خانواده بزرگ فرهنگ و هنر و رسانه داشت.
فقدان مدیری از نسل رزمندگان دفاع مقدس ضایعه‌ای بزرگ برای دیار فرهنگ‌پرور آذربایجان‌شرقی است.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه، از خداوند برای بازماندگان ایشان صبر جزیل مسئلت میدارم.

پیام تسلیت انجمن صنفی روزنامه نگاران استان

و به سوی او باز می‌گردیم...

ضایعه درگذشت جناب دکتر محمدپور، مدیرکل فقید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مایه تاسف و تالم بسیار شد.
برای آن عزیز سفر کرده که پس از تحمل سالها آسیب یادگار دوران جنگ تحمیلی، به دیدار معبود شتافتند، رحمت الهی و آرامش طلب می‌نماییم.
‌هیات مدیره و اعضای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان آذربایجان شرقی 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی طی پیامی درگذشت دکتر محمد محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی را تسلیت گفت.

متن پیام دکتر بهبودی بدین شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون
خبر درگذشت جناب آقای محمد محمدپور مدیرکل فرهیخته فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا باعث تالم و تاثر شدید اینجانب و قاطبه اهالی فرهنگ و هنر استان گردید. جناب آقای دکتر محمدپور بحق از مدیران پرتلاش و خوش فکر استان بوده و بی شک نظام مدیریتی استان یکی از مدیران ارزشمند خود را از دست داده است. اینجانب درگذشت این مدیر توانا و دلسوز استان را به خانواده ایشان و جامعه فرهنگی و هنری و نیز مدیران دستگاه‌های اجرایی استان تسلیت عرض نموده آمرزش و غفران الهی برای آن مرحوم و صبر جزیل برای خانواده ایشان از درگاه خداوند منان مسئلت می نمایم.

به گزارش ایسنا، محمد محمدپور متولد 1347 سلماس و دانش آموخته رشته روانشناسی عمومی از دانشگاه تبریز بود که از سال 95 سمت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی را بر عهده داشت. ریاست کتابخانه مرکزی و عضویت در هیئت امنای کتابخانه ملی تبریز، معاونت فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیریت روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، مدیریت موزه مقبره الشعرا و ... از جمله دیگر سوابق اجرایی وی بود. محمدپور جانباز دوران دفاع مقدس بود و بر اثر ابتلا به کرونا، بامداد امروز(شنبه 10 آبان) دار فانی را وداع گفت.

این خبر به روز رسانی می‌شود...

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.