• سه‌شنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۶
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99082718531
  • خبرنگار : 50189

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان:

هیچ بن بستی برای بسیج وجود ندارد/بسیج ناموس پرست است

هیچ بن بستی برای بسیج وجود ندارد/بسیج ناموس پرست است

ایسنا/کرمان فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با تاکید بر اینکه بسیج در دوران مقدس از اسلام، انقلاب و ملت ایران و تمامیت عرضی بدون نگاه سیاسی دفاع کرد، اظهار کرد: هر کس مراقب و تکیه‌گاه ملت ایران باشد، بسیجی است خواه در بسیج پرونده داشته باشد خواه نداشته باشد زیرا بسیج یک فکر است. بسیج فراتر از آن است که بگوییم فردی باید پرونده داشته باشد.

سردار "حسین معروفی" پیش از ظهر امروز ۲۷ آبان‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان به مناسبت هفته بسیج گفت: بسیج یک فرهنگ، آرمان و یک مدل مدیریتی است و صرفا اینکه بسیج یک نیروی نظامی است اشتباه بوده و هیچ بن بستی برای بسیج وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه بسیج در ۸ سال دفاع مقدس بارها وقایعی همچون عاشورا و کربلا را تکرار کرده است، تصریح کرد: با صراحت اعلام می‌کنیم که بسیج مستضعفین و توده مردمی باعث شد که بتوانیم دوران دفاع مقدس را سربلند عبور کرده و تا آخرین قطره خون پای آبروی ملت ایران، تمامیت عرضی و حرف امام خود بایستیم لذا بسیج یک فرهنگ و مدل است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با تاکید بر اینکه بسیج در دوران مقدس از اسلام، انقلاب و ملت ایران و تمامیت عرضی بدون نگاه سیاسی دفاع کرد، اظهار کرد: هر کس مراقب و تکیه‌گاه ملت ایران باشد، بسیجی است خواه در بسیج پرونده داشته باشد خواه نداشته باشد زیرا بسیج یک فکر است. بسیج فراتر از آن است که بگوییم فردی باید پرونده داشته باشد.

وی با تاکید برآنکه امروز چند میلیون بسیجی پای کار در ایران داریم عنوان کرد: در بسیج ورودی و خروجی ما فرق می‌کند. فتنه در بسیج جا ندارد و مردم خط قرمز ما هستند.

معروفی بیان کرد: در بسیج معتقدیم باید خروجی ما معراجی شود زیرا نظام تربیتی ما نظام تربیتی عاشورایی است و شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از خروجی های همین بسیج در دوران انقلاب اسلامی بوده و هنر ماست که نظام تربیتی را در بین همه مردم به سمت معراجی کردن افراد سوق دهیم.

وی دفاع از انقلاب، استکبارستیزی، توجه به توانمندی های داخلی و اطاعت از فرمایشات مقام معظم رهبری را دیگر سیاست های بسیج برشمرد و اظهار کرد: بسیج ناموس پرست است و جانش را برای او می‌دهد همچنان که در ۸ سال دفاع مقدس ۱۸۸ هزار نفر جان خود را نثار انقلاب اسلامی کردند تا از ناموس خود حراست کنند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه تفکر بسیج ما را در حوزه دفاعیمان سربلند کرده است، تصریح کرد: اگر در همه عرصه های نظام جمهوری اسلامی مدل بسیج نهادینه شود، ما هیچ گره‌ای نخواهیم داشت زیرا بسیج منافع خودش را نمی‌بیند اما منافع همه را می‌بیند.

وی با اشاره به اقدامات بسیج طی یک سال گذشته در کشور و استان کرمان، اظهار کرد: در حوزه کمک مومنانه که یک حرکت زیبا و مورد نیاز جامعه بود، انصافا مردم ایران خوش درخشیدند و در راستای اجرای مرحله سوم طرح کمک مومنانه بحث هایی همچون اشتغال، معیشت، تهیه جهیزیه و ... نیز دنبال خواهد شد

معروفی با برشمردن میزان کمک‌های مومنانه در استان کرمان از ابتدای سال جاری تاکنون اظهار کرد: حدود ۷۳ میلیارد تومان در قالب طرح کمک‌های مومنانه برای تهیه بسته‌های معیشتی، لوازم‌التحریر و ... در سطح استان کرمان هزینه شده است.

وی بیان کرد: در حوزه مقابله با کرونا در مرحله اول ۱۴۵ کارگاه تولید ماسک راه اندازی کردیم که در این کارگاه‌ها حدود ۲ میلیون قطعه ماسک تولید شد و همچنین با کمک نیروهای بسیجی ۴۰۰ هزار جفت دستکش، ۷۰۰ هزار لیتر مواد ضد عفونی تهیه و توزیع کردیم ضمن آنکه در اجرای طرح غربالگری در مرحله اول مقابله با ویروس کرونا نیز به کمک دانشگاه علوم پزشکی آمده و در مرحله دوم نیز تفاهمنامه‌ای فی مابین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت بهداشت و درمان تدوین شده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: در حال حاضر ۳۰ سوله ورزشی با ۱۰۰۰ تخت نقاهتگاه پیش یا پس بیمارستانی در سراسر استان آماده‌ و در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی سراسر استان کرمان قرار داده که فرمانده این میدان دانشگاه علوم پزشکی کرمان است.

وی با اشاره به اقدامات دانشجویان بسیجی در زمان وقوع سیل در مناطق زهکلوت و شهداد بیان کرد: در سیل‌های امسال در سه منطقه زهکلوت، شهداد و اندوهجرد از استان کرمان ۹۵ درصد اقدامات انجام شده در این سه منطقه توسط بچه‌های بسیجی و ۵ درصد سپاه صورت گرفت اما متاسفانه این دانشجویان بسیجی مورد بی‌مهری قرار گرفتند زیرا یک عده به جای سپاسگزاری از اقدامات بسیج، آنها را تخریب کردند که از این اتفاق گلایه‌مندیم که چرا بسیج مورد بی‌مهری قرار گرفت. ما باید دست ها و پای این عزیزان را می‌بوسیدیم زیرا این دانشجویان بسیجی چاه فاضلاب را می‌کشیدند و کارهای دیگر که کسی آنها را ندید، انجام دادند.

معروفی اشتغال را پایه اساسی محرومیت‌زدایی دانست و عنوان کرد: تفاهمنامه‌ای با اداره صمت داریم که در این راستا قرار است به کمک بازرسان این اداره آمده تا کمبود اقلام اساسی در بازار را شناسایی و بر نحوه کنترل قیمت ها در بازار نظارت داشته ضمن آنکه در حوزه کشف احتکار نیز در کنار دستگاه‌های مربوطه هستیم زیرا احتکارگر از دشمن، دشمن‌تر است و در این دوران و شرایط سخت آیا دشمنی بالاتر از این داریم که برخی ها انسولین را احتکار می‌کنند؟ 

وی با اشاره به برنامه هفته بسیج امسال نیز اظهار کرد: "بسیج پیشرو در خدمت و امید آفرین" شعار هفته بسیج امسال است که در همین راستا ۶۰۰ برنامه در سطح استان پیش‌بینی کرده‌ایم که این برنامه‌ها از ۳۰ آبان به مدت یک هفته برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: ادای احترام به شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه سراسر استان، برگزاری ختم شهدای سلامت و مرحومین کرونا، طرح جهادگران سلامت، اعزام گروه‌های پزشکی به مناطق محروم، اهدای خون، برپایی ایستگاه صلوتی سلامت محور، آئین بزرگداشت شهدای سلامت و تقدیر از جامعه سلامت، برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره مقاومت، برگزاری جشنواره مجازی جهادگران علم و فناوری، اجرای طرح نذر هوشمند و اهدای تبلت و گوشی هوشمند به دانش آموزان نیازمند، ارائه خدمات مومنانه و ... از جمله برنامه‌های هفته بسیج در استان کرمان است.

وی برگزاری کارگاه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی، طرح ازدواج آسان و توزیع جهیزیه، رونمایی از ۸ گردان‌های کوثر، افتتاح مرکز مشاوره سردار سلیمانی، افتتاح ۵۲۹ پروژه عمرانی، اقتصادی و ... با اعتبار بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان، آزادی زندانی‌های جرائم غیرعمد، پویش دیدار با فرزندان شهدا، رونمایی از یادمان‌های شهید حاج قاسم سلیمانی، سرکشی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران بسیجی استان، آغاز طرح صنعت‌یار، رونمایی از کارت ایثار، برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم، افتتاح پایگاه گلزار شهدا، افتتاح لشکر وابستگان به حاج قاسم سلیمانی و ... را از دیگر برنامه‌های هفته بسیج دانست.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.