• یکشنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۸
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99091612425
  • خبرنگار : 50223

پیام روسای دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت روز دانشجو

پیام روسای دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت روز دانشجو

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد برخی از روسای دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو پیام صادر کردند.

سیدمحمدقائم کاظمی بیدک، رئیس جهاددانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد امروز، ۱۶ آذرماه به مناسبت فرا رسیدن ۱۶ آذرماه، روز دانشجو پیامی صادر کرد

به گزارش ایسنا، متن پیام به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

۱۶ آذرماه یکی از روزهای افتخارآمیز در تاریخ کشورمان است که از آن به‌عنوان نماد آگاهی، پویایی و استکبارستیزی و نقطه عطف جنبش دانشجویی در ایران یاد می‌شود. روزی که نه‌تنها تداعی‌گر ایستادگی دانشجویان در برابر استعمار غرب و مبارزه با دشمنان خارجی ملت ایران در آن مقطع زمانی است، بلکه چراغ راه جوانان باایمان و آگاه ایران و مشتاقان و شیفتگان عزت، استقلال و پیشرفت این مرزوبوم در هر زمان دیگر و تا به امروز به‌حساب می‌آید.

تاریخ و عبرت‌های آن، رکن اساسی و مبنای هندسه سیاسی جنبش‌های بانشاط و عدالت‌خواهانه دانشجویی است.

دانشجویان مؤمن و بیدار، با این ابزار قدرتمند و تحلیل درست سوابق دشمنی‌ها و سنگ‌اندازی‌های استکبار تا به امروز، گام برمی‌دارند.

امسال در شرایطی روز دانشجو را گرامی می‌داریم که دشمنان با نقشه شوم رژیم تروریست صهیونیستی و آمریکای جهانخوا؛ دانشمند مبتکر، عالم عامل و مدیر انقلابی برآمده از ساحت مقدس دانشگاه، شهید دکتر فخری زاده را هدف بغض و کینه‌شان قرار داده و به شهادت رساندند. این اقدام جنایت‌کارانه یک‌بار دیگر اثبات کرد، امروز یکی از جلوه‌های مبارزه با استکبار در کنار ایستادگی، آزادی و آزادگی، حق‌طلبی و ظلم‌ستیزی، تکیه‌بر توان ملی، خودباوری و اعتماد به جوانان و دانشجویان این مرزوبوم است؛ اگر می‌خواهیم مسائل و مشکلات کشور را از پیش رو برداریم، چاره‌ای جز بهره‌مندی از نقش‌آفرینی دانشجویان و دانشگاهیان در راستای خودکفایی ملی و ارائه راهکار جهت برون‌رفت از این شرایط سخت نداریم.

نگاهی به سابقه شکل‌گیری نهاد انقلابی جهاددانشگاهی نیز حکایت از آن دارد که دانشجویان جوان و باانگیزه نقش مؤثری در تشکیل آن داشته‌اند و عملکرد پرافتخار آنان در طول سال‌های فعالیت این نهاد نشان داد انجام کارهای بزرگ با توان نیروهای دانشجویی و محققان جوان امکان‌پذیر است و آن‌ها در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی از دفاع مقدس گرفته تا ایجاد نهضت علمی در کشور پیشگام بوده‌اند و حضور با بصیرت آنان در تحولات اساسی جامعه می‌تواند بسیاری از دل‌نگرانی‌های مردم را رفع کند.

این‌جانب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، این روز را به دانشجویان آینده‌ساز میهن اسلامی، اساتید و دانشگاهیان به‌ویژه دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی جهاددانشگاهی تبریک عرض می‌نمایم و به نمایندگی از همکاران جهادگر خود تاکید می‌کنم فرزندان ملت در سنگر خدمت به ملت سرافراز ایران اجازه نخواهند داد تا لحظه‌ای حرکت رو به رشد تولید علم و فناوری در کشور متوقف شود.

احمد عریان، رئیس دانشگاه یاسوج، به مناسبت فرا رسیدن ۱۶ آذر، روز دانشجو، در پیامی، این روز را گرامی داشت.

در این پیام آمده است؛

 بسمه تعالی

درود بیکران نثار ارواح پاک و طیبه ی شهدای راه آزادی و استقلال میهن اسلامی که در مسیر و تحول  تاریخ با جانفشانی های خود نهال انقلاب را آبیاری کردند تا اینک به درختی تناور تبدیل شود.

اگرچه در این مسیر پر پیچ و خم تمام اقشار و گروههای اجتماعی نقش های مختلف و موثری داشتند اما شهدای دانشجو در سال ۱۳۳۲ رنگ و بوی خاصی داشت و به نقطه ی عطفی تبدیل گردید که در تاریخ ماندگار و جاودان گشت.

در آن سال که بیش از ۴ ماه از کودتای ۲۸ مرداد نگذشته بود، دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تهران در مقابل معاون رئیس جمهور آمریکا به شهادت رسیدند تا فریاد گره خورده آنان بعد از سالها همچنان زمزمه دانشجویان استکبار ستیز و آزادی خواه ایران اسلامی باشد.

اینک مصطفی بزرگ نیا، احمدقندچی و مهدی شریف رضوی به عنوان ۳ آذر اهورایی نقش رهبری دانشجویان ایران را به عهده دارند و بر همین سیره و منش هزاران رهرو و استکبار ستیز در این جامعه پرورش یافته است.

ضمن تبریک این روز به جامعه ی علمی، فعالین تشکل های دانشجویی دانشگاهیان کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه دانشجویان دانشگاه یاسوج، امیدوارم این روز همچنان پویا و ماندگار بوده و خواسته های برحق دانشجویان سرلوحه عملکرد مسئولان و متولیان امر باشد.

نوروز هاشمی، سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد در پیامی ۱۶ آذر روز دانشجو را به همه دانشجویان، بخصوص دانشجو معلمان و جامعه دانشگاهی کشور تبریک گفت.

به گزارش ایسنا متن پیام به شرح ذیل است:

باسمه تعالی

بدان کوش تا زود دانا شوی

چو دانا شوی، زود والا شوی

نه داناتر آن کس که والاتر است

که والاتر آن کس، که دانا تر است

بار دیگر گذر ایام، ما را به ۱۶ آذر که در تقویم، مزین به روز دانشجو می باشد، رساند. این روز، بدون تردید در سپهر سیاسی اجتماعی کشور ایران، روزی فراموش نشدنی است که عمق آگاهی، بیداری، مطالبه گری و دغدغه مندی دانشجویان را به خوبی نشان می دهد. بی شک جنبش دانشجویی در عمر خود با طی نمودن فراز و فرودهای متعدد همچنان توانسته نقش پررنگی در پیشرفت ها و کامیابی های کشور که موجب درخشیدن نام ایران زمین در عرصه های ملی، منطقه ای و جهانی شود، ایفا کند و این میسر نمی شود جز به مجاهدت و تلاش های خستگی ناپذیر فرزندان شایسته ی این جنبش. جنبش دانشجویی چه در ایام قبل از انقلاب اسلامی با حضور در میدان مبارزه با ظلم و ستم و چه در دفاع مقدس و پس از آن، کارنامه ای درخشان از تلاش و مبارزه برای عزت، آزادی، استقلال و سرافرازی میهن دارد.

۱۶ آذر سال ۱۳۹۹ در حالی فرا می رسد که مردی از تبار علم و دانش، ناجوانمردانه از میان ما پر می کشد و آسیبی سترگ بر پیکره علم و دانش و غمی جانکاه در دل های دردمندان و دودچراغ خوردگان معرفت می نشاند. شهادت او، به تک تک جویندگان دانش نقش رفیع کاروان علم را یادآوری می نماید، که چگونه چراغ پر نور معرفت و آگاهی می تواند موجبات پیشرفت و سرافرازی ایران عزیز را در عرصه های مختلف و خصوصا در منظر دشمنان قسم خورده فراهم سازد و ناخشنودی از تعالی دلیرمردان جنبش دانشجویی را نشان دهد.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای جنبش دانشجویی، دانشمندان هسته ای و بخصوص شهید دکتر فخری زاده، این روز را به همه دانشجویان، بویژه دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد تبریک عرض می کنم.

سجاد سجادی، رئیس دانشگاه پیام نور استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت روز دانشجو، پیامی صادر کرد که در این پیام آمده است:

روز دانشجو، روز تأکید بر نقش بی مانند مجاهدت در راه کسب علم و دانش، در کنار تقویت ایمان دینی و بصیرت سیاسی، در راه پیشرفت مادی و معنوی کشوراست.

این روز، به یاد سه دانشجوی شهید به نامهای (مصطفی بزرگ‌ نیا- احمد قندچی و آذر شریعت‌رضوی) که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران شهید شدند، گرامی داشته می‌شود که این اقدام، درس بزرگی برای همه دانشجویان عزیز کشور سرافرازمان می باشد.

اینجانب ضمن گرامی داشت یاد وخاطره همه شهدا بخصوص دانشجویان شهیدی که جهت اعتلای نام ایران و انقلاب از جان خود گذشتند، این روز بزرگ را به کلیه دانشجویان و طالبان علم بخصوص دانشجویان عزیز دانشگاه پیام نور درسراسر کشور و بخصوص دانشجویان ارجمند دانشگاه پیام نور استان، تبریک عرض نموده و از خداوند منان توفیقات روز افزون همه دانشجویان و طالبین علم را  جهت فتح قلل رفیع علمی ودر نهایت اعتلای نام ایران اسلامی خواهان و خواستارم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.